бувають речі, які просто не належать до цієї категорії так, якщо знати усі обставини справи. Про себе - можу ага, життя взагалі призводить до смерті... це демагогія
моделюю ситуацію. ви дали бідній людині гроші, а вона пішла, купила горівки і бухнула за ті гроші, а будучи в нетверезому стані, нанесла ножові рани комусь.
от непощастило комусь.... кожен за себе дасть відповідь - по-перше допомагай тим, хто потребує - по-друге не кидай перлів свиням - по-третє при бажанні можна продовжувати і головне - та людина підрізала другу не через мої гроші (і ви це самі знаєте)
тобто? якщо ви даватимете гроші просящому, а він їх пропиватиме, то буде вважатися, що ви робите добро?
Навіщо так порівнювати? Розділяти слід дії. Хтось дає подачку, бо...: - вірить, що Бог віддячить. (це погано) - бо так слід робити...(це теж погано) - бо всі так роблять (це вже тупість) - бо треба допомагати ближнім ( це вже краще) - бо вас попросив ближній. (це думаю майже правильно) - інші варіанти (певен, що є кращі пояснення) Якщо чолов'яга пропиває подачки і той хто дає знає про це, тоді: - він це робить спеціально (спитайте в нього, я пас) - він робить це з жалості (неправильно - краще б фляшку купив і дав) - він це робить за звичкою (може грошей кури не клюють і йому по...) - він ідіот але однак це робить. (пункт перший) - він бачить, що це зле і придумає щось інше, щоб допомогти ближньому...(правильний варіант) Той хто пропиває, той... (це вже його проблеми)
ну добре. До вас звернулася людина, ви дали гроші. Ви не знаєте що вона робитиме з тими грішми і чи піде то їй на користь. Питання: чи є добро давати комусь допомогу, не знаючи, чи то їй піде на користь?
Добро для кого? Того хто дає чи того хто бере? ---------- Додано в 00:22 ---------- Попередній допис був написаний в 00:20 ---------- П.С. Я вже не подаю. Як виникає бажання допомогти - допомагаю так, щоб навіть не знали хто допоміг...
Тоді відповідь така: - Якщо дає від душі (має намір допомогти без задніх думок) - то добро. - Якщо має намір бути возвеличеним - зло (краще б нічого не давала).
таких розділянь теж багато... звідки ви знаєте що зможете врахувати всі помахи крил метелика?... жарт)))) а де межа? от я кинув людину в воду, а вона втопилася бо не вміла плавати..... ну то це її проблеми, це не я винен.... а якби ви знали, припустимо, що той з грошима зробить(проп'є тобто) ви б йому їх дали? я якби знав, то у воду не кинув би... ---------- Додано в 08:57 ---------- Попередній допис був написаний в 08:49 ---------- те що я можу на пару кроків прорахувати і встановити згідно мого уявлення про добро і зло, то так я і поступлю... а те що виходить за межі мого розуміння і сприйняття ситуації - я ніяк не зможу оцінити.... я писав колись, що буде ланцюжок наслідку вчинку - добро(я так собі встановив і дав гроші)- зло(чоловік напився, вбив, краще б він ті гроші мені не давав)-якесь добро(навернувся до Бога)-зло(в ім'я Бога почав вбивати іновірців).....добро(зрозумів той чоловік, прозрів і став святим).. в кожній ситуації ланцюжок інший... ---------- Додано в 09:00 ---------- Попередній допис був написаний в 08:57 ---------- я від душі даю своїй дитині з солодкого все що вона забажає.... я скоро певно святим стану....
Їх не треба взагалі враховувати, бо таке розділення лише одне. Ефект метелика - цікавий фільм. Дай Бог! Хіба дитині шкодить солодке? Я завжди був певен, що як дитина насититься солодким, то більше не захоче... (якщо давати солодке після ситної їжі - його багато не з'їж. Якщо годувати дитину цілий день тільки цукерками, тоді за кимось плаче доктор Хаусенко Але при чому тоді святість )
Тоді виникає хитре філософське питання - якщо добро і зло є зрівноважені, то ви когось підштовхуєте робити тільки зло - давати солоне ? Добро - це так, як хочете, щоб зробили вам. Зло - це так, як не хочете, щоб зробили вам.
а як визначити, що зло, а що ні? от наприклад, я досить добре знаю якусь тему до контрольної, а мій колега її зовсім не знає і просить допомоги... я допомагаю, опісля, за такий вчинок він буде вважати мене добрим хоча насправді я допомагаю йому лише з поганим умислів, а саме: що він потім не здав екзамену і тим самим понизив свій рейтинг, а мій відповідно підвищив... я веду до того, що добро можна використовувати як інструмен для злих цілей і навпаки.
Якщо ви добро використовуєте для злих цілей - тоді яке це добро? Ви допомагаєте - це вже добро. Він перескладе іспит і можливо на наступний раз стане кращим... Гірше би було давати списувати, щоб нечесна людина обійшла чесних... Адже злом заради зла було би дати списати невірний варіант. Тобто, якщо вірно розставити систему координат оцінювання, тоді все стає на своє місце, і нічого вигадувати вже не буде потрібно. Такою системою можуть бути мотиви кожної людини. Чи ще не ясно? (вислів однієї цікавої людини)
пішов за батогом і наручниками...) ---------- Додано в 15:24 ---------- Попередній допис був написаний в 15:21 ---------- а не факт шо солодке то зло.....одне і теж може бути як добром так і злом... це залежить від точки відліку....