Не хочеться глибоко залазити в пошук. Але в укр. гуглі вроді навіть натяку нема на те, що інфа про реабілітацію Бруно помилкова. І про N.T. мусет не згадується Іван Павло 2 джордано бруно - Пошук Google @VasMT, як будете мати щось переконливе - поділіться посиланням
Ви теж. Натомість набрів на оце, - MESSAGGIO DEL SEGRETARIO DI STATO, CARD. ANGELO SODANO, AL CONVEGNO SU GIORDANO BRUNO (NAPOLI, 17-18 FEBBRAIO) оце, - GIORDANO BRUNO: IL PAPA ROMPE IL SILENZIO MA NON LO RIABILITA і оце, - InStoria - Ricordando Giordano Bruno де в двох останніх абзацах написане наступне, - Il silenzio della Chiesa Cattolica sul caso Giordano Bruno viene rotto solo il 17 febbraio 2000, a 400 anni dalla sua morte, con la lettera firmata dal cardinale Segretario di Stato Angelo Sodano che il papa polacco Giovanni Paolo II invia al summit degli storici e teologi che si tiene a Napoli. In questa lettera viene espresso dispiacere per la morte brutale sul rogo, definito: “un triste episodio della storia cristiana che provoca profondo rammarico”. Una condanna indubbia della pena di morte inflittagli e non affatto una riabilitazione del pensiero di Giordano Bruno, come invece era avvenuto per Galileo Galilei con il riconoscimento della sua “grandezza” da parte del papa polacco durante la sua visita a Pisa del 22 settembre 1989. В перекладі на російську, - Молчание католической церкви по делу Джордано Бруно было нарушено только 17 февраля 2000 года, через 400 лет после его смерти, письмом, подписанным кардиналом госсекретарем Анджело Содано, которое польский Папа Иоанн Павел II отправил на саммит историков и богословов, который проходит в Неаполе. В этом письме выражается сожаление по поводу жестокой смерти на костре, определяемой как «печальный эпизод в христианской истории, вызывающий глубокое сожаление» . Несомненное осуждение вынесенной ему смертной казни, а вовсе не реабилитация мысли Джордано Бруно, как это произошло с Галилео Галилеем с признанием его "величия" польским папой во время его визита в Пизу 22 сентября 1989 года.
Ну що ж, таки Бруно єретик) Ви, @VasMT, тут праві - коли б він не стояв на тому, що душа переселяється до всяких тварин і дерев, то може б і його реабілітували і прийняли в лоно) Он, Галілею тамті папи і богослови не вірили, що "все-таки вона крутиться" аж допоки їх не переконали всякі космічні кораблі і телескопи. Може з часом якийсь свіжий Папа таки вирішить, що мы, отдав концы, не умираем насовсем (с), то візьме і прийме в лоно і Бруно. Фігня яка - взяв, признав помилку Церкви, вибачився, свічку поставив - і все норм... Блін, але ж скільки спалили народу тільки через те, що так захотіли фанатики(?) десь в ватіканах...
Не так і багато насправді. Свята інквизиція, чи правильніше Святий відділ розслідувань єретичної гріховності Католицької церкви, була дитячим садком проти протестанської. Католицька церква в основному боролась з єресью, протестанська ж з єретиками. Недаремно Бруна вісім років пробували переконати, що він не правий...
Можливо і так... Все тоді робилося іменем Господа і во славу Господа. Напевне, в ті часи аборигени карибського басейну не дуже і цікавилися, хто їх спалює на багаттях - щирі католики чи щирі протестанти. У Бруно трохи йнакше - він у Творця вірив, але по своєму. Та і та реінкарнація - заплутана і складна віра.
Цей монах у мене викликає двояке враження. З однієї сторони, він не дурний, начитаний, завдяки тОму що їздив з проповідями по Західній Європі і по світі, його світогляд відрізняється від класичного руского попа. З іншої сторони, він українофоб. Не все розуміє в католицизмі. Все таки, його свідомість має перевагу російських книжок. Разом з тим, як інформацію і для розширення світогляду, інколи слухаю його. Тобто назвати його порядним не заходить.
В тому то сіль. Монах РПЦ говорить правду про інквізицію. Це ж нон-сенс. Його важко віднести до пропогандистів РПЦ якраз у цьому питанні.
абсолютно правильних людей не буває. є 50 на 50, або 60 на 40, або 20 на 80. Але навіть 80 на 20 може сказати щось неправильне і навпаки.
А от цікаво, чи міг єретик, котрого святі інквізитори приговорили до спалення, скористатися такою церковною опцією як індульгенція? Мабуть міг, шо нє?
У мене був вчитель з математики в політесі. Він був гамнистою людиною і його не любили. Але математику викладав добре. То що? Не слухати його? Бо сцяки теж вода? Я слухати можу будь-яку людину. А от сприймати те, що вона говорить - вибірково. Нема людини, яка говорить завжди брехню, або завжди правду.