Голодомор

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем zet, 24 лис 2006.

  1. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Голодомор

    Та пІво, "Старопрамен" з бочки. Хотів "Львівське" - не знайшов поблизу. А далеко йти був не взмозі.
    Пробачте за оффтоп, але від душі.:)

    Додано через 11 хвилин
    "Тихо шифером шурша крыша едет неспеша"!(с).
     
  2. kYula

    kYula Well-Known Member

    Відповідь: Голодомор

    У суботу, 24 листопада, ціла Україна буде вшановувати 75-ту річницю голодомору 1932–1933 років. Політизація питання змусила Росію ігнорувати трагічну дату, пише сьогодні Сєргєй Скляров, журналіст російського видання Независимая газета
    По цілій країні пройдуть жалобні заходи в пам'ять за загиблими. У Києві на Михайлівській площі зі зверненням до нації виступить Президент України Віктор Ющенко, його виступ будуть транслювати провідні українські телеканали. Масштаби жалобних заходів відомі не тільки громадяни, але й цілий світ. Ющенко закликав українців в цілому світі запалити жалобні свічі. Про те, як вшановують цю дату в Росії, яку голодомор також не оминув, мені, журналістові, який має численні інформаційні джерела, нічого не відомо. Інформації про офіційні заходи немає ні в інформагентствах, ні в інтернеті.

    Не хочеться думати, що усе обмежиться тим, що я розповім дітям, як у грудні 1932 року моя бабуся 12-річною дитиною назавжди залишила рідний дім на хуторі під станицею Орловською на північному-заході Краснодарського краю і дві доби йшла пішки приблизно 80 кілометрів до своєї сестри в місто Єйськ, харчуючись тільки перемерзлими капустяними качанами з давно прибраних полів. Батьки відправили її до сестри в більш благополучне місто після того, як дома закінчилася остання їжа, а самі залишилися повільно вмирати. Як пізніше розповіли чудом вцілілі далекі родичі і сусіди, мої прадід і прабаба змогли простягнути ще два місяці – вони померли від голоду в лютому 1933 року.

    Таку різну офіційну реакцію на трагічну дату в Росії та Україні навряд чи можна пояснити різними масштабами трагедії – на території України померло від голоду 3,5–4 млн. осіб, у той час як у Росії рахунок йде тільки на сотні тисяч. В Україні вважають, що за масштабом жертв, голодомор перевершує Другу світову війну. Однак навіть якщо рахунок не йде на мільйони – це не означає, що Росія не здатна в національному масштабі ушанувати пам'ять сотень тисяч жертв. Зараз усі говорять, що Москва хоче максимально відмежуватися від трагедії 1932–1933 років винятково з політичних мотивів.

    Російська влада боїться програти інформаційну війну Україні, яка просить інших країн визнати голодомор геноцидом українського народу. Незважаючи на те що режиму, винуватого у цьому злочині, давно немає, Москва побоюється, що у випадку такого визнання на неї буде покладено моральну, а можливо, і матеріальну відповідальність за смерть мільйонів людей 75 років тому. Тому докладає максимум зусиль, щоб зірвати плани Києва з надання голодоморові в міжнародному контексті того ж значення, що і Холокосту євреїв у роки Другої світової війни. Заодно і пам'ять про цю політично небезпечну зараз подію влада намагається викорінити.

    Так трапилося, що документів, які вказують на етнічну спрямованість штучно створеного голоду, немає. Москві тоді мала розрахуватися за німецькі кредити на індустріалізацію, тому в селян у регіонах з житницями продовольство вигрібали до крихти. У той же час географія голодомору свідчить про те, що ударив він в основному по національних окраїнах Радянського Союзу. Крім України голод охопив Кубань, Ставропілля, Дон, Нижнє і Середнє Поволжя, які входили в Російську Федерацію. А роком раніше – Казахстан, який також тоді був частиною РСФСР. В той час від голоду помер кожен третій казах. При цьому в Поволжі найбільш сильний голодомор був у ліквідованій у 1941 році німецькій автономії.

    У найбільш враженій голодом сільській місцевості в більшості цих регіонів проживало змішане російсько-українське населення і козаки, яких офіційна статистика відносила то до українців, то до росіянином, а радянська влада відверто недолюблювала. На 1932–1933 роки припадає посилення антиукраїнської й антикозачої риторики Сталіна. Відомі його листи Кагановичу і Шолохову. У першому з них Сталін стверджує, що партійні і державні органи в Україні кишать націоналістами і польськими шпигунами й у будь-який момент Радянський Союз може Україну втратити. У другому переконує Шолохова, що козаки самі винуваті в голоді.

