Євросоюз

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем Мих, 1 січ 2007.

  1. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Усе що Ви вижче написали, це стратегічні галузі і основні для екзистенції держави, і їх треба берегти. Вони важливі для збереження місц праці, для основних прибутків бюджету.
    Але не вірію ніфіга, що на їх основі можна збудувати сучасну (knowledge based) ефективну економіку та змодернізувати державу.
    Ми просто ще усі дитьми великих строек коммунизма, нам ще більше усього імпонують тони сталі і вугля та АК47 і танки.
    Хімія ... Яка хімія...? Порошки, мило виробляє і Бангладеш. Агрохімія – ок – це все в принціпі потрібне, але загварантує державі лише вегетацію.

    Хто має розвивати ці галузі ? Верховна Рада ???, Міністр того чи сього...? Дехто йнший ? Рішенням пана президента ?


    Гм... і таке буває, але тоді Україні слід розобратися, чи напевно хоче піти кітайську дорогою розвіття політичної системи. Сумніваю. Але тоді питання про ЄС само рішається.

    Тоді що державі слід розвівати ?
    Освіту.
    Правосуддя.
    Та відповісти на питання, таке як:
    Скільки днів/місяці триває заснування фірми.
    Наскільки складно/просто розобратися з податками?
    Що діється, коли партнер у бізнесі не платить ?
    Яке права власника ?
    Скільки в економіці обмеженіі / ліценції ?
    Яке обмеження трансферу капиталу за кордон ?... ітд... ітд.
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Максим

    Максим Well-Known Member

    В першу чергу вимагальність права.

    Все решта (пральні порошки, літаки, м'ясо і т.д.) - розвивається підприємливими людьми, якщо тільки держава своїм втручанням їм не заваджає.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Gron

    Gron тафгай

    Пане Agaton, мені здається, що у випадку України, обидва шляхи, Ваш та VasMT однаково важливі, і повинні йти паралельно, хоча особисто я, почав би з вашого.
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    проблема, дійсно є складна, тому і написав - берегти.
    Був в нас такий час у 90-х років, що справи цілком на другий бік перекрутились і багато ентузіястів-неофітів-реформаторів взагалі забуло що окрім фінансового існує ще світ реальний.
    Але швідко "приземлілись", що в результаті принесло соме-баск пост-коммуниcтів у 1993-у.

    Своє докинула теж наївність в перших переговорів з ЄС і Світовим Банком.

    Але навіть з нинішної точки зору важко заперечити - був такий момент, у котрим тяжка покммунистична промисловість оказалась тяжким ... баластом.
    Тоді і що і раз з'явялася спокуса, щоб цей "баласт" - відрубати.
    Складне питання лише прийдуть. Що робити з заводом, котри найбільш оплачується коли бастує - але дає роботу лдя декількох тисяч людей...?
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Istrebliatel

    Istrebliatel Well-Known Member

    а у вас там на западе тоже ищезли все коровы и свиньи ? у нас вобще где было 3000 коров щас ниодной, кормилицу стало невыгодно держать
     
  6. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    Власне про це ...
    В дописі VasMT (і в моєму) йдеться про те , коли Україну в ЄС не приймають і не приймуть.І так на це виглядає збоку , по крайнім мірі найближчі роки.
    В Вашому ж вона має , або буде членом ЄС.
    В такому "підвішеному", неоприділеному стані що зараз є в державі, країна не може довго перебувати.Треба оприділитися.
    Китайський - це теж шлях.Він звичайно не підходить сторонникам європейської інтеграції держави.Але набагато кращий від того що зараз є.

    Доречі , до слова прийшлося , Канада своє машинобудування і тяжку промисловість починала "китайським" строго підконтрольним уряду не демократичним шляхом.Но тоді були трохи інші обставини , тоді була війна
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    В Китаю.
    Але не в такої Січі як Україна чи Польща :pardon:

    Ано власьне. Та і в Україні це було, правда не всюди.
    І називалось "коммунизм воєнний". Така версія локальна, місцева.

    не зовсім - радше мав на думці що робити, щоб взагалі хтось хотив в Україні (у більшому масштабі) підприємсьва заснувати.
    Увійде у ЄС, чи ні - справа не першочергова і - згіден - не за рано.
    ІМХО - нинішнєю метою не варто робити інтеграцію, а зону вільної торгівлії з ЄС і вільного кордонного руху. Маю на увазі - мета має бути реальною, а так теж змушує до уніфікації стандардів і глибокої співпраці.

