Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем ihorweb, 27 лют 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. Mattilainen

    Mattilainen Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Статья 11 Конституции АРК:

    Ежели аттестаты были выполнены исключительно на русском языке, то однозначно непорядок.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Неправда Ваша:ireful1: Суджу по собі. Українську знати і нею розмовляти на різних зібраннях ПРЕСТИЖНО. Навпаки, людина, а тим паче держслужбовець, який не володіє українською... ну, як би це точніше... не сприймається серьозно. От як Азаров. Взагалі нормальний віце, але мови не знати...:eek:

    З приводу другої державної не зовсім зрозумів Вашу думку. Нехай буде другою державною, нехай буде регіональною, кому від цього погано?
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    "У Канаді дві мови державні - і нічого", - казала наша вчителька іноземної мови. А нещодавно казали в новинах, що той Квебек вже прагне шось типу незалежності. Мені не буде погано :) але як не буде російська другою державною, то це буде ще й історично справедливо.
     
  4. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Історична справедливість? Де? Не зробити державною (регіональною) мову, якою розмовляє пів-країни, - це "історично справедливо"??? По відношенню до кого?
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Дарья

    Дарья миється в бані

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Люди не смешите!Да в селах говорят! Но в Харькове,Полтаве,Луганске и.т.д говорят 90% на РУССКОМ это наш родной язык! Та украинизация которая сейчас происходит уже утомила! Говорите на своем украинском, мы разве против но и доказывать что большая часть народа горорит на украинском ненадо-это ЛОЖЬ!!!
     
  6. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Степановичу, стільки гілок списано, а Ви ще далі хочете воду в ступі товкти? :confused: Добре хоч, що природній процес не потребує ніяких суперечок. В школах в більшості зараз українська мова. Ще років 10-15 і не буде про що говорити на рахунок українізації. Для дитини, яка провчиться 10-12 років українською, не потрібно буде вибирати, яка мова в неї перша. А для всіх інших можна буде сказати словами австралійської влади:"Наша демократична Конституція надає вам право скористатися правом вільного виїзду, якщо вас не влаштовують наші закони."
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    :) Страшно как :eek: У знакомых девочка в школе с художественным уклоном, с 6 лет на скрипке учится играть, интересно, как ложку держать - не забудет :)
     
  8. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Cалато, вірю, що Вам страшно. І не тільки Вам. От скільки тут кричать тих, кому страшно...:sad:
    І порівняння Ваше недоречне. Малий мій до 5 років був в хаті, англійських слів знав мало. Пішов в кіндергарден на 2 місяці і перестав розмовляти українською. Вдома стараємося розмовляти українською, але школа - більший авторитет. Рідна для них всіх вже англійська. Як би я не переконувала, щоб розмовляли між собою українською, шваргочуть все одно англійською!
     
  9. Salata

    Salata Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Оля, с ними все (!), кроме мамы, говорят по-английски. Это, как раз, неподходящий пример.
    Я шутила.
    Все эти проблемы оттого, что несколько группировок когда-то разделили "зоны влияния". Нельзя одновременно строить демократическое государство и упрашивать/запрещать гражданам высказывать свое мнение на референдуме.
    А если и можно, то надо бы признать правоту других "недемократических" государств. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)


    Ви помиляєтеся. Ми жили в апартментах, де навкруги були одні українці, трохи росіян. Вдома до них говорила українською не тільки мама, а й дідо, баба. А в неділю ще й до української церкви. Але те, що дитина проводить в школі більшу половину дня і там є вчитель, який особливо для молодших школярів є безперечним авторитетом, то Ви це теж добре знаєте. І ще. Любов, чи нелюбов до чогось приходить рідко з великої свідомості. І діти, і люди старші вибирають, що їм легше. Так і російська стала для багатьох рідною, бо нею їх навчали в багатьох регіонах змалку і зараз перевчатися, то треба багато зусиль.
     
  11. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Рідною назвали російську менше 1/3 країни, а розмовляють російською, бо посідали кругом в широкі крісла поважні русофіли і елементарно не виконують законів: якою мовою треба вчитися, якою документи заповнювати, спецом призначають по школах таких же русофілів директорами і ті танцюють під дудку проросійського українського начальства.
    Є державна мова, а є мови національних меншин. Росіяни в Україні - меншина (18:wacko:, так це ВЕЛИКА МЕНШИНА, і тим не більше лише меншина. Так можна ввести регіональну мову для румун, болгар, поляків, євреїв, татар... Ці мови вже мають свою назву - мови національних меншин. Для чого вводити для російської мови спец. назву регіональної? Щоб виділитися як "особлива" нація, як це в СРСР було: усі республіки рівні, але росіяни - перші серед рівних, а далі вже українці, білоруси і т.д.

    От вам і доказ. Проговорилися. Таки по селах говорять українською. А значить і колись давно говорили. Загально відомо, що міське населення формується саме з селян (особливо в умовах посиленої урбанізації - міграції з села до міста), а чому ж тоді міщани почали говорити іншою мовою, якщо це і є колишні селяни? Та тому що політику таку проводило керівництво СРСР, а потім і протягом 15 років незалежності місцеві влади... Повчилася людина 5 років (10% свідомого життя) у вузі іншою мовою, ясно шо вона нею і буде розмовляти... і так потихеньку і діти на цю історично чужу мову перейшли... Але не це страшно, а те, що цей процес гноблення української в містах регіону продовжується. Нарешті є нагода навести з цим лад.
    Не треба нічого доводити, хто чим говорить, є перепис, проведений Кучмою, не В.Ющенком і не Б.Тарасюком, на якому народ сам сказав, яку він мову вважає РІДНОЮ. А те, що народу не створюють умов (для навчання і т.д.), щоб він і говорив рідною, а не чужою, то ми (народ) таку владу на місцях поміняємо ;) Головне довести до вух народу, що саме його - українськомовного - в Україні більше, бо люди якраз по селах про результати перепису населення, певно, і не чули.
     