    На початок 30-х припадає політика деукраїнізації Кубані. У регіоні, у якому до 80% населення за дореволюційними переписами говорили на «малоросійському» діалекті, закривалися і переводилися на російську мову педучилища і школи, у яких раніше викладали українською. Зараз цю мова в якості розмовної використовують лише дідусі, молодь і середнє покоління перейшли на російську. У результаті голодомору і деукраїнізації чисельність українців у РСФСР за переписом 1937 року упала до 3 млн. осіб проти 7,8 млн. за переписом 1926 року.

    Чим закінчиться закамуфльована суперечка між Києвом і Москвою про те, чи є сучасна Росія правонаступницею не тільки досягнень і активів Радянського Союзу чи ще повинна відповідати за такі непорядні, як голодомор, пасиви розваленої держави, я не знаю. Мене зараз більше непокоїть інше питання. Спробу офіційної влади Росії замовчати або вшанувати по мінімуму жалобну дату через політичні розбіжності з Києвом не можу не сприймати інакше як образливу для мене і моєї родини, а також родин інших жертв голодомору. Як не можу сприймати інакше і відсутність офіційної реакції на вчинений днями «євразійцями» Дугіна в Москві погром виставки документів про голодомор з українських архівів.
     
  3. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: Голодомор

    отож в тому і справа: що Ви детально не розібравшись, беретесь робити висновки і ставити під сумнів висновки істориків та юристів які такий аналіз провели, які зібрали на доказ своїх висновків незліченну кількість доказів, дали їм належну оцінку і довели до відома всього світу: Голодомор 32-33рр. - є ГЕНОЦИДОМ українського народу......

    ....не робіть поспішних висновків, заперечуючи цей факт, розберіться детально!
     
  4. Аналитик

    Аналитик миється в бані

    Відповідь: Голодомор

    zenyk Цитата: "в тому і справа: що Ви детально не розібравшись, беретесь робити висновки і ставити під сумнів висновки істориків та юристів які такий аналіз провели, які зібрали на доказ своїх висновків незліченну кількість доказів, дали їм належну оцінку і довели до відома всього світу: Голодомор 32-33рр. - є ГЕНОЦИДОМ українського народу......
    --------------------------------------------------------------------------------
    Как оценил мир доказательства:
    В резолюции ЮНЕСКО по голодомору нет слова «геноцид» http://news2000.org.ua/e/40817
    А этот документ готовили менее заангажированые историки, потому больше оснований доверять международной организации.
    Неприятно это сознавать, но в своих потугах сегодня Украина в глазах мирового сообщества всё больше похожа на бродяжек, которые ходят по квартирам выклянчивая подаяние под видом погорельцев. Имея за спиной недавнее процветание, когда страна считалась второй в Европе по экономическим показателям (вспомните цифры, которые были в листовках РУХа накануне обретения независимости), сегодня выступать в качестве жертвы - это значит, ставить под сомнение нравственные устои нации.
    Народ, который не возмущается такой позицией политиков, рискует навсегда потерять уважение в мире и стать объектом анекдотов. Евреи вовремя поняли это, и не требуют того, что просит Украина. А они пострадали больше, и то был действительно геноцид.
    В том, что голодомор был, и это была трагедия, о которой надо помнить, никто не сомневается. Но когда трагедию превращают в предмет политических спекуляций, трагедия превращается в фарс.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Голодомор

    Правильно!!!
     
  6. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Відповідь: Голодомор

    Хотілось б згадати про ще один злочин. Злочин замовчування і перекручення фактів голодомору, злочин що відбувався майже століття і в "деяких" країнах і далі продовжує. Найганебніша спроба приховати один з найбільших ґеноцидів ХХст.
     
  7. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Голодомор

    Чому в "деяких" країнах?Не будем показувати пальцями,але прекрасно відомо,що то за країни.Росія.В Україні теж певні сили намагаються це зробити...
     
