Естонія

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем Radistka, 10 сер 2010.

  1. Radistka

    Radistka Rändaj

    Та я теж це не купую. Просто бачу що люди купують і часто. Може тому, що багато студентів в місті.

    ---------- Додано в 18:47 ---------- Попередній допис був написаний в 18:45 ----------

    На велосипедах тут дуже багато. Про пиво не знаю. О, а я взагалі не бачила щоб тут пиво пили. Мабуть закона не тільки мають а ще й дотримують.
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Gron

    Gron тафгай

    Мені подобається, що всюди безкоштовний Wi-Fi, тобто на вулицях, парках громадському транспорті.
    В мережі можливо робити все, рееструвати підприєвства, сплачувати рахунки,податки, броніювати квітки, заходити до бібліотек, може навіть голосувати, розрахункові картки приймають всюди, навіть у таксі, з телефона можливо оплатити чек у крамниці,і всі цим користуються.
    Подобається відритість естонців Світу, та ставлення до власної культури, всі їх фестівалі яки щиро відвідуються різними за віком естонцями, та гостями країни.
    Подобається відношення молоді до служби в ЗС, та й самі ЗС по стандартам НАТО.
    Велика кількість малого бізнесу, що годує власника, гостя та країну, завдяки людським податкам, лосось у будь якому вигляді і Vana Tallinn у промозглу погоду.




    Вони, білш сідр полюбляють.
     
    • Подобається Подобається x 12
  3. Radistka

    Radistka Rändaj

    Так то правда. У них електронний банк дуже популярний і розрахунки картками. Тут ще так цікаво рахунок поповнюється телефонний - платиш кіоскерці, і вона вибиває чек з цифрами поповнення. У мене чомусь були проблеми з роумінгом - перетнула кордон і мобільний можна було викидати, звязку не було, прийшлось купити їхню сім-карту.

    ---------- Додано в 18:59 ---------- Попередній допис був написаний в 18:55 ----------

    Ха, а вони чомусь переживають що їхня країна нічого не виробляє, тому звідки в них економічний ріст.



    Тут ще така смішна заморочка є. Приїхала дивлюсь люди ходють і у всіх на шворочках щось теліпається, якісь кружечки. Виявилося що то світловідбивачі - такі як в нас на ровери чіпляють. У них з нового року то обовязкове до носіння. Такий запобіжний засіб проти дорожніх аварій. Ось так.

    ---------- Додано в 19:35 ---------- Попередній допис був написаний в 18:59 ----------

    Gron-е, може знаєте випадково, з якого сайту можна безкоштовно послати смс-ку до Естонії з України?
     
    • Подобається Подобається x 8
  4. Gron

    Gron тафгай

    Моя добра приятелька, подавала документи на візу до Естонії, її запрошували батьки нареченого доньки.
    Офіцер на співбесіді у амбасаді спитав, чому донька не прислала запрошення, як має вид на проживання?
    Щоб більш офіційно виглядало, бо виїзджала на знайомство з майбутніми родичами, відповіла моя знайома.
    Офіцер поставив багаторазову візу, запропонувавши по електронці прислати у посольство скани паспортів, свідотства про народження, та запрошення від доньки, зауваживши при цьому що 35 євро не треба буде сплачувати, а краще витратити на молодят.
    Відліт був наступного дня і всі формальності по електронці, можливо було виконати тільки після повернення в Одесу, тобто віза авансом, на довірі.
    Це справжнє обличчя Естонії

     
    Останнє редагування: 11 лис 2010
    • Подобається Подобається x 9
  5. Radistka

    Radistka Rändaj

    Мені вид зробили за тиждень(!), врахували стартову дату контракту.

    Наскільки я зрозуміла з розмови пані, які їхала зі мною то віднедавна не потрібно запрошення для родини - просто заповнити анкету на сайті, задти паспорт і за 7 чи 10 днів забрати з візою, крім того вона здається безкоштовна. Але я можу помилятися.

    ---------- Додано в 19:53 ---------- Попередній допис був написаний в 19:50 ----------

     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Gron

    Gron тафгай

    Та я ж кажу, запрошення від родичів, це була "статусна формальність", але віза всеж небезкоштовна як і всюди з ЄС.
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Radistka

    Radistka Rändaj

    Сьогодні "досліджувала" район Тарту, що називається "Супове містечко" (Supillin). Тут колись були заплави річки Емайигі, а потім рівень води в річці знизився, земля там була дешева, і селяни купвали ці родючі землі і будувалися. А вулички називали як овочі - Картопляна, Горохова, Гарбузова і т. д.

    Отже, йдеш собі по вуличці Якобі, це практично центр, щойно проминула Jaanikirik (лютеранська церква Св. Івана) початку 13 століття(!), повертаєш за ріг і ... потрапляєш у інший вимір.

