Філософія і не може дати відповідь, бо не відноситься до точних наук. Вона лише дає можливість наблизитись до пізнання чогось або когось, сприяючи цьому логічно-теоретичними та іншими домислами і є складовою інших наук, а не наукою виведення аксіом чи теорем.
Вона не то що потрібна, вона існує незалежно від нас і незалежно від того, чи думаємо ми про неї, чи ні. Будь-які роздуми не можуть обійтись без філософії. Правильно сказав Волк - " любов до мудрствования". Власне філософія є мостом між теорією, пізнанням та практикою.
Повністю підтримую harmony. Філософія без дії, то є софістика... На мій погляд, кожен волонтер є прикладом філософії в дії. Якщо людина завдяки тому що шукала сенс й орієнтири, та знайшла точки відліку, то вона починає бачити й розрізняти. А коли вже бачиш... дійсно бачиш (!) очі ніби-то відкриваються, то просто так не можеш пройти мимо. Нормальна людина намагатиметься хоч щось зробити, щоб змінити те, що не подобається. Але найкраще об"єднуватися. Тоді дійсно можна щось змінити...
Думаю, що ці слова Сковороди про інше. Розумію їх як те, що світ з його буденними проблемами й справами не повинен бути капканом для людини. Людина має шукати вічне. Сковорода не втікав від світу, але міг діяти в ньому свідомо, обравши шлях вчителя. Сковорода - це філософ який діяв, саме тому він відомий нам сьогодні й багато в чому в нього можна навчитися
Я думаю, що це не зовсім об"єктивно. Філософія є скрізь... популярність - це не показник. Ось книга на англійській мові про філософію: http://www.jacobneedleman.com/Books/love.htm
для цього філософія не потрібна... відповіді вона не дає... тому можна припустити, що вона потрібна для розваги, для самовозвеличення, для людських пороків?..
Так. Ви можете все це здобути використовуючи філософію. Якщо будете спрагло поглинати нові знання - здобудете нові враження, тобто розважитесь. Якщо зазубрите вислови Великих зможете справити при нагоді враження про себе. Це фактично і є пороки. Але з чим ти прйдеш до філософії те й отримаєш. Вона ж може дата набагато більше.
))) Угу... Кругом одні пороки, зате дауни і дибіли нормальні люди виходить ? Шановний, філософія і філософи - це висококультурні та духовні люди. Якщо філософи погрузли в пороках, то звичайна людина тоді взагалі сидить в лайні. Про що ви говорите ? Філософія сприяє підвищенню інтелектуального, духовного та фізичного розвитку людини, вчить життєвої мудрості без якої людина буде звичаною простофілею, не здатною аналізувати інформацію та робити елементарно корисні висновки на майбутнє. Не розумію, а що взагалі то тепер в школі вчать... ?
Ісус сказав "любіть людей", філософи від людей відцуралися: один в бочці жив, другий "шукав з ліхтарем"... "мудрістю" аж пре!
Діоген шукав посеред дня з ліхтарем Людину (з великої букви) серед прямоходячих істот що мають дві ноги, дві руки та голову з вухами Таким чином він висловлював свій протест проти тих хто зав"знув в своїх пороках і забув про Небо і своє Вище покликання.
Багато мудрців проповідували - але мало хто розумів їх. Кожен виражався як міг: притчами, діалогами, роздумами - максимально зрозуміло для конкретного народу, племені, території, зі специфікою менталітету , звичаїв. Будійська притча: "Прийшов до Будди чоловік з вічним питання "Чи є Бог?" - Будда на нього подивився і відповів "Немає" - і той собі пішов далі. Прийшов до Будди інший чоловік з тим самим питання "Чи є Бог?" - Будда на нього подивився і відповів "Є" - той так само пішов своєю дорогою. Прийшов до Будди третій чоловік з тим самим питання "Чи є Бог?" - Будда на нього подивився і відповів "Залишайся і разом дізнаємося відповідь." Розширений варіант(http://pritchi.castle.by/ras-2-1.html) Тобто проповідь(відповідь) залежить від того з ким говорить мудрець, яка це людина по суті. Форма може бути абсолютно різною.
класний "мудрець", який не знає відповіді, а ховається словоблуддям... пс. цим афоризмом ви самі відповіли на питання "для чого потрібна філософія"...