  8. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Голодомор

    Вимушений повторити: не "за спіной", а "нижче спини" ті "показатєлі".
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Відповідь: Голодомор

    Необхідно все "в лоб"? )
    Томущо "прекрасно відомо" тому в "деяких". )
     
  10. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Голодомор

    Нє,будемо "завивати в папірці"..."Страна должна знать своїх героєв!"
    [​IMG]
     
  11. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Голодомор

    Зате обухівська промисловість піднімецця!
    У всьому є позитив: більше виробництво паперу - менше часу на чорнуху для ЛФ! :)
    Правда, Борисе?
     
  12. vborgman

    vborgman Well-Known Member

    Відповідь: Голодомор

    Во-первых, назовите точную дату, когда украинцам из-за Збруча сказали, что голода нет. Или хотя бы месяц.

    Во-вторых, трудно понять, почему это в Ровенской области собирали хлеб для отправки в СССР, но не собирали для помощи своим братьям - гуцулам. Или хотя бы - волынянам.

    Додано через 11 хвилин
    Польша. Голод в Западной Украине. Берлин. 09.01.32 г. Газета «Дойче Альгемайне Цейтунг». «Трехлетний экономический кризис в стране и кабальное положение крестьянства привели к разорению и развалу польское земледелие и без того маломощное и отсталое. Недоимки по сельскому хозяйству дошли уже до 1 млрд. злотых (1 злотый — 22 коп). Живущее под угрозой банкротства государство безжалостно выколачивает эти недоимки из нищего крестьянства. Особенно свирепые поборы обрушиваются на украинцев и белорусов. Приезд судебного исполнителя повергает деревню в панику. Он появляется в сопровождении стражников и маклаков; описывает все мало-мальски ценное, описанное тут же продается за бесценок».

    Додано через 12 хвилин
    Польская газета «Новый час»: «На Гуцульщине число голодающих хозяйств в 1932 году достигло 88,6%. Собственность польских помещиков в эти годы достигла 37% в Станиславском воеводстве, 49% на Полесье. На помещичьих землях даже в неурожайные годы крестьяне работали за 16-й или 18-й сноп. В марте голодовало полностью около 40 сел Косивского, 12 сел Наддвирнянского и 10 — Коломийского уездов». Газета отмечает: «Люди повально пухнут с голоду и умирают на ходу. Особенно лютует голод в селах — Перехреснях, Старому Гвиздцы, Островци. Вместе с голодом быстро распространились брюшной тиф и туберкулез». До 1929 года на Гуцульщину переселено из Польши 16000 семей военных и гражданских польских колонистов. Им передано 600284 гектара гуцульской земли». Кор. О. Травский. В другом номере «Нового часа» в корреспонденции «Репортаж из Гуцульщины» корреспондент пишет: «Извините, братья-гуцулы, раньше я не верил вашим рассказам о опустошенных селах «царем-голодом», но сейчас в Коломыи я убедился сам. Голодное население Западной Украины терпело и национальный гнет Польши: если житель Краковсого воеводства платил 30 злотых подушного налога, то житель Западной Украины 35 злотых. Карпатские леса хищнически вырубают колонисты.

    Додано через 13 хвилин
    Львовские газеты сообщали, что на Прикарпатье население Западной Украины живет в жуткой нищете. В Калушском воеводстве есть села, где от голода вымирают целые семьи. После запрета польским правительством заниматься древесным промыслом в неурожайный год гуцулы не имели никаких средств существования. Правительство никакой помощи голодающим не оказывало. Люди вымирали семьями.

    Голод во всей Польше. За 20–27 июня 1932 года польские газеты сообщают о массовых антиправительственных выступлениях польских голодных крестьян, разгром ими помещичьих имений. «После известных крестьянских мятежей в Краковском воеводстве, закончившихся расстрелом многих крестьян, столкновения с полицией продолжались. В Ковельском уезде (на Волыни) отряд польской полиции напал на вооруженный крестьянский отряд. Были жертвы».

    Сколько погибло населения в Польше от голода и сколько осталось после его в Польше до Второй Мировой войны по сей день осталось тайной. Даже в 1968 году в ООН не имела таких сведений. В справочнике «Экономика стран Мира» в графе население Польши в 1938 г стоит многоточие — данные отсутствуют.


    http://forum.for-ua.com/read.php?1,2383248
     
  13. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Голодомор

    Прикольне "джерело".
    А з паркану не цитуєте?
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. vborgman

    vborgman Well-Known Member

  15. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Голодомор

    Я б попросив за Волинь не розписуватися. Мої батьки жили при Польщі на Волині і про ніякий голод на Волині не може бути і мови. Так що прошу не брехати, таваріщ Борман і не шукати брехні по різних смітниках.
    Зрозуміло? Шкода, що мені важко перекласти на ваш "язік".
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. vborgman

    vborgman Well-Known Member

    Відповідь: Голодомор

    Иными словами, Вы утверждаете, что все эти польские газеты выдумывали того, чего не было? А зачем?
     
