Естонія

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем Radistka, 10 сер 2010.

  1. Max_

    Max_ кл. москаль

    Ma olin Tartus ! ) See on ilus ja huvitav linn.
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Radistka

    Radistka Rändaj

    Ma ju ütlesin! :)
    Muide, mina olen Tartus ka!
     
    Останнє редагування: 16 чер 2011
  3. Max_

    Max_ кл. москаль

    Jah, ma tean )
    Ma leian Iglisild aga ei leidma Kuralisild Tartus.
    Mis tahendab nimi "Kassitoome org" ?
     
    Останнє редагування: 20 чер 2011
    • Подобається Подобається x 1
  4. Radistka

    Radistka Rändaj

    Щоб побачити Kuralisild треба було пройти ще пару десятків метрів далі вгору! Так Ви мабуть не обходили всю Тоомемагі?! Повертайтеся назад - там найбільше скупчення пам'яток.

    "Kassitoome org", буквально "кошача долина", то такий яр за Домським собором (той що на горі в парку найбільший і розвалений). Чесно, давно цікавилася його походженням. Завтра нарешті запитаю. Естонці там проводять свої співочі фестивалі - акустика і місце зручне. А зимою там класно на санках кататися.

    Давайте я вам на всяк випадок напишу, що обов'язково треба зробити в Тарту, щоб не шкодувати:
    1. облазити ретельно всю Тоомемагі, залізти наверх на Домський собор (там екскурсії проводяться)
    2. піти там же в паб "Gunpowder Cellar" (занесений в книгу Гіннесса як найвищий у світі паб) і попробувати класного пива з фірмовим супчиком що подається у свіжоспеченому хлібі http://www.pyss.ee/
    3. після того можна сходити ще для порівняння в музей пива на Тяхтвере, бо там проводять ще й дегустацію :)
    4. сходити в район Суппілінн це біля річки Емайигі і пофоткати стару архітектуру
    5. повернутися в дитинство відвідавши музей іграшок http://www.mm.ee/ Є ще науково-розважальний центр АННАА http://www.ahhaa.ee/et/ - там дорого але круто
    6. послухати орган в Яаанікірік http://www.jaanikirik.ee/ Можна наверх забратися - теж екскурсії проводяться
    7. сходити в університетський ботанічний сад на вулиці Лаі
    8. поїсти тортиків в кафе "Вернер" біля головного корпусу універу
    9. купити плитку шоколаду "Калев"
    10. глянути/ заглянути на/в Художній музей на Ринковій площі
    ну і на перший раз то достатньо :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Max_

    Max_ кл. москаль

    Ну по Тоомемяги я побродил, что правда все было закрыто - и Домский собор и астрономическая обсерватория.
    На Тяхтвере вроде как завод А. ле Кок расположен ? ) который варит классное пиво.
    Раньше, в стародавние советские времена Тарту и Псков (Псков по эстонски Pihkva) связывала теплоходная линия (на ней работал теплоход Ракета, на подводных крыльях, скоростной). В Пскове он шел по Великой (река так и называется), далее в Псковское озеро (Pihkva jarv) потом в Чудское (Peipsi) и далее по реке Эмайыги. Когда я эту речку увидел, она такой небольшой показалась, удивительно как "Ракета" эта там проплывала.
    Вот тут есть фотка, это не та самая, но на взгляд практически такая же.
    http://forum.chrysler-dodge.ru/lofiversion/index.php/t35311.html
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Radistka

    Radistka Rändaj

    В музеї міста Тарту є альбоми старих фотографій, на яких на Емайигі стоять кораблі. Це ж було колись велике (на той час і на ті розміри :) ) торгове місто.

    [​IMG]

    Впізнаєте знайомі місця? ;)
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Max_

    Max_ кл. москаль

    Шось нi ) Едне мiсце яке я впiзнав з дитинства - то будинок сiльскогосподарській Академiї, хоча здалося шо ранiше вiн був якийсь бiльш доглядений.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    • Подобається Подобається x 3
  9. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

  10. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    • Подобається Подобається x 1
  11. gregormichael

    gregormichael Иван Сусанин

    • Подобається Подобається x 1
  12. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    С удовольствием посмотрела, спасибо. Эстонцам удалось сохранить средневековый Таллин, война не прокатилась по Эстонии туда и обратно как по Украине... Обратила внимание на ратушную аптеку - как я люблю такие уголки, где затаилась история!
    Местами Таллин похож на Львов..
    Хороша Эстония, ничего не скажешь.
    Я была в Прибалтике (в Латвии), но еще в школе.
     
  13. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    • Смішно Смішно x 2
  14. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Ну от ви смієтесь, одначе ж "гарячий естонський хлопець" усвідомив таки, що бути йому батьком? Офіціяльно. Це ж тобі не хухри-мухри - живіт росте, мо, щось з'їла))
     
    • Смішно Смішно x 1
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Естонці запросили українців допомагати їм контролювати європейський кордон. Про це пише естонське видання (https://rus.err.ee/1608800932/s-sub...jestonii-rabotajut-i-ukrainskie-pogranichniki) ERR.

    Сьогодні на східному кордоні Естонії розпочали роботу група українських прикордонників. За допомогою до українців Естонія звернулась через європейське агентство охорони кордонів Frontex.

    Прикордонники з України працюють на переходах Нарва та Лухамаа. Через ці пропускні пункти йде основний потік біженців з території Росії. Серед них багато тих, кого окупанти вивезли із захоплених українських територій. Зрозуміло, що в цей потік дуже легко впровадити російську агентуру та провокаторів.

    @AFUStratCom - найактуальніші і найсвіжіші новини
     
  16. Good man

    Good man Обычный человек

    Эстонцы только заметили войну в Европе?
     
  17. Oleksandrivych

    Oleksandrivych миється в бані

    Я був колись давно в Кохтла Ярве на шиноремонтному заводі. Отримав шини з ремонту і одразу поїхав до дому
     
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Стерненко

    Естонія оголосила про великий пакет збройної допомоги Україні:

    - десятки гаубиць 155 та 152 мм
    - тисячі снарядів до них
    - вантажівки для транспортування БК
    - більше сотні протитанкових гранатометів Carl-Gustaf та понад 1000 гранат до них

    Про це повідомила прем'єрка країни Кая Каллас.
     
  19. Good man

    Good man Обычный человек

    Я думал здесь новость о том, что Эстония только сейчас узнала о войне.
     
а де твій аватар? :)