Камчатка

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем manur, 16 сер 2014.

  1. Moskal Charivnik

    Moskal Charivnik Комуняку на гілляку!

    Не цікаво - не муч себе й Людей. Це так складно? :crazy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. manur

    manur Well-Known Member

    Трохи випереджу події. В кінці червня прилетів туди хлопака-земляк мені на заміну. Початок липня - по дорозі з роботи купили кілограмову нерку нерозпороту. Там як? Якщо рибка з розпоротим животом - значить самка була і ікру з неї вже вийняли, а якщо рибка ціла - значить самеЦ))
    Ну, думаю, молоки посмажимо. Вдома розробляю... ОППА! Є ікра! Але ястики маленькі. Хлопака новоприбувший : "Що з нею робити?"

    В нас тирнет, хоч і хреновий, але є. А в тирнеті все шо хош знайдеш))) Закип"ятили ропу, остудили, ікру туди на 5 хвилин. Потім її в марлю. Через півгодини я хлопаці : "Іспанська зупа з червоної риби в тарілках, хліб намащений маслом і СВІЖАЙШОЮ камчатською ікрою, в рюмках налитий "Старий Кахеті" (хлопака з собою привіз), чи ми не олігархи????????":tongue:

    Шановний Дзеко, може б від такої СВІЖАЙШОЇ й у Вас би печії не було!

    ---------- Додано в 00:03 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:57 ----------

    А ще час від часу купляю олюторського оселедця. Інтернет каже, що то є найкращий в світі оселедець, бо великий і жирний (жиру - 33-35% від маси тіла). Таки дійсно смачний!!!!!!!!

    Олюторський, бо виловлюється в Олюторській затоці (північний схід Камчатського краю, але затока, фактично, вже є Чукотського півострова, а не Камчатського).

    Земляк доправив сім"ї моїй трохи вяленої корюшки і банку кав"яру. Дружина сказала, що такого крупного кав"яру ще в житті не бачила.
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Чому не цікаво, почитав - зробив для себе висновок і висловив.

    ---------- Додано в 00:14 ---------- Попередній допис був написаний в 00:14 ----------

    Да, морепродукти - це чудово.

    ---------- Додано в 00:23 ---------- Попередній допис був написаний в 00:14 ----------

    http://www.tema.ru/travel/petropavlovsk-kamchatsky.2005/
    http://www.tema.ru/travel/petropavlovsk-kamchatsky.2007/
    http://www.tema.ru/travel/petropavlovsk-kamchatsky.2009/
     
  4. manur

    manur Well-Known Member

    Допис від 24.12.2013

    Христос ся раждає!!!!!!!!

    Вітаю всіх християн, парафії яких живуть за Григоріанським та Новоюліанським календарями з Різдвом Христовим!!!

    Десь, перед обідом зателефонував до ксьондза, аби уточнити, чи на 22год Служба Божа. Ксьондз запросив, аби я приїхав на 20-ту - будемо разом вечеряти. То я вже з роботи додому не їхав, а поїхав зразу до ксьондза. По дорозі купив оливок, грибочків маринованих, мідій (не пасувало з порожніми руками))).

    Капличка вже була по різв"яному прикрашена (ялинка, вертеп...).

    Ксьондз, я, одна прихожанка і один прихожанин (який потім на службі грав на органі (електронному).

    Зупа помідорова, вареники (двох видів), салат, підливка з сушених грибів (польських), ікра червона, риба червона, узвар (зварений по гуцульському рецепту) - то всьо наготував особисто ксьондз.

    Перед вечерею, після молитви всі обмінювалися побажаннями, ксьондз набажав багато всього хорошого мені, моїй сім"ї і особливо моїм студентам!

    Після служби ксьондз повіз ту прихожанку додому і по дорозі мене теж підвіз. Ми їхали по Петропавловську-Камчатському і вдвох з ксьондзом колядували "Нова радість стала", яку закінчили "...даруй літа щасливії нашій неньці Україні" :yahoo:
    А коли я без кількох хвилин 24год. зайшов в свій під"їзд, то в ящику мене чекав лист з дому. Дружина з сином прислали мені листівку, в яку вклали тоненьку мініфлешку з купою музики і деякими програмами (бо скачати щось багато я тут не годен ні разу..........).

