Holly War: типова суперечка "Windows краще ніж..."

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем afterstep, 1 сер 2009.

  1. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    наведіть хоч один приклад :haha:
    бо я маю приклад відповіді від мікрософтів - "так, дякуємо, ми про цю помилку знаємо. З вас 30 баксів" :)
    Причому то була довга переписка з москвою, софт був ліцензійний, відповідно - звернулися в мікрософт в надії якщо не на підтримку, то хоча б в сподіванні на якусь пораду.
    Москва відфудболила в американський офіс - клієнт найняв перекладача, і написали ввічливий лист по всій формі :)
    А за три тижні (в них видно електронну пошту досі волами возять) - прийшла отака-от відповідь :)
    ==
    до речі - за мою недовгу практику роботи з віндєцом (роки зо три) - NTFS в мене злетів.
    Клієнти з проблемами - "пропали дані" - зверталися :)
    Але я не можу такого сказати ні про HPFS (10 років роботи [з 1996 по 2006 - далі при апгрейді техніки сервер зупинили] OS/2 Lan Manager v5 без переінсталяції, консоль використовувалася як робоче місце), ні про ext2 - 6 років роботи без переінсталяції, і далі працює :)
     
  2. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    Ха-ха-ха 1% массовый :))
     
  3. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    на фоні тотального віндовоззя такий значний приріс (до речі - а звідки ви викопали 1%?) - масово!
    мікрософт свій планктон десятиріччями "прикормлювала" і ростила - а лінух...
    По-перше, некомерційний, без реклами, ...
    По-друге, таки орієнтований не на кінцевого користувача - а на розробників, причому доступні всі першоджерела - тексти програм, документація, CVS-репозиторії...
    ... продемонстрував протягом двох років хороший приріст аудиторії, причому в кількісному показнику (к-сть народу, що пересіли на лінух) доволі непогано конкурував з віндою!
    Особливо гарно показники пішли догори при провалі операції "Віста" (вінда Висла, Висне і буде Виснути) - і дещо пригальмував при появі windows 7.
    Віндовзятники знов чекають чуда і двох сервіспаків, після чого встановлять, попробують і.... сподіваюся, хоч на цей раз не розчаруються - бо за 10 років після 98-ї - довго-довго мусолили ХРень, і якось довели її до більш-менш стабільного стану, але вийшло не то, на що сподівалися, коли анонсували...
    ... сподіваюся, що не розчаруються :)
    Бо для лінуха настануть складні часи саме в той день, коли всі віндовзятники раптово на нього пересядуть :)
    Таки краще не випускати їх з резервації :)
    ==
    тим часом....
    1) офісні пакети для лінуха покращуються шаленими темпами
    2) в гламурі KDE вже давно вінду обігнала - і зараз замахнулися наздогнати мак
    3) основний недолік лінуха (з точки зору користувача) - складний процес інсталяції - вже роки зо два як усунутий
    4) хороша документація. З ростом спільноти - створюються все нові і нові блоги з спрощеною документацією, йде робота над перекладом документації (особливо в росії), і - з’являється ціла низка книжок "для чайників"
    ==
    І цілком можливо, що небагато залишилося чекати, доки вінда стане десктопом для багатих марнотратників - а ті, кому працювати на компі треба - пересядуть на лінух
    ==
    До речі - навіть російський уряд розуміє важливість того кроку, і, наскільки я читав - в росії є урядова програма по переводу освіти під лінух.
    А коли виросте покоління, що в школі вчилося на лінуху - тоді віндовзятникам доведеться заснувати секту "віндовз в кожну хату" і почати ходити з проповідями - як свідки Єгови, наприклад...
     
  4. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Нє, Пупере. Справжній, жорсткий холівор - це Emacs vs VI :))

    X Window System - коряво слепленный? Ну-ну :)) Он создавался просто несколько с другими целями, чем графическая подсистема в Windows - вот и всё.

    Mr. Blick, Вы же не совсем с идиотами разговариваете. Прошу, не надо рассказывать про летающий офис ХР на 32 метрах. У меня была такая машина, чесслово.

    JFS разрабатывала IBM, XFS - SGI, где они долго и хорошо работали. И работа всех ФС таки тестируется.
    Мой reiserfs и тот, что у знакомых - ни разу не падал. У меня вообще ФС не мрут, кроме FAT32 :pardon:
    Может быть Вы не в курсе дел, но Microsoft никак (пара долларов - не ответ, правда?) не отвечает за потерю данных в следствие ошибок NTFS или своих ОС.
     
  5. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    а я читав, що російський уряд замахнувся на розробку "ру-ось".. :)
    і зовсім не на базі лінуха, а щось там унікально своє, рускоє...
     
  6. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Але як вони її виконують... :sad:
    Здається, що або цю програму хтось саботує, або просто віддали на проведення не досить професійним людям.
    Перша партія дисків, які необхідно було розіслати, була зламаною (хтось поліз у готовий образ диска (як вірно українською?), щоб засунути в нього документацію й зекономити на дисках) і не завантажувалася, друга - виправлена, але з деякими недоліками....

