доброзичливі балачки...

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем mypucm, 27 лют 2019.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    :good:
    Файне кіно, подивився від початку і до кінця.
     
    • Креативно Креативно x 1
  2. Good man

    Good man Обычный человек

    Тебе с этим вопросом лучше к medwedo berlogsoni обратиться. Он, как житель Пензы, тебе больше расскажет
     
  3. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    зараз у моді підготовка до зими... автономність.... накидаю думок, може кому згодиться...

    одразу скажу, що нічого не знаю про життя в квартирі... мабуть там варто якусь молитву вивчити на випадок (тривалого) відключення... усіляких гараздів )

    хоча, з іншого боку... з технічної точки зору... обігріти один будинок на сто квартир - значно дешевше, чим сто приватних будинків...

    мабуть, оптимальне розміщення людей - найважливіше для обігріву...

    на друге місце я б поставив утеплення зовнішніх стін, вікон, стелі і т.д.
    (щоправда, мені лінь щілини у вікні зовсім герметично замазувати... вентиляція має бути завжди...)

    і вже далі - конструкція опалення, вибір енергоносія, і т.д.
    ________________________________
    взагалі-то збирався про автономну електрику написати, але трохи занесло...

    так от...
    генератори - чудова річ, але навряд хтось всерйоз планує обігріватися бензином...

    тому мабуть варто розуміти пріоритети - на що в першу чергу потрібна дорога автономна електроенергія?

    придумав такий список:

    1) Зв'язок

    2) різні інфраструктурні штуки - тіпа насосів для водопостачання, опалення, і т.д. ..... якщо ви мали необережність до них прив'язатися...

    3) новини... радіо, наприклад...
    або (текстові) сайти...
    тому що ютубу може не бути...
    для слабкого інтернету дуже файна програма - опера міні... стискає трафік в 10 разів...

    4) освітлення...
    купіть якісь світлодіодні лампочки...
    ліхтарики...
    (хоча навряд хтось буде запускати генератор заради освітлення... ну тоді варто запасатися акумуляторами)

    5) приготування їжі...
    тут теж є що оптимізувати... бо є люди, які варять борщ по шість годин )

    запасайтеся сухарями закаткою... чи як там.кажуть... закрутками )

    6) ну і автономний обігрів ..
    коли закінчиться бензин у генераторі... можна буде побігати, поприсідати...

    (до речі, пригадалося... під час окупації у нашому місті кількість населення зменшилася мабуть у 4-5 разів...
    але я стільки велосипедів в нас на дорогах ніколи не бачив... )
    ------------------------------------

    Ну і - найголовніше...
    Настрій - це хімія.............
    Запасіться позитивною їжею... вона іноді виручає у скрутну хвилину...

    Крупи там, макарони всякі - десь знайдуться...
    А от (якщо) виникнуть зимою у магазинах проблеми з логістикою... де ви візьмете вітамін С ?
    вітамін Д де візьмете без сонця ?
    Йод ? омега - 3 жирні кислоти ?

    тоді єдиний вихід - впасти у зимову сплячку... а там весна... травка ..
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    кінець березня цього року... початок окупації, обстріли... у горищі дірка від уламка бетону...

    виїхати ще можна було... але якийсь ступор... сиджу на порозі з кружкою вина... гріюсь на весняному сонці.. хз, куди котиться світ :dntknw:
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Оскільки я зараз проживаю в селі, то для мене із проблем залишається лише одна - радіо і інтернет.
    Картопля - в льоху, вода - в криниці, тепло - в штабелях дров, світло - в свічках (хоча я користуюся поки що лише старими мобілками зі світлодіодами, а електрика у нас більше часу пристуня, ніж відсутня, так що підзаряджаю всі мобілки, а також старий і новий смартфон та ноутбуки).
    А от був минулої середи під час атаки момент, коли єдиним джерелом інформації залишився китайськи дешевий радіоприймач (ну, той що з ліхтариком та можливістю слухати музику з флешок і карток пам"яті).
    На ФМ нічого не було, станції зникли, а на середніх хвилях серед шумів знайшов "єдиний марафон".
    Але сигнал дуже нестабільний, бо приймач дуже дешевий і неякісний.
    Згадав, що маю радіоприймач від автомобіля. Перевірив - працює. Від акумулятора 12 вольт. Збираюся купити собі мотоциклетний за 350 гривень акумулятор і організувати собі радіоточку (так і проситься продовження: штани в розсрочку, сорок років праці і геморой в сраці).
    Але думаю, що до такого катастрофічного стану справа не дійде (коли зовсім не буде електрики протягом багатьох днів).
    Чув сьогодні, що влада готувалася до війни з росією в тому плані, що було закуплено багато трансформаторів, кабелів різного діаметра, рубильників, ізоляторів і всього іншого, тому що розуміли, що терористи битимуть по енергетичній інфраструктурі. Що і сталося.
    Саме тому так оперативно зараз відновлюється електропостачання.
    Вчора, наприклад, у нас світло не вимикалося. Точніше, вимикалося двічі хвилин по п"ять. Очевидно, для перекомутації.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  6. Good man

