Друга Світова війна 1939-1945 рр.

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Дорогой Дровосек, 27 бер 2009.

  1. Diavolenko

    Diavolenko New Member

    Дещо інший погляд на ті ж самі події
     
  2. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Кацап не может не брехать.
    Особенно в "дедославии".
    Начнем, помолясь.Первое- с какого рожна вообще считают второй фронт с 1944 года?Ничего, что американцы высадились в Северной Африке в ноябре 1942-го, потом в Тунисе в 1943-м окружили и пленили немцев больше, чем было под Сталинградом.
    Потом была Сицилия (и ВСЕ "Фердинанды" и "Элефанты" снятые во время "эпохальной курской битвы" с Восточного фронта и отправленные туда), выбитая из войны Италия (совсем выбитая, от слова "нахрен", и по одной эскадрилье из трех в каждом полку Люфтваффе, забранные с востока и отправленные на запад).Потом была 8-я Воздушная, и Люфтваффе, разнесенное в хлам над Рейхом, и добитое в "Боденплатте".
    Да даже без этого, есть цифры.Например, в 1941, когда совки, по их утверждениям, "стояли оди на один", производство вооружения в Германии распределялось так: самолеты 40,8%, корабли - 11,9%, боеприпасы (из которых больше половины зенитно-авиационные) - 25,2%, стрелково-артиллерийское - 8,3%, танки - 3,5%... То есть, основное внимание даже тогда уделялось Западу.
    В 1944 26% бюджета Вермахта уходило только на противовоздушную оборону.
    Ну, про брехню о потерях союзников и совков уже написали.
    А вообще- вишенка на тортик из сэра Уинстона Черчилля: "Советское правительство полагало, что русские оказывают нам огромную услугу, сражаясь в своей собственной стране за свою собственную жизнь. И чем дольше они сражались, тем в большем долгу они нас считали".
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Добавлю- именно США вели с ноября 1942 года войну на два фронта.Напомнить, когда был Мидуэй, когда было рубилово на Соломонах, в Коралловом море?Когда был залив Лейте, Иводзима?В конце концов- об Iron Bottom Sound напомнить?
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Вообще у кацапа жуткий батхерт по поводу второго фронта.Ему все обязаны, причем он не обязан никому.Когда Британия изнемогала в Битве за Британию сколько самолетов отправил совок по ленд-лизу в Британию?Правильно- хрен целых ноль десятых.Еще и злорадно хихикали.А вот когда Мацква под ударом оказалось, так начался визг и скулежь- "ратуйте, памагите".И помогали.Даже Британия, у которой самой с ресурсами не густо было.Потом, правда, совки привычно обгадили эту помощь- и дескать не такие танки и самолеты были, и не вовремя, и прочую грязь тоннами выливали.
    Второй фронт.То, что США воевали с ноября 1942 года (интересующимся можно посмотреть на карте, где параллельно воевали с японцами) в Северной Африке- это нещитово.Должны были высадиться в Килле, и все тут.То, что немецкие подводные лодки топили миллионами брт суда союзников- тоже нещитово, должны были десятками тысяч тонуть, но высаживаться в Килле.И то, что была Битва за Атлантику и на дне из тысячи немецких подлодок оказались почти 900 тоже нещитово.Это так, баловство.То, что в 1943 была самоубийственная попытка высадки у Дьепа, посмотреть и прощупать немцев, и канадские коммандос ушли в бессмертие это тоже нещитово.Должны были миллионы на "подручных плавсредствах" в Канал гнать.А вообще- "единоличные победители", чо там.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    И самый интересный вопрос- а нахрена вообще Штатам нужно было все это?Эти Омаха-бич, 101-я аирберн?Нахрена вообще нужно было окрашивать пляжи Нормандии кровью оклахомских парней?Гитлер не угрожал Штатам от слова "совсем".Но у кацапа нет таких мыслей.Ему "должны", так как Мацква под угрозой.Вот сам он никому ни хрена не должен.Когда совок кормил Германию и гнал туда стратегическое сырье в 1939-40 (самое паскудное, что в сентябре-октябре 1940-го гнали, в аккурат Битвы за Британию) это фигня, это "мудрый гений сралина".А вот когда сами по роже получили, так заскавучали, шо цуценя.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Пардон, высадка у Дьепа в августе 1942 была.Описка.
     
