Глава УГКЦ: Як протистояти російському світу? Дуже просто – будувати український.

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем ГРАНД, 30 бер 2011.

  1. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Від кого з політиків залежний Папа римський або Патріарх УГКЦ? Гундяя не пропонувати.
     
    • Тупо Тупо x 1
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Принаймні США і західні політики.
     
  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Ватикан повинен говорити правду про... - Микола Княжицький | Facebook

    Ватикан повинен говорити правду про війну в Україні

    Схоже на те, що папа Франциск і вся Апостольська Столиця стараються , знищити авторитет, який серед українців завоювала Католицька Церква. Завдяки таким постатям як митрополит Андрей Шептицький, патріарх Йосиф Сліпий, блаженніший Любомир Гузар і папа Іван Павло ІІ.
    Не лише українські католики (греко- і римо-) довго не могли зрозуміти, чому папа Франциск не називає Росію і Путіна агресорами. Додам, що так само цього не можуть зрозуміти числені католицькі інтелектуали у світі. Та й звичайні католики також.
    Здивування поглибилося словами Папи після розкриття звірств російської орди у Бучі та інших місцевостях на Київщині. Для Папи винними виявилися не Путін і його військо, але «ми всі». А коли всі, тоді жертви також – як зауважило чимало коментаторів. У здорову голову така логіка ніяк не вкладається.
    Державний секретар Ватикану кардинал Паролін позаздрив своєму шефу через медійну популярность й засудив західні уряди за постачання зброї Україні, бо це мовляв веде до «ескалації» війни. Ще крок і Ватикан констатуватиме, що у війні винен не агресор, а жертва…
    Черговий скандал виник через ідею «примирення» українців і росіян під час цьогорічної Хресної дороги в руїнах Колізею в Римі. Після численних протестів Апостольська Столиця відмовилася від слів про «братні народи» і примирення, але не відмовилася від самого задуму.
    І як коментар до цього дійства прозвучали слова папи в інтерв’ю італійському громадському телебаченню RAI про те, що допомога більше 4 мільйонам українських біженців у Європі це прояв «расизму». Замість , похвали великій допомозі й великому серцю європейців та європейських урядів- лише засудження.
    Чому? – хочеться запитати. Тому що українці – лунає відповідь, бо іншого пояснення немає.
    Франциск визнав право країн захищатися, але і це «пом’якшив» словами про те, що «відмова від миру є великою проблемою». Згідно такої логіки це саме Україна відмовляється від миру, Україна не хоче миру, бо захищається і тим самим псує плани «миролюбній» Росії.
    Папа задекларував готовність приїхати до Києва, що буквально ще до вчора було б дуже позитивним фактом для багатьох із нас. Сьогодні, на жаль, для такого візиту стає чимраз менше сприятливих обставин, як кажуть дипломати.
    Єдина надія на те, що Папа Франциск і його співробітники прислухаються до голосу ієрархії Української Греко-Католицької Церкви, Римо-Католицької Церкви в Україні, Православної Церкви України, інших церков та релігійних організацій, які знають, що таке правда про війну в Україні.
    «Під час війни – сказав Блаженніший Святослав Шевчук у своєму слові на 51-ий день війни – першою жертвою завжди стає істина. Ми знаємо, що сам Христос сказав про себе: "Я є дорога, істина і життя". Тому християнин, який в умовах війни живе в правді і говорить правду про те, що він побачив і пережив, – таким чином шанує самого Господа і Спаса нашого Ісуса Христа».
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Але основне, піст — це не якийсь дієтичний ритуал. Це перш за все піст від гріха. Час, коли людина повинна ще раз визначитися, що в її житті повинно бути основним, а що другорядним. Тобто це час такого розрізнення і час оздоровлення духовної свободи. Великий піст — це коли все оживає, все відроджується. І хто правильно переживає час Великого посту, той переживає весну в душі, насправді відроджується до повноти життя.

    Святослав Шевчук: "Піст — це не дієтичний ритуал, це звільнення від гріха" » Релігія в Україні. Вера и религия. Философия и религия в Украине
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    «Я НЕ ХОТІВ ВИЖИВАТИ, Я ХОТІВ ЖИТИ НА ПОВНУ, НАВІТЬ У ТИХ УМОВАХ», — СВЯЩЕННИК УГКЦ ІЗ МЕЛІТОПОЛЯ
    img_4825-03x-563x353.jpeg

    Отець Олександр Богомаз — священник УГКЦ у Мелітополі: був настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці в місті та душпастирем ще трьох парафій у навколишніх селах. Був, тому що 1 грудня окупаційна влада його депортувала, а парафію УГКЦ фактично «закрила».

    З початком війни отець Сашко, як його називали в Мелітополі, вирішив залишитися з людьми, які не могли виїхати з окупованого міста. «Тут так багато людей, які просять сповіді, Святого Причастя, вінчання, хрестин, — хто буде їм служити, якщо мене тут не буде?» — відповідав він усі ці дев’ять місяців на пропозицію евакуюватися. Про це з великим болем говорить і зараз.

    Священниче служіння — головне, але не єдине для священника та Церкви в таких неймовірно важких обставинах. Нагодувати, зігріти, захистити, поділитися, чим мали, — весь цей час мелітопольські священники це робили. Але не тільки. «Я не хотів виживати, я хотів жити на повну, навіть у таких умовах, — згадує отець Сашко свої думки в найтемніші часи та додає: — І зробив усе, щоб і інші так жили, незважаючи ні на що, щоб не втрачали світла, не впускали ненависті, що роз’їдає душу, і зневіри, а покладалися на Бога, вірили у ЗСУ й Україну, любили один одного».

