Фізика, як предмет філософської дискусії

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем Василь, 5 лют 2011.

  1. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Тоді ми маємо наступне (на хлопський розум)
    13 еВ х 1,6 х 10і-19 Дж = 20,8 х 10і-19 Дж

    За формулою Енштейна
    20,8 х 10і-19 Дж = 9х10і16 х m

    Звідки маса = 2,31 х 10і-35 кг... - це маса, яка на 4 порядки менша а ніж маса електрона... І така кількість маси (енергії) може розігнати атом водню до швидкості світла???
     
  2. Василь

    Василь Well-Known Member

    Не може! А хто сказав, що атом водню рухається зі швидкістю світла?
     
  3. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Я не стварджував я лише перепитав.

    Мене цікавило порівняти енегрію фотона (його еквівалент маси) з масою електрона наприклад...

    Якою енегрією володіє фотон? (в джоулях, або електрон вольтах)
     
  4. Василь

    Василь Well-Known Member

    Будь-якою більшою за нуль і меншою за безмежність. Все залежить від частоти фотона.
     
  5. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Гаразд. Візьмемо фотон з довжиною хвилі 670 нм.
    Якою енергією він володіє?
     
  6. Василь

    Василь Well-Known Member

    Майже 3.10^-19 J.
     
  7. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Значить за Енштейном це відповідає масі:

    m = 3х10^-19 J / 9х10^16 = 3.3х10^-36 кг, що в 100 000 раз менше маси електрона. Отже Електрон можна створити із 100 000 фотонів з довжиною 670 нм. (тобто маса є подільна на фотони - до речі визначити зміну маси електрона при випромінюванні фотона, або його впійманні тому і є неможливим - надто мала величина)
     
  8. Василь

    Василь Well-Known Member

    Ні, не можна, бо у електрона спін 0,5, а у фотона спін 1. Неможливо з 100000 фотонів, які мають сумарний спін ціле число, утворити електрон, спін якого половинка одиниці!
     
  9. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    З точки зору перетворення енергії - можна...
     
  10. Василь

    Василь Well-Known Member

    В тому то й справа, що фізика не зводиться до перетворення енергії. Якби все було так просто, то й фізики не було б...
     
  11. Василь

    Василь Well-Known Member

    Так, два електрони відштовхуються завжди, бо сила Кулона для кожного з електронів спрямована по прямій, що їх сполучує в напрямку, який протилежний напрямку на другий електрон. В дротах, крім електронів, є ще й ядра, тому там ситуація є зовсім іншою!
     
  12. vov66

    vov66 Well-Known Member

    Будем же говорить правдиво и просто. Есть в официальной физической доктрине основополагающая аксиома, которая убила множество поколений мыслителей и ввергла науку в тяжелейший кризис. Это догмат о том, что физический мир – самодостаточен. Нет, мол, иной реальности, окромя физической! И причины всего происходящего в физическом мире – находятся, мол, в нём самом же! А что действуют физические законы – так это, мол, потому, что у физических объектов свойства такие!

    «Законы, свойства…» Свойства, что ли, первичны? Свойствами, что ли, порождаются физические законы? А, может, всё наоборот? Не тавтология ли это – объяснять законы свойствами? Да и много ли таким образом объяснишь? Вот есть частицы вещества. А у них есть «свойства». Выясняется, что частицы вещества действуют друг на друга на расстоянии. И что все их «свойства» оказываются здесь не при чём. Что в такой ситуации делать тем, кто не допускает иной реальности, кроме физической? Правильно: сделать логичный вывод о том, что существует ещё один вид физической реальности, о котором раньше не подозревали. Да подобрать для него колоритное название – например, «поле». Ну, и приписать ему все нужные «свойства». Чтобы действие на расстоянии в эти «свойства» укладывалось. Но! Ведь приписывая свойства, всех тонкостей сразу не предусмотришь. Возникнут новые проблемы! «А проблемы, - поясняют нам, – мы будем решать по мере их поступления!»

    Следуя этим нехитрым жизненным правилам, теоретики наплодили уже столько лишних сущностей, что физика в них давно захлебнулась. На практике экспериментаторы имеют дело только с веществом. О тех же полях судят не иначе как по поведению вещества: для суждения об электромагнитном поле используют пробные заряженные частицы, а для суждения о гравитационном поле – пробные тела. Глядят на поведение пробных частиц и тел, и домысливают свойства полей, которые обеспечивают такое поведение. Выходит, что электромагнитные и гравитационные поля, а также фотоны, гравитационные волны, физический вакуум с его чудовищной скрытой энергией, виртуальные частицы, нейтрино, струны и суперструны, тёмная материя – всё это в чистом виде домыслы.
    А.А.Гришаев «Этот «цифровой» физический мир»
     
  13. Василь

    Василь Well-Known Member

    Енергія квантується, а це означає, що вона випромінюється квантами, які й називаються фотонами. Атом може випромінювати лише такі фотони, енергія яких рівна різниці енергетичних рівнів атома. Але випромінюються цілі фотони, а не їх частини, отже вони не діляться!

    ---------- Додано в 16:13 ---------- Попередній допис був написаний в 16:06 ----------

    Якщо теорія передбачає вірні результати дослідів, то вона є вірною. А якщо знайдеться хоч один дослід, результати якого не підтверджують передбачень теорії, то теорія є хибною або неточною. В такому випадку потрібна або нова теорія, або корекція старої теорії.
     
  14. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    А може в дротах сила струму сильніше від сили відштовхування?
    А яка сила не дає розірвати ел. з'єднання і утворює дугу?

    Отже повторю запитання. Чому струм не рухається по поверхні дроту? (В атомах молекул полімерів теж є ядра... є навть вуглець (провідний), солі металів, ін.)

    ---------- Додано в 20:05 ---------- Попередній допис був написаний в 20:03 ----------

    Але фотон, що покинув атом водню, подолавши відстань від однієї галактики до іншої втрачає свій енергетичний потенціал... Куди дівається енергія? (маса)

    ---------- Додано в 20:12 ---------- Попередній допис був написаний в 20:05 ----------

    Ось я навів вище приклад: Фотон водню від якоїсь зорі, що долетів до нас має інший спектр (занижений). Це пояснюють доплерівським ефектом. А я кажу, що фізика каже, що фотон не може змінити своєї частоти - інакше він втратить або набуде енергії.

    То який висновок? На інших галактиках інші атоми? Чи фзика квантів помилкова?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Василь

    Василь Well-Known Member

    Струм в електронній лампі тече тому, що електрони притягуються анодом. Так же само і в мережах постійного струму електрони притягуються до позитивного полюсу батарейки. Але при цьому між собою електрони відштовхуються. Постійний струм тече по всьому дроті, також і по поверхні дроту, а змінний струм тече переважно по поверхні.

    Поглинається фотон і вся його енергія та маса.

    Частота фотона, також, як і частота звуку, залежить як від швидкости джерела, так і від швидкости приймача. Це називається ефектом Доплера. Атоми ті ж самі, але їх швидкість по відношенню до Землі у різних галактик є різною. Тому й частота є різною.
     
  16. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Ні. Давайте спочатку. Фотон той самий? - Так.
    Частота в одній галактиці одна, а в іншій вже інша - правильно? Так. (інакше би розмови зараз не було...)
    Енергетичні рівні фотона різняться при різних частотах? - так (так говорить фізика)
    Висновок. При переході з однієї галактики в іншу - фотон прилітає з іншою частотою.. В нього ж швидкість та сама - швидкість світла! частота інша отже інша і енегетична маса (в еВ). Маємо дилему!...
     
  17. Василь

    Василь Well-Known Member

    Не вигадуйте, а прочитайте про ефект Доплера ось тут!
     
  18. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Ви мені ньютонову фізику не показуйте...

    [​IMG]
    Ви спробуйте це довести на прктиці...

    Якщо фотон - це квантова частинка, то чому енергія фотона різна на початку і вкінці? Чому [​IMG] змінна величина?????????????????????????????????

    Ще раз перепитаю - енергія фотона синього і червоного кольору однакова?
     
  19. Василь

    Василь Well-Known Member

    Енергія синього та червоного кольору різна, але енергія фотона, як і маса, залежить від системи відліку. Коли приймач рухається по відношенню до джерела, додається або віднімається ще й кінетична енергія, викликана цим рухом.
     
  20. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    То добре. Отже енергія фотона змінюється?
     
а де твій аватар? :)