    Останнє редагування модератором: 3 січ 2009
    • Подобається Подобається x 1
  12. Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Разумеется. Для татар её статус в будущем в Крыму даже не подлежит особому сомнению. При условии компактности расселения носителей остальных перечисленных Вами языков, формирующих какой-либо оговоренный процент населения региона (например, 10-12, как в Европе, или побольше, для "исторической справедливости"), ничего нет плохого и эти языки сделать региональными.

    Кстати, Вы битый час занимаетесь тут тем, что доказываете, будто украинцы в каждой отдельно взятой части Украины равнее остальных, перебирая статистику прошлого, "историческую справедливость" и только что до названия не дошли пока в качестве аргумента (наверное потому, что это само собой). Забавно читать напоминания об ужасах СССР рядом с предложениями, копирующими худшие черты его национальной политики... :rolleyes:
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Вони такими вже є, тільки називаються інакше - "мови національних меншин", і ніодній нації не спадає на думку замінити один юридичний термін іншим, а російська меншина прагне чомусь виділитися...

    Я таке пропонував? :eek: Процитуйте мені будь-ласка мої такі пропозиції (якщо знайдете ;) ).
     
  14. Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Надеюсь, Вы притворяетесь из природной хитрости (все в восторге), что действительно не понимаете, что разница не в слове, а в территориальной локализации? (иначе студентам не позавидуешь... ;))

    Конечно, нет, Вы нигде не предлагали использовать "худшие советские методы" :) Вы свои предложения НАЗЫВАЛИ по-другому, "справедливыми" ;)

    Вы играете цифрами "из прошлого", чтобы забить людям головы и убедить, что на самом деле их родной язык - какой-то определённый, а не тот, что им "кажется"... Как при совке. Цитату дать? Откройте первое сообщение темы.
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Невстранец?Вам не надоело ..а?
    По восьмому кругу уже пошли....:confused:
    Ну не понимает человек из Тернополя...ну и ...ничего не поделаешь с этим...:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Человек из Тернополя всё очень хорошо понимает :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. ihorweb

    ihorweb Well-Known Member

    Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Перепис 2001 року - це справді минуле :D Тут ні до одного слова не причепишся... А якими я цифрами маю оперувати? з майбутнього? :D А в першому повідомленні я ще не знав, чи дійсно по селах східної України говорять українською, для чого і почав випитувати, а після ваших же дописів, зрозумів, що це правда :p Припинимо гноблення української - мій заклик, а не відіб'ємо українським росіянам пам'ять про рідну мову. А по ? якому там колу про одне і те ж - це правда... І мені вже трохи набридло.:sad:
     
  18. Відповідь: Яка мова на Луганщині рідна? (з області статистики)

    Ох и хитрец... Горжусь соседством!

    Ну, коли надоело автору, тут уж супротив не попрёшь... Как скажете. Спасибо за беседу.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Дмітрій

    Дмітрій New Member

    Меня давно интересовал вопрос, почему в Луганске так обосновательно прижился русский язык, а в области - не так сильно (я о суржике), но все же люди, приехав в город, с легкостью переходят на русский.

    О себе.
    Мама с области, бабушка с Полтавщины, дедушка с области, отец с Луганска и я сам луганский.

    По языкам:
    бабушка - суржик (хотя сперва был украинский - полтавщина все-таки);
    дедушка - говорят был русский (погиб еще в отечественной);
    мама - русский;
    отец - русский (у отца родственников не было, война, детдом);
    я - русский;
    ребенок мой - тоже русский.

    При этом у всех национальность - украинцы.

    Самое интересное, что моя молодость как раз припала на референдум о независимости Украины, который мы (прогрессивная молодежь) с удовольствием выиграили и стали "настоящими украинцами". Украинский язык в школах учили и с 1989 им было модно пользоваться. Никто не заставлял - сами пытались разговаривать, даже использовать, переводя лекции на ходу :)

    Но... Вот парадокс. Он все-таки не приживался ко мне. Сколько бы я не читал украинских книг и не украинизировал программ.
    А когда началась так называемая украинизация (точнее соблюдение ранее принятых законов), мой "организм" можно сказать, воспротивился украинскому языку! Тогда то я и задался вопросом. Почему? Нет - я по-прежнему в делопроизводстве использую украинский, даже с украиноязычными клиентами разговариваю часто на украинском (каюсь, не очень чистом). Но какая-то невидимая сила все-таки вызывает отрицанию к использованию его в повседневном быту. Хотя бы в семье - оставим пока окружение на улице...

    Тогда я провел, насколько смог семейное расследование, с год собирал факты у родителей друзей, разъезжая по дачам. Просто у пожилых и не очень людей. Поездил по экскурсиям по области. Даже занялся изучением (по оригиналам документов) руссификации своего края да и Украины в целом и пришел к интересному выводу. Для луганчанина (коренного) - русский суржик (точне местное малорусское наречие, больше похожее на русский) является родным языком. А для области украинский - это всего-лишь результат политики СССР и Российской Империи - одни переселяли украинцев на эти земли, другие вытесняли украинский язык в село.

    Вобщем, не претендую на объективность и неоспоримые факты своего исследования... В дальнейнешем постараюсь опубликовать свои доводы. Также с удовольствием выслушаю опровержения, дополнения, рассуждения по этому вопросу.
     
    • Подобається Подобається x 2
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)