  7. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    А теперь сама операция "Оверлорд".В высадке участвовало 156 тысяч человек только в первой войне.А всего численность экспедиционных сил составила ТРИ МИЛЛИОНА человек.Сущая херня- перевезти морем на Остров такую прорву людей.Всего -навсего 4 с лишним тысячи только десантных кораблей и барж и под тысячу торговых судов. Теперь грузы.На каждого высаживающегося приходилось ДЕСЯТЬ ТОНН грузов.Это же плевое дело- перетащить через пролив десятки миллионов тонн грузов- танков, артиллерии, боеприпасов, продовольствия, горючего.(А до этого завезти все это в Британию морем).Да, о горючем отдельная тема.Его не тащили танкерами через Канал, только морем в Британию.(Завезти на Остров такую прорву горючки ведь это плевое дело по мнению кацапья).А дальше топливо перекачивалось на плацдарм по 20 проложенным по дну Ла-Манша трубопроводам.Их тоже плевое дело построить.
    Потом авиация.У Дьепа канадских и британских коммандос разнесли в клочья Люфтваффе.Союзники учли это, и перебросили на Остров 8-ю Воздушную, перед которой поставили задачу выбить Люфтваффе из войны от слова "нахрен".И 6-го июня все "грозное" Люфтваффе совершило "аж" 23 самолетовылета, а Хартманн с ведомым даже обстрелял один из пляжей Нормандии.Издалека.
    Вот кацапы бы не заморачивались такой фигней, а послали бы пехоту через Ла-Манш вплавь на "подручных средствах", а от господствующих в воздухе асов Люфтваффе мокшанцы бы прикрывались саперными лопатками.В конце концов- "бабы еще нарожают".
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Інформативно Інформативно x 1
  8. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    А вот с "победой над империалистической Японией" совсем не айс вышло.Макартур категорически против "помощи совка" был.Так как толку от этой "помощи" абсолютно не было, но пасть на "территориальные приобретения" кацапье разинуло бы (что и случилось).И вступили кацапы в войну как раз после удара по Хиросиме, когда в Императорской ставке думали, как капитуляцию обставить и жизнь микадо сохранить.Японский флот сказал "буль" к этому времени, а сама Япония корчилась в тисках жестокого голода от блокады нейви.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Прошу пардону, оцей "кацап" то звертання взагалі чи до мене особисто?
    Оскільки "епіграфом" до Вашого виступу взято мій пост, вважаю необхідним по ньому відповісти. Отже по-перше: всі ваши пости то сплеск емоцій. А як я вже казав, для об'єктивної оцінки вони щкідливі.
    По-друге: ви, здебільшого ломитеся у прочинені двері. Я не применшую внесок союзників у війні, але і не роблю з них геніїв, що витягнули на собі всю війну. Мій пост стосувався конкретної розстановки сил на початок червня 44-го, коли союзники почали впливати на хід війни у Європі. Африка, Італія то, безперечно суттєво, але стратегічну розстановку сил кардинально не змінювало. Щодо цифр, наведених мною, по чисельності і втратах союзників і німців, то це джерела не російські, до того ж не безапеляційні. Он пан Ворон, наприклад, навів більш точніші дані про втрати американців.
    По-третє: дозвольте Вас дещо в чому поправити - "Фердинанд" і "Елефант" це одне й те саме і ВСЕ, що було направлено туди це лише одна рота (десь 15шт). Так що, вони не показник. От "Ягдпантери" та "Ягдтігери" дійсно були лише на Західному фронті, але і їх було не так багато. Бій у Кораловому морі це початок травня 42-го, Мідвей - початок червня 42-го, початок битви за Соломонові острови - 8 серпня 42-го висадкою на Гвадалканалі. Десант на Д'єпп то взагалі темна сторінка у діяльності сера Вінстона, старого лиса. Як досвідчений політик він знав, що казати і коли казати. «...небезпека, що загрожує Росії, — це небезпека, що загрожує нам і Сполученим Штатам... Звідси випливає, що ми надамо Росії й російському народові всю допомогу, яку тільки зможемо» (а середсвоїх додав, що нарешті Британія може зітхнути з полегшенням) - це червень 41-го. "дивовижна перемога" - це про Сталінград, ну а наведене вами то вже за часів Холодної війни.
     