    Це тартуські трущоби - музей Старої Естонії під голим небом. Такий собі "Шевченківський гай", але населений. Тут лише старовинні дерев'яні різнокольорові будиночки в естонському стилі. Тут не живуть товстосуми, і тому весь район зберіг свій вигляд до тепер - практично нема нових сучасних будинків.

    Не маю з собою фотоапарата тут, тому поки що стибрила фото у якогось блогера
    [​IMG]

    Але воно і 10% вражень не дає того, що я бачила сьогодні. Йшла з відкритим ротом і думала, що попала у казку.
     
    • Подобається Подобається x 10
  8. Radistka

    Radistka Rändaj

    Здається збагнула один з фундаментальних принципів естонців ... Перефразовуючи одного відомого модератора :hi:, він звучить так "можеш не усміхатися - не усміхайся" :) А ... мені це направду подобається - зморщок буде менше :)
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА мандрівниця-рукодільниця

    ходять чутки що національна віза в Естонію для українців безкоштовна... можливо хтось знає деталі? чи це все таки чутки? в мене чомусь сайт посольства Естонії не завантажується...
     
  10. syavych

    syavych копач

    1. Взагалі зараз плату за нац. візу скасовує Словаччина, але в тексті новини про це сказано, що:
    Тобто Естонія підтримала таку ініціативу, але це ще не означає що скасувала збір.
    2. Тобі потрібна саме національна віза? Бо на туристичні (короткотермінові) візи скасування збору не розповсюджується.
    В мене нормально вантажиться :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. vseprav

    vseprav Well-Known Member

    країна дійсно неймовірна. там відразу відчувається як ми відстали від життя
    хто не знає в Єстонії вперше провели вибори через інтернет а на вулицях бекоштовні телефонні апарати skype
     
    • Подобається Подобається x 5
  12. Radistka

    Radistka Rändaj

    Так, але для того все таки треба було попередньо зареєструватися і виконати певні формальності. Країна класна, але бачили б ви їхній передвиборчий марафон. Повна нудота - ні тобі перекрикування, ні перебивань один одного, не билися в груди праві, не згадували світле минуле ліві, не кричала істеричним голосом Богословська, не говорив іноземною голова Російської партії Естонії, ніхто не обіцяв покращення життя вже сьогодні ... Я заснула десь на п'ятнадцятій хвилині :)))
     
    • Подобається Подобається x 10
  13. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Ні хто не розповів про Талліннську ходу.:)
    Голова нахилена вперед, ноги відстають, з вітром звикли боротися.:scratch_one-s_head:
    Ліси в передмістях симпатичні не засмічени, для себе відзначив.Гаї чіще ніж у Польщі або на Балканах субьективно суджу не за всі Балкани чи Польщу, про це що облазив.
    Руської сміливо говорьте й не соромтеся, аборигени вже зрозуміли що північні та західні сусіди (туристи -не плутати з покупантамі і окупантами) приносять більше клопоту ніж східні чи південні.

    ---------- Додано в 10:39 ---------- Попередній допис був написаний в 08:56 ----------

    Про "душу" народу.:dntknw:
    Почитайте короткі естонські оповідання і вірші місцевих поетів, є чудові переклади на слов'янські мови.
    У народу з гумором все в порядку, не гірше ніж у британців, їх острівної гумор теж не всі приїжджі оцінять.
     
    • Подобається Подобається x 8
  14. Radistka

    Radistka Rändaj

    То що з гумором вони, то правда на всі 100.
    І гумор в них отакий :good::good::good:
    Я сама до того діла дуже охоча :mocking:
     
    • Подобається Подобається x 6
  15. Max_

    Max_ кл. москаль

    Пора на ЛФ создавать группу "Фанаты Эстонии". Я если что записываюсь : )
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Radistka

    Radistka Rändaj

    Спочатку виправте jahvatanad на jahvatavad, тоді звісно приймемо :tongue:
     
  17. Max_

    Max_ кл. москаль

    Minu emakeel on vene ! Ma saan eksima : )
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. vseprav

    vseprav Well-Known Member

    та і передач зі савіком шустором в них нема, та й президент читати точно вміє
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Radistka

    Radistka Rändaj

    Muidugi. Ma tegin nalja. :)
    Ma õpin eesti keelt ainult teise kuu.
    Nii .. mina teen väga palju vigu :mocking:

    ---------- Додано в 21:02 ---------- Попередній допис був написаний в 20:30 ----------

    та ... і весни нема :scratch_one-s_head:

    вчора:
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  20. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    ^У мене на дворі схожа погода. (Може теж фотку зроблю:)).
    Подивіться картинки про ліс.
    Зазвичай хвалять морі острови та пляжі. В Естонії є де по гриби- ягоди ходити або рибалку- полювання.Й співають щось, шкода мало слів знаю.
    http://www.youtube.com/watch?v=xPHf1UV2aGY
     
    • Подобається Подобається x 4
а де твій аватар? :)