Кавуновий сезон. На Миколаївщині збирають баштанні з урожайністю 70 т/га https://korabelov.info/2023/08/4070...i-zbyraiut-bashtanni-z-urozhajnistiu-70-t-ha/
класний текст про відновлення природи на місці Каховського водосховища та інші екологічні проблеми... “Пустелі там точно не буде”. Науковиця й екологиня Анна Куземко про те, що відбувається на місці Каховського водосховища https://lb.ua/society/2023/08/14/56...kf4Xw-5KAMV65tIAYLwsTKWJUJw8rJWDAVz44Mq1SHfgY
Більшість наших великих річок беруть початок на височинах, на болотах. Але болота осушені. Зрозуміло, що водність через це значно знижена ще на старті. А далі весь басейн перегороджений греблями, ставками, водосховищами. Існують певні нормативи, що таке регулювання не може перевищувати стоку річки в маловодний рік. Є дані, що для Південного Бугу, приміром, цей норматив вже перевищений у 2,5 рази. Тобто проточності річки не вистачає навіть на те, щоб вода нормально пройшла до Чорного моря. Воду з моря затягує до Миколаєва, і люди і до повномасштабного вторгнення поливали городи солонуватою водою. Така вода йшла з кранів. Що говорити про ще більше зарегулювання? І як розливатися річці, якщо немає води? Коли формувався Великий Луг, Дніпро був у нормальному природному руслі. Зараз однієї греблі не стало в такий жахливий спосіб. Але насправді це можна розглядати і як шанс, щоб хоча б якось поліпшити стан довкілля в регіоні. І тим людям, які зараз страждають від нестачі питної води, буде краще, якщо водність річок збільшиться. Бо це взаємопов’язані речі. Утворення водосховища знову — це таке «лікування симптому без усунення причини хвороби».
— Це давня проблема. Фермери розорали останні клаптики природної рослинності навіть на схилах. А потім жаліються, що висихають річки, пилові бурі, засухи. Беруть шалені кредити, щоб з цим якось впоратися. Не можуть їх повернути. І дуже важко до них донести, що ви ж самі це створили. Ви ж самі робите так, що ґрунти змиваються в річки й нічого не росте. Це інша велика тема. Я займаюсь ботанікою. Люди кажуть: “Ой, що там ваші тичинки, квіточки. Кому воно потрібно?” І коли пояснюєш ланцюжок, що через те, що зникають певні рослини, у нас фермери не можуть віддати кредити, то люди справді дивуються.
Харків живе і працює. Спальні райони біля Окружної розбиті дуже, але стоять будівельні крани і відновлюють висотки, які можна відновити. Вікон по всьму місту багато зашито фанерою і будівлі в руїнах. У нас в домі в під'їзді нема в окнах скла, де у кого і в кімнатах...та на всій вулиці так. Ми виїжджали, бо коли в лютому-березні 2022 тут над головами літали бомбардувальники і долівка під ногами в домі (10 поверхів) хиталася, жити було не можна. Але, що це тимчасово і перемога буде наша, ніхто тут не сумнівався. Не було вуличного освітлення, всюди блок-пости, дороги були закриті від проїзду танків і стояли указатєлі для рашиздів: "Вправо-нахуй, вліво - нахуй, вперед - нахуй, назад - Бєлгород".
кілька сильних вибухів вночі не давали спати вранці з'ясувалося - збили шахеда слава богу, впав на нежитлову будівлю