Гаварітє са мной па русскі-2

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Karmeluk, 3 лис 2012.

  1. KatarinaLar

    KatarinaLar Active Member

    Дивіться, як комуністи й регіонали весь час кричать про російську мову. І підбурюють людей на Сході цим. А питання про російську - насправді мильна бульбашка.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. denverod1

    denverod1 Well-Known Member

    Скажіть будь ласка шо то за нашестя руських славян, у центрі в челентано зайшли, навпроти сидять руськомовні, ладно думаємо, теж їсти хочуть, збоку сидить молода пара , теж почали говорити па русскі, думаємо ладно туріста раша федераша, на сихові біля хати табун дітей з батьками расійська мовні, в садочку в групі діти расійська мовні, батькі іхні в червоних джинсах чіста масквічі, всє модние такіє, в магазин продуктовий сихівський зайдеш, теж руські, оголошення з роботою в інтернеті читаєш кожна друга фірма па рускі, і тут ти починаєш розуміти шо тих руських скоро стане більше за наше панство, скоро наша мова соловїна лишиться десь на верхівцв карпатської гори, а ще кажуть шо ми утискаємо права рускагаварящих і треба проводити дні рускіх для зближення зі сходом, короче я не є якийсь там той шо ділить по расі чи кольору , у мене в самого родина вся руська але шо воно так в .. Твориться?
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Polonska

    Polonska Member

    Зараз на хвилі політичної ситуації якось змінилося відношення до української мови в тих людей, які за всі роки незалежності навіть двох десятків не вимовили. У мене сусідка родом з Росії, ніколи не розмовляла російсько., а зараз ловлю її на українських словах. Ще кілька років і слів буде більше:uanew:.
    Навіть сайти, уже десяток років були "русскоговорящими", перейшли на українську.http://ukr.segodnya.ua/
     
  4. Veselka alj

    Veselka alj Well-Known Member

    Та зі сходу та з Криму понаїжджало їх повно. Але після відкритих питань стосовно захід-схід та мовного питання, що ніби то ми тут недаєм розмовляти російською мовою, от ті всі які тут на заході якось стримувалися і намагалися розмовляти українською, тепер зрозуміли нащо напрягатися і ротики все більше заговорили на російській мові, ім тільки волю дай їм то ух!!

    ---------- Додано в 15:47 ---------- Попередній допис був написаний в 15:42 ----------

    Ще один приклад наводжу. Іду в маршрутці зупиняється на зупинці і тут дід років 60 йому, який я не сумніваюся що прожив тут у Львові достатньо років щоб вивчити українську мову, тай вік поважний міг би і знати, питає - а в Виники єдите!
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. denverod1

    denverod1 Well-Known Member

    Мабуть така доля львова як туристичного міста , висновок, ні під кого не підлаштовуватись, говорити тільки рідною, як приміром французи бережуть свою мову, хочеш порозумітися нехай беруть словничок і вчать ласкавих слів, бо ті імперіалістичні замашки беруть гору ...

    ---------- Додано в 15:55 ---------- Попередній допис був написаний в 15:49 ----------

    Мене одне дивувало, люди які приїжають жити до львова, знаючи що тут україномовний регіон, націоналісти, знаючи менталітет українця який ніц тобі не скаже все рівно обирають львів аніж інші області, бо це львів тут класно, але як їдуть за кордон мову їхню вчать, патамуша руский великий або ми вже старші нам важко .. Мова нас єднає , треба її берегти:uaflag::uanew:
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. ELiKA

    ELiKA Дуже важлива персона

    Щоб обрати Львів, треба мати гроші, а не знання мови ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. apelsyn

    apelsyn Well-Known Member

    Ми на днях вибирали комп на аукро, так продавець із Донецька розмовляв щирою українською, а із Києва- російською:)))
     
  8. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Якщо не знаєш української мови - вивчити можна :) лише б бажання було, а ось квартиру придбати, одного бажання замало ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. rss

    rss Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Nerjprom

    Nerjprom Member

    У мене є знайомий, який проживає в Ростові на Дону, коли познайомились, розмовляли по скайпу, звісно ж москальською мовою, а коли я почув як його мати гукає снідати "Дмитре, а йди на сніданок", перепитав у нього декілька разів, чи мені це не почулось. Відповідь була - ні, не почулося, та щей до того він додав, що дуже багато людей там розмовляють мовою, а не лижуть язИком :)
     
  11. Veselka alj

    Veselka alj Well-Known Member

    А чому він з вами розмовляв москальською мовою, якщо знає українську, та спілкується нею.?Можливо тому що ви розмовляли на москальській
     
  12. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  13. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Вот просто интересно: как можно не понимать "близкородственный язык" да еще и в среде обитания?Почему все украинцы как минимум билингвы (а очень многие знают гораздо больше) а кацапы "с рускоязычной челюстью"?Владение украинским позволяет понимать как минимум белорусский и польский.Почему мокшанское наречие этого не дает?Имхо ответ один- эрзянь-мокшань с их компиляцией из тюркизмов, татарских слов, заимствований из европейских и примеси староболгарского банально имеет отношение к славянству и славянским мовам чуть меньше чем нифига.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  14. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Он молодь в Грузії уже не розмовляє російською. Шендерович казав у зв"язку із недавніми гоніннями на Бубу Кікабідзе. Люди літнього віку ще розуміють Шендеровича, коли він буває у Тбілісі, а от молодь уже ні. Слава Путіну! Розісрався зі всіма сусідами.
    А стосовно Кікабідзе, мабуть, у курсі. Він у одному інтерв"ю сказав, що коли взнав, що Союз розпався, на радощах накрив друзям стіл.
    Шо здєсь началось!
    View: https://www.youtube.com/watch?v=tLCa9M5Pn0E

    Що зайвий раз підтверджує, що Росія ототожнює себе із Союзом.
    Тому що якщо республіки були рівні у правах в Союзі, то жителів однієї республіки не повинно колихати, що думають про розпад жителі іншої.
    На адресу Пушкова їдко висловився Шендерович. Він порівняв Кікабідзе із Азнавуром, а Пушков - простий пристосуванець, який , цитую:
    Тому, відхиляючись уже від оффтопа, хочу сказати, що і в Україні російську повинні вчити або поліглоти (як я - турецьку), або ті, для кого російська є рідною, в класах з викладанням окремих предметів російською. У вузах викладання має бути виключно українською. На факультеті слов"янської філології - російська, будь ласка.
    Звичайно, важко розлучатися із багатою російською мовою, але, якщо розібратися, більшість людей в Україні не знає чеської, не знає польської, не знає сербської, і нічого. Російська мова в Україні повинна бути на одному рівні з цими мовами.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
  16. cncmaster

    cncmaster Well-Known Member

    По відгукам, підчас цієї кацапської агресії кацапів дуже ображає, коли їх шлють нахєр на чисто-русском языкє.

    Так що мову загарбника знати треба, ой треба.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. cncmaster

    cncmaster Well-Known Member

  18. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  19. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Казахи на зєльоних напрашуються.

    А якщо серйозно, можливо, лікар - молода жінка, яка просто не знає іноземних мов. "Я на ихнем ни бельмеса, ни в дугу и ни в тую, молот мне, так я любого своего перекую" (В.Висоцький)
     
  20. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    А може вже і казахів рускіє братья дасталі? :)))

    Прожити життя в країні і не вивчити мову корінного народу - так можуть лише кацапи ;)
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
а де твій аватар? :)