    Отець говорить про молитву, яка давала втіху і сили проживати ще один день у радості, вдячно і разом. «Я молився, аби люди, які понадіялися на Бога, не осоромилися… Я просив: „Боже, покажи на нас свою славу“».

    Отець Олександр Богомаз розповідає про ці, можливо найважчі, але й найщасливіші у близькості до Бога і людей дев’ять місяців життя у записі для програми «Відкрита Церква» за участю його учителя та наставника отця Петра Креніцького, з яким вони разом служили в окупованому Мелітополі.


    Незламні: про життя священників УГКЦ в російській окупації | Відкрита Церква, 09.12.2022


    View: https://youtu.be/LPXl-KDhRz0



     
    Останнє редагування: 18 гру 2022
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    24 грудня Глава УГКЦ Блаженніший Святослав і Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Блаженніший Епіфаній зустрілися на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.
    IMG_20221225_180733.jpg
    Глава УГКЦ Блаженніший Святослав і Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Блаженніший Епіфаній обговорили реформу церковного календаря. За результатами зустрічі церкви вирішили створити спільну робочу групу для реформи календаря. Про це повідомили у департаменті інформації УГКЦ

    https://zaxid.net/news/
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Головний католицький військовий капелан Збройних сил США Тімоті Брогліо з візитом солідарності відвідав Львівську Архиєпархію

    IMG_2551-768x512.jpg

    У середу, 28 січня 2022 року, продовжуючи візит ввічливості і солідарності до України, Архиєпископ Тімоті Брогліо відвідав Гарнізонний храм свв. апп. Петра та Павла.
    Спершу Голова Центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ отець Тарас Михальчук розповів історію військового храму Львова, а також досвід співпраці з військовими та служіння у час війни.
    Відтак за участі єпископа-помічника ЛА владики Володимира, ректора Українського Католицького Університету о. д-ра Богдана Праха та військових капеланів, відбулася зустріч Архиєпископа з начальником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генералом-лейтенантом Павлом Ткачуком.
    Сторони обговорили основні виклики служіння військових капеланів, зокрема їхнього становлення у Збройних Силах України. А також домовились про подальшу співпрацю у майбутньому.
    Генерал Павло Ткачук на знак шани та вдячності подарував Тімоті Брогліо картину із зображенням Гарнізонного храму.

    Архиєпископ подякував Генералу Ткачуку за приклад справжнього військовослужбовця у важкий воєнний час для України.


     
  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Глава УГКЦ закликав духовенство і вірних молитися за папу-емерита Венедикта XVI

    Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав закликав Синод Єпископів УГКЦ, а також все духовенство, монашество і вірних Церкви єднатися в молитві за папу-емерита Венедикта XVI, як про це попросив Папа Франциск у середу, 28 грудня, наприкінці загальної аудієнції.
     
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Будьмо уважні!

    УГКЦ оголосила про перехід на новий календар
    Календарна реформа торкнеться свят, які щороку святкують у сталі дати

    Із 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква перейде на новий календар для нерухомих свят. Таке рішення ухвалив Архиєрейський Синод УГКЦ, повідомив 6 лютого Блаженніший Святослав.
     
  12. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Очікувано.
    На таке перейде і ПЦУ, не може бути, особливо у нас, де по селех буває 2 церкви різних конфесій, щоб одні йшли, допустим, лсвячувати воду, а у інших нічого.
     
  13. Good man

    Good man Обычный человек

    Почему ПЦУ до сих пор не перешло?
     
    • Тупо Тупо x 1
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    У Києві відбувся перший випуск військових капеланів ЗСУ, які завершили курси підвищення кваліфікації
     

    Вкладення:

  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    А на маєш...

    IMG_20231223_193345.jpg
     
    • Смішно Смішно x 1
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Глава УГКЦ до Предстоятеля ПЦУ Епіфанія з нагоди ювілею: «Сьогодні ми маємо бути єдині задля нашої перемоги»

    Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав Блаженнішого Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України, з нагоди 45-річчя від дня його народження.

    [​IMG]

    Блаженніший Святослав у привітальному листі зазначив, що всі знаменні дати — від Господа, який є джерелом нашого життя та подателем спасіння. Відтак молитовно подякував Богові за дар життя Блаженнішого Епіфанія та його плідне першосвятительське служіння.

    Глава УГКЦ відзначив, що, святкуючи 45-річчя у час великої війни, митрополит Київський і всієї України невпинно продовжує сміливо засуджувати ворога, а людям через Боже слово — дарувати надію на Господню присутність у їхніх стражданнях, зміцнюючи віру в перемогу і справедливий мир: «Хай Всевишній підтримує Вас у цьому благородному служінні, за яке Вам будуть вдячні сучасні й наступні покоління українців», — побажав Блаженніший Святослав.

    Окрім цього, Предстоятель УГКЦ звернувся до Блаженнішого Епіфанія, наголошуючи на важливості єднання задля перемоги та збереження братньої любові: «Радіємо, що через наші спільні зустрічі, звернення, молитви ми можемо лікувати рани наших людей, завдані війною, та свідчити перед світовою спільнотою, що Україна — це країна вільних громадян, котрі вірять у Бога, вміють обстояти правду й готові віддати життя за рідну землю, яку Він благословив».

    «Прийміть від нас побажання рясних Божих благословень, допомоги Духа Святого в усіх Ваших трудах для Божої слави та на благо рідного народу. Хай Пресвята Богородиця та святі української землі будуть Вашими молільниками у всіх справах на славу Господа нашого Ісуса Христа», — побажав Отець і Глава УГКЦ Предстоятелю ПЦУ.

    Департамент інформації УГКЦ
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)