  10. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Якщо взяти фермера з Луїзіани, або металурга з Пітсбургу то їм вже точно і нахрін не тре. А от Рузвельт хотів цього. Тобто не прямого втручання у війну в Європі, а того зиску, який Америка могла з неї мати. Цілком природнє і правильне бажання політика, що дбає про інтерес держави. Припускаю, в його планах було повторити успіх Америки у Велику війну, до того ж він не був прибічником політики ізоляционізму. Але склалося не так, як він планував.

    11 грудня 41-го Гітлер оголосив війну США. Вчинив як справжній союзник, підтримавши мікадо Хірохіто. З наступного року німецькі човни вже топили американські торгові кораблі у прибережних водах США, а обивателі думали, що то кіно знімають. Командування нейві раптом виявило, що нічого не може негайно виділити з складу флоту для попередження підводної небезпеки - так з'явився "хуліганський патруль", учасником якого був і Хемінгвей на своїй яхті. Але союзники швидко вчилися і були відмінниками у навчанні.
     
  11. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Бойові дії між США і Німеччиною відбувались вже до того. Ось деякі із них.

    A “Neutral” Power? – American Involvement in WW2 Before Pearl Harbor

    Ленд-ліс розпочав дію Березня 11, 1941. Перша сутичка у квітні 1941. Вже було зрозуміло до чого воно йде.

    • The U.S. Navy’s first clash with the Kriegsmarine occurred in April of 1941 when the USS Niblack attacked a Nazi U-boat off the coast of Iceland. After departing its base in Newfoundland as part of a mission that would see American troops occupy the mid-Atlantic island nation, the Niblack broke from formation to respond to a distress call from a torpedoed Dutch cargo vessel. While bringing aboard survivors, sonar operators aboard the warship detected an unidentified submarine moving in for the kill. The Niblack attacked the sub with depth charges. Although the weapons failed to damage the U-boat, the encounter represented America’s first hostile action of the Second World War.
     
  12. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Да, пане Центерер, под "кацапом" я понимал именно вас.И в будущем буду называть "кацапом" любого, тянущего брехню, передергивающего факты и обеляющего совокю
    "Загальні втрати трьох білоруських фронтів приблизно 766тис. чоловік. Американці, без своїх "побратимів" англійців, канадців, хранцузів за весь період боїв на європейському ТВД втратили стільки ж."Вообще-то число убитых со стороны ссср в "Багратионе" составило 179 тысяч (это по совковым данным, которым верить не приходится).Число убитых американцев за всю Вторую мировую составило 418 тыс. человек, из них на Тихом океане погибло 293 тысячи.
    Теперь о "Грифе секретности....".Сейчас нарасии заканчивается обработка карточек погибших рядовых и сержантов РККА.И согласно этой картотеки, их было убито около 12,5 миллионов.Плюс сюда же 1.2 миллиона убитых офицеров.Плюс флот-нквд-пограничники (они не учтены в картотеке).Плюс партизаны.В итоге, число убитых вооруженных составило со стороны ссср порядка 16-17 миллионов человек.Для сравнения- Германия на Восточном фронте потеряла 3.2 миллиона.
    Еще по "доверию" к этим "Грифам....". Советско-Финская война.Потери финнов- 19576 убитыми.С точностью до единиц.А вот по совку- совершенно другая картина.От "примерно 65000" до "примерно 150000".
    Теперь по поводу "зиска США".И какой же "зиск"?Хоть от того же ленд-лиза, хоть от войны в Европе?
     