    Good man Обычный человек

    Обо всём написанном уже думал ранее, а вот этой новостью удивил.:)))
     
  7. Good man

    Good man Обычный человек

    Никакой оперативности в восстановлении я не заметил. Запасы у таких предприятий всегда имеются. Если у тебя в мирное время выйдет из строя трансформатор, то ты его несколько недель ждёшь? Чушь. Таких пауз в подаче тепла и света не позволяет себе никто. Так что сейчас используются самые обычные запасы. А вот после следующей волны ударов будет ясно, насколько власть реально подготовилась. Так что не придумывай небылицы про эффективность властей.
    Кстати, ты ведь нам дашь сигнал перед следующей волной ударов, как делал это прежде?;) Чисто по-человечески предупреди заранее, хорошо?
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та йой...

    [​IMG]
     
    • Смішно Смішно x 1
  9. Good man

    Good man Обычный человек

    Помнишь слова некоего Миха: послушать Арестовича, так после начала войны я стал жить только лучше?
     
    • Смішно Смішно x 1
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ти не розумієш масштабів руйнувань, чи прикидаєшся наївним ?
    ось лише один епізод...

    https://dailylviv.com/news/ekonomik...hersonsku-i-mykolayivsku-oblasti-video-104786
     
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    отой "єдиний марафон" 8 місяців і слухали...

    треба АНТЕНИ...
    на радіо - шматок дроту підняти повище...

    на мобільний зв'язок трохи складніше зробити, але також є саморобні варіанти антен, які підсилюють сигнал...

    можливо, в продажу є... олх-нова пошта ж працюють... цивілізація...
     
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Та я знаю. Я колись навіть ламповий телевізор ремонтував. А ще раніше, школярем, був зробив детекторний приймач. Той взагалі працював без живлення. Головне - точковий діод і трохи дроту.
    Тільки має бути гарний слух (в тому плані, що не глухий, а нормально чуєш).
    Навіть конденсатор змінної ємності не потрібен - можна викусити звідкілясь конденсатор на скількись там пікофарад, а потім зробити варистор.
    Це коли робиш дві паперові гільзи - одну - діметром як півлітрова пляшка, другу - як сороковка (чекушка). Потім намотуєш мідний дріт і одну меншу катушку встромляєш у більшу на стержні, щоб менша поверталася. Змінюється індуктивність катушки, а отже резонансна частота контура. І находиш сильну станцію і слухаєш на навушники. Висока антена горизонтальна, добре заізольована від тих дерев, між якими натягуєш, сильне заземлення.
    Я тоді міг слухати на навушники (ще радянські, з магнітами та сталевою мембраною) дві станції спокійно, українське радіо і Промінь. А ввечері ще й молдаван було чути.
    До речі, з більшої катушки було кілька відводів, щоб змінювати індуктивність скачками, а повертанням внутрішньої катушки - плавно.
    Зараз уже не пам"ятаю ні діаметра проводу, ні кількості витків. Зате пам"ятаю, як у 1968 році слухав про вторгнення в Чехословаччину.
    У мене детекторний приймач асоціюється із цією подією.


    А стосовно антени до мобілки... У мене їх аж дві. Бо колись в селі не було сигналу, доводилося йти за село вилізати на дерево і звідти балакати. Зараз вишка в селі, бачу її візуально, тому зовнішня антена не потрібна, але вони залишилися. Однією користувалася мати, щоб у свої вісімдесят не ходити за село і не вилазити на дерево, а іншою - я, коли приїздив в село і мені потрібно було віддалено працювати через інтернет.
    Ох, гдє твої сємнадцать лєт!
     
