Економічна криза

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем av355, 12 сер 2008.

  1. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Прогнозують, що до кінця року зростуть ще на 20-40% : http://www.zaxid.net/newsua/2010/9/30/83034/
    Ніяк не можу зрозуміти, чому у нас так. В Польші та інших країнах східної Європи також цього року неврожай через повуні і засуху, але ж там ціни не виросли в декілька разі. Чи то може хочуть повторити голодомор?
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Summer

    Summer Well-Known Member

    теж така думка закрадалась... ну куди дорожче, я не знаю як ті пенсіонери що отримують по мінімуму пенсію як вони виживуть і ліки і продукти і сплата комунальних, бо субсидію не дадуть...Як так не думати про людей??? Куди дорожче?
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Та не тільки пенсіонери, але й працівники бюджетних закладів. Наприклад, в наукових установах посадовий оклад інженера-молодого спеціаліста 935 грн., а максимальний оклад інженера 1-ї категорії - 1082 грн. І з такої "зарплати" ще вирахують прибутковий податок, відрахування в пенсійний і т.п. Чистими получається практично мінімальна пенсія. І це для молодих людей, які тільки починають життя, ще не мають ні квартири, ні майна, а повинні за такий мізер розвивати українську науку. Така ж картина у вчителів. А більшість з них ще платили за навчання в вузах. Хіба можна хоч щось вимагати за такі копійки в людей? Про пенсіонерів - взагалі краще промовчу.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Ситий голодного не розуміє:
    http://www.youtube.com/watch?v=_gPDOjkSkfg

    ---------- Додано в 12:02 ---------- Попередній допис був написаний в 12:02 ----------

    Ось в чому й парадокс..........бо ми "бидло"

    ---------- Додано в 12:04 ---------- Попередній допис був написаний в 12:02 ----------

    А дати людям вільно дихнути,достойно до праці заробляти і жити,як живуть в інших країнах розвиненої Європи....слабо?(Риторичне запитання).
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Locke

    Locke невиправний реаліст

    А це мабуть так заплановано. Якщо людина буде лише думати як вижити і прогодувати дітей, чи купити необхідні ліки - чи купити дитині яблук або іграшку, вона не думатиме про політику і політиків. Та й не матиме на це часу, бо кожну вільну хвилину думатиме де ще можна заробити хоч якусь копійчину.
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Summer

    Summer Well-Known Member

    а ще питання висить великим знаком питання - де заробити? бо в основному все купи-продай.... дійсно, це якесь виживання, просто страшно стає, а що буде далі?
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Скажіть, будьте так ласкаві, хто визначає ціни на наших базарах? Президент? Уряд? ВРада? Ні! А хто? Правильно - БАРИГИ! А барига хоче навару не менше 100 відсотків.
    У нас не ринкова, а барижна економіка...
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Ні, ні і ще раз ні. Барига був, є і завжди буде - торгаші - це така особлива порода людей. Просто треба, щоб було не 5 бариг на базарі, а 150. Тоді вони просто нікуди не дінуться - знизять ціни. Бо лише конкуренція знижує ціни, але не вплив на бариг.

    Отже - треба надати можливості якнайбільше виробляти і якнайбільшій кількості людей бути "баригами".

    У нас же - конкурента чавлять. Пропускають ВИКЛЮЧНО СВОЇХ бариг. Лозунг "підтримай вітчизняного виробника" - саме такий, який чавить конкуренцію!

    Ринки треба відкрити. "Вітчизняний виробник" і так має величезну фору - він платить малу зарплату. Скажіть, де ще, як не в недорозвинутих країнах, зарплата робітника складає 100, 200, 250 Євро на місяць!? А продукція, яку він і випускає, і споживає - має світові ціни!

    Тому треба робити 2 речі - 1)зняти всі обмеження на бізнес, в т.ч. на імпорт (ніхто цього не зробить) і 2) - піднімати мінімальну зарплату (цього не зроблять тим більше).
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Locke

    Locke невиправний реаліст

    З формуванням цін в принципі згоден. Бо в жодній країні немає навару в 100, а то і в 200-300%. Але зарплати в державних установах встановлюють не бариги, а держава.
    Що таке демократія? - це влада більшості. Виходить, що більшості (принаймі її верхівці) вигідна корупція, побори, відкати, зарплата в крнвертах, укривання від податків. Якщо б це було не так, то влада знайшла би спосіб все це побороти. Кожна влада, яка була чи є в Україні, чи то червона, чи помаранчева, чи синьо-біла, чи сіро-буро-малинова навіть не намагається нічого зробити, лише годує нас лозунгами і передвиборчими обіцянками. Хто платить - той замовляє музику. Кожна партія годується тіньовими коштами олігархів, і наївно було б думати, що ті олігархи відмовляться від тіньових схем і спонукають прикормлену владу боротися з ними ж.
     
  10. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    тільки виробляти.
     
  11. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А їх на базарі не 150-ть, а всі триста. І чо? А нічо... БО
    А хто чавить? БАРИГИ і чавлять... Бо сам рази був свідком "вигнання из храму" приїжджих торгівців (як правило с/г продукцією власного виробництва) баригами-аборигенами.
    Питаю Вас ще раз: яку зарплату Ви платите своїм наймитам?
     
  12. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Так то воно так, але виробник у нас отримує прибутку 3-5%, в кращому разі 10, а торгаш від 20 і до нескінченості, тобто скільки може урвати. Для прикладу, недавно зайшов на сайт гуртівні дитячих іграшок, то там кольорові іграшки-вітрячки коштували 1, 57 грн., а на Шуварі така ж іграшка 12-15 грн. І зовсім не попит визначає таку ціну, щось я черги там не помічаі жодного разу. В основному продавець стоїть сам, без покупців. Таку рентабельність в інших країнах має хіба проституція чи нелегальна торгівля наркотиками.
     
  13. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Отут так, таки халепа.
    Але давайте пригадаємо деякі терміни. Що таке дифіцит бюджету? Правильно - нехватка грошей. Що даліробити нам розкажуть платники единого податку і спрощенці... Вони знають.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Summer

    Summer Well-Known Member

    звичайно згідна, основне правило економіки, але...але питання де виробляти? заводи у нас стоять, ну не в Китай же нам їхати?
     
  15. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Тільки що почув по радіо прогнози, що цього року зимове взуття може подорожчати вдвічі через збільшення мита і складність митних процедур. Так що потрібно купувати поки не пізно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А в Стрию, замість колишньої взуттєвої фабрики "Прогрес", обладнано складські приміщення для всякого краму. А дійсно. Нафіга нам своє виробляти? Будемо краще нарікати на хрєнове мито...
     
  17. Summer

    Summer Well-Known Member

    та я вже нині вище написала про взуття, але тут може бути підвох, бо почнуть продавати з минулого року і хто зна як воно буде носитися...Але треба йти купувати, як я то не люблю ті південні ,ті магазини.....
     
  18. Locke

    Locke невиправний реаліст

    "Если в небе зажигают звёзды, значит это кому нибудь нужно..."
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Гарний у вас стиль,завжди надихає:)
     
  20. vov66

    vov66 Well-Known Member

    "...Накануне Дня Благодарения англоязычное издание КНР China Daily and People’s Daily Online сообщило, что Китай и Россия пришли к соглашению использовать в торговле между собой юань и рубль вместо доллара США. Русские и китайцы объяснили этот шаг необходимостью защитить свою экономику от рисков, связанных со статусом доллара, как мировой резервной валюты.

    Это большая новость, но я не заметил, чтобы о ней сообщили в американской прессе. Полный молчок и в CNN, и в Нью-Йорк Таймс, и в Блумберге – везде. Страус продолжает прятать голову в песке...

    ...Статус доллара, как мировой резервной валюты – один из главных инструментов финансовой гегемонии США. Нам не говорят, какой удар по финансовым институтам Европы нанесло жульё с Уолл-стрит. Но европейским странам доллар больше не нужен, так как теперь у них есть общая валюта. И как только страны ОПЕК откажутся от доллара, как средства платежа за нефть, его гегемонии придёт конец..." Джерело
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)