доброзичливі балачки...

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем mypucm, 27 лют 2019.

  1. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    То, скоріш за все, - відхилення від норми в менший бік. Тобто, за місяць випало на 378 міліметрів менше від норми.
    Зараз нема часу вникати, тим більше, що Ви не посипали голову попелом і не почали вивчати іноземну мову.
    Гугл-перекладачі також інколи підводять. Я постійно з цим зіткуюся, читаючи турецькою. Тільки завдяки тому, що я можу самостійно прочитати, як перекладено на англійську, я розумію, що ж саме було сказано в турецькому тексті.
    Англійська мова використовується, як проміжна, наприклад, між турецькою та українською чи російською
    Саме тому гугл-перекладач слово Delikanlı - юнак, юноша, перекладає як молодий чоловік, молодой человек (з англійської буквально young men).

    До речі, в тому минулому незрозумілому для Вас випадку в турецькому перекладі все зрозуміло:
    birikme 3 saat - накопичення 3 години, тобто, сумарно за три години випадає стільки і стільки опадів.

    Пішов я рубати бур'яни... (в навушниках сапаю, звичайно - слухаю веселі повісті англійською, час спливає непомітно).
     
  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ви це собі уявляєте фізично? :scratch_one-s_head:

    за місяць...

    на 378 літрів води на квадратний метр менше норми...
     
  3. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я тут пошукав і знайшов ось таке
    Самый дождливый год: 26,47 метра осадков, август 1860-го ― июль 1861 года. Город Черапунджи, плато Шиллонг, Индия. Город находится на высоте 1313 м, а плато «заперто» горами. Поэтому летние муссонные дожди проливаются здесь особенно мощно. Считается самым дождливым местом на Земле.[14]
    https://ru.wikiquote.org/wiki/Муссонный_дождь
    Уявімо собі, що щодня випадала одна і та ж кількість опадів.
    Тоді 26,47/12 місяців = 2,20 метра опадів щомісячно. Тобто, за місяць випадає 2200 міліметрів. Ну, а на слідуючий місяць випало на 378 міліметрів менше.
    Звичайно, в наведеній цитаті йде мова про найбільш дощовий рік.
    Але цілком можна припустити, що середньомісячна кількість опадів за багато років спостереження складає всього лише, скажімо, 10 метрів.
    Або 1000 міліметрів. Ну, а в "посушливе" літо випало на 378 міліметрів менше.
    Чи Ви намагаєтеся мені довести, що в деяких місцях дощ іде вверх? Як у тій приказці:"Ти йому говори, а він сцить догори"?

    Дайте посилання на сайт, звідки ви заскрінили ту картинку, а я спробую розібратися. Тим більше, у мене буде нагода подивитися відповідну термінологію англійською, німецькою і турецькою. Мені подобається читати іноземними мовами.
     
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    https://www.ventusky.com/?p=26.85;92.98;6&l=precipitation-anomaly
     
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    може так і є?

    дощ іде вверх - це випаровування... втрата вологи...

    дощ чи сніг ідуть вниз - це опади...
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Я постійно з цим зіткуюся, читаючи турецькою.
     
  7. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Gyppsy, чесно кажучи, я, коли побачив, що Ви відреагували на мій допис, подумав спочатку, що Ви зробили мені зауваження стосовно
    , тому що мені було ліньки виправити на "а наступного місяця"
    Стосовно ж слова "зіткнутися", я не знаю, що Вас здивувало, чи сподобалося, чи не сподобалося.
    Можливо, краще звучало би "зіткаюся", але то вже таке...

    https://ru.wikiquote.org/wiki/Муссонный_дождь

    Замініть скальковане дієслово зіштовхнутися, зіштовхнутися на стилістично кращий варіант: зіткнутися, стикатися.


    НЕ РЕКОМЕНДОВАНО---------------------------------------------- РЕКОМЕНДОВАНО
    Примхи погоди: з якими страшними негодами зіштовхнувся світ. Примхи погоди: з якими страшними негодами зіткнувся світ.
     
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Не видумуйте.
    Якраз англійською це описуєтся як "опади" - "аномалія за місяць"
    А що це таке, я знайшов ось.
    Monthly and Annual Anomaly Products

    Anomaly is the difference between monthly average and monthly climatology (1982-2004). Monthly average is derived by averaging the pentad average of each month. The tropical cyclone heat potential is defined as the total heat content above the 26C isotherm. The mixed layer depth is defined as the depth where the temperature deviation from the surface temperature is less than 0.8C.

    Перекладу Вам гуглом.
    Щомісячні та річні аномальні продукти

    Аномалія - це різниця між середньомісячною та місячною кліматологією (1982-2004). Середнє місячне значення виходить шляхом усереднення середнього пентади кожного місяця. Тепловий потенціал тропічного циклону визначається як загальний вміст тепла над ізотермою 26C. Глибина змішаного шару визначається як глибина, де відхилення температури від температури поверхні становить менше ніж 0,8C.

    Тут, щоправда, мова йде про температуру.
    Але ідея зрозуміла: в кожен конкретний місяць відхилення від кліматологічної норми може бути як в один, так і в інший бік.
    Може бути відхилення температури, може бути відхилення кількості опадів.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  9. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я зрозумів в чому причина.
    стикатися - недоконаний вид дієслова, зіткнутися - доконаний вид дієслова.
    Тому за правилами мало бути "стикаюся", а не "зіткуюся".
    Хоча для мене чомусь слово "зіткуюся" звучить нормально, не знаю, чому. Можливо, в наших краях так кажуть чи казали колись.

    А слово "стикаюся" звучить якось по-московському.
    https://ru.wiktionary.org/wiki/стыкаться
    В російській мові сотні прикладів виразу "я постоянно стьікаюсь"
    От тому мене й потягнуло на "я зіткуюся".
     
    Останнє редагування: 22 чер 2024
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    сьогодні з'ясував, що я лівша :scratch_one-s_head::scratch_one-s_head::scratch_one-s_head:

    плесніть у долоні, як вам зручно...
    яка рука зверху?
    якщо права - ви правша...
    якщо ліва - лівша...

    (на думку британських вчених - це не навчене, як приміром писати...
    а вроджене... )
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  12. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  13. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    - вина хочеш?
    - та нє...... о, в тебе є вино? в мене десь був рецепт винного пирога...

    шо за люди... перетворити вино на випічку... якесь варварство :sad:
     
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  16. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Не лякайте. У нас тільки 32-34, а в хаті взагалі холодно: +27,5 градусів.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  17. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    У нас пекло кілька днів: в затінку 35-36. Це при тому, що зі шлангу обливаємо холодною водою з скважини отмості та всю зелень вкруг будівлі:sad:
    В будинку задраєні жалюзі, самі холодною водою обливаємося, прискаю долівку, на другому поверсі майже не буваємо (
    Це капець прийшов з Африки, кажуть.
    На городі все накрито. При тому город гарний..нав' язалось хто зна скільки томатів, кавунів та динь.Свої пішли баклажани, базілік, петрушка, перець,огурчики та кабачків хз скільки.. Часник давно викопали, дуже добрий. Насушили яблук та абрикос, а вони ще валяться і валяться на машину, на двір...задовбали) А я думала, що все осипалося після приморозку. Та куди там!

    Чоловік поливає качалкою вночі всі 20 соток...може тому ми ще живі, бо температуру вночі все ж таки поливом знижуємо та хоч би спати вночі можна- з відкритими вікнами, бо стоять москітні сітки.
    Та і вдень трохи прибиваємо сухоту, на отмостях завжди у нас калюжі.
    Ввечері, о 8 йдемо на пляж, та вода там як в чайнику.
    Е\е зараз тут на дачі дорога: 5.3 квт\г. У сусідів навіть 6...
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    До 18 липня у нас все таке саме, з мікроскопічними дощами два рази. Та може і зовсім без них, прогнози - вони такі..на одному сайті дощ є, на інших нема:sad:
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  19. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Закрив більше тридцяти літрів вишневого варення (без кісточок), і ще можна було би стільки ж нарвати і зварити. Але вже немає духу.
    А тут ось абрикоси почали падати, вони, спасибі їм, достигають трохи пізніше, ніж у сусідів, так що не доводиться розриватися між вишням і абрикосами.
    Запитаєте, чому варення без кісточок? Тому що вибираючи (видушуючи) кісточки з вишень, можна сидіти в прохолодній хаті і слухати англійську чи німецьку.
    До речі, про вивчення іноземних мов. Я відкрив відео випадково, а виявилося, що хлопець дуже колоритно розповідає, як він вивчає мови.
    І для чого вивчає, і як себе мотивує.
    Нового мені нічого не сказав, та й підхід у вивченні мов у мене інший, але хлопець досить цікавий.

    View: https://youtu.be/JrLpeaa071g?t=830
     
  20. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    гості були :hi:

    Вчора, 3 липня, з робочим візитом ... відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсен разом з представниками Офісу Посольства. В ході зустрічі обговорили низку питань, що стосуються процесу відбудови...

    З моменту деокупації, наша громада отримала дуже вагому допомогу від Королівства Данія, а саме: комунальну техніку[​IMG], шкільні автобуси[​IMG], обладнання для покращення водопостачання (водонапірна башта та водопровідні труби), ремкомплекти[​IMG], гігієнічні набори[​IMG] та матеріальну допомогу від DRC для постраждалих внаслідок російських обстрілів і підтоплення.

    Пан Міккельсен був проінформований про наслідки окупації російськими загарбниками. Окрему увагу приділили питанню відбудови навчальних закладів, які були пошкоджені внаслідок російських обстрілів. Це важливе завдання, яке потребує значних ресурсів та координації з міжнародними партнерами. Також торкнулись теми розвитку сільського господарства[​IMG] та ряду інших аспектів життя нашої громади.
     
а де твій аватар? :)