    А листівка, в яку вклали флешку - це було поздоровлення мені з Днем міліції від мого рідного РВ!

    І я вже маю купу музики!!!!!!!!

    [​IMG]

    [​IMG]

    Так виглядала капличка на католицьке Різдво.
    Те дерев"яне розп"яття вирізав коряк-художник. Маю і я з тим коряком світлину і придбав особисто в нього деякі його витвори з оленячих рогів, ведмедячих зубів і т.д.......

    А так виглядав стіл в ксьондза тоді ж, але ще страв не подали)
     
    • Подобається Подобається x 8
  5. manur

    manur Well-Known Member

    ... від 07.01.2014

    Кілька днів перед новим роком був циклон - майже ураганний вітер і сніг. Трохи його насипало)))) Але, з того часу сніг і не падав, хіба деколи щось трішечки)))

    В новорічну ніч було 10 градусів морозу, а так постійно 4-7 морозу.

    ---------- Додано в 00:35 ---------- Попередній допис був написаний в 00:29 ----------

    Було мені зауваження, що через кордон є обмеження на перевезення продуктів харчування, на що я 26.01.2014 відповів :

    Дякую за попередження, але, як ви могли зауважити, корюшку чекають в Москві, а між нею і Петропавловськом-Камчатським ще митниць нема. Не відділилася ще Камчатка від РФ!!!! Но, ход Ваших мислєй мну нравіцца:yahoo:

    ---------- Додано в 00:54 ---------- Попередній допис був написаний в 00:35 ----------

    Розповідав ксьондз, як йому якось (коли він перебував на Камчатці) необхідно було злітати у Ванкувер. Виявляється полякам в Канаду віз не потрібно - можна запросто їм туди їздити.

    Кому цікаво - гляньте на глобус : де Камчатка і де Ванкувер Але до Канади звідси самальоти не літають. Літають деколи до Анкорідж, але то Аляска (США), а туди вже віза потрібна.

    То ксьондзу прийшлося летіти : Камчатка-Москва-Київ-Варшава-Торонто-Ванкувер Кому цікаво - гляньте на глобус)))
     
    • Подобається Подобається x 7
  6. Moskal Charivnik

    Moskal Charivnik Комуняку на гілляку!

    "Через Васькин огород та до Парижу"... о_О:crazy:
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. manur

    manur Well-Known Member

    .....від 02.02.2014

    [​IMG]

    [​IMG]


    Хтось там скучив за новими світлинами? Нічого аж такого цікавого надати не можу. Обіцяли мені, що зводять глянути на лежбище сивучів, але горло мене зараз турбує трохи, тому зайвий раз на холоді перебувати не хочу(

    Сьогодні зробив дві світлини з вікна квартири :

    - якийсь кораблик підпливає до берега і буде швартуватися. Стрілкою показав Вілючинський вулкан, але його обриси лише вгадуються за хмарами.
    - майже під моїм вікном якесь авто, господар якого на те авто, напевно, до травня планів не має

    ---------- Додано в 01:06 ---------- Попередній допис був написаний в 01:00 ----------

    ... від 18.02.2014

    Сьогодні в кінці робочого дня зателефонував до ксьондза і запитав, чи все так залишається, як ми вчора домовилися. Ксьондз відповів, що він вже в дорозі і скоро мене на дорозі підбере. Біля 18:30 він мене підібрав і ми вирушили за місто. В авто був також Діма - військовий прапорщик, але вже пенсіонер. Сам він росіянин, родом з Пітера, але служив, в основному на Камчатці (починав в Білорусі, звідки в нього дружина). Живе той Діма трохи далеко від Петропавловська, поряд з найвищим вулканом Євразії. В Петропавловськ на кілька днів приїхав у справах. Він - римо-католик, хрестився у віці 23 роки.

