Глава УГКЦ: Як протистояти російському світу? Дуже просто – будувати український.

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем ГРАНД, 30 бер 2011.

  1. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Принаймні церква має багато постійних своїх парафіян і прихожан.
    Вкрав мілліони, вбивав конкурентів, а потім кинув копійки на церкву для показухи.
     
  2. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  3. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  5. navav

    navav Well-Known Member

    УГКЦ-форпост українства,вперше синьо-хоті прапори появилися при виході церкви з підпілля.
     
  6. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Сказано занадто.
    Були заборонені у совку, оскільки мали зв'язок з Римом, але не було прихильне ставлення до жодної релігійної організації. Останній майдан та масові протести підтримувала не тільки УГКЦ.
     
  7. navav

    navav Well-Known Member

    У 1988 році яка,якщо не таємниця ?
     
  8. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    У 1988 яке масове заворушення мається на увазі?
     
  9. navav

    navav Well-Known Member

    При чому заворушення,вихід УГКЦ з катакомб з хоругвами і синьо-жовтими знаменами...До появи НРУ ЩЕ ДОБРИХ ДВА РОКИ,ЩОСЬ НОВЕ ?
     
  10. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Було таке, але я би не віддавав перевагу 1 конфесії, ПЦУ які символи шанує? Хіба що путінські пропагандони можуть називати "Стамбульський Патріархат".
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Останнє редагування: 12 вер 2021
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Непокірний парох непокірного села Конюхи — Локальна історія

    Перебуваючи в тернопільській в’язниці МДБ, отець Іван повсякчас ревно молився. Одного разу навіть попросив наглядача відвести його до церкви чи каплички. Такої поведінки не могли зрозуміти місцеві чекісти. Тому вирішили відправити отця до психлікарні на експертизу. Надворі був 1949-й, і це була перша спроба зламати чоловіка. Протягом наступних 10 років він неодноразово побував на примусовому психіатричному лікуванні. Але від греко-католицької віри не відрікся

    2_ueCSqCT.max-1920x1080.jpg
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Блаженніший Святослав
    [​IMG]Вибране · 13 листопада о 15:57 ·
    Предстоятель УГКЦ подякував Папі Франциску за постійні молитви та підтримку України. "Кампанія Папа для України стала не лише реальним інструментом вашої солідарності з нашими людьми, але й допомогла нашому Карітас-Україна розвивати власну благодійну мережу, зокрема на Донбасі", - наголосив Предстоятель УГКЦ.
    · ·
    [​IMG]
     
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Глава УГКЦ прокоментував спроби Ватикану примирити українців та росіян

    Нещодавно у Ватикані опублікували сценарій Хресної дороги. Згідно з ним хрест мали б разом нести українка і росіянка. Ситуація спричинила хвилю обурення. Як церква реагує на такі заяви Ватикану ― в ефірі Українського радіо розповів Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української греко-католицької церкви.

    Про можливість діалогу з Ватиканом, щоб донести до Папи альтернативні думки

    "З моменту публікації матеріалів щодо Хресної дороги і розпочався такий діалог. Першим, хто звернув увагу Ватикану на особливу чутливість до такого типу "примушення до миру", був Апостольський нунцій, тобто посол Папи в Україні. Він першим повідомив Апостольську столицю про те, що українці дуже болісно сприймають такі передчасні проєкти примирення.

    Потім очевидно була моя реакція, моє звернення. Це була телефонна розмова з державним секретарем Ватикану, який є очільником дипломатичної служби. І я мав нагоду особисто донести, в чому полягає біль українців, наша чутливість і несприйняття такого типу передчасних актів.

    Тут дуже важливо було пояснити, як ми сьогодні в Україні розуміємо саму ідею, саму можливість примирення між росіянами та українцями. Наша позиція така. Сьогодні, під час активної фази цієї несправедливої війни, зокрема коли ми всі очікуємо ще одного наступу російських військ на Україну, такого типу жести в принципі неможливі. Адже щоби миритися, треба бути принаймні живими… І коли йде активна фаза такої вбивчої війни, говорити про примирення зовсім не на часі.

    Спершу потрібно припинити нас вбивати, а тоді можна говорити про наступні кроки. Наступним кроком має бути засудження злочинця і встановлення справедливості. Усі ті злочини, які кояться проти України, мають бути засуджені міжнародним трибуналом. Ми їх сьогодні кваліфікуємо як геноцид. Лише після засудження російського агресора може бути початок якогось процесу примирення, і це буде довга дорога. Бо процес примирення означає гоєння рани, це є повага до ран жертви. І без чутливості до жертви цієї несправедливої агресії ми не маємо права з християнського боку говорити про примирення. Я сподіваюся, що нас почули. Не впевнений, що можна було встигнути щось поміняти, але дискусія розгорнулась предметна, дуже серйозна. І в цій дискусії ми маємо широку міжнародну солідарність. Гадаю, вона буде дуже корисною для України на майбутнє".

    Про діяльність Української греко-католицької церкви у воєнному контексті

    "Найперше ― церква зі своїм народом. Усі наші єпископи, священники, монахи й монахині сьогодні там, де є найважче. Наш єпископ в Харкові вже який день живе під важкими обстрілами, і ми постійно туди постачаємо гуманітарну допомогу. З іншого боку, ми допомагаємо людям евакуйовуватися, організовуємо відповідні шляхи, на тих шляхах намагаємося людям послужити ― дати можливість переночувати, забезпечуємо одягом, ліками, іншими речами. А коли йдеться про центральну та західну Україну, то ми намагаємося прийняти цих біженців, послужити їм, інтегрувати в нове життя. Отже, сьогодні це соціальне служіння, намагання рятувати людське життя і просто бути зі своїм народом. Сталася ситуація з нашим священником у Славутичі. Місто потрапило в оточення від перших днів війни. І наш священник з дружиною, яка очікувала народження дитини, не захотів виїжджати, прийняв рішення залишитися зі своїм народом…
     
  17. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Українські медіа відмовилися від трансляції цьогорічної Хресної дороги з Ватикану

    Сценарій Хресної дороги у Ватикані у Велику п’ятницю ввечері, 15 квітня, де хрест нестимуть українка і росіянка задля примирення, викликав хвилю негативу серед українців.

    До критики доєдналися і українські католицькі медіа.

    Такі інтернет-ресурси, як Живе ТБ УГКЦ, Католицький часопис CREDO, Радіо Марія та EWTN Україна, відмовилися від трансляції цьогорічної Хресної дороги з Ватикану.

    Нагадаємо, пресслужба Святого Престолу пояснила ідею спільного несення на ХІІІ стації хреста українкою і росіянкою спробою шукати примирення. Хрест понесуть в руках Ірина та Альбіна, які переїхали до Італії два десятиліття тому і разом працюють у гjспiсі.

    Патріарх УГКЦ Святослав, коментуючи сценарій Хресної дороги, зауважив, що такого типу жести, які пропонують у Ватикані, в принципі неможливі.

    “Спершу потрібно припинити нас знищувати, а тоді можна говорити про наступні кроки. Щоби миритися, треба бути принаймні живим”, – заявив першоєрарх УГКЦ.
     
  18. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Москальська "церква" теж?
     
    • Тупо Тупо x 1
  19. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Такі церковні діячі залежні від політиків.
    Ситуація, якби Христу разом іти з первосвященником Каяфою чи Понтієм Пилатом.
     
  20. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Московитська "церква" йде за російським кораблем.
     
    • Тупо Тупо x 1
а де твій аватар? :)