Holly War: типова суперечка "Windows краще ніж..."

Тема у розділі 'Наука і технології', створена користувачем afterstep, 1 сер 2009.

  1. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    Сказки про "время, которое тратится на установку апдейтов/сервиспаков в виндовс" - неотъемлемая часть жизни молодого линуксфана, он без сказок не может. :)
    Как ? Променять все крутые баши-сишы на полуночный клон программы, пришедшей из мира, не имеющего к юниксу никакого отношения ?! Отступник!
     
  2. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Все ж таки тут не ЛОР з анонімусами :)


    Mr. Blick, а что Вы конкретно хотите сказать? Что GNU\Linux никак не подходит для десктопного использования? Или что он однозначно хуже в данном применении?
    Или, так просто, поболтать? :)
     
  3. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    Подходить может и Windows 3.11 for Worksgroup.
    Но какая целесообразность использовать худшее вместо лучшего ? Линукс как десктоп ? Зауряный Unix-like в ряду других, к которому также прикрутили X-Server под названием XFree86, для разработчиков выдали подобие мотифа, и долгие годы ждали, сложа ручки, пока кто-то милостиво напишет модуль ядра под ati или nvidia, кто-то сделает api для создания программ с gui, норвежцы сваяют свой KDE ?
    А потом торжественно возвестить - смотрите, получилось почти не хуже, чем в виндовсе (только медленнее) ! :)
    Нет уж, так десктопные системы не делаются. Смысл использовать ? - давно не вижу.
     
  4. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Чем оно хуже и чем Windows лучше? Для меня это совсем неочевидно.

    То есть Вам методика разработки не нравится, или может свободные лицензии? Религиозные убеждения мешают? :scratch_one-s_head:

    Это вообще к чему относится, интересно?

    А, ну так оно Вам просто не надо. С этого и надо начинать, а то "хуже", "так не делают"...
     
  5. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    ржунимагу!
    почнемо з motif - чи цей відвертий абсурд проігноруємо?
    чи ви таки серйозно настроїлися порівнювати ХРень з win 3.11?
    до речі, win 3.11 for workgroups - це був останній більш-менш адекватний віндовий реліз :)
    останній "спалах" з вдалого - win 98 - а далі - все пішло зовсім гидко :)
    ==
    особливий респект!
    це навіть не міф - це видавання бажаного за дійсне :)
    вінда тільки "підморгувати" та іконки курсорів швидко міняти вміє - а в роботі - швидка, як мерс, якого трактором тягнуть :)
    ==
    Причому повна аналогія - важке, але гарне і блискуче, але важке... і трактор повільний...
     
  6. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Як на мене, то NT-шна серія в них набагато краща.
    2k та xp не так вже й погано працюють (якщо нічого не чіпати та більш-менш захистити), однак в Linux мої потреби задовольняються краще :pardon:
     
  7. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    мав досвід з NT сервером - і після чергового "вибрику" - плюнув на то гімно.
    За час експлуатації NT 3.x - тобто за 3 роки - дві серйозні помилки (причому не по вині налаштувань - наприклад, вінда "загубила" файл з правами юзерів - тобто просто відкинула юзерів "на льоту", без ребуту, - та й по всьому), і безліч "дрібних".
    То все - стояло на серверному "залізі", причому виділений сервер, за консоль ніхто не сідав.
    ==
    Після "загублених" юзерів (благо, робив бекап користувачів на лінухову машину) - поставив Asp 7.3 - це було зимою 2003-го :)
    Що отримав:
    1) відчутно покращилася робота мережі
    2) зо тиждень потратив на моніторинг та крони - але піля того достатньо було раз на тиждень глянути в лог, щоб переконатися, що все гаразд
    3) гарантовано жоден віндовзятник (страх перед чорним екраном іноді доходить до маразматичних жахів) до консолі більше не ліз.
    4) забув згадати про віруси - розділив мережу на три сегменти, і форвардинг між ними - відключив. Кому треба було - мали файлообмінні шари. Відповідно, серваку взагалі все було пофіг, а віруси - жили лише в межах одного сегменту, і не розповзалися по всіх машинах заводу. Чистити легше було :)
    ==
    Влітку 2003-го я звідти звільнився.
    Десь через 2 роки покликали порадитися - заодно прикрутив вебівську морду до самби
    Нині надворі - 2009-ий рік. Недавно туди заходив - і офігів - вони сервак не ребутають. І той працює. PIII-600, однопроцесорний. І заводська БД, і все рашта - працює як годинник.
    ==
    Може, то дійсно було треба, як звільнявся, назад віндєц поставити - най би той що після мене - пострибав, як рибка на пательні?
     
  8. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    О чем с вами говорить ? Учите матчасть банально. Если вы не в курсе какая огромная разница между Windows, где, в свое время, в ядре NT ради скорости gui пожертвовали микроядерностью и XFree86, то... :rolleyes:
    Лично я выводы о линуксе-десктопе сделал еще когда на первом целероне с 32 Мб памяти стандартные приложения в винде летали, а под линукс, без какого-либо десктопа, занимающего память, с одним оконным менеджером, простенькие программки, типа калькулятора, по полминуты запускались, шурша диском.
    Так что, рассказывайте басенки, благо, на многогигагерцовых процах этого уже почти не заметно...
    А в линуксе для десктопа ничего и не сделали. Тот же KDE - вещь в себе, оно и под FreeBSD работает точно также (если пропатчить).

    З.Ы. А как падает reiserfs ! Сказка! :)
     
  9. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    на целероні з 32М пам’яті?
    ==
    але за "тонку настройку" лінуха (то ж як слід було постаратися, щоб прямо зі старту всю пам’ять зжерти, і на своп присісти!) - вам респект....

    і стосовно "матчасті" - ви як мінімум не праві :)
    і стосовно "шустра вінда" - то така ж байка, як і прудконога черепаха :)
    ще один з елементів - мультимедія. Тільки вінда 2000 десь там могла до лінуха наблизитися - а так - мак на першому місці, лінух на другому :)
    ну, і вінда - якщо і на першому, то ззаду :)
    вінда - ну, вона ж серйозна ОС, вона в таку єрунду, як якісний відеовивід - бавитися не буде :)
    в неї є інше завдання - замріяно пожовуючи хард в районі своп-файлу - імітувати вигляд бурхливої діяльності :)
    ==
    до речі, ще одна причина, чому пересів на лінух - в ті часи в мене був якийсь старий АМД, - щось виду Athlon 2000. Слабенький, звичайно, та й пам’яті було 256.
    А малий мультик "Мадагаскар" приніс додому - подивитися хотів.
    Ну, тоді я в "продуктивності" вінди реально зміг переконатися на практиці.
    На роботі вже сидів на лінуху - приніс додому федору 3-ю спробувати. І - насолодився повноекранним, повноцінним відео, причому таку глибину кольору вінда ніколи і близько не показувала...
    ==
    От з того часу - і пересів вдома на лінух :)
     
  10. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    в тому і сила юніхів - що не одна майжезварйована фірма бабло рубить і гівно примусомо "штовхає в маси" - а що це сукупність проектів, іноді конкуруючих.
    І так гімняно реалізовані програми, як то вінда себе поводить - прото не мають шансів на життя
    і, до речі -
    і ще - до речі, що там про motif ви говорили? ви яку версію лінуху мали на увазі - згадуючи цю бібліотеку?
     
  11. TOTORO

    TOTORO admin

    самий що не нає признак конкретно у моїй сфері ІТ
    там де називається по інакшому ніяк

    а там де можна по інкашому runlevel=3
     
  12. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Mr. Blick вы что, серьёзно хотите сравнивать различные ОС на том железе? :)) Говорить же о том, что Вы сделали выводы ещё тогда - ну вообще смешно.
    Скажем так: на 32 метрах памяти могли работать нормально только всякие Win9x, но не NTшная линейка. Я на своём celeron 333, как появилась возможность, докупил памяти до 96 метров и поставил win2k, и тогда можно было комфортно работать и без глюков 98й. Медленно, да - но и я сам небыстрый :))

    И не нужно сравнивать функционал какой-нибудь базовой Win9x и его калькулятора с консольным bc. Он посчитает 2^65536 и не поперхнётся :) Конечно, подвига в этом никакого нет...

    Т.е. ничего не сделали? А что должны были делать? KDE, Gnome, XFCE, Fluxbox, клоны гуя от NEXT и тайловые WM... Что ещё нужно?
    И не знаю, что Вы собираетесь и зачем патчить, если оно и так просто работает.

    Оно у Вас падает? Не используйте. Есть Ext2, Ext3, XFS, JFS ... NTFS, в конце концов для несистемного раздела.

    Ну не знаю... В мене переважна більшість фільмів в mpeg4 програвалась нормально на тому самому Celeron 333 з 256MB RAM під Win2k. Під Linux в mplayer - взагалі всі без якихось лагів. Потім випустили пофікшений декодер divx якоїсь там версії і все стало добре й під Windows.

    Він й про Кєди щось дивне казав. Наче Трольтехи їх написали. Але ж вони тільки QT займалися.. :scratch_one-s_head:
     
  13. TOTORO

    TOTORO admin

    EXT4 забув непогано себе показує
     
  14. Fireball

    Fireball Well-Known Member

    Здається, воно ж ще не пішло у продакшн? Хоча у останніх ядрах є...
    Нехай дотестують, мені квапитися немає сенсу - для своєї інфи використовую JFS і все ОК. :pardon:
     
  15. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    ну-ну, ти погарячкував... :)
    "халівор" -- це в гілці "свідки" на елефі, де все католицько-православне товариство, побалакавши зі своїми попами, починало щось закидати свідкам... :)
    типу:
    - [STRIKE]а у вас негрів б’ють[/STRIKE] а у вас людей зомбують!.. :))
    - за кожного приведеного дають 100 уо..
    - ми в дитинстві читали Біблію, там немає слова "Єгова"...
    і тд...
     