    Проїхали ми кілометрів з 25-30 на північ і приїхали в якесь місце. Зайшли в якусь споруду, Діма придбав квитки по ціні 200 рублів з людини (чомусь хотів бути спонсором)))), Пройшли ми по коридору, зайшли в роздягалку, де розділися (шкафчики не закриваються, люди входять і виходять.......) Оділи плавки, вийшли з коридору і вийшли на відкритий майданчик. Температура повітря була -3. Чесно кажучи, було зябко. Майданчик покритий якимось пластиковим покриттям, яке ще й ступні трохи масажувало)))

    Справа і зліва були, тіпо ванни, в кожній з яких вільно можуть розміститися 3-4 людей, а прямо був басейн. Ще в коридорі відчувався запах сірководню. Спочатку мене повели до басейну, температура води в якому була градусів 30. Глибина і в басейні і у ваннах невеличка - чуть вище коліна.

    Трохи погрілися в басейні, потім перейшли в одну з ванн. Біля ванн валяється товстий шланг, з якого постійно тече вода. Хто собі хоче - кидає той шланг у "свою" ванну і піднімає температуру води у ванні. Темпераатура води, яка витікає з шланга - 68 градусів. В нашій ванні температура була 40 градусів.

    Посидівши у ванні, пішли за межі майданчику, де виявився ставочок. Там окунулися в той ставочок (температура води в ньому, відповідно, біля 0)))))) і знову залізли у ванну. Періодично з ванни вилазили і сиділи собі біля неї на дерев"яному настилі, на якому і льодок був))))) Бо, як довго у ванні сидіти, то й голова трохи крутитися починає.

    Жодного медогляду ніхто не вимагає і ніхто навіть не виганяє людей, з явними ознаками якихось шкірних проблем. Та вода має якусь бактерицидну дію, і заразитися там чимось просто нереально (так мені пояснили).

    Звідки береться та вода? Кілометрах в 7-ми від того місця - біля підніжжя вулкану є чи свердловина, чи так собі вода витікає, карочє, вода по ізольованих трубах поступає до ванн. Ніхто ту воду не гріє, вона гарячою з-під землі витікає))))))))))

    Мені пояснили, що вода дуже добре діє на суглоби, на хребет тощо. Із шлангу, який доливає воду в басейн, багато хто воду п"є (і я попив, вона там не гаряча - градусів 30-35).

    В 22:00 ми вже були в місті, а ще через кілька хвилин я вже був вдома. Повечеряв, ліг в ліжко і оце пишу. На сон клонить після ванни - шо капєц))))))))))

    [​IMG]

    [​IMG]

    Те саме місце, але пізніше зазнимковано

    ---------- Додано в 01:11 ---------- Попередній допис був написаний в 01:06 ----------

    Хм... пізно вже. Досить на нині. Завтра до Львіва їду. Буду мати при собі плящину домашнього вина, якому вже майже 2 роки, плящину хрінівки на самогоні, баночку соусу Ткемалі (вчора сливи рвав в мами, нині лічно той соус закривав). Не багато, канєшно, але подегустувати можна;)

    В КАРАБІНа мій телєхвон є!
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А кіжуч і олюторський оселедець?
     
  9. manur

    manur Well-Known Member

    ги)))) ото вже в минулому. Тепер мене і кусень сала цілком влаштовує;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Finya

    Finya enjoy the silence

    амням!
     
  11. Forpost

    Forpost Стоїк

    тому що двісті рублів то мізер писи написав тому що не в перше читаю в темі про рублі



    http://emelyn.com/
     
  12. Оля

    Оля Старожилка форуму


    Ну, десь 7 долярів, нє? ;)

    Forpost, а хто то є до вас та Емелин, що в підписі? ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Forpost

    Forpost Стоїк

    якщо по курсу то $5,5, а покупівельній спроможності - чвертка горілки або 2 літра пива або дві пачки цигарок або 300грам доброї ковбаси або півкіля сирої полядвиці, але то в моєму регіоні ,на Камчатці не в курсі



    http://emelyn.com
     
  14. manur

    manur Well-Known Member

    Було мені запитання, як ТАМ відносяться до подій в Україні. Мій допис про це від 19.02.2014

