Відповідь: Голодомор Ну як же не підходить? Це була свідома акція, в результаті якої знищено мільйони українців. Навмисно було створено умови, за яких вони померли страшною смертю . Це цілком підходить під визначення терміну "геноцид". Чому Вам таке страшне це слово? Ви що відчуваєте свою причетність до цього злочину і намагаєтеся якимось чином пом"якшити формулювання? Сподіваюся це не так
Відповідь: Голодомор "Нестиковочка получаєцця"! ЗІ.Різниця в тому,що Росія ніяк не вгамується...І все то коштом життя власних громадян (і громадян іншх країн),на яких їй просто начхать.
Відповідь: Голодомор Немає ніякої "нестиковочки". Педро написав: На що я і відповів: Ви ж про інше: Моя відповідь: То де ж тут протиріччя? Україна ЗІ СВОЄЇ ВОЛІ стала частиною Російської імперії, Росія її не завойовувала. А Голодомор був зорганізований не Росією з метою знищення УКРАЇНЦІВ. Це не держава Росія знищувала українців як націю. Це радянська влада в СРСР знищувала своїх противників.
Відповідь: Голодомор Не повторюйте,благаю про добровільне братання в Переяславі.Вже тими казочками ситі з часів срср...
Відповідь: Голодомор Українсько-російський договір 1654 р., так само як і наслідки цього договору, для історії України піддавалися найбезсоромнішій фальсифікації. Це набуло особливо потворних форм, коли була свідомо організована злочинна акція імперсько-комуністичної системи проти українського народу — видання у 1953 році "Тез до 300-річчя возз'єднання України з Росією, схвалених ЦК КПРС". Їм надавався статус канонічного, нормативного, ідеологічно-партійного документа, що його абсолютно всі мусили беззастережно сприймати і виконувати як закон. У "Тезах" реальний історичний процес в Україні було спотворено, наводились абсурдні, дикі твердження, починаючи навіть з термінологічного нонсенсу — "возз'єднання України з Росією". Отож і займалися радянські історики міфотворчістю, писали антинаукові, антиісторичні роботи, своєрідні ілюстрації до капеересівських тез. Найменше висловлювання всупереч "Тезам" КПРС вбивча радянська цензура викреслювала або ж взагалі не допускала працю до друку. Деякі автори таких праць зазнали репресій, і вигнання з роботи було найменшою з них. З того часу із сторінок книг, часописів, газетних шпальт, по радіо і телебаченню проповідувалось, що Переяславська рада, яка передувала договору 1654 р., була "центральною, основною подією всієї української історії", що вона нібито "здійснила споконвічну мрію, багатовікове прагнення і боротьбу протягом сторіч українського народу за возз'єднання України з Росією, яке було величезним благом для України". Виходило, що український народ був єдиним народом на нашій планеті, який боровся проти своєї незалежності і мріяв тільки про те, як би влізти в імперський зашморг. Українських історичних діячів, які очолювали національно-визвольний рух нашого народу проти царської Росії, таврували, їм навіщували ярлики "мерзенних, підлих зрадників", "одвічних, найлютіших ворогів українського народу", тощо. УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКИЙ ДОГОВІР 1654 РОКУ. МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ "В Переяславі під тиском московитів, війська котрих, скориставшись громадянською війною в Україні, окупували Лівобережжя, гетьманом Юрій Хмельницький підписав принизливі Переяславські статті. Згідно з ними, московські воєводи розквартировувались в Переяславі, Ніжині, Брацлаві та Умані, їхні війська мусили утримуватись місцевим населенням, кандидатура гетьмана узгоджувалась з московським царем, заборонялись будь-які дипломатичні зносини гетьмана з іншими державами, київський митрополит підпорядковувався московському патріарху і Московії видавалась вся родина попередника Юрія гетьмана Виговського, котрому московити не могли пробачити ніщивної поразки під Конотопом в липні 1659 року." Переяславські статті
Відповідь: Голодомор Знаете, читал. И даже писал Всё-таки хочется об условиях услышать именно от того человека, который выдвигает этот тезис. То есть, от вас.
Відповідь: Голодомор Українське селянство стояло на заваді колективізації. Тільки голодний селянин, що стояв на колінах, вписувався в більшовицькі плани. Невже у 101-ше треба пояснювати?
Відповідь: Голодомор Ещё раз. MARTINI написал: "Навмисно було створено умови, за яких вони померли страшною смертю" . Я его попросил конкретизировать эти условия - чтобы был материал для размышления над правотой его тезиса. Он меня послал читать ветку. Я его вторично попросил конкретизировать условия ему самому, поскольку именно он выдвигает тезис. На это вы ответили ссылкой на определение геноцида. Но там также нет конкретики, применительно к 1932-1933 гг! Поэтому, пожалуйста, конкретизируйте.
