ФСБ взялася за українських вчителів в Москві

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем ostrov_Slavin, 30 жов 2009.

  1. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    Пусть в тылу идеологического врага работают на благо неньки:)
     
  2. andrzej

    andrzej Дуже важлива персона

    Якою буде БУЛ?
    08.01.08, 14:14:06

    або “Вперед, в малороси!”


    Пристрасті навколо Бібліотеки української літератури у Москві, здається, стихли. І, нарешті, можна підвести деякі підсумки.

    Стає очевидним, що бібліотеку поки-що не закриють. Але сьогодні, мабуть, ніхто вже не сумнівається якою вона буде, або має бути з позиції її господарів. Малоросійською! Не Бібліотекою української літератури - БУЛ, а Бібліотекою малоросійської літератури – БМЛ... Такою її хочуть бачити нові співробітники бібліотеки, московської мерії і вище.

    На нашому сайті були представлені усі погляди на проблеми Бібліотеки української літератури як з однієї, так і з другої сторони. Маємо повний спектр думок, включаючи позицію президентів двох країн. Корисною, все-таки, є ідея плюралізму, бо тільки у таких умовах можна робити зважені висновки.

    16 років вже нема тоталітарної держави – СРСР, у якій вся ідеологія була поляризована до лазерного пучка. Вся історична ретроспектива мусила вкладатися у прокрустове ложе сталінського «Короткого курсу ВКП(б)». 16 років іде переосмислення нашого минулого, недавньої історії в умовах хоч би відносної свободи. Знайомство з архівами, першоджерелами, спогадами очевидців показало, що наша історія переповнена не тільки міфами і легендами. Це ще не велика біда, бо у якійсь мірі кожна держава міфологізує своє минуле. Гірше, коли наклепи сталінського режиму, обґрунтовано розвінчані в одній країні, вперто зберігаються в іншій, бо молоді покоління цих держав не зможуть порозумітися у майбутньому, а, значить, закладається міна в підвалини добросусідства. Погано, коли претендують на істину в останній інстанції і пробують нав’язати сусідові свої підручники історії. Хоч би тому, що різні стратегічні інтереси народів висувають героїв, які по різному можуть оцінюватися державами.

    Важко було б зрозуміти, наприклад, спробу установити пам’ятник герою Монголії Чингізхану в Росії, чи Україні. А в Улан-Баторі він стоїть і ніхто тут не протестує. Така ж ситуація, наприклад, з гетьманом Іваном Мазепою, який для росіян являється зрадником, а для українців борцем за суверенну Україну.

    Прикладів багато, але торкнуся тільки однієї теми, яку мої опоненти вже тримають у голові. Мова про українських прислужників Адольфа Гітлера, яких, нібито, пробує героїзувати Київ. А як же можуть росіяни зрозуміти, ким були Роман Шухевич чи Степан Бандера, якщо матеріали про них вважаються шкідливими і їх вивезли із бібліотеки. Якщо український інформаційний простір в Росії фактично відсутній.

    Не даю названим особам своїх оцінок, але не сумніваюся, що якщо хочемо внести напруженість між нашими народами, то в умовах асиметрії інформаційного простору кращої теми для взаємних обвинувачень не знайти. Бо російська сторона свою «інформацію» про події черпає із згаданого «Короткого курсу» Йосипа Сталіна, а альтернативи знати не хоче, або не може. А під час війни завжди твориться стільки всякого, що можна «обґрунтувати» яку хочеш позицію.

    Адже в цих умовах, нерідко, бувало, наприклад, що одного брата в українській родині насильно забрали у Радянську армію, другий підріс, коли прийшли німці і мусив стати солдатом Вермахту, а наймолодший після війни воював проти тих і других, за свою незалежну державу. Хто із них герой? І чому право вибирати героїв для сусідньої держави присвоїла собі директор цієї московської бібліотеки пані Наталя Шаріна ? В німецьких військах воювали представники, мабуть, усіх народів Європи. І що з того? Які узагальнення можна робити? Може не було Російської визвольної армії кавалера найвищого ордену СРСР – ордену Леніна генерал-лейтенанта Андрія Власова, дружби між Сталіним і Гітлером, не було братання між радянськими і німецькими військами по лінії, узгодженій пактом Молотова-Ріббентропа? Прочитайте газети 1939 року.

    Важливим вважаю дивитися вперед, разом будувати мости дружби, взаємної довіри з розумінням реалій, які склалися на пострадянському просторі. Такого взаєморозуміння можна досягти, якщо навчимося слухати і чути один одного. Слухати правду, якою б вона не була. Це для мене аксіома. А директор Бібліотеки української літератури у Москві пані Наталя Шаріна, здається, хоче «зміцнювати дружбу» між нашими народами саме фальшивими штампами сталінської пори.

    З часів торжества римського права вирок можна було виносити тільки зібравши інформацію з двох сторін. Пишу про азбучні істини, навіть незручно. Але читаючи маячню таких, як «не той Сокуров», розумієш – азів філософії не вивчав. Сьогодні київський школяр має можливість почути, почитати, побачити різні погляди на означені проблеми, включаючи погляд Москви. Там бібліотек не стерилізують. На жаль, в Росії ситуація все більше нагадує радянську, а метушня навколо Бібліотеки української літератури у Москві тільки підкреслює її. Вперед, в малороси!

    Стефан ПАНЯК,

    член президії Української Всесвітньої Координаційної Ради, професор.
     
  3. andrzej

    andrzej Дуже важлива персона



    Аналогично, всем московскоязычным с бендеровской Украины сваливать надо. Не жизнь у них, а страданье сплошное. А уж Россия-матушка, приголубит, накормит, обогреет...

    Да и сколько в глубинке, в деревнях, заброшенных домов стоит, не останутся без жилья.
     
  4. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    Ми своїх громадян не віддамо.
    Навіть російськомовних, вони ще Україні знадобляться, для побудови світлого майбутнього
     
  5. bars

    bars Well-Known Member

    Путём лесоповала в ;)Карпатах? Так там на своих работы не осталось!:))
     
  6. шахрай

    шахрай Well-Known Member

    Якось потім це питання вирішим, ще є куча часу
     
  7. bars

    bars Well-Known Member

    Не знаю, як з часом, а лісу мало!:pardon:
     
  8. Jiliana

    Jiliana Well-Known Member


    Вы не поверите ,но именно это чаще всего они (московоязычные )и слышат и не только в бандеровской (как Вы назвали :p) Украине ,но и там ,где испокон веку жили русскоязычные (((
     
  9. Wild Mouse

    Wild Mouse скажений вщент

    Было бы любопытно посмотреть на карту распространения "испокон веку жили русскоязычные".

    У вас нет такой?
     
  10. bars

    bars Well-Known Member

    "Есть такая [STRIKE]партия[/STRIKE] карта" - карта мира!:rolleyes:
     
  11. Wild Mouse

    Wild Mouse скажений вщент

    "Шо? І пінгвіни теж [STRIKE]москалі[/STRIKE] "рускоязичниє"?
     
  12. andrzej

    andrzej Дуже важлива персона

    А где испокон веку? В смысле Крымские татары?
     
  13. Jiliana

    Jiliana Well-Known Member

    ну даже и мой родной город )))
    ну в принципе людям,которые хотят быть объективными это и так понятно )
    но хорошо что Вы сами признаете что Крым русскоязычный )
     
  14. White Snake

    White Snake Дуже важлива персона

    приведите примеры сколько раз лично вам в жизни вот так говорили?
     
  15. White Snake

    White Snake Дуже важлива персона

    "не все то русское, что русскоязычное" (с) WS )))
     
  16. Jiliana

    Jiliana Well-Known Member

    это Вы к чему ? похоже что просто так ):rose:
     
  17. Jiliana

    Jiliana Well-Known Member

    все ?о_О
     
  18. andrzej

    andrzej Дуже важлива персона

    Крым, он сложноязычный.
     
  19. White Snake

    White Snake Дуже важлива персона

    да.
     
  20. White Snake

    White Snake Дуже важлива персона

    что бы случайно не попутали понятия "русскоязычный" и "русский"
    что бы вам не сильно хотелось столицы в Москве и Путина - царем.
    ведь хочется?
     
а де твій аватар? :)