    Якщо країна досягне деякого рівня розвіття - сами прийдить просити. А якщо такі не прийдуть - країні самої буде відно куду їй краще.
    Ось ІМХО і усе. Тільки і аж.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    У нас, слава Богу, не війна... Але розруха, не гірше післявоєнної...
    Тепер спробую висловити свої думки:
    С/Г - після вступу в СОТ і без належної підтримки, сільське господарство стало на межу зникнення... Не зважаючи на якість, ми купуємо дешевші продукти. А вони не наші... Гроші тікають і підтримують неукраїнського виробника.
    С/г техніка - Лукашенко завалив країну своїми тракторами. Розширили кількість навісного - на всі випадки життя... І це все в наказному порядку на закупівлю і довгострокове кредитування... Результат є.
    Решта питань теж, при державному підході потенційно результативні...
    Тепер про гроші. Без грошей це все лишиться порожнім звуком...
    Освіта, культура, медицина, правопрядок, МНС - недоторкані... Це потрібно завжди...
    Але... Навіщо нам армія? Навіть не самє військо, а мотлох який вона "юзає"...Дати людям в погонах пенсію після п"яти років служби, і військо розбіжиться само... Тисячі занедбаних територій, які Єхануров повинен був продати... Ціну завалили таку, що підприємці розбіглись... Техніка. Не буде війни... Не потрібна така кількість металобрухту... Якби щось сталось, в бій змогло би вийти тільки 5-10% зберігаємої техніки... Департамент надлишкового майна, що був створений в МО потонув в хабарництві і зловживаннях. А результату нема...
    Далі. Роздуті до атрофації різного роду державні служби, ради, комітети, секретаріати... Колись був проведений експеримент: в одній держфірмі (не пам"ятаю в якій країні) працювало два бухгалтера. Працювали повний робочий тиждень і мали час на каву і поговорити. Ввели в штат ще двох... За пару тижнів всі четверо були загружені роботою і мали час на поговорити... Збільшили штат ще на двох... Через місяць всі працювали не розгинаючись, без перекурів і кави... Чому? Та тому що роботи було стількиж, як і було, а намагання показати свою необхідність, щоб не скоротили, виросло вшестеро...
    Податки. Взяти приклад з Британії. Там не вигідно бути дуже багатим... Левову частку заберуть податки. Тому великі підприємства вкладають гроші в розвиток, соцпрограми і пожертви... Правда у них і мінталитет трохи інший, але тут і повинна проявитись сувора воля держави. Заставили ж покласти коло кожної кантори-магазину-офісу бруківку, встановити смітники, побілити фасади? Так само можна заставити і сиротинець відремонтувати, лікарню, школу...
    І кордон. Щоби ні гривні не вишмигнуло з держави без дозволу... І систему покараннь змінити... Щоб користь державі приносив... Присудив суд мільйон сплатити постраждалому, що роблять наші покарані? Правильно, різко стають безробітними і виплачують жертві по 12 грн в місяць... А так, в Чернобильску зону. І поки не відпрацює...
    Але все по Закону... І для всіх... А як ні - по рукам...
    А верховенство Закону - це вища форма державного устрою... Який би він не був.
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Arthur

    Arthur Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  10. - не так само. К сожалению... да и к счастью. Разве что, по полдетдома (школы, больницы) сдавать в аренду предпринимателям подешевке и заставлять ремонтировать вторую половину. А они сейчас разве пустуют, чтобы половины площадей лишаться? Тут не надо ничего придумывать, это дело государства, за счет налогов. Собирать налоги - тоже дело государства. Добровольно платить все 100% налогов - дело патриотов. А их судя по форуму - немеряно!..
     
  11. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    У меня самоотвод!
     
  12. -
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    НЕП... ?
    :)
     
  14. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Имею возможность наблюдать, как в целях минимизации налоговой нагрузки предприятия работают без прибыли. Не дай бог что в казну уйдёт, а вот купить что-нибудь ненужное и записать это в затраты на производство - всегда пожалуйста, ведь всё равно деньги "сгорят" попав в прибыль. Вот вам и менталитет...
     
  15. - я не понял, не по документам купить, а на самом деле купить? И действительно ненужное? Такого к счастью, не встречал... Это нарушение "менталитета" среди предпринимателей всё-таки не носит массового характера. Наверное, распорядители в Вашем случае много лет чиновниками проработали - привычка "любой ценой бюджет освоить"... :)
     
  16. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Ну скажем, не особо нужное. Например каждый год проводится обновление компьютерного парка, ремонты и так далее... Всё что угодно, лишь бы не остаться в прибыли с которой платить налоги.
    Купить по документам - это для освоения бюджета хорошо используется. :)
     
  17. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Я, приведя этот пример, имел в виду суть вопроса, а не пути его решения... Я ж не бухгалтер... Пусть этим специалисты-бухгалтеры занимаются, а не президенствуют... :)))
     
  18. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Не так запросто.
    За РФ не скажу - але напевно не в ЄС, чи від декількох (>10) років в Польщі. В розумінню довго до вступлення.
    В основному на таке штучки не дозволяє система розрахунків VAT (Value Added Tax), що цілком точно звязала трансакції у всьому ланцюзі виробницьтва від матеріалу аж до консумента.
    Та ясне - порушення законів є всюди але... навіть Ал Капоне не за вбійство сидив.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Да, как раз думаю, все помнят анекдот про мышей, стратегия защиты которых заключалась в превращении в ёжиков, но заминка вышла с тактикой. ;) Я, приводя пример российской действительности, показывал, что вопрос гораздо более сложнее и глубже, так как бизнес в таком случае воспринимает деньги, ушедшие в казну государства, как потерянные. Хоть 50% налог сделай - они скорее унитазы золотые поставят, но ни копейки лишней не отдадут. :))) И нужно не только законы принимать, но и делать так, чтобы работать с прибылью - было престижно и выгодно предприятию.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    Та ні це не був військовий комунізм навіть близько.
    Звичайна людина робітник чи службовець на собі нічого не відчув.І за прогули чи за запізнення на роботу в тюрму не садили , а тільки вигнати могли з роботи , або зрізати зарплату....і це все
    Відчули тільки підприємці , яким держава встановлювала розцінки на продукцію і вказувала що і скільки випускати.

    ====
    Аляска гайвей , майже 2300км дороги - доброї дороги , яка функціонує до сих пір, було збудовано за 9 -10 місяців. Почали в березні
    1942р. , а вже на початку 43р каравани машин 24 години на добу почали везти лендліз для СССР.
    Поїздами це все звозили до Едмонтону , там перегружали на грузовики/тягачі і везли до порту Дельта Джанкшин на Алясці.
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)