Євросоюз

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем Мих, 1 січ 2007.

  1. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Ну, її крім юристів мало хто читав. :)))
    Це продукт договорів та компромисів, тому великій і (для пересичного громадянина) складий до межі зроміння.

    Але приклад таки непоганий. :good:
    Були сумніви у Великобританнії, Ірландії, Польщі. Усі ці країни підписали додаткові протоколи. Є зараз у Чехії. Подивимось - нихто тут никому нічого силою не накине.

    Хотила нп Польща м.ін. юридичних гарантії щодо захисту перед приватними претензіями колишних німецких власників нерухомости на землях західних і півніцних - дістала їх, - дістануть ІМХО і чехі. Були і йнши спорні справи - були додаткові договори. Але потим закон є спільний.

    І потим нічого дивного, що европейської компанії найпростіше взяти кооперацію у країні в межах ЄС - бо є спільні стандарди, цертифікації, нема коштів митних і черг, риск фінансовий є минимальний, а систему запевнення якості компатибільні вже на рівні технології - і навіть якщо ціна троха вижча - таки оплачується.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    о_О Ого-го!!!!!!!:crazy:Это даже не швейная машинка в стожке сена...:dntknw:
    Это по круче...это 25% (!!!!!!!) бюджета Державы Украина!!!!
    За такие веши... сто лет растрела!:bazar:
    "Откуда дровишки?" (с):haha::haha::haha:
     
  3. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А ще в них ДУСя є ... :))) !!!
     
  4. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Це питання вийшли з гілки "Україна і Росія навеки...", але тема стосується більше до ЄС - тобто відповім тут.

    Smeet, багато із ваших завважень правільні, але як Ви вже самі помитили – можливість точніших висновків із-за кордону, це важка штука. Так, як і мені про Україну, де я буваю час від часу - і усе. :dntknw:
    Це абсолютно зрозумиво, намагаюсь Вам відповісти - не на усе від разу, Ви торкнули багатько різних справ.

    Щодо акцептації самого ЄС і щодо сприймання проблем зв'язаних зі щоденним життям, точка зору набагато зміняється живучи “навічно” у середині. Поляки, чехи, мадяри відносять свої проблеми і складности, звичайно не до України чи Росій, а до Німеччини, Австрії чи Швеції. Це банал, але варто не забувати про нього, хоча б з цією метою, що б усвідомити собі, як різні були б їх висловлювання, коли б нп иснувала реальна загороза розвалу ЄС, або нп. виходу данної країни з Унії.

    Гм, акщо хтось був дійсно свідком такого... але скажу відверто – сумніваюсь, чи Ваш хресник мав повну інформацію про оті події.
    Це попросту так не діє.
    Комісії з Євроспільноти не могуть самі закрити чи відкрити буквально нічого – просто не мають таких компетенції. Могуть зате перевіряти, чи підприємства виполняють стандарди – нп. екологичні, чи санитарні.
    Правда – є тут єдна хитра штука – це виробницьтво харчових продуктів – нп. молочних, цукору і деяких йншиж продуктів “вразливих” (нп суха ізоглюкоза :crazy:).
    Тут у ЄС існують контингенти, котре підлягали договором перед приєднанням данної країни. Таким чином виробницьтво данного продукту (нп масла) підлягає у данної країні кількісним обмеженням. Але це не означає автоматично закривання заводів, котрі , по перше, могуть виробляти йнши пордібні продукти, а по друге – діставали від ЄС гроші і час на зміну продукції. Найважча ситуація була з цукром, де заводи дійсно буви закривані.
    Ну, це звісно вже інтервенцйонізм і дуже ассоціюється з плановою економіку соцтабору, та троха так воно і є. Але теж не зовсім, оскільки цей механизм працює у ринковому оточенні.
    Оти усі обмеження виникають з тзв CAP (Common Agricultural Policy) і їх вважається ціною за утримання (захід) чи підвижчення (схід) рівня життя селян у ЄС. Звичайно, цей ЦАП :crazy: має свої недолікі і дотації на заході набагато вижчі ніж на сході, але корисних (для селян) результатів можна бачити у кожному селі у Польщі. Правда, кожна палка має 2 кіньці, і платимо за це вижчими цінами харчі.
    Щодо норм санитарних – спершу їх невиполнення робило неможливим експорт до йнших країн ЄС, а потим вже продаж даного продукту в межах своїй країни. Але тут теж – був і час і гроші на потрібні інвестиції.