Відповідь: Голодомор Впродовж грудня 1932 р. у селян безперервно шукали хліб. Обшуки, під наглядом чекістів, здійснювали члени комітетів незаможних селян (вони мали певний відсоток від знайденого хліба) та відряджені з міст робітники. Потім чекісти прозвітували, що знайшли до 15 тисяч ям із хлібом за весь період обшуків у грудні та січні. Але в ямах і підпільних колгоспних коморах виявилося менше двох млн. пудів зерна. Як і попереднього року, заготівельники встигли вилучили майже весь урожай. 1 січня 1933 року Сталін надіслав в Україну телеграму з вимогою здавати хліб: «До колгоспників, колгоспів та одноосібників, які вперто продовжують приховувати розкрадений і прихований від обліку хліб, застосовуватимуться найсуворіші заходи покарання, передбачені постановою ЦВК і РНК СРСР від 7 серпня 1932 р.» Свідки Голодомору розповідають, що власників запасів хліба одразу висилали на північ. Але таких, як свідчить статистика ДПУ УСРР, було небагато. Чому ж Сталін, чудово знаючи становище українських селян, надіслав цю телеграму? Відповідь лежить на поверхні: треба було ініціювати черговий тур суцільних обшуків. Тільки з допомогою обшуків можна встановити, чи був хліб у селян. У телеграмі не йшлося про те, що мають робити бригади заготівельників, коли не знаходитимуть хліба. Але документи свідчать, що в грудні 1932 року у таких випадках спорадично застосовували натуральне штрафування м’ясом і картоплею. Під час обшуків, ініційованих сталінською телеграмою, як кажуть свідки Голодомору, у селян забирали будь-яке продовольство. Під прикриттям хлібозаготівель проводилася зовсім інша акція. Голодомор-33: чому і як? Документів море.Це трагедія мільйонів українців.А ваші сумніви можна прирівняти до злочину.
Відповідь: Голодомор Левандівко, в 101 раз - не тільки "український селянин". "Крєст"янін" будь-якої національності, який не хотів жити так, як цього хотіли більшовики (створювати колгоспи і т.д.). Додайте ще священнослужителів, дворян і прочая і прочая. БІЛЬШОВИКИ ВОЮВАЛИ З КЛАСАМИ, ІНШИМИ ГРУПАМИ НАСЕЛЕННЯ, АЛЕ НЕ ЗА НАЦІОНАЛЬНИМИ ОЗНАКАМИ!
Відповідь: Голодомор Уважно перечитав Ваш пост. З нього аж ніяк не випливає бажання знищити УКРАЇНСЬКУ НАЦІЮ. Мова йшла про Де там "тільки українців"? Додано через 5 хвилин Та я розумію Вашу думку! Мов, ми приймаємо рішення в Україні, тому нас не стосуються інші країни бувшого СРСР. Логічно. Але люди чують не те, що Ви хочете сказати, а те, як вони сприймають сказане. У даному випадку усе обставляється так, що Росія проводила геноцид українців. Не важливо, Російська імперія, чи РРФСР чи сучасна РФ. От у цьому основна проблема!
Відповідь: Голодомор ТАК-ТАК! І депортації кримчан та чеченців в документах теж формулюється, як не національна провина: колаборанти, "пріхвостні" фашистські. І шо?
Відповідь: Голодомор Цитую: Уважне вивчення документів, багато з яких друкуються вперше; дає можливість усвідомити: голодомор планувався з Москви, а українські більшовики були слухняними виконавцями вказівок Кремля. Це підписи тих, кого нам представляли жертвами сталінізму, стоять на постановах про знищення України голодом. ___У 1932-1933 роках, коли бракувало в Україні хліба, більшовицька влада не припиняла його експорту: його вивезено відповідно 1,72 і 1,68 мільйона тонн. Можна погодитися з тією думкою, що цей експорт практикувався не тільки для того, щоб придбати необхідні машини чи матеріали, а й з метою справити за кордоном враження про достатню кількість хліба в Радянському Союзі. Одначе, як тільки минув голод, експорт хліба одразу ж зменшився – 770 тисяч тонн у 1934 році, тобто більш як у два рази менше. ГОЛОД 1932-1933 РОКІВ там багато документів. Голодомор справді був геноцидом селянства (в Україні) і козацтва (на Кубані), поєднаним у часі з планомірним винищенням української інтелігенції. Він не випливав з офіційної національної політики ВКП(б), а точніше, з політики сталінського режиму, який підім’яв під себе не тільки суспільство, але й правлячу партію. Але він випливав з масового терору за соціальними і національними ознаками. ПРИЧИНИ ГОЛОДУ 1933 РОКУ В УКРАЇНІ ПО СТОРІНКАХ ОДНІЄЇ ПРИЗАБУТОЇ КНИГИ Терор голодом, який спрямовувався проти українських селян, поєднувався з терором проти української інтелігенції (боротьба зі «скрипниківщиною», чистка Компартії України). Одночасно восени 1932 року були знищені усі наслідки українізації Кубані та інших округів Північного Кавказу. Це доводить, що в ситуації гострої соціально-економічної кризи Кремль відповів на українську загрозу своїй диктатурі «нищівним ударом» (вислів Сталіна). Документальні підтвердження відповідності дій офіційної влади СРСР статті 2 Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року «Про попередження злочину геноциду і покарання за нього»
Відповідь: Голодомор Те, що не можна порівнювати Голодомор з вказаними Вами депортаціями. Це зовсім різні явища. Додано через 2 хвилини А звідки ж він мав плануватися, як не з столиці держави??? Так все ж таки "режиму", а не "Росії". То про що сперечаємося?