  13. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Добре, тоді я вас буду називати щирим шароварником, котрий від одних штампів кидається до інших. І перш ніж сідати за відповідь кацапові раджу порахувати до тисячі, щоби заспокоїтись, а то у вас все звалено до купи, навіть те, про що я і не згадував.
    Так де я брехав? З цифрами втрат? Добре, надаю вам "пальця" з якого я їх "висмоктав":
    Чарльз Б. Макдональд, відомий американський військовий історик, у своїй роботі "Тяжке випробування. Американські збройні сили на Європейському ТВД під час ДСВ." 1969р. приводить число загальних втрат американських військ в Європі у 766тис. чоловік. Дивний збіг цієї кількості з загальними втратами ЧА у Білоруській операції помітив дослідник М.Солонін. Може Макдональд помилявся, а кацапам ми не довіряємо? Може. А ось що я ще знайшов:
    Сер Генрі Ліддел Гарт, військовий історик та теоретик, у своїй роботі "Друга Світова війна" приводить загальні втрати союзників у Європі з вересня 44-го по травень 45-го до 500тис. Звісно, такій круглій кількості ми довіряти не будемо.
    УрланісБ.Ц. радянський демограф, професор. Робота "Війни та народонаселення Європи"1960р. Ах да, цеж совковець і явно агент КДБ! Але цей агент надає чисельність загиблих американців на європейському ТВД у 116тис. чоловік, що зовсім близько до американських даних, наведених паном Вороном - 135,576тис! Хоча ні, таки вкрав, падло, два десятки!
    А тепер резюме. Якщо вам хочеться вірити у розхожі штампи - вірте. Я ж намагаюся завжди давати об'єктивну оцінку тому, що відбувалось і відбувається. Не знаю з якого місця ви почали читати мої дописи, але таки пораджу вернутися трохи назад, де я робив невеликий вступ. І на останок. Союзники зробили багато для перемоги над нацизмом та Японією, але на сухопутному фронті більшу частину Вермахту розбила таки ЧА. Це факт, як би там хто його не заперечував. Були у радянського командування і ганебні поразки і злочинні "косяки". Як і успіхи на завершальному етапі війни. Звісно і те можна було зробити краще, але вже як вийшло. І я далеко не певен, що Ейзенхауер з Монтгомері впоралися б краще з завданням такого розмаху і глибини, і силою, що їм протистояла, ніж командувачі семи радянських фронтів.

    Я так і не зрозумів, ми довіряємо кацапським "Грифам..", чи не довіряємо?

    З приводу зиска США у Першу світову та ленд лізу пгугліть самі, щоб я тут багато не розписувався. Наведу лиш отаке маленьке:
    "
    - знищені, втрачені, використані за період військових дій оборонні матеріали не підлягали оплаті;

    - майно, яке залишалося після закінчення війни та було придатне для використання у мирних цілях, оплачувалося повністю або частково на умовах довгострокового кредиту;

    - за урядом США залишалося право вилучати у країн-отримувачів оборонні матеріали, які залишилися після закінчення бойових дій;

    - оборонні матеріали, що зберігалися на військових складах США на кінець війни, могли купуватися союзниками на умовах довгострокового кредитування."
     
  14. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Я знав про це. То пан Шароварник ні. Він же стверджує , що Гітлер Штатам не загрожував совсєм.
     
  15. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    З-тій Рейх намагався вплинути на США щоб вони не ввійшли у війну і мав підтримку серед американців. Як і на Британію свого часу. Окрім пронімецьких сил до початку війни з СРСР на стороні Гітлера виступали ліві. Навіть допомогали окупації своїх країн в Европі. В США це було виражено в антивоєнній пропаґанді лівих. Частини лібералів, соціалістів, комуністів, марксистів і інших та пов'язаних із ними симпатією. Збереглися Голлівудські фільми того часу із антивоєнною пропаґандою. Про дурних морських піхотинців у Китаї або злих дядь пілотів-добровольців із США які воюють на стороні Британії бо люблять війну. Опісля початку війни з СРСР це різко змінилось коли шавки Москви і їхні корисні ідіоти почали кричати протилежне. Гітлер був витвором СРСР який майже його з'їв і не з'їв тільки через зовнішню допомогу. Зараз історія повторюється хоча вона трохи інша. Але праві і ліві прихвосні Кремля і сьогодні закликають до пацифізму і заохочення Кремля. Через те що у свій час не була засуджена коляборація лівих із Гітлером все повторюється хоча і з видозмінами. Багато хто хоче забути хто заважав США розпочати війну проти 3 Рейху в середині країни. Окрім Форда і ще кількох осіб котрі зовсім не були лівими. А методи Кремля не змінились відтоді. Хоча якісно вони здеґрадували.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Так, про прогерманські настрої в США та Англії мені відомо. Та після наведеного Вами мені ще більш стає незрозумілим чому Гітлер ввязався у війну з Америкою. Ніяких логічних причин для цього, я не бачу. Тільки з почуття союзницького обов'язку? Тоді мусимо признати Адольфа справжнім джентльменом. На хвилі ейфорії від перемог?...
    Колись читав (де вже не пам'ятаю) що Рузвельт прагнув війни, але з Японією, бо саме її вважав найближчим суперником США. Але він ясно розумів, що американці війни не хочуть і воювати не збираються. Треба було відбутися чомусь такому, щоб змусило їх добровільно змінити свої настрої на протилежні. І тут Японія надала йому це "щось". І вже десь геть у глибині пам'яті ловлю смутні спогади про те, що напад на П.Харбор можна було попередити і якось підготуватися, але ця можливість була намірено проігнорована.
     
  17. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Цьому передувала низка дій. Гітлер був незадоволений допомогою Британії і іншим. Це і ленд-ліз і інше. Як наприклад встановлення Пан-Американської зони безпеки у1939 році. Так як американці втручались виключно на британській стороні то це послужило формальним приводом для Гітлера звинуватити США у провокаціях. Не знаю де можна знайти український текст але ось анґлійський.

    Підписано найкращим другом Сраліна Ріббентропом.

    Зверніть увагу жодного слова про Японію. Звинувачення в порушенні нейтральності в усіх манерах на стороні ворогів Німеччини і перелік нападів на німецький флот американським флотом та ВПС. Звинувачення в захопленні цивільних німецьких кораблів. Також звинувачення в порушенні міжнародного законодавства і у ведені війни супроти Німеччини де факто.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Я писав не стільки про них. Це і так відомо. Але про що мало говорять це про ліву колону яка була кількісно набагато більшою і у якої столиця була у Москві. Вони були проти втручання США у війну через те що Сралін був союзником Гітлера. І це різко змінилось коли Гітлер напав на СРСР і майже його розгромив. Тоді ця братія зразу заспівала і про війну і про допомогу. І це сталось незадовго до формального початку війни між США і німецько-японським блоком.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  19. UNIA

    UNIA Well-Known Member

    О чём вы, панове?

    Все пытались достичь своих целей.

    Британия мечтала втянуть СССР в войну с рейхом.
    СССР , после 22 июня, мечтал о помощи со стороны Британии и США.

    Вот о чём , действительно, не понятно, так это, что же мечтали получить США, кроме разгрома Японии?

    Вся программа ленд-лиза стоила неимоверных денег, которые даже не были наполовину возвращены получателями.

    Как США затратив такие средства вышли из войны ещё более крепкой и богатой державой, не только в военном понимании , но и в экономическом?
     
  20. muravey

    muravey Well-Known Member

    США не вели войну на своей территории, если не считать военных баз в Тихом океане. А значит, не теряли промышленность, не испытывали существенных проблем с функционированием государственных институтов и т.д. Кроме того, за счет программы ленд-лиза, я думаю, США стремились сократить в том числе и военные потери, фактически "откупаясь" от участия в операциях в Европе до 44 года и одновременно ослабляя противника за счет битвы с союзником, которому вкладывалось в руки для борьбы технически конкурентное с немецким оборудование.

    После окончания войны США были получателем своей доли репараций.

    Вот экономическое и промышленное чудо Японии и Германии в этом плане больше восхищает. Помимо поднятия своих городов из руин и восполнения физических потерь работоспособного населения, этим государствам пришлось отдать миллионы тонн ценного имущества и выплатить огромные суммы (правда на счет Японии информации в вики про какие-то уж совсем существенные выплаты в масштабах государства я не видел - только про 223 млн долларов для Индонезии, причем через 15 лет после окончания войны уже).

    А о чем мечтали США? Да о том же, скорее всего, что Британия. Двух идиотов с манией физического завоевания мира стравить и по возможности обоих максимально ослабить.
     
а де твій аватар? :)