    Чесно, так, щоб по душам поговорити з кимось із мєстних про події в Україні - то й нема з ким. Ті, що є..... - не той рівень розвитку. Деколи пробую комусь щось пояснити, що от по телевізору явну пургу прогнали..... нема розуміння абсолютно. Ящик сказав, значить, так воно є і фсьо тут))))))))

    Є один (технік по сигналізації), то з тим хоч можна про щось таке поговорити, але він заїжджає раз на кілька тижнів і на кілька хвилин, то сильно й не наговоришся.

    Подіями таки цікавляться, бо ж таки Україна, а не Сирія, Лівія чи який Гондурас з Парагваєм. Але, за великим рахунком, то від них так далеко, що.... таки трохи пофік...

    А про свою власть? В основному (і аж до Великого Пу) - лише нецензурщина)))

    Після прісаєдінєнія Криму ставлення до Пу РІЗКО стало позитивним. Ну, пояснювати не буду..........

    Є молодь, які хотіли б президентом бачити Жириновського. Але то така молодь, щодо якої можна застосувати термін "педагогічна занедбаність" (термін у воєнкома колись почув)))))

    ---------- Додано в 22:54 ---------- Попередній допис був написаний в 22:52 ----------

    ...від 26.02.2014

    Познайомився недавно з коряком (мій тезко, до речі). Художник, скульптор. Його старший брат - письменник і поет, розмовляє з ним виключно корякською мовою. Дядько їхній - уклав перший корякський буквар. Хтось мене в цій темі запитував про середню тривалість життя у коряків. То ж я це запитання задав своєму новому знайомому. Каже, колись - 80 років - це був звичайний вік, коли ще людина повністю себе обслуговувала і допомагала по господарству. Тепер, через алкоголь - 50 років..........

    ---------- Додано в 22:58 ---------- Попередній допис був написаний в 22:54 ----------

    ...від 24.03.2014

    http://beringia2014.ru/?page_id=2

    Якщо комусь цікаво - може переглянути сторінку Берінгії (найдовші в світі перегони на собачих упряжках - 1300км цього року). На даний час пройдено 1073км. Лідирує, як видно за посиланням, Андрій Семашкін, на 3-му місці - його дружина Настя.

    Саме їм я допомагав чіпляти до саней упряж перед стартом)))) (Урочистий старт був в самому Петропавловську - ну, там, урочистість, губернатор, купа глядачів і т.п. Але там мене не було. Я вже був на основному старті - наступного дня в 50км від міста, де вже не було такої помпи).

    Правда, собак до упряжі не водив. А ось ксьондз і собак до упряжі водив, він давно товаришує із Семашкіними.

    ---------- Додано в 23:01 ---------- Попередній допис був написаний в 22:58 ----------

    ...від 24.03.2013 про українців

    А тут їх і так досить немало)) І в уряді краю є, і в інших структурах на немаленьких посадах (нач. МРЕВ, для прикладу....) Як казав мені один узбек, з яким я в черзі при проходженні медогляду розговорився (а він вже років 10 на Камчатку їздить) : "Хохлы всю Камчатку держат. Потому что они умные". І, повірте, сказано це було з ТАКОЮ ПОВАГОЮ, що в мене навіть не виникло бажання зробити йому зауваження щодо "хохлів"))))))

    Та й в багатьох інших регіонах РФ ситуація подібна - навіть на цьому форумі хтось з Сибіру писав, що вони там між собою жартома називають свої автономні округи : Хохло-Мансійський і Ямало-Донецький)))))))))))))))))

    Просто..... вони вже не зовсім українці. Для прикладу, голова товариства українців Камчатки тут живе з 1970 року. І, хоча українською ще досить непогано балакає, але - член партії Єдина Росія. Але таки не встидається на урочисті заходи одівати український орден, яким його ще Кучма нагородив.


    Це був останній мій допис в такій темі на ТОМУ форумі. Більше мені ТАМ писати не хотілося........