  16. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    рекомендовано для убунти 9+ і федори 11 = тобто є.
    Я пробував - непогані враження.
    До речі - недавно один чи то PII класу, чи ранні PIII, чи яка фігня - Cyrix III - 800 піднімав. Саме для мультимедії - програвати звук та кліпи на уроках іноземної. Так от - для старих компів (з повільними хардами) таки раджу Ext2
    не тільки - і в свідках, і на політичних гілках (правда, Степаничу?)
    Інше питання - що коп’ютерноспрямовані holywar - таки значно миролюбивіші, ніж ота політично-секстанська перепалка, і в разі чого - більш доказові.
    В мене враження, що питаннями освіти, медицини та політики простолюд (а не спеціалісти в цих галюзах) займаються з тих самих міркувань і через ті самі мотиви, - що й при виборі ОС Windows.
    Тобто - коли все здається простим і очевидним, знання підміняються "здоровим глуздом", рішення приймаються не шляхом логічних міркувань - а на емоціях і як наслідок тих емоцій, і т.д.
    ==
    До речі, holywar windows vs OS/2 виграла таки вінда - не тому, що вінда краща, а тому, що IBM "запороло" черговий реліз OS/2 - і вирішило (з фінансових міркувань) зізскочити з ринку PC.
    Тобто - не заслуга вінди в тому :)
     
  17. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    о "полуось"... :)
    я про неї тільки чув, ніколи не бачив... :)
     
  18. TOTORO

    TOTORO admin

    аналогічно ))) чув що її просили відати в народ чим закінчилось невідомо , шкода ...
     
  19. Mr. Blick

    Mr. Blick Дуже важлива персона

    А что ж мне было ждать много лет, пока железо дорастет до коряво слепленного гуя ? :) Зачем ? Вывод был сделан, и, как оказалось, правильный - рожденный ползать летать не может! :))
    На 32 метрах в винде простые приложения летали просто, да и офис ХР не особо тормозил. А в линуксе... я уж про опен офис вообще молчу :)
    А почему тогда SuSE предлагала reiser по-умолчанию ? Сейчас уже не предлагает, кстати. И никаких результатов тестов надежности файловых систем в инете нет. Кто их проводил, а никто. Опен сурс - тестируйте сами, на своих данных. Microsoft хоть отвечает за NTFS.
     
  20. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    угу - саме тому лінух за останні 5 років став таким масовим - криво зліплений віндовий гуй підзадовбав...
    можете то сміливо посилати Петросяну - цей гумор витонченіший, ніж петросянівська плоскота
    а що тоді насправді робить віндовз, коли замріяно пожовує хард, і не реагує ні на мишу, ні на клавіатуру?
    А чому таку вдалу вінду 98 примусово забрали з продажу?
    А чому в вінді відсутні засоби діагностики мережі та коректної/реальної діагностики ядра "на ходу"?
    про що думають жінки?
    ищущий обрящет.
    а як не шукати - звиняйте, але не думаю, що яндекс буде такі речі публікувати (тратитися на переклад),
    і - запам’ятайте головне - ні ваш комп’ютер, ні ваш адмін, і ніхто в світі не вміє читати ваші думки.
    Якщо вас вважати примітивним організмом - з високою вірогідністю ваші думки зпрогнозувати можна - тоді тих думок не так багато, і не такі ті думки багатогранні.
    ==
    Для того, щоб так прогнозувати думки користувачів - достатньо випустити кастровану ОС з гламурними малюнками і, по можливості, з мінімумом дійсно корисних програм/функціоналу. Таку собі "ОС, якою зможуть користуватися навіть дебіли"
    І - якщо далі вважати користувача як описано вище - думаю, користувачу сподобається така турбота до нього, і суто емоційно (адже турботу виробника видно!) - користувач погодиться терпіти деякі негаразди якийсь час.
    Як той час мине - слід зробити гучний анонс, і скромно промовчати, коли та чергова фішка як завше провалиться - бо гімно навіть в барвистій, картатій, всіх кольорів радуги етикетці, що напівпродається, напівдарується, гарно рекламується, і пропонується на додачу купа смакових додатків інших виробників з суттєвими знижками - гімно таки після того не перестає бути гімном.
    Що солене, що перчене, що в шоколаді - гімно навіть в шоколаді є гімно
    ==
    Питають в вірменського радіо:
    - чи можна з гімна зробити цукерку?
    - Можна, але гімняну
     
а де твій аватар? :)