ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем маюнка, 12 сер 2008.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    тому що, якщо людина нехай найгірша у світі, яле якщо вона хреститься, то слава Богу. Значить вона ще не все втратила. І критикувати її недоречно зовсім. Укожного є своє життя, звідки вам знати бандюк/небандюк, показово/непоказово. Мені тре ховатися, щоб перехрестися? Щоб хтось не подумав, що це показово, чи як? Пупере, не все так зле і однозначно, як ви думаєте.
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    шо-шо, то я і покритикувати показуху не можу, бо це раптом хтось десь може неправильно розцінити?...
    дві години тому "пацани" "цвиркали" на "стрєлці", билися, розбивали один одному голову, а тут вони привселюдно хрестяться?...
    я розумію, що ваша громада приймає всіх, навіть моральних уродів, але це ваша справа...
    "хто має очі -- побачить", і тільки принципово сліпий буде казати, що це неправда...
    по-перше, в Біблії ніде нема про рухи руками так само як і про хрест...
    по-друге, дивно, але деякі парафіяни вашої громади це роблять майже непомітно....

    до речі, не розкажете, звідки у вашій громаді взялася така традиція "руками хреститися"?...
    не підкажете також, звідки традиція: ходити до померлих предків?...
    якщо вже релігія вашої громади так тісно переплілася з стародавніми віруваннями, то звідки?...
    точно так само показово, як і носити величезний хрест і розщепити сорочку до пупка...
    як на мене: цілком однозначно...
    "нові руські" хрести чого носили на пів пуза?...
    щоб показати свою "побожність", замолити гріхи перед "всевишнім"....
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    Мiй чоловiк роздiляє таку саму думку. Його тато помер в 1981р. I вiн нiколи не ходить на могилу, каже що якщо йому треба "поговорити" з батьком то на цвинтар для цього немає потреби йти. А для мене це дивно, бо я зросла в сiм'ї де хоча б 2 рази в рiк ми обходили всi цвинтарi, прибирали, садили квiти, ставили свiчки i молились. I у нас були пра-баба i пра-дiд (мої) похованi у селi що так далеченько вiд Львова, але всеодно два рази в рiк ходилось як має бути. Вже не говорю що гранiтнi пам'ятники були на кожнiй могилi баби i дiда батькiв. Це напевно залежить вiд сiмейних традицiй.
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    пупере, а євреї також нелюди? чи лише греко-католики? а православні куди підпадають? щось теорія дуже знайома: буржуї за буржуями, всі до одної ями... :sad:

    мені здається що в Біблії є написано про те що треба зводити руки до неба коли молишся. Мушу пошукати точну цитату, тоді будемо обговорювати.
     
  5. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    якщо людина має потребу йти на цвинтар -- проше пана, я такої потреби не відчуваю...
    в далекому дитинстві з бабою ходили на могилу, на плиті було написано анна алехич, згодом я дізнався, що це моя прабаба, яка померла в рік, коли народився...
    а ще бабця показувала рукою, "що десь тут поховані прапрабабця і прапрадід" (могил не було, тільки горбики)...
    і що я мав відчувати?
    це ви до чого сказали?..
    що спільного між показуванням (людям) руками хреста і зведенням рук догори?...
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    а до того що ви дуже виділяєте і наголошуєте власне на греко-католиків... яке значення має конфесія? переслідуєте їх чи що?

    А що до знаку хреста, ви вважаєте що це язичество?

    На цвинтар ми ходили в Україні регулярно але після виїзду не маємо такої нагоди. Так я вірю в те що за душі померлих треба молитись. Я вважаю що треба ходити на цвинтар і доглядати за гробівцями. Тут в Америці у мене є похований рідний вуйко але я не маю можливості часто до нього навідуватись. Але раз у рік поїду аби помолитись і поставити квітки.

    Пупере, а поясніть мені бо я не розумію у вас як вчать? Душа після смерті бродить десь чи зразу іде до Раю?
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    я би зробив інше узагальнення, якщо ви -- я так бачу -- наполягаєте: традиційