Юридична online консультація

Тема у розділі 'Юридичні консультації', створена користувачем toozik, 23 лют 2007.

  1. Interferon

    Interferon Well-Known Member

    Якщо черговісті, отже це спадкування за законом. Але я жодного разу не зустрічала заміни черговості, можливо Вам краще подати позовну заяву про усунення від права спадкування певної особи на Вашу користь. Подивіться можливо Вам така позовна підійде: http://advoc.kiev.ua/Zone5_11.htm
    Або напишіть конкретніше яка черга претендує на спадок,і на яких підставах Ви хочете зробити заміну черговості.
     
  2. Натагідра

    Натагідра Well-Known Member

    відносно вредної бабусі
    можна зробити декілка запобіжних кроків
    1. якщо бабуся забирає дитину має бути належним чином обладнане місце для спання дитини - фото від бабусі, поки нема, дитину не дам.(опіка підтримає).
    2. на вихідні берете біле в кіно , у нас є плани - дитину не дам.
    3. після відвідин свекрухою дитини- візит ддо невропатолога- дитина збіджена погано спить неадекватна, запис в карточку.
    4. фраза - ми переїзджаємо до Донецька, криму чи Чопу як не відстанете , збиває з багатьох пиху, батько заборонити не може, бо ви не вивозите дитину за межі країни

    такы ігри можуть тривати безлІч часу, але...

    подумайте перш ніж те робити - говорила з юристами, жодних підстав для задоволення позову свекрухи, якщо ви не наркоманка, алкоголічка , чи не бєте дитину немає, але раптом бабуся дійсно любить вашу дитину .
    Виніде не написали як дитина реагує на візити бабусі
     
  3. Федорович

    Федорович New Member

    Моя сестра проживала в незареєстрованому шлюбі із чоловіком. Її чоловік помер у 2008 році, сестра встановила через суд факт спільного проживання, як подружжя без реєстрації шлюбу і стала спадкоємцем 4-ї черги після смерті чоловіка. У покійного чоловіка є рідна сестра, яка є спадкоємцем 2 черги. Для того, щоб оформити земельну частку (пай) після смерті чоловіка на мою сестру, необхідно змінити черговість спадкування в суді, тобто із 4-ї черги на 2-гу чергу і тоді із сестрою покійного оформляти спадщину. (так моїй сестрі пояснила державний нотаріус)
     
  4. Interferon

    Interferon Well-Known Member

    Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі :
    відсутності спадкоємців попередньої черги,
    усунення їх від права на спадкування,
    неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття ст. 1258 ЦКУ
    У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
    У другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері.
    У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.
    У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини.
    Для того, щоб Ваша сестра прийняла спадщину треба за наявності підстав усунути спадкоємця попереднтої черги від права на спадкування (зразок позовної заяви я подавала)
    При наявності згоди спадкоємців згідно ст.1259 ЦКУ черговість одержання спадкоємцями за законом права на спадкування може бути змінена нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини. Цей договір не може порушити прав спадкоємця, який не бере у ньому участі, а також спадкоємця, який має право на обов'язкову частку у спадщині.
    А також фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані - ст. 1259 ЦКУ
     
  5. Федорович

    Федорович New Member


    Моя сестра дійсно протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через тяжку хворобу був у безпорадному стані. Оскільки у покійного є рідна сестра і вона являється спадкоємцем другої черги, то моїй сестрі необхідно отримати рішення суду про одержання права на спадкування разом із сестрою. Для отримання даного рішення мені необхідно подати до суду відповідну позовну заяву. Я ніде не можу знайти зразок відповідної позовної заяви, тому звертаюся по допомогу до Вас. Якщо Ви маєте таку можливість допоможіть мені знайти цей зразок або порадьте як правильно скласти відповідну заяву.:sad:
     
  6. Interferon

    Interferon Well-Known Member

    Ситуація доволі запутана і зразок позовної заявии мені не потрапляв. Але ви упустили те, що при встановленні факту проживання однією сімєю сестра могла одночасно просити визнати майна спільною сумісною власністю подружжя, визнати право власності на майно як на частку в спільній сумісній власності, чи виключити майно із спадкового майна і претендувати як на спільне сумісне майно подружжя.
    Зараз Вам необхідно подати позов до спадкоємця про усунення її від права на спадкування а також визнання майна спільною сумісною власністю подружжя та визнати право власності на майно як на частку в спільній сумісній власності.
    Позов щодо оскарження права на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування можливо подати за умови, що особа, яка бажає змінити черговість одержання права на спадкування, протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані. Тобто якщо спадкоємець четвертої черги може довести:
    по-перше, що спадкодавець хворів на тяжку хворобу, був похилого віку або скалічений, тобто у безпорадному стані,
    по-друге, спадкоємець протягом тривалого часу опікувався, матеріально забезпечував, надавав іншу допомогу спадкодавцеві, то є сенс звернутися до суду з позовною заявою про зміну черговості отримання права на спадкування. Усі докази бажано щоб були документально підтверджені - чеки про оплату мед. препаратів, мед. довідки, квитанції про сплату сестрою комун. послуг і т.д.
    Існує ще варіант при добровільній згоді змінити черговість одержання спадкоємцями спадщини нотаріально посвідченим договором заінтересованих спадкоємців, укладеним після відкриття спадщини.
    Типового зразка неіснує, оскільки необхідно обєднувати декілька позовних вимог та індивідуально розглядати усі наявні підстави.
    Я б радила звернутись до юриста, написання однієї позовної не так вже й дорого, а далі можете представляти інтереси своєї мами в суді Ви.
     
    Останнє редагування: 27 тра 2009
  7. Re:Story

    Re:Story Well-Known Member

    Я десь на форумі бачила гілку про права людей, яких сфотографували і виставили їх фото кудись. Але вже пів години пролазила по форуму і не можу знайти. Навіть зараз Конституцію читаю)) Підкажіть, будь ласка, які права і заборони є стосовно фотографування!
     
  8. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Ви луччє ситуацію опишіть - простіше буде надати консультацію.
     
  9. андрей-25

    андрей-25 Well-Known Member

    Стосовно фотографування навряд чи є. Якби з"явились наша судова система не витримала б :)
    А от за опублікування можете позиватися про моральне відшкодування.
     
  10. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Щодо фотографування
    Цивільний кодекс
    Стаття 307.
    Захист інтересів фізичної особи при проведенні фото-, кіно-, теле- та відеозйомок
    1. Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру.
    2. Фізична особа, яка погодилася на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, може вимагати припинення їх публічного показу в тій частині, яка стосується її особистого життя. Витрати, пов'язані з демонтажем виставки чи запису, відшкодовуються цією фізичною особою.
    3. Знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку, в тому числі таємне, без згоди особи може бути проведене лише у випадках, встановлених законом.
    Стаття 308. Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах
    1. Фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи, а в разі її смерті - за згодою осіб, визначених частиною четвертою статті 303 цього Кодексу.
    Згода, яку дала фізична особа, зображена на фотографії, іншому художньому творі, може бути після її смерті відкликана особами, визначеними частиною четвертою статті 303 цього Кодексу. Витрати особи, яка здійснювала публічний показ, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору, відшкодовуються цими особами.
    2. Якщо фізична особа позувала авторові за плату, фотографія, інший художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без її згоди.
    Фізична особа, яка позувала авторові фотографії, іншого художнього твору за плату, а після її смерті - її діти та вдова (вдівець), батьки, брати та сестри можуть вимагати припинення публічного показу, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору за умови відшкодування автору або іншій особі пов'язаних із цим збитків.
    3. Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. То я

    То я Active Member

    перевід на іншу посаду

    Поможіть розібратися, будь-ласка.
    Потрібно перевестися з однієї посади на іншу. Наказу про переведення ще немає, тому що не передані справи на попередній посаді. Який термін передачі справ та як відбувається оплата протягом цього терміну.
     
  12. Тобто, якщо людину фотографує якийсь фотограф без згоди, людина може підійти до фотографа, дати в ніс і розбити фотоапарат(чи карточку памяті забрати, чи стерти фото)?
     
  13. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Людина - не може. Тільки мутант...
     
  14. Interferon

    Interferon Well-Known Member

    ст.32 Кодексу законів про працю - переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві допускається за згодою працівника.
    Переведення це таке переміщення працівника, при якому змінюється виконувана робота (спеціальність, кваліфікація, посада).
    Оформляється наказом чи розпорядженням. В самому наказі вказано, з якого числа працівника переведено на іншу посаду. Оскільки переведення здійснюється за згодою, то працівник має бути обовязково ознайомлений з наказом.
    Також в наказі може бути вказано до якого числа треба передати справи.
    Оплата за виконання робіт на іншій посаді проводится згідно наказу (розпорядження) з того числа, з якого соба вважається переведеною на іншу посаду.
     
    Останнє редагування модератором: 16 чер 2009
  15. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    закордоном так і роблять проти всяких папараці, а в УКраїні ше м такого не виділа:)))
    ..думаю будь-які засоби будуть доцільні, якщо ви не пошкодите майно фотографа( і здоровя само собою), бо він тоді зможе вам зустрічні вимоги предявити.
    але стерти фото - однозначно можна (тільки як до того фото доступитись, власник фото не завмре поки ви шукаєте в меню "видалення")
    якщо нічого не виходить по власній волі (часто фотографи що з розумінням поставляться до відмови, якщо ви не зірка, то їм ваше фото не дуже то й треба, є ж багато моделей і простих людей, що бажають бути в кадрі:) ), то краще якимось чином затримати цю особу законнним шляхом, за допомогою мілііонера і тп...

    ..але то такі теоретичні міркування, в Україні поганий механізм захисту майнових прав, а про особисті то його майже й нема:)

    і тільки шо натрапила завдяки новому допису там:)
    http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=41665&page=2
     
  16. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    ст.307 ЦК
    Під поняттям "фото-, кіно-, теле- чи відеозйомка" слід розуміти процес фіксації фактів на відповідний фото-, кіно-, теле- чи відеоносій. Оскільки процес відповідної зйомки може суттєво порушувати певні особисті немайнові права фізичної особи, то законодавець визначає, що фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода фізичної особи може виражатись як у письмовій, так і в усній формі залежно від обставин, за яких провадиться відповідна зйомка.
    В окремих випадках згода особи на зйомку презумується, тобто фізична особа вважається такою, що погодилась на зйомку, аж поки вона не висловить своє заперечення щодо цього. До таких випадків презумпції згоди на знімання фізичної особи на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку належать зйомки, які проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. У випадку, коли фізична особа заперечила щодо її фіксації на відповідну плівку, то зйомка повинна бути припинена, а моменти з її участю вилучені. І при цьому зовсім не важливо, чи ця зйомка проводилась відкрито, чи методом "прихованої камери".
    Але окрім випадків заборони зйомки, законодавець також надає фізичній особі можливість захисту і у випадку, коли вона попередньо погодилась на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку. У цьому випадку, фізична особа має право вимагати припинення її публічного показу в тій частині, в якій це стосується її особистого життя. Це означає, що наприклад, коли відзнятий цикл передач про відому людину, в одній з яких она поширила інформацію, що стосується її особистого життя, а потім передумала щодо оприлюднення цієї інформації, то вона вправі вимагати від відповідної телерадіокомпанії вилучення даної частини інтерв'ю з даного циклу. Аналогічно, коли фотомитець здійснив цілу серію знімків і створив виставку, то будь-яка особа, яка вважає, що та чи інша фотографія з її зображенням якимось чином порушує її право на особисте життя, то вона вправі вимагати вилучення цієї фотографії з виставки. Зрозуміло, що процес демонтажу відзнятого матеріалу чи виставки є доволі тривалим та трудомістким процесом, і тому особи, які проводили відповідні зйомки за попереднім погодженням з фізичною особою мають повне право вимагати від останньої відшкодування всіх витрат, що пов'язані з демонтажем виставки чи запису. До переліку даних витрат слід відносити як реальні збитки, так і упущений дохід, а також моральну шкоду.
    Право на проведення фото-, кіно-, теле- чи відеозйомок виключно за згодою особи в окремих випадках, що прямо передбачені в законі, може бути обмежене. Так, наприклад, оперативні підрозділи для виконання завдань оперативно-розшукової діяльності при наявності передбачених ст. 6 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" підстав мають право здійснювати візуальне спостереження в громадських місцях із застосуванням фото-, кіно-і відеозйомки (п. 11 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність").

    ст.308 ЦК
    Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях, інших художніх творах, наприклад, картинах, скульптурах, воскових фігурах, чеканках, різьбленнях, вишивках, іконах тощо, здійснюється шляхом заборони публічного показу, відтворення та розповсюдження без волі на те цієї особи. При цьому охорона Інтересів особи за даною статтею презюмує не стільки згоду на зображення фізичної особи на цих художніх творах, скільки дозвіл на публічне поширення цього твору. У випадку смерті фізичної особи згоду на такий публічний показ, відтворення та розповсюдження художнього твору можуть дати діти, вдова (вдівець), а якщо їх немає, — батьки, брати та сестри померлого. Згода зазначених осіб має вирішальне значення також і у випадку, коли померла особа за життя дала свою згоду на публічний показ, відтворення чи розповсюдження цього художнього твору. Так вказані особи мають право, відшкодувавши витрати особи, яка здійснювала публічний показ, відтворення чи розповсюдження художнього твору, відкликати попередню згоду померлого.
    По-іншому законодавець вирішує питання, коли фізична особа позувала авторові за плату, наприклад, натурщик. У цьому випадку художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без згоди зображеної фізичної особи. Однак і в цьому випадку фізична особа, яка позувала авторові фотографії, іншого художнього твору за плату, а після її смерті — її діти та вдова (вдівець), батьки, брати та сестри можуть вимагати припинення публічного показу, відтворення чи розповсюдження художнього твору за умови відшкодування автору або іншій особі пов'язаних із цим збитків.
    4. Обмеженням цього права є передбачена в п. З коментованої статті можливість розповсюдження фотографія без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів (наприклад, служба розшуку загублених дітей) або інтересів інших осіб (наприклад, оголошення про розшук небезпечного рецидивіста).


    П.С. то лиш авторські тлумачення норми закону
    на них в суді послатися не можна, але відображають реальний механізм:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. 4y4yndrik

    4y4yndrik New Member

    Доброго дня!
    Маю таке питання. Чоловік і його мама є співвласниками 2-кімн. квартири. Чоловік мами власник іншої 2-кімн. квартири. Як їм обмінятися квартирами з найменшими фінансовими затратами, яка процедура, які можуть бути підводні камені? Матеріальних претензій один до одного нема, просто хочуть помінятися.
     
  18. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Питання на рахунок авторського права.
    Ситуація наступна. Дистриб'ютор (нехай буде А.) однієї фірми робить сайт для закордонного ринку, відповідно іноземною мовою. Він як дистриб'ютор має право використовувати оригінальні тексти з каталогу фірму. Інший дистриб'ютор (нехай буде Б.) має свій сайт в тій іноземній країні і розмістив на ньому цей же каталог іноземною мовою. Припустимо, що дистриб'ютор Б. переклав каталог за свої кошти (могло це ще бути за кошти головної фірми, але тоді б не було проблем). Також на сайті дистриб'ютора Б. зазначено "Нагадуємо, що використання текстів, розміщених на цьому сайті без згоди авторів є порушенням авторських прав і підлягає охороні права".
    Так от питання. Чи має право дистриб'ютор А. тупо скопіювати іноземний каталог і інші матеріали з сайту дистриб'ютора Б.? І які санкції проводяться в таких ситуаціях?

    Мої уявлення і практика з авторським правом роблять висновок, що не має права. Але дистриб'ютор А. каже, що авторське право не поширюється на переклади. Хто правий?
     
  19. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    Нірванко, я в авторських правах не спец... тим більше у міжнародному...(то краще попитайте в Маюнки:) )
    але чому авторське право не поширюється на переклади? ше м такого не чула... мо хіба якщо переклад здійснено за допомогою спецпрограми, але те, що створено за допомогою інтелекту людини і має свої оригінальні риси - обєкт авторського права принаймі в законі України "Про авторське право і суміжні права" говориться..

    Стаття 20. Авторське право перекладачів і авторів
    інших похідних творів


    1. Перекладачам і авторам інших похідних творів належить
    авторське право на здійснені ними переклад, адаптацію, аранжування
    або іншу переробку.

    Перекладачі і (або) автори інших похідних творів користуються
    авторським правом на створений ними твір за умови дотримання ними
    прав автора, твір якого зазнав перекладу, адаптації, аранжування
    або іншої переробки.

    2. Авторське право перекладачів і (або) авторів інших
    похідних творів не перешкоджає іншим особам здійснювати свої
    переклади і переробки тих самих творів.

    відповідно до закону не є обєктом лише офіційні переклади творів публічного, законодавчогота та адміністративного характеру органів державної влади (ст. 10)

    переклад належить до похідного твору (ст.1)
    похідний твір - твір, що є творчою переробкою іншого
    існуючого твору без завдавання шкоди його охороні (анотація,
    адаптація, аранжування, обробка фольклору, інша переробка твору)
    чи його творчим перекладом на іншу мову (до похідних творів не
    належать аудіовізуальні твори, одержані шляхом дублювання,
    озвучення, субтитрування українською чи іншими мовами інших
    аудіовізуальних творів);

    щодо ваших дистрибюторів.. особа яка здійснила переклад є носієм особистого немайнового авторського права, яке від неї ніхто не відбере... то мо бути і не дистрибютор, а та особа, якій він доручив зробити переклад... а от майнове право належить або дистрибютору, що його замовив і оплатив або і головній фірмі... то має бути прописано в угодах, на основі яких вони працюють... залежно від випадку - дистрибютор, щро переклав має право на відшкодування витрат або зі сторони головної фірми або того другого дистрибютора...

    але то, Нірванко, таке...по українському законодавству.. а от чим керуються іноземні фірми то вже треба конкретніше..
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Дуже дякую! І ще питання..
    Виявилось, що дистриб'ютор Б. не має дозволу на використання каталогу фірми і переклад його зі своєї ініціативи. Чи можна в цьому випадку дистриб'ютор А. використати той переклад, якщо матиме дозвіл на використання каталогу і на його переклад?
     
а де твій аватар? :)