Друга Світова війна 1939-1945 рр.

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Дорогой Дровосек, 27 бер 2009.

  1. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Пустопорожні? Добре. Будуть Вам цифри. Але спершу невеличкий вступ. Ви, як і багато інших, слідуєте за однією схемою оцінки минулих подій : або все класно, або все погано. Але це "топорний", або заангажований підхід. По друге - не дуже уважно читаєте дописи. Або не замислюєтеся над деталями. От я недарма зазначив 1/4, що це значить? Що з чотирьох років війни я маю на увазі один, який останні мінімум десять років не дуже згадується "дослідниками" "ніби-то на військові теми". Мабуть тому, що не знайдеться в ньому сенсацій і прикладів того, що " Русские никогда не славились умением стратегически воевать, просто заваливали противника мясом бедных солдат". Це 1944 рік. Все, що було перед ним - тут питань нема. Було все - котли, розгроми, "завалювання м'ясом". Але і зміни відбувались. Потроху, зі скрипом, з кров'ю. Перші їх прояви відбулися у 43-му, а у 44-му воювала вже зовсім інша армія. Під іншою армією я числю перш за все керівництво. Відвертих нездар і дуболомів таких як Будьоний, Ворошилов, Кулік, Кузнєцов(Ф.І.), Тюлєнєв, Гордов, Козлов на відповідальних і ключових посадах вже не було, їх зайняли люди, які розуміли вимоги сучасної війни і вміли планувати і керувати. Товариш Сталін хоч і був тиран-деспот, але і кадровик був непоганий. Коли вимагала справа він і старих друзів не жалував (ось би нашому президентові таку якість).
    Ітак цифри : з червня по кінець листопада 44-го на Східному фронті безворотні втрати німців склали 841тис. чоловік. Це дані Мюллєр-Гілебрандта. Для справки: у ці місяці ЧА провела чотири наступальні операції - Білоруську (Багратіон), Львівсько-Сандомирську, Яссо-Кишинівську, Прибалтійську. "Багратіон" - це розгром ГА "Центр" і вихід на кордон. Безворотні втрати ЧА - 575тис. чоловік (!). Дані зі стат.збірника "Гриф секретности снят". Різниця 1,46 на користь "кривавих сталінських м'ясників". Загальні втрати відповідно 917тис. і 1683тис. Співвідношення втрат наступаючої сторони до оборонної 1/1,83. Порівняв з класичними 1/3 сам Напальйон Буонапартій зняв би перед ними капелюха.
     
  2. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Тепер про те, чого не знав містер Дж'юберг.
    У З.Європі перед висадкою союзників німці мали 35 дивізій. Усіх. Тільки у Білорусії перед початком "Багратіона" німці зосередили 68 дивізій і 3 окремі бригади. Загальні втрати трьох білоруських фронтів приблизно 766тис. чоловік. Американці, без своїх "побратимів" англійців, канадців, хранцузів за весь період боїв на європейському ТВД втратили стільки ж. Це воюючи хором проти 35-ти дивізій. При тому у "хорі" дивізій було "трошки" більше. Плюс німецька авіація майже не літала.
    Після переправи через Рейн (саме переправи, а не форсування з боями) союзники почали звільняти Німеччину. За розмірами теріторії та чисельності військ, що їм протистояли ця операція співвідноситься з однією Вісло-Одерською операцією ЧА. Результат: загальні втрати союзників склали майже 500тис. чоловік (Ліддел Гарт); загальні втрати ЧА 193тис. чоловік. І це при тому, що на амбразури союзники не кидалися і до повітряних таранів не вдавалися.

    П.С. Пане Дзеку, Ви патріотична людина, але для знання історії патріотизм іноді заважає. Як і надмірні емоції.
     
  3. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    А нащо один рік війни розбирати окремо від решти? Все-одно по результатам - завалили м'ясом. Так можна і статистику за один якийсь місяць взяти, і там виявиться все навпаки.

    Для знання нічого не заважає крім незнання. Недолугі військові операції рузьке проводили і після Другої Світової.
     
  4. Bastard

    Bastard Well-Known Member

    Ви б ще втрати СССР в ДСВ по написам в громадському туалеті підраховували.
    А після ?
    По Гіндербнранту проти західних союзників на західному та Південому фронтах воювало близько 40 % сухопутних військ та 2/3 люфтваффе (включаючи оборону Рейху)
     
  5. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Недолуге примітивне порівняння. Із серії "аби відповісти". Якщо Ви йому не вірите, то Ваша особиста справа. Можна не вірити, що на цьому полі живуть ховрахи, але це ще не означатиме, що їх там нема. Для справки: перше видання цього збірника побачило світ у 1993 році. Тобто ще у допутінську добу і ВВВ ще не стала культом і пропагандою. А робота над ним почалася ще за радянської перебудови. Як відомо, то був час другої "відлиги" коли істориків знов пускали до архівів, а у суспільства був стійкий попит на приховану правду. На хвилі "розкриття таємниць" задля сенсації, якщо б це була кон'юктурна робота, було б логічно надати завищені дані по втратах і це б тоді сприйнялося як відкриття. Але составителі збірника на це не пішли. Тому я йому довіряю.

    Гінденбурга знаю, Віллі Брандта знаю, Гіндербнранта не знаю...)))) А от Ф. фон Меллентин нічого не знав про 2/3 німецької авіації на західному фронті. Інакше б не пересував свої війська по ночах. Єдина авіація, що масовано воювала на Західному напрямку, це авіасили ППО Райху. От їх дійсно було 2/3, а то й 3/4. На тлі загального згортання виробництва бомбардувальників і забезнечення їх бензином, дії авіації безпосередньої підтримки були спорадичні і нечисленні.
    35 дивізій якраз і можуть складати 40%. В усякому разі на початок Центрально-Європейської операції союзників (березень - травень 45-го) сили Німеччини на Заході дорівнювали 26 дивізіям (укр. Вікі).
     
  6. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Для об'єктивності і тільки для неї рідненької.

    Можна і тут поспорити, але тема про ДСВ.
     
  7. Bastard

    Bastard Well-Known Member

  8. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Прочитав. Як не буде для Вас дивно, але стаття тільки підтвердила мною сказане. Хоча у мене виникло багато питань щодо методик підрахунку до яких вдається автор. Він оспарює загальні цифри, а не дані по конкретних операціях, які я наводив. До того ж у статті є маленька цікава деталь:

    "В России предпринимались неоднократно попытки критиковать исследование Григория Кривошеева – критики упрекали генерала в методологических неточностях, использовании непроверенных и бездоказательных данных, чисто арифметических нестыковках и так далее. Как пример, можно посмотреть здесь"

    Оце "здесь" - посилання на сайт дослідника Марка Солоніна де розміщені (були) докази Кривошеєвської "халтури". Це дуже дивно тому, що сам Солонін у своїх роботах спирається на "Гриф..." 1993р видання.
     
  9. Bastard

    Bastard Well-Known Member

    А ви не думали, якщо Кривошеэ бреше в загальних цифрах, то робить те саме в деталях ( втратах по операціях) ?
     
  10. Centerer

    Centerer Well-Known Member

    Не думаю. Кривушею закидають не пряму фальсіфікацію цифр, а маніпуляцію з ними. Те не туди додав, це приховав і т.д. А по конкретним операціям і дані досить достовірні. Ясна річ, відсоток похибки там присутній, але не значний. Звіти про чисельність особового складу складалися щомісячно.
     
  11. manur

    manur Well-Known Member

    Такого я ще не чув.

    Жестокая правда: почему немцы не взяли Москву в 41-м

    Немцы в ноябре 1941 не вошли в Москву потому что были взорваны плотины водохранилищ, окружающих Москву. 29 ноября Жуков отчитался о затоплении 398 населенных пунктов, без предупреждения местного населения, в 40-градусный мороз... уровень воды поднимался до 6 метров...людей никто не считал...
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  12. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Втрати американської армії від 1941 до 1946 на европейському театрі із офіційного фінального рапорту.
    586,628 із них загиблих 135,576 (включає померлих в шпиталях)
    HyperWar: Army Battle Casualties and Nonbattle Deaths in WW II [Battle Casualties]


    Операція «Багратіон» або Білоруська операція (1944)
    770,000 із них 180,000 загиблих

    Операція «Багратіон» — Вікіпедія

    Вікі звичайно не найкраще джерело але із радянськими цифрами що вікі що не вікі.
     
  13. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    The Ukrainian Question in 1935, Lancelot Lawton, House Of Commons, 29-May-1935

    Українське питання в 1935 році, Британський Парламент.

     
    Останнє редагування: 7 лют 2016
  14. GR_

    GR_ Дуже важлива персона

    Та хрен с ней , с Масквой, хотя конечно жалко,что немцы ее не взяли, хотя бы на недельку и не сравняли ее с землей, а вот то, что эти падлы Днепрогэс взорвали, в результате чего помимо солдат КА погибло и много местного населения.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

  16. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

  17. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

  18. Sandy

    Sandy GRAND

    Рукотворная катастрофа. Полная версия лекции - шикарнейший труд доктора исторических наук, профессора Андрея Зубова о начале 2-й мировой войны. Настоятельно рекомендую к прочтению, букв много, но я бросил все и не успокоился, пока не дочитал до конца.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  19. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Успокоился?
     
  20. Sandy

    Sandy GRAND

    Да, а что?
     
а де твій аватар? :)