    Перегляну свою переписку з родиною і друзями. Буду звідти щось витягувати і сюди постити.


    ---------- Додано в 23:12 ---------- Попередній допис був написаний в 23:01 ----------

    листування з дружиною від 07.10.2013


    Д. Як твої співробітники зреагували на вчорашній бокс?
    Вчора перед матчем була передача про підготовку того поєдинку, так цей матч хотіли перенести на 7.10.13 і присвятити Д.Н. В.Путіна
    На початку співала акапельно Джамала гімн України, а потім Кобзон-Росії

    Я. А я вчора сам був на складах. Лише під кінець робочого дня приїхав зам директора - він привіз якогось там електрика і мали вони щось там робити, але вже після того, як магазин закриється, щоб електрику можна було відключити.

    Але я з ним, практично, лише поздоровкався. Та й зі здоров"ячком в нього, напевно було не тойвово))))) Бо в суботу ввечері в бані він своїм друзям виставляв за день народження)))))

    Але, коли я в нього ще тиждень чи півтора тому запитав його прогноз на цей матч, то він сказав "А че тут думать, получит наш 3,14зды от вашего" )))
    А про Джамалу ы Кобзона вже все в неты читав))))
    Також читав, що дуже Нікіта Міхалков розстроєний був результатом.

    Хтось написав в неті "В Міхалкова є лише 1 доба, щоб змонтувати до дня народження Путіна свій варіант бою з потрібним результатом" :D
    А ****** (земляк, який вже 17 сезонів там працює) казав, що по базі (їх філія, що за 130км від міста) москалі тихенько-тихенько ходять :D
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Вони зовсім не українці, скажем прямо. Хохлота і є хохлота. Через то шо вони асимільовані їм не потрібні українські школи, українська мова (друга державна), нічого не потрібно. І багато хто ненавидить Україну.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Finya

    Finya enjoy the silence

    • Подобається Подобається x 1
  17. manur

    manur Well-Known Member

    До фінішу гонки так і залишилося. Андрій став чемпіоном, а Настя зайняла 3 місце.

    Тепер найцікавіше!!!!!!!! Настя (їй 31 рік) вийшла на старт перегонів, вже знаючи, що вагітна 6-ю дитиною!!!!!!!!!!

    Я був 18 липня в гостях на їх базі "Снежные псы" - Настя вже була дууууже Кругленька)))))

    Для їх 5-ти дітей я привіз кілька кілограмів сухофруктів (конхвети вони дітям дозволяють їсти лише по великих святах).
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Спасибо, уважаемый пан manur! Как будто вернулся на 25 лет назад...
    Я, правда, жил и работал (10 лет) в Пенжинском районе (это 1500 км. от Питера на север) - но и в Питере был очень часто.
    Украинцев там всегда было много - я был при эсэсэсррии - так 1 секретарь райкома - ПисаренКО, пред райисполкома - ТарасенКО, пред правления РыбКООПа (единственная торговая организация) - АндрющенКО, директор Райтопа (главный по отоплению) - ВасиленКО... Да еще старательская артель "Камчатка" - почти вся укомплектованная стараниями Ореста Михайловича (председателя) украинцами... Даже песенку помню - "" Я приїхав до Камчатки землю колупати. А вона така тверда, в рот її .... (ну там негарне москальске слово :) )...
    Замечу только, что местные называют ропу для икры-пятиминутки "тузлук". Знаете - сейчас вспоминаю пятиминутку - ну вот никакая икра в банках и близко не похожа по вкусу. Горчит, клеется...Впрочем - вы сами ели - что вам рассказывать! :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. manur

    manur Well-Known Member

    Особисто з ним не знайомий і навіть його не бачив. Але з його сином знайомий, навіть пару раз з ним там позловживав алкоголієм)))))))))
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Я сам зустрiчався з ним лише декiлька разiв. Бiльше спiлкувався (бувало - i з горiлкою!) з головою манiльскої бази - Василем Сiльвестровичем Кучером. Вiн з Франкiвщини. :)
     
а де твій аватар? :)