    Головне, щоб люди могли свідомо користуватись комп'ютером. А далі - чи то Windows, чи то MacOS X, чи QNX - що знадобиться, з тим і можна вже розбиратися
     
  7. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Унікальноє! Ууу :)):)):))
    Цікаво, скільки грошенят вони на це викинуть? :)
     
  8. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    все коректно - така термінологія застосовується - зламана, образ диску і таке інше
    взагалі-то для держави головне (будь якої) - незалежність. І якщо в якийсь день через примху якогось балмера чи гейтса, або через ще якісь негаразди у редмонді і таке інше - зупиниться все управління... На додачу - GPL-продукти можна перевірити по текстах, і переконатися, що шпигунів/троянів там немає... На додачу - то якою ж потрібно бути багатою державою, щоб тільки на ліцензування вінди в школах такі шалені мільярди баксів (на вітер) викидати!
    І, до речі, саме мак довів - діти, коли виростають - воліють користуватися тими комп’ютерами/тою операційкою, що вивчали в школі...
    ви просто не зрозуміли цей тонкий гумор :)
    Літати - це бути над поверхнею чогось, рухатися або висіти...
    Висіти, падати - це також літати!
     
  9. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    та я думаю, що далі розмов справа не піде... :)
    погоджуюся...

    а що заважає у вінді викорастати прнцип "адмінські права" + "контрольна сума"?..
    встановлення якихось програм щоб було суто під віндовським аналогом рута, додати туди контрольну суму -- і проблем з вірусами та нестабільною роботою бути не повинно...
     
  10. TOTORO

    TOTORO admin

    зробили таке чудо )))
    називаэться воно User Account control (UAC) гівно ще те і лінуксі вже SElinux доводять до ідеалу а вони тільки стають на праведний шлях =)
    виглядає і працює то діло каряво + приторможує ОС а якщо добавити сюди Windows Defender System Restore і мега служби Superfetch та Indexing Service
    получаємо такого плуга що уявити годі )) тому все це рекомендую виключати )))

    З.Ы

    Тепер в віндовс 7 добавили пункт налаштування UAC і як завжди основна аудиторія дебіли 5 пунктів від більше до менеше (матюги........)
     
  11. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    Ну, я не против, я достану машинку с 32Мб ОЗУ, поставлю винду и офис ХР и покажем людям, как работает, а потом поставим туда линукс с опен офисом, и тоже покажем.
    На кон - ваши супер-модераторские полномочия на этом форуме :cool:
     
  12. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    що за офіс мається на увазі - це випадково не буде win98 і office 97?
    причому я в принципі можу показати повноцінний робочий лінух на такій машині з "шустрим" офісом - от тільки не певен, що openoffice 1.x десь у мене зберігся :)
     
  13. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    http://www.nexle.dk/win2000-32mb/
    http://www.delilinux.de/
    http://www.puppylinux.org/

    Вы не прочитали остальную часть поста, наверное.
    X Window System создавалась с несколько иными требованиями, чем графическая подсистема Windows. Отсюда - определённые преимущества и недостатки. Но меня они как-то слабо волнуют - в игры не гоняю :)

    И мне совершенно непонятно, зачем проводить это надуманное сравнение и что в нём можно будет увидеть :pardon: И почему бы не уменьшить объём требуемой памяти вообще до 8MB.

    И стотыщмильйонов фунтов стерлингов в придачу :))
     
  14. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    пару тижнів тому шукав такий лінух :)
    чорт - не додумався глянути в цю сторону :)
    але глянув на arch linux - ті, зарази, виклали дистрибутив i686, відповідно, при встановленні на Cyrux III - встановлення навернулося з лайкою виду "unsupported CPU instruction" чи щось таке :)
    ==
    треба буде спробувати ці лінухи при нагоді :)
     
  15. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    знайшов комп - IBM PC 300, біла зборка (ще ірландська, а не московська), 64мб ОЗУ, 3 Гб диск :)
    Зараз на ньому стоїть (не висить і не літає) Win98 + Office 97.
    ==
    Чи вдалий варіант для тесту ХРєні на життєздатність?
    За лінух я певен - працюватиме, і навіть досить "гламурно" :)
    Якщо цей полігон визнано вдалим - я можу спробувати поставити на ньому ХРєнь за вашими рекомендаціями - і відтестувати це :)
     
  16. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Непогано :)

    Трішки поналаштовувати - може й нормально буде. Колись мені казали, що XP іноді швидше працює ніж 2k.
     
  17. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    ну - це я можу спробувати лише задля тесту - не для роботи :)
    особисто мені вінда не видається комфортним середовищем для роботи :)
     
  18. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

  19. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    http://itc.ua/node/40325
    Ага, засцали! Думали вечно, как во времена виндовс95 будут пиариться на "глючной винде". ХР и 2003 сервер были патологоанатомами линукса, а еще более совершенная, и быстрая(sic!) виндовс7, похоже, станет могильщиком :)
     
  20. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Поклонник DRM? :)
    http://windows7sins.org/

    Опасности же никакой не представляет, так как имеет разные ниши. Ах да, и стоимость.
    Говорить же о том, что XP как-то негативно повлияла на развитие Linux - :))
     
а де твій аватар? :)