    А зараз питання – а як працюють нп. російски санитарні комісії що дають цертифікації потрібні до експорту харчових продуктів у простор РФ...?:scratch_one-s_head:

    Окрема справа з екологією, і це стосується найбільше до промислових підприємств та енергетики. Сбереження якости води і повітря є одним з пріоритетів ЄС, та до межі здрового глузду. Підприємства дістали час на інвестиції та систему мониторування. Нові стандардти були запроваджувані в життя рпротягом десь 10 років. Результатом їх порушень є штрафи. Але – щодо підприємств державних – тут є компетенції країни, котрої слід виришити, чи і коли проведе модернізацію, чи більше оплачується закрити, продати чи побудовати нове. Тут варянтів були сотні. Від приватних просто вимагається - платити за "користування довкіллям" (так це називається). Хочеш зменшити цю заплату – інвестуй, порушаєш максимальні норми – закривай. Але цього не робить ЄС, тільки країна, і лише після того, коли ввела відповідні обмеження і закони і котра знає стан своїх ресурсів нп. чи існування данного підприємства має сенс. (державного звичайно –приватний вирішує сам).

    Але є і результати – навіть в промислових регіонів дихаємо чистим повітрям і п'ємо чисту воду, а у гори Сілезії повернулись зелені ліси.

    Дальше буде ... ( якщо цікаво...:) )
     
    Останнє редагування: 16 жов 2009
    • Подобається Подобається x 7
  5. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Людоньки,якщо на хлопський розум.....в Євросоюзі ліпше...:)
    Там сніг не падає...:dntknw:
    Автобус Вроцлав-Львів позавчора запізнився на дві години.через те,що на українській митниці випав сніг...:sorry:
    Польську митницю вони перейшли за півгодини...на нашій стояли дві...:sad:
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Продовження ...

    Ще про закривання підриємств у ЄС.

    Є тут ще один аспект. Якщо ЄС створював спільний митний простор, важливим сталось щоб умови праці підриємств у різних країн були подібне, і щоб держави не могли штучно підвищувати конкурентність власних підприємств, оскільки метода захисту митними бар'єрами вже не працює.
    Найскладнішою справою сталась тут публична допомога, і договори - в яких умовах Комісія ЄС допускатиме таку. Найчастише ЄС погоджується допустити публічну допомогу в умовах реструктуризації підприємств, чи цілих галузі. Але якщо покажеться через декілька років, що цію допомогу проїли і пропили (ані гроши, ані мосту), треба її віддати туди, звідси взяли - нп. державі, чи ЄС, а це переважно означає банкротсвто заводу. Ну і у каждому разу починається ціла драка. На межі такої ситуації станув декілька років тому навіть Volkswagen-Audi.

    далі пишете:

    Окремо про Схід (нп Польщу чи Угорщину) і захід (Ірландію), бо це зовсім йнши справи.
    Обставин лікування якраз на Угорщині не знаю, зате добре знаю у Польщі і (непогано) в Україні.
    По перше - сами знаєте краще від мене справу "безкоштовної" медицини в Україні. Треба платити, та ще багато. Точно так само як у Польщі за комерцийну медицину - тобто у приватної клиниці. Мабуть про це думаєте, коли пишете про громадян України, котрі приїжджають лікуватися у країн ЄС - з них ще більше ніж на батькивщині (не торгаю справи якости, це відносне і всюди по різному).
    Але цілгом йнакше, якщо йде про лікування власних громадян. В країнах ЄС, працюють медичні страхування. Де-то краще, де-то гірше, але всюди щось там є.
    Правда - на оті страхування кожному доводиться платити немали гроші, статистично у Польщі декілька сотень злотих у кожен місяц. З другого боку досвід такий, що ті страхування забезпечують повністью кошти основної медичної допомоги, доплату до більшості основних ліків, а также кошти аварийної допомоги - це вповні. Це не значить, що взагалі не треба платити.
    Не дивлячись на страхування, таки багато доводитися платити за ліки ( але не в клиниках та лікарнях, як Ви написали...), услуги стоматологичні теж є забезпечені тільки в дуже основних рамках, подібне реабилитація (крім клиничної, пооперациїної ітп). Багато нинішних проблем страхувальної медицини у Польщі связаних з тим, що закон поки допускає у загальному массштабі лише державне страхування. Мабуть зміниться через недовгий час, але поки так воно є - ІМХО - на жаль.

    Йнакше це є на заході. Там вже років більш 100 поруч з державною страхувальною медицину, працюють сотні компанії приватних, банківських, кооперативних ітд. Є тут форумляни, котрі працюють лікарями на заході - мабуть можуть сказати точніше нп про Німеччину, бо це приклад чи найбільше розвинутої системи загального (суспільного) доступу до страхової медицини в Європі. Є там багато (100? більше ?) тзв. Кас Хворих (Krankenkassen) котре людина вибірає, чи то регіонально, чи нп по професії. І там теж є така Каса загальна, скажимо, ніби найгірша, для всіх, та ще з доплатами з державного бюджету (AOK)- до ній записують нп багато безробітних. В деяких країнах нп. у Великобританії, система впірається поголовне на приватних страхуваннях, і там державна медична допомога редукується до абсолютного минимум. Звідси і історії, котрі пишете про Ірландіі і Великобританії. Але - західноєвропейски системи знаю слабо, краще б дехто пояснив, хто там живе на умовах пересічного громадянина ( не нп емигранта).
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Агатон?А Аготон?Мне вот все интересно было Вас спросить...
    Вот раньше многи знали ПНР,по "Полена" -косметическая фирма,"Польский фиат" и лицензионные "М-21 Победа","Кукурузники - АН-2 " изготавлиемые в ПНР,судостроительное производство рыболовного флота...
    А что щас в Польской Республике?Куда полился дождь инвенстиций после вступления в НАТО и ЕС?Какие новые современные и технологичные ,конкурентно-способные производства?
    (про дерьмовые глушители к западным иномаркам,пластилиновый инструмент и ийогурты плиз не надо...ок?)
     
  8. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    В Канаді є подібна ситуація , то не думаю що це буде оффтоп.
    Справа тут набагато простіша.
    На більш- менш нормальних роботах є ще додаткове страхування (безпосередньо з роботи) що в себе включає послуги зубного лікаря , окуляри від зору (кому потрібно) і медикаменти на певну суму....
    Так от , хто таку роботу має , той і не дбає до якого стоматолога йому йти.Йде до того якого вважає що добрий , ближчий по відстані , чи працює з зручні для пацієнта години.Він все одно зі свої кишені не платить.
    А той хто таких бенефітів не має , тому приходиться вибирати де дешевше.
    Місцеві , по логіці речей , мають кращі роботи ( і значить бенефіти) , ніж новоприбулі емігранти.

    Потім коли новоприбулі емігранти стають староприбулими , дістають кращі роботи з бенефітами , то теж не дуже дивляться на ціну стоматологічних послуг.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Бесплатный сыр?;)
     
  10. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    Трохи інакше.За них платить підприємство/фірма/установа.І ці гроші зписують з податку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    причому суми нормальні покриваються-в мене на сімю 5000 в рік на зубного можна видати.
     
  12. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Хочете про косметикі
    Польща є зараз набабгато більшим експорткром косметиків, ніж була за соцтабору, і має теж свої бренди , котрі успішно входят на ринки усіх країн ЄС. Найбільши - це Колястина і Др.Ерис.
    Нагадали Поллену - це справді не була єдна фірма - це був бренд державного комплексу декількох заводів, котрий навряд би зміг нині дещо продавати на світових ринках. Окреми заводи існують і нині - але у різних структурах - деяки продані, деяки самостійні.
    А йнши бреннди - невже фіат, АН, победа, Мікоян Мі, калашников :mocking: це не були чужи бренди ?
    Виробництво победи (версія "Варшава") припинено вже у 70-х років, але Польща подальше виробляє машини ФІАТ, та чи більше ніж колись. Не знаю скількі двигунів для машин виробляє Volkswаgen, але 600 тис з них (на рік) випускає завод у Польковицях, що 70 км від моїй хати.

    Питаєте про закордонних інвесторів. Скажу про тих найбільших, що
    - не дальше ніж 20 км від Вроцлав'я
    - мають виробницьтво
    - дають працю не менше ніж 500 людям
    Volvo, Alstom, Bombardier, Тоуота, Toshiba, LG Philips, LG Electronics, 3M, Siemens, Whirlpool, Fagor
    щоб не замучити :dntknw:
     
    Останнє редагування: 18 жов 2009
    • Подобається Подобається x 4
  13. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    ...в мене щось таке саме.Я навіть не заглядав до книжки де пояснюють про бенефіти.
    Коли до зубного ходити регулярно що 6 місяців на провірку (а не коли болить зуб).Щоб він почистив зуби ультра звуком , познімав каміння.
    Карієз що тільки-тільки починається заліпив/залічив.То на рік більше $1000 не піде.
     
  14. Gron

    Gron тафгай

    Якщо цікаво про Польщу, можливо прочитати тут http://www.poland.su/business/stat_prom.html, навіть російською мовою.

    Голвне на мій погляд, що Польща не озиралась на Росію, не боялась санкцій ,экономічних чи політичних, не вимолювала спеціальну ціну на газ, а засучівши рукава ПРАЦЮВАЛА, в складних економічних умовах, відверто кажучі сама собі, що буде важко, але є заради чого.
    А найголовніше, що поляки як нація були єдині і насамперед поважали самі себе, та країну.
     
    Останнє редагування: 18 жов 2009
    • Подобається Подобається x 5
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Щось тихо на гілці...

    Чехія заявила про можливість виходу з Євросоюзу
     
  16. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Ну так, авантюра не від вчора.
    Якщо захочуть вийти - нихто їм е заборонить.
    Але ІМХО не захочуть.

    Доречі - не Чехія заявила тільки один з радників президента Клаусса сказал про це у інтевью в ТБ. Це деяка різниця.

    А про справу сувернитету - ясне що ЄС і є його обмеженням.
    То виникає з самої дефініції такого проєкту як ЄС.
    Так є у кожнлї унії - чи насильної, чи добровільної. І тут суть справи - e ЄC це спершу є предметом договору - а потім ще таки можна НЕ приєднатися.

    ПС.
    Глянув ще на сторинку ТV Nova, де комменти, а там во таке надибав.
    Та вони усе таки біль усього Москалів бояться :mocking:
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Так і у нас одиниці бояться Ruské mafii... (це синонім з Москаль?)
    І у всякі унії і блоки не сторєм крокуємо...
     
  18. Arthur

    Arthur Well-Known Member

    В будь-якій країні можуть бути свої Януковичі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Слив засчитан (с)!
     
  20. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    Говорить просто не о чем. Мнение одного человека еще ни о чем не говорит.
    Вы еще поищите сколько восточных немцев, бывших жителей ГДР, ностальгируют по прошлому. Отличный аргумент, рекомендую.
    Только, что вы хотели донести?
     
а де твій аватар? :)