  17. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Голодомор

    Прошу дати лінк саме польської газети чи інші матеріали написані на якійсь нормальній мові. І тоді я не обовязково повірю бо я звик більше вірити очевидцям ніж різним писакам які до подій не мають ніякого відношення.
     
  18. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Голодомор

    :scare: :babruysk:
    Ми підозрюємо, що в польських газетах писалося зовсім про інше. :)
    Є ТАКа звичка перебріхувати (/помилятися у перекладах) в російських ЗМІ.
    А "навіщо"?
    Різні причини...
    У когось з жовчним міхурем проблеми. У когось - "работа ТАКая"... :cowboy:
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. сотник

    сотник Well-Known Member

    Відповідь: Голодомор


    Организация ООН по вопросам образования, науки и культуры (ЮНЕСКО) ставит своей задачей развитие образования, науки и культурных связей между странами. Согласно Уставу ООН, резолюции ЮНЕСКО носят характер информации и могут быть приняты странами как рекомендации.

    Слово "геноцид" в международном праве присутствует в качестве определения понятия одного из преступлений против человечества и человечности. А именно-"геноцида" народов..... .

    Обстоятельства большевистского голодомора-геноцида 1932-1933г.г. в Украине стали широко известны только в годы холодной войны и на таком международном уровне ранее не рассматривались.
    Обращение с подобными вопросами к международному сообществу есть норма международного права, цивилизованных отношений между странами.
    Конференция ЮНЕСКО, в частности, и данная 2003 года- это не конференция узких специалистов, юристов-международников, сведущих в уголовном праве и собравшихся для того, чтобы дать научно-правовую оценку конкретному преступному факту( в данном случае голодомору в Украине).
    Ее участники- представители стран (членов организации), выражают их позицию. Ко времени конференции число стран, официально, на государственном уровне признавших голодомор-геноцид в Украине, составляло несколько более десяти (всего членов-177).
    По этой причине в резолюции об этом преступлении опущено слово "геноцид".
    Кроме того, как усматривается из вышеизложенного, ЮНЕСКО не вправе давать юридическую оценку преступным проявленим.

    Число стран, официально признавших голодомор- геноцид в Украине, неуклонно возрастает.
    Нет ни одной страны, которыя выступила бы против признания данного факта голодомора-геноцида.

    Главари большевизма, организовавшие и осуществившие голодомор украинского народа как в Украине, так и в других местах его компактного проживания в СССР, в том числе и казачьих землях РСФСР, этим подавили его (и казачества) сопротивление своим преступным планам.
    Следует помнить, что решение большевиков 1919 года о разказачивании-физическом истреблении казачьего населения касалось и Украины.

    Большевистская власть СССР, изначально самозванная и незаконная, принимала "исчерпывающие меры", чтобы скрывать свою преступную сущность и следы совершенных ею преступлений.
    Суда над главарями большевизма , к сожалению, не было. И у них все еще есть "адвокаты".

    Международное сообщество, каждая страна вправе знать о всех преступлениях против человечества, человечности, совершенных кем бы то ни было, и судить о них.
    Мнения, подобные высказанному Аналитиком, вольно или невольно торят Украине тропу на путь - "дорогу в никуда".

    О еврейском народе.
    Нюрнбергским международным трибуналом 1946 года военные преступники- главари 3-го Рейха осуждены и по его приговору казнены за преступления против мира и человечества, в том числе и за геноцид- массовое истребление еврейского населения.
    Немецкий народ принял покаяние перед жертвами фашистского террора, взял и несет материальные обязательства по возмещению причиненного им морального и материального вреда.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Віктор333

    Віктор333 New Member

    Відповідь: Голодомор

    Ты почитай, пожалуйста советские газеты. Там американцы неодедают и пухнут с голоду, а СССР был самой передовой, богатой, свободной страной. Так что - польские газеты отдыхают.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)