Якими мовами володіють (будуть володіти) Ваші діти?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Дядя Ваня, 29 січ 2007.

?

Який мовний мінімум Ви бачите достатнім для своїх дітей?

  1. Тільки українська мова

    1,9%
  2. Тільки російська

    1,9%
  3. Українська і російська

    1,5%
  4. Українська, російська і одна із європейських мов

    72,6%
  5. Українська і ще одна із європейських мов

    22,2%
  1. smartlamer

    smartlamer Well-Known Member

    Вибачте але ви якусь маючню розказуєте. Я мешканець сходу україни. Навчався в школі російською. Але коли буваю у львові, закарпатті або франківщині, то без жодних проблем спілкуюся з місцевими мешканцями українською мовою. А от коли бува приїздять россіяне або навіть з маріуополя(тут може бути будь-яке місто сходу), то вважаючи на їх "гаварітє па рускі", місцеві легко переключаються на зрозумілу цим гостям мову. У Ялті а тим більш Сєвастополі мені важко уявити щоб місцеві перейшли на українську заради туристів. У підсумку я маю такі висновки россіяне та ти для кого россійська мова є першою, у переважній більшості мають таку хворобу як ігнорування існування інших мов. Таке я спостерігав наприклад і у американців, але них хоча б є підстави длч цього
     
  2. plastic

    plastic Well-Known Member

    Я би хотіла щоб мій син вільно володів російською, українською, англійською, німецькою а тепер і польською мовами. Але думаю це буде забагато.
     
  3. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Виключіть німецьку і буде нормально. Я всіма чотирма вільно володію. Тільки польською не пишу. Або російську виключіть. А лишіть німецьку. Хіба російська тепер важлива? Чи ще чекаєте на Путіна у Львові? ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Sphynx

    Sphynx Well-Known Member

    Ну чому ж виключати німецьку, це не обов'язково. А щодо "буде забагато" - то не погоджусь, бо і сама вільно спілкуюсь на всіх п'яти мовах і маю досить багато друзів, котрі теж осилили. Це вже буде залежити він бажання і схильності дитини до мов.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ви спеціально вчилися чи так вийшло само собою?
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Lvivska Kvitka

    Lvivska Kvitka Well-Known Member

    Заздрю білою завистю людям,які вільно володіють декількома мовами))Ви молодці!
     
  7. Sivanmy

    Sivanmy Well-Known Member

    минимум 3, украинский, русский, английский.
     
  8. Полковник

    Полковник миється в бані

    На хрена русский нужен?
    Тут Паны говорят, что уже китайский более актуальный сегодня.
    Итак, минимум 3, украинский, китайский, английский.
    Русский пусть москали и кацапы учат.
     
  9. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Російську вчила, бо совдепія заставила. Польську вивчила сама. Бо поляки спочатку їздили, потім ми до Польщі. А англійську - трохи ще в школі, в інституті, а решти вже тут - закінчила коледж з відзнакою. :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Sivanmy

    Sivanmy Well-Known Member

    Это полезно, знать язык тех стран, с которыми общие границы.
    Вот когда там Китай будет - будем учить китайский:)
     
  11. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Не зважайте
    Полковник - провокатор :rock:
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    саме так...
    В принципі головні сусідні мови хоча б на підставовому розмовному рівні.
    тобто - українська, німецька, чеська
    литовської сам не зміг, і дитям теж підказувати не буду - буваємо рідко і від нас просто це далеко.
    Та вже більше мадярська знадобиться, оскільки мадяри не за дуже йншими мовами володіють а ще і близько, і країна для відпочинку чудова.
    Ну а англійську усі вимагають на будь якій роботі, тобто звісно вибору нема, але натхнення до ній немаю жодного...:pardon:
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. redfox

    redfox Well-Known Member

    русский, английский, итальянский, начала учить французский,
    украинский - понимаю, но не говорю

    надеюсь, мои дети будут знать больше
     
  14. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Хоббі просто ? На італійській, крім Італії - ніде...
     
  15. redfox

    redfox Well-Known Member

    Агатон, я жила в италии 5 лет и в получилось само собой.
    если живешь в чужой стране - нужно уважать чужие обычаи, культуру и речь)
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Gron

    Gron тафгай

    В Словенії на узберіжжі та на гірсько лижних курортах, можливо на Мальті, у Хорватії де ні де.
    А, забув, ще на Стетен Айленді у двох-трьох крамничках, 3 ресторанах, та на 3-х вуличках у Брукліні і в Манхетені можливо отримати знижку, купуючи позаминулого сезону піджак в літл італі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    совершенно верно.
    Было время, были "валютные книжки" (считайте смерти от голода подобным), чтобы выжыть даже румынский чуть-чуть изучил.

    ---------- Додано в 12:55 ---------- Попередній допис був написаний в 12:51 ----------

    А, тоді так. Щось як польська в Чікаго чи де ні де у Лондоні... :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. redfox

    redfox Well-Known Member

    Агатон, ну, у меня все проще - родители в дип корпусе, и хоть я, слава Богу, не была эммигрантом, и крайне гордилась тем, что я гражданин другой страны, местным правилам пришлось соответствовать. только никто этого делать не заставлял, как то само получилось - хочешь общаться - учи.
     
  19. KatarinaLar

    KatarinaLar Active Member

    :haha:)))))) А хай вони їдуть до нас :haha:)))))
     
  20. IshtarI

    IshtarI Member

    Також не второпала, чому окрім українськоі та російської "іншою" має бути саме європейська..Воно звісно не зайве, але англійську,німецьку,франХцузьку майже кожен може "добити", коли візьме за мету..А от щоб китайську чи японську потягнути, то дійсно якісь особливі клепки в голові треба мати)) Я б свого малого саме до цього б й штовхала. З любов*ю звісно, але ДУЖЕ наполегливо))))
     
а де твій аватар? :)