Это лишнее. Достаточно посмотреть info (под авотаром). Вы сознательно разделяете язык и литературу? Или у вас - в 80-е было столько всего?!? Что-то говорит мне, что это - неправда. + хотелось бы узнать - а на русский язык и литературу у вас было больше часов? Даже не знаю - смеяться тут - или плакать... В каком году вы поступали в машик? А в какой школе учились? Я - к примеру - начнал в 15-й, потом год в 10-й и год в 40-й. И окончательно - в 47-й. Везде преподавали украиский язык и литературу с одинаковым количеством часов с русским языком и литературой.
под аватаром только город, а он достаточно большой, если интересно где- смотрите в теме Привет да ( жаль дневники у родителей, если не забуду- через недельку скину фотку) средняя школа №2 имени сергея мироновича кирова, что на улице свердлова учительница украинского, Пасько Раиса ( отчество не помню) разговаривала исключительно на русском и когда я, отвечая на какой-то вопрос, сказала " земна куля" спросила- а что это? по совместительству она же вела военную подготовку для девочек ( ватно-маролевые повязки и все остальное) учитывая знание украинского языка среди населения Луганска моего возраста, подобные уникумы к 80-м годах были почти в каждой школе.
Вибачайте, помилилась! А цей цілий пост Ви написали українською, то до чого ж вся ця дискусія про її незнання .....
вы просто начало дискуссии пропустили, оно где-то в середине темы затерялось- там было не про меня а про очень многих жителей востока Украины которых в течении многих лет отучали от родного языка ( русскоязычные садики и школы- тому пример) ну а многие русские- принципиально не хотят учить украинский и требуют второй гос. язык, принятие закона о котором добьет украинский язык на востоке страны. Я знаю рідну мову завдяки батькам- це й колискові і казки українською, згодом- цікаві дитячі книжки... Якось у школі я позаздрила, що пів класу не вивчають українську, і йдуть додому раніше, натякнула батькам- може й мені взяти якусь довідку ( мабуть кожен учень мріє здихатись половини уроків, якщо це можливо ) Мені вдома пояснили, чому так не можна, скільки українців залишилось на сході і куди поділась решта... А друкую я російською, бо українською роблю це набагато повільніше, та ще й звикла друкувати не дуже дивлячись на клавіатуру- плутаю букви .. .. та й лаятися українською не вмію..
на Донбассе куча народа, которая против второго государственного, но мы сидим на попе ровно. пока вооруженные отморозки качают права в СБУ от имени всего Донбасса.. в группе на фейсбуке читала предложение- давайте после того как террористы освободят помещение СБУ, захватим его под украинскими флагами и выставим требование- ни каких референдумов, ни кого русского языка и вообще -услышьте наконец восточных украинцев а не местных ватников!
Тільки забули написати, що Шевченко писав російською на засланні, бо українською йому заборонили, і малювати заборонили, а з душі лилися слова і образи.... А щодо Сходу, то там велася десятиліттями русифікація народу, і за роки незалежності з цим нічого не робили... Навпаки ще й виховали ненависть до всього українського... Це сумно
Ось це, сумна правда. Не знаю як на сході, не бував там ніколи. Але у Криму, у багатьох виховали. Звісно, там і проросійські організації постаралися. Але так як нашкодили наші керманичі, ніхто не нашкодив. Крим завжди був повністю російськомовним. Але до розпаду СРСР там ніколи не було ненависті до українців і всього українського. Навіть у Севастополі. Це явище, породила та розвинула українська влада. А з цим і не потрібно було нічого робити. Треба це сприймати як факт і від цього відштовхуватись у побудові гуманітарної політики. Але наші мужновладці, пробували щось робити і.. ---------- Додано в 08:02 ---------- Попередній допис був написаний в 07:57 ---------- Цікаво, скільки відсотків. Тобто, ви самі бажаєте "покачати" права від усього Донбасу.
Мені тут теж іноді закидають ненависть до "всього" українського. Тому, гадаю, я маю право вставити репліку на це. Так от у термін "всього" входить тільки, і тільки, печерний націоналізм. Не більше.
Таке враження, що ви встановили якийсь еталон українця і по ньому міряєте. Не по галичанах, часом міряєте? Українець, який відстоює інтереси рідної для нього, російської мови. Вже якось і не зовсім українець? Так виходить? Я тут схожі ідеї, вже не раз чув. Що схід чи південь, чи ще хтось, повинні довести, що вони справжні українці. Цікаво тільки кому і де цей еталон українства.
Дивно від Вас, ніби інтелегентної людини, читати такі питання! ЗІ Я впевнений, що 2 часа на тиждень достатнє, щоб вивчити українську мову, якщо є бажання! Не така і велика різниця між російською і українською.
Дурня. Події в Криму та на сході, показують тільки одне. Що держава не в змозі себе захистити. Більш нічого.
Словаччина, Сербія, Болгарія, Румунія, Естонія, Литва, Латвія. Всі ці країни мають нац(лінгво) меншини які складають значну частку у населенні. Кожна з цих країн має одну єдину державну мову. Для меншин або нічого, або регіональні статуси. Вищезгадані держави печерно-націоналістичні режими? О! Та навіть Россіюшка! Мільйони меншин, але державна мова одна єдина. Для росіян - російськомовний простір, для нацменшин - двомовний (та й то у межах компактного проживання цих меншин). Так і у нас має бути. Двомовність для росіян на Донбасі, угорцям на Берегівщині, чи болгарам на півдні Одещини, і україномовність на всіх решта територій.
Крім сказаного (я цього не заперечую) події показали багато ще чого. І серед іншого - що росіяни завжди залишаться потенційним ворогом стосовно держави проживання.