  13. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Він прикидається проукраїнським, а насправді - кацапський провокатор. Дуже грамотний і освічений. А отже - не наївний. Колись тут виступав під іменем Шарфштайн. І казав, що Росія нікого не бомбить і не обстрілює, і в Кременчуці ніхто не стріляв по торговому центру, а то все - постановочні фотографії.
     
  14. Good man

    Good man Обычный человек

    Я говорю о том, что восстановление сейчас это не результат подготовки властей, а результат подготовки предприятий.
     
  15. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    тобто держава не знала про війну, а електростанція знала?
     
  16. Good man

    Good man Обычный человек

    Ты мои слова читаешь или только своё видишь? Так разговор не получится. В мирное время перебои с подачей тепла и света были? Нет. Любая железка имеет свойство ломаться. Железки ломаются, а ты это, как потребитель, на себе не ощущаешь. Как так? Значит имеются резервы. А сторонники Зеленского выдают наличие этих резервов за заслугу своего идола. Как тогда всё десятилетиями работало без Зеленского?
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    як сказав ще весною керівник Запорізької АЕС - жодна електростанція в світі не готова до того, що якісь ідіоти будуть обстрілювати її з гармат...

    немає такого планування, таких запасів щоб бути на 100% готовими до війни...

    сьогодні енергетики героїчно працюють... із матеріалами, обладнанням мабуть допомагають наші друзі - цивілізовані країни...

    і шось я не бачив культу Зеленського, це міф
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Good man

    Good man Обычный человек

    По образованию ты явно не инженер, по полочкам разложить не можешь, всё в кучу накидал.
    Ещё раз и по буквам:
    От массовых ракетных ударов не спасут никакие запасы Зеленского или производственные запасы.
    Сторонники Зеленского выдают текущую работоспособность системы за заслуги Зеленского.
    Я говорю, что это полная чушь. Запасы у таких предприятий есть всегда. Железо ломалось более двадцати лет, а потребители никак это не чувствовали. При этом Зеленский даже не был президентом на момент таких ситуаций.
    Значит дело не в запасах Зеленского, а в производственных запасах.



    Но в любом случае мы говорим о последствиях после ударов, которые не полностью уничтожают объект инфраструктуры. При полном уничтожении никакие и ничьи запасы не помогут.

    Вопросы или не согласие по какому-то пункту есть?



    Что касается культа Зеленского. Ты снова намешал всё в кучу.
    Культа Зеленского нет благодаря сторонникам Порошенко. Итоговый результат складывается из мнений:
    Сторонники Зеленского - он полубог, бог и икона управления.
    Сторонники Порошенко - он президент с невысокой эффективностью.

    Доказательство:
    Зеленский за полгода до войны знал о её начале и тратил сотни миллиардов на дороги.
    Впервые в мировой истории глава государства готовился к войне через строительство дорог, а не с помощью закупки вооружения и систем ПВО.
    Сейчас различные волонтеры, само государство тратит деньги на закупку вооружения.

    Если Зеленский эффективный лидер и строительство дорог действительно действенный метод борьбы с противником, то зачем сейчас тратятся миллиарды на вооружение?
    Если страна побеждает вооружением, как это было всегда в мировой истории, кем тогда является с интеллектуальной точки зрения президент, который, зная о предстоящей войне за полгода, тратил сотни миллиардов не на вооружение, а на дороги.

    Сторонники Зеленского: Зеленский сейчас тратит деньги на вооружение, он молодец, с помощью оружия куется победа, всё абсолютно верно, так должен поступать настоящий президент. Зеленский за полгода до войны тратил сотни миллиардов на строительство дорог, он молодец, всё абсолютно верно, так должен поступать настоящий президент.

    Сторонники Порошенко: Это как??? Строительством дорог собирались побеждать?? Каким образом??? Бюджет общий, если ты тратишь деньги на строительство дорог, то ты не тратишь их на закупку вооружения. Не может быть одновременно верным и одно и другое.

    Вывод: сторонники Зеленского видят в нём бога, который не ошибается. Законы математики и экономики ничто по сравнению с Зеленским. Сторонники Порошенко абсолютно адекватно оценивают действия Зеленского. Благодаря этому отсутствует культ личности Зеленского, который продвигают его сторонники.
    Ч.т.д.
     
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    питань нема... ніасіліл :dntknw:
     
    • Смішно Смішно x 1
  20. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

а де твій аватар? :)