Юридична online консультація

Тема у розділі 'Юридичні консультації', створена користувачем toozik, 23 лют 2007.

  1. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Всім відомо, що на багатьох підприємствах начальство полюбляє пропонувати на підпис працівникам (добровільно-примусово) різні угоди, типу "про нерозголошення комерційної таємниці" чи т.п. Ну з "комерційною таємницею", ніби все ясно - питань немає, але частенько зустрічається там пункт, що забороняє працівникам у випадку звільнення з даної організації, влаштовуватися на роботу, чи розпочинати підприємницьку діяльність зі схожою діяльністю напротязі 3-5 років. Підозрюю, що цей пункт суперечить трудовому законодавству. Бо, куди ж мені не влаштовуватися, як не на роботу по спеціальності, в тій сфері, що я маю досвід о_О ??? Йти 5 років замітати вулиці????
    Підкажіть, чи має силу така угода в суді і чи взагалі, начальство має право вимагати такого від своїх підлеглих?
     
  2. helmut

    helmut Member

    Підкажіть мені, бажано з посиланням на закони
    Був укладений двосторонній договір такий що суперечить чинному законодавству. І одна із сторін подає на іншу сторону позов до суду. Чи розгдядатиме суд справу по суті і чи має право сторона що подала позов на відшкодування у разі недотримання умов договору?
    Дякую
     
  3. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Якщо він суперечить законодавству, то суд має визнати його недійсним.



    ---------- Додано в 22:57 ---------- Попередній допис був написаний в 22:35 ----------

    Ні, не має сили.

    Тобто угода, яка обмежує можливість фізичної особи мати не заборонені законом цивільні права та обов'язки, є нікчемною, тобто визнається недійсною.
     
  4. ThankYOu

    ThankYOu Member

    Доброго дня,шановні юристи.Допоможіть протлумачити норму ЗУ "Про захист прав споживачів" - На сезонні товари (одяг, хутряні та інші вироби гарантійний
    строк обчислюється з початку відповідного сезону ( 172-94-п ), що
    встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    Тобто, у разі продажу певного одягу,споживач має право його обміняти протягом усього сезону, або 14 днів? Може йдеться про гарантію встановлену продавцем, чи гарантія на дані вироби встановлюється Кабміном?Ким встановлюється гарантія на одяг?
     
  5. WLGroup

    WLGroup New Member

    Шановний ThankYOu!

    Відповідно до ЗУ "Про захист прав споживачів" гарантійний строк - строк, протягом якого виробник (продавець, виконавець або будь-яка третя особа) бере на себе зобов'язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв'язку з введенням її в обіг.

    Тобто, якщо було виявлено, що попався товар НЕНАЛЕЖНОЇ якості, Ви протягом гарантійного строку можете звернутися до продавця з вимогою здійснити безоплатний ремонт, або ж замінити відповідну продукцію.

    Що стосується 14 днів, то вони передбачені у разі повернення товару НАЛЕЖНОЇ якості:
    Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. (стаття 9 ЗУ "Про захист прав споживачів")

    Якщо товар неналежної якості, то споживач може його міняти або ж ремонтувати протягом гарантійного строку, якщо ж належної якості - то протягом 14 днів.

    Виробник (виконавець) забезпечує належну роботу (застосування, використання) продукції, в тому числі комплектуючих виробів, протягом гарантійного строку, встановленого нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором.

    З аналізу даної норми, ми бачимо, що гарантійні строки встановлюються нормативно-правовими актами, нормативними документами чи договором. Проте слід звертати увагу на гарантійний строк даний виробником. Його зазвичай достатньо для усунення будь-яких дефектів, які виявилися у розумні строки користування товаром.

    Що стосується Кабінету Міністрів, то на виконання цієї норми закону було прийнято постанову від 19 березня 1994 р. N 172 "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів", де визначено перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюються з початку відповідного сезону. До них належать:
    Одяг, хутряні та інші вироби:
    весняно-літнього асортименту - з 1 квітня
    осінно-зимового асортименту - з 1 жовтня
    Взуття:
    зимового асортименту - з 15 листопада по 15 березня
    весняно-осіннього асортименту - з 15 березня по 15 травня, та з 15 вересня по 15 листопада
    літнього асортименту - з 15 травня по 15 вересня.
     
  6. ThankYOu

    ThankYOu Member

    Дуже дякую за роз'ясненні і оперативність відповіді)Приємно вражений
     
    Останнє редагування модератором: 5 бер 2011
  7. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Хотів спитати,чи є на форумі адвокати?
     
  8. ThankYOu

    ThankYOu Member

    Доброго вечора, запитую на рахунок масових концертних заходів,концертів іноземних зірок в Україні,де можна дізнатись стосовно податків ,які платять організатори?які відсотки?
     
  9. ThankYOu

    ThankYOu Member

    Як за новим податковим кодексом оподатковується гастрольна діяльність?
     
  10. WLGroup

    WLGroup New Member

    Трохи відлучався від форуму:)

    Збір залежить від того ким є організатор і від того яка сума виручена.
    Почнемо із вирученої суми.


    Керуємося тут ст.170 ПКУ, а саме п.10 пп. 5, який називається "Оподаткування доходів нерезидентів від участі в гастрольних заходах"

    Для цілей цього розділу гастрольними заходами визначаються видовищні заходи (концерти, вистави, циркові, лекційно-концертні, розважальні програми, творчі вечори, виступи пересувних циркових колективів, пересувні механізовані атракціони типу "Луна-парк" тощо) за участю закладів культури (підприємств, установ чи організацій), у тому числі самостійних професійних колективів та виконавців сольних концертів.

    Дія цього підпункту не поширюється на благодійні гастрольні заходи, що проводяться відповідно до законодавства України.

    Оподаткування доходів нерезидентів від участі в гастрольних заходах здійснюється податковими агентами на загальних підставах, визначених цим розділом.

    До податкових агентів учасників гастрольних заходів прирівнюються суб'єкти господарювання - концертні майданчики, з якими безпосередньо укладаються договори оренди на провадження гастрольного заходу. Суб'єкти господарювання - концертні майданчики виконують функції податкових агентів в частині перевірки повноти та своєчасності сплати податку іноземними учасниками гастрольних заходів (їх представником) або самостійно сплачують податок за відповідним договором з таким учасником (його представником) до бюджету за місцем розташування таких концертних майданчиків.

    Зверніть увагу на останній обзац! Вам не обов"язково сплачувати податки за іноземних учасників гастрольних заходів, проте Ви повинні як мінімум слідкувати за повнотою та своєчасністю сплати податку такими особами. В будь-якому випадку Ви є податковим агентом.

    Як вже зазначалося вище, оподаткування здійснюєтсья на загальних підставах визначених цим розділом.

    Відповідно до п. 1 ст. 167 ПКУ (Ставки податку) ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, одержаних (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.4 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу у державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці першому цього пункту.

    Згідно із ст. 22 ЗУ "Про Державний бюджет на 2011 рік" мінімальна заробітна плата станом на 1 січня поточного року становить 941 гривню.

    Якщо Ваш артист наспівав на 9410 гривень, то ви платите 15% з його співів до бюджету. Якщо ж він наспівав на 9500 гривень, то ви з 9410 гривень сплачуєте 15%, а з 90 гривень - 17%.

    Тепер стосовно того ким є організатор. Організатор сплачує єдиний податок (якщо його, звичайно, обрав) (Указ ПУ "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998). Якщо ви є фізичною особою суб"єктом підприємницької діяльності, то ви сплачуєте за загальним правилом від 20 до 200 грн. Якщо ви є юридичною особою і знаходитесь на єдиному податкуто ви сплачуєте:
    - 6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість";

    АБО

    - 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

    6 чи 10 % залежить від того, що Ви обрали раніше.
     
  11. sofiia

    sofiia New Member

    Доброго дня. В мене питання про те чи можна стати на облік в ЖК за місцем проживання а не прописки і які документи для цього необхідно мати? Ситуація наступна, я зараз на 12 тижні вагітності намагаюсь стати на облік в ЖК за місцем проживання (живу в квартирі родичів), прописана в іншій області, але виявилось що аби стати на облік в ЖК потрібна згода. завідуючого ЖК ( тут обійшлось без проблем), дільничного терапевта і головного лікаря. Дільничний терапевт відмовляється підписати згоду поки я не принесу довудку з ЖЕКу яка буде пітверджувати що адреса яку я вказую як місце проживання дійсно є місцем мого проживання, родичі не згодні на оформлення такої довідки оскільки і без того роблять послугу дозволяючи жити в їх квартирі. Скажіть будь ласка наскільки правомірною є вимога такої довідки? Дякую
     
  12. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я"

     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Linos

    Linos New Member

    Добрий день. Скажить будь ласка чи потрібен дозвіл опекунської ради на продаж квартири, якщо діти народжені після приватизації квартири, в ній тільки приписані, проте не є власниками?
     
  14. semochko

    semochko Member

    Допоможіть будь-ласка,
    Така ситуація, є квартира, повністю приватизована на бабцю, розлучені батьки, батько (син бабці) постійно в запоях, і тепер погрожує бабці, щоб та віддала документи на квартиру, щоб він продав її і купив меншу (решту пропив, мабуть)...
    Бабця хоче оформити, доки не пізно все на внуків, 11 років та 23 років, у рівних частинах.... Питається, що краще вчинити, дарчу, спадщину, заповіт, бо на витрати та мита нема дуже грошей.....
     
  15. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Зараз вона може оформити або дарчу, або заповіт (спадщину отримують за заповітом тільки після смерті). Якщо зараз немає грошей, то краще оформити заповіт.
     
  16. semochko

    semochko Member

    Заповіт можна змінити за життя бабці та оскаржити його після смерті....
    Більше схиляємося до дарчі, але не зрозуміло з тим мито та його відсотками,
    0% - платять найближчі родичі (не знаємо, чи підпадають внуки під це?)
    15% - інші родичі ...

    Якщо можете, підкажіть юридично-непідкованим, чи тре буде платити 15% чи все таки ми ще підпадаємо під 0% категорію?
     
  17. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    А її син - непрацездатний? Дарчу теж можна оскаржити, до речі:)

    Відповідно до п. 174.6 ст. 174 Податкового Кодексу України від 02.12.10 р. №2755-VI (далі – Податковий кодекс), кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими цим розділом для оподаткування спадщини.

    Згідно з пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу -5%, оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення.

    В Податковому кодексі надано нове визначення терміну членів сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення. Так, відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

    Тобто при даруванні бабкою нерухомого майна онуки платять податок 5% від вартості майна.
     
  18. semochko

    semochko Member

    Дякую за відповідь. 5% вже не 15%.....
    Син бабці працездатний, але постійно п"є і його постійно виганяють, навіть з тимчасових робіт..... а він якось може за запобігти дарчі?
     
  19. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Якщо б він був непрацездатним, то в спадщині він би отримав частку, якби навіть був заповіт. І у випадку з дарчею мав би більше шансів хоч щось оскаржити в суді.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. semochko

    semochko Member

    Дуже Вам вдячний Nevermind, Ви дійсно дуже нам допомогли!:give_rose:
     
а де твій аватар? :)