Відповідь: Філософія у Львові Я хотів сказати що людина народжується і зростає в певній Традиції - але коли є питання на які не можуть відповісти близькі (батьки - вони прості люди які просто люблять тебе; науковці - які настільки вузько заглибилися в свої нові дослідження що геть забули що древні знали набагато більше(планету Плутон виявлено в 1930); свосвященики, брахмани, жреці - говорять загальними фразами своїх Вчень(але не відчувається розуміння чому?)) Ми бачимо багато Вчень але не бачимо тих хто діє згідно них(в першу чергу морально- етичних). Мало конкретних прикладів для наслідування. Герої є в книжках, фільмах, розповідях але чомусь їх дуже мало в реальному житті. Чому? Філософія - це перший крок на зустріч зі Світом, щоб розкрити того Героя який ще спить всередині кожної з нас.
Відповідь: Філософія у Львові тому що справжні герої скромні, не лізуть в очі... а в фільмах на них акцентується увага... філософія -- це втеча від світу... філософами стають люди, яким світ "десь"... згадайте слова сковороди: світ ловив мене та не впіймав...
Відповідь: Філософія у Львові Якраз філософія - це відсутність будь-яких кроків. (Памятаєте простонародне - перестань філософствувати, а роби щось!) Чому на Заході і особливо в англомовних країнах філософія користується нульовою популярністю? Бо тут проживають люди дії і їм потрібне дієве керівництво і чіткі плани. Ви не задумувалися чому в США згідно з останніми даними десь 97% в тій чи іншій мірі сприймають ідею Бога?
Відповідь: Філософія у Львові А як "любов до мудрості" може бути втечею?! Як вона може бути без руху вперед?! Вона якраз і дає відповідь на питання "як діяти?"(свідомо) в будь-якій ситуації. Хіба Піфагор, Сократ, Платон, Христос, Будда, Конфуцій ... не діяли?! Вони діяли і давали приклад наступним поколінням як треба правильно діяти. Справжній філософ не може не скористатися своїми здобутими знаннями. Якщо він цього не робить то він не є філософом. Для чого читати багато розумних книжок, говорити про високі теми, дивитись надихаючі фільми і не застосовувати ці знання на практиці? Тоді він фактично зраджує мудрість. Така людина лише задовільняє свою інтелектуальну потребу(так як і фізіологічні потреби: їсти) але не користається здобутим щоб діяти (тобто на фізіологічному плані їсть сьогодні щоб були сили їсти завтра) - не усвідомлює мету процесу. Тому то багато хто називає себе філософом але таким не є, тому і спотворюється первинне означення філософії: Греки казали "пізнай себе" Римляни доповнили "оволодій собою" Це витоки Філософії як науки.
Відповідь: Філософія у Львові Світ не впіймав Сковороду в свої матеріальні "обійми". Григорій був поістину вільним від усього окрім свого прагнення мудрості - яке вище ніж буденність в яку сучасне суспільство "занурене". В буддизмі є поняття Майя - "велика ілюзія" - це наш матеріальний світ. Одним із основних завданя будиста - це усвідомити цю ілюзію та вийти з-під дії її законів(як у фільмі "Матриця"). Філософ - не мудрець, але на своєму шляху становлення він показує приклад іншим, тим хто ще блукає в темному лісі невідання.
Відповідь: Філософія у Львові Справжній філософ тут і зараз міцно стоячи на опорі здобутих знань зустрічаєть з реальністю і вирішує задачі які ставить перед ним Життя.
Відповідь: Філософія у Львові слова -- це тільки слова.... наприклад, фашизм у перекладі означає "гурт", "колектив", "спільнота", а за суттю?.. і якщо ви хотіли просто постити тут чиїсь вислови, які вважаєте філософськими чи ще якимось, то тут на форумі є відповідна гілка....
Відповідь: Філософія у Львові Фаши́зм (іт. fascismo, від іт. fascio — зв'язка, об'єднання) — ідеологія культу сильної особистості, агресивного шовінізму та расизму; нацизм.[1](Вікіпедія) Але слово fascio(зв'язка, об'єднання) означає просто зв"язку, просто об"єднання - воно не спотворилося. Або наприклад свастика - це древній символ(сонця та місяця) та навіть коли Гітлер і спотворив уявлення про цей символ - вселив страх та ненависть у наступних поколіннях , справжній філософ не зупиниться на поверхневому огляді цього символа і буде розрізняти яка ідея закладена на мундирі військового , а яка вишкреблена на скелі тисячі років тому. Так само і з філософією, яку ввів Піфагор - з часом (довгим періодом ~2500 років) відбувалися певні метаморфози і зараз в суспільстві це поняття втратило первинний смисл. Але нащастя не втратилося саме слово "любов до мудрості" - яке і спонукає задуматися. Що це за мудрість якої прагнув Піфагор? Чому людина її так прагне чи навпаки сторониться? От я і питаю людей на цьому форумі що для Вас є філософія, мудрість, чи можна її досягти, як?
Відповідь: Філософія у Львові shashka, пане, ви суперечите самі собі.... "фашизм" -- слово ніби нешкідливе, але сенс вкладено зовсім інший... те саме стосується свастики, оскільки один австрієць символ опоганив... це до того, що філософія хоч і називається "любов’ю до мудрості" за суттю дуже часто є простим патяканням...
Відповідь: Філософія у Львові А істиною є те що людство є зграєю здегенерованих безхвостих бабуїнів яким філософія не притаманна.
Відповідь: Філософія у Львові Взагалі-то людство - дивна ...субстанція... Люди,які незрозуміло ради чого що знищували собі подібних, названі великими. Олександр Великий, Тамерлан,Наполеон Великий Ленін і Великий Сталін. Хоча,на Сході Олександра Македонського знають під іншим ім'ям - Іскандер Дворогий.
Відповідь: Філософія у Львові На мій погляд не просто "пов"язана", а зв"язана насмерть. Точніше, на бабло. В Україні, принаймні.
Відповідь: Філософія у Львові ...і дуже складна. Як відомо древня та сучасна наука виділяють 4 царства Природи і людина є поєднанням усіх 4-х: - Царство мінералів - це фактично як первинна матерія - з нього складається фізичне тіло будь-чого (в тому числі і людини) - це проявлена форма - Царство рослин - перша ознака росту та розвитку(дитина росте та перетворюється в дорослу особу) - Царство тварин - з"являються перші відчуття, емоції, природні інстинкти(виживання, відтворення, відпочинку - усе це так властиво людині!) - Царство людей - усвідомлення себе та пошук відповідей хто я? що я тут роблю? у чому сенс еволюції Царств...(тобто це фактично "царство філософів") Але нажаль людина часто проживає життя ототожнючи себе лише з першими трьома Царствами , використовуючи свій основний інструмент - Розум для задоволення лише архаїчних потреб своїх далеких предків, забуваючи про Пізнання.
Відповідь: Філософія у Львові Неможливо прожити життя іншої особи, вони зробили свій вибір несли цю відповідальність, якщо нам і здаються вчинки цих історичних постатей неправильними - треба дослідити що спонукало їх до таких вчинків - це прагнення людини і визначає усі її дії. Ми лише можемо вдосконалити себе і прожити СВОЄ життя гідно - правильно діючи, зробити свій вибір. Необхідно усвідомити чим я керуюся коли роблю вибір - егоїстичністю чи альтруїзмом. Наш вибір - це завжди компроміс між цими двома крайностями, тому філософи і шукають "золоту середину" - гармонію.
Відповідь: Філософія у Львові Я так думаю, що філософ живе у кожній людині. Бо кожен з нас інколи замислюється як було б краще прожити своє життя, чому його присвятити. Перед кожним з нас в певному віці поставали питання вибору професії, напрямку, свого призначення. Хіба ніхто й ніколи не замислювався над тим ХТО він є насправді і НАВІЩО він ТУТ? ЗВІДКИ він прийшов і куди прямує? Це все питання філософські, не прості питання. Дехто з нас зосереджується й починає шукати ці відповіді, а дехто, не бажаючи напрягатися, живе так як виходить... але це як правило не приносить повного задоволення,бо поступово втрачається справжній сенс ЖИТТЯ. Але філософ не помирає... на будь-якому етапі свого життя людина може повернутися до пошуку і хоча б останні роки, місяці, дні прожити по-справжньому... Філософія не дає відповідей, але вона допомагає нам пам"ятати про те що ми постійно повинні знаходитись в пошуку, щоб постійно знаходити себе, себе справжнього... У всі часи в різні цивілізації людина шукала відповіді на одні й ті самі запитання. Філософія - це любов до мудрості й пошук відповідей там й у тих, хто вже колись до нас знайшов хоча б частину відповідей...
Але справжній філософ не зупиняється поки є питання. А на які питання "вона не дала" Вам відповіді пане "пупер"?