Фікусологи, об'єднуємось!

Тема у розділі 'Флора і фауна', створена користувачем sasahil, 18 жов 2016.

?

а в мого фікуса листочки скручуються, поясніть чому?

 1. проблема у переливі

  2 голосів
  100,0%
 2. проблема у грунті

  0 голосів
  0,0%
 1. sasahil

  sasahil http://flowers.ua/ru/komnatnye-rasteniya

  Основні проблеми при вирощуванні фікуса.
  Серед всіх домашніх кімнатних рослин фікус займає особливе місце. Сьогодні рід фікусів - це приблизно дві тисячі всіляких підвидів, які відрізняються листям і кореневою системою. Фікус - улюблений багатьма квітка, але з ним іноді трапляються неприємності.

  Опадають листя.
  Нижнє листя у деревовидних фікусів час від часу опадає в результаті природних причин. Але якщо ж рослина почала активно втрачати зелену масу - потрібно шукати проблему. Найчастіше до опадання листя призводить зміна умов утримання.
  Таке може статися після переставлення горщика з рослиною на нове місце. Це означає, що фікусу не сподобався новий мікроклімат.
  Опадати листя може також через протяги, температурних перепадів або зміни освітлення. Щоб допомогти фікусу відновитися, необхідно просто повернути його в ті ж або схожі умови, в яких він перебував раніше.
  Опадання листя може бути ознакою грибкового захворювання або кореневої гнилі. Загнивання коріння зазвичай відбувається через зайвої вологості грунту. Так що, якщо листочки фікуса никнуть, а потім опадають - можливо, рослину перелито. До такого ж ефекту може призвести і надлишок добрив.

  Опадають листя і сповільнився ріст рослини.
  Освітлення - один з важливих факторів, що впливають на гарне зростання фікуса. Якщо ж світла не вистачає - рослина може не тільки почати скидати листя, але і сильно ослабнути. Особливо важливе освітлення для ампельних і ряболистих сортів. Якщо такі фікуси почнуть втрачати декоративність, то дуже скоро можуть захворіти.

  Бурі плями на листі.
  Якщо на кінчиках і по краях листових пластин фікусів з'являються коричневі плями - значить, рослині дуже жарко. Саме так фікуси реагують на підвищену температуру. Щоб полегшити життя своєму улюбленцю, приміщення, в якому він росте, слід періодично провітрювати.
  При цьому важливо пам'ятати, що фікуси дуже бояться протягів. Друга причина виникнення бурих плям на листі - внесення надмірної кількості добрив. Підгодовувати фікус потрібно, але не варто дуже старатися і "перегодовувати" рослину.

  Сохнуть листя у ампельних фікусів.

  Листя ампельних фікусів сохне і деформується найчастіше через сонячних опіків. Ускладнити проблему може недостатня вологість повітря в приміщенні. Якщо листя фікуса початку кривитися і сохнути, рослину необхідно притінити від палючих променів сонця і періодично обприскувати. Особливо любить цю процедуру фікус ліровидний.

  Фікус росте дуже повільно.
  Якщо зростаючий у вас фікус відноситься до швидкозростаючим формам, а в зростанні додає дуже повільно, ймовірно, рослині не вистачає поживних речовин. Підгодовувати рослину необхідно з ранньої весни до кінця серпня, вносячи під нього комплексні мінеральні добрива для декоративнолистяних рослин через кожні 15-20 днів.

  Фікус втратив декоративність.
  Фікуси - досить привабливі рослини, але у міру зростання вони можуть втрачати декоративні якості.  [​IMG]
   
  Останнє редагування модератором: 18 жов 2016
 2. MahinjaNata

  MahinjaNata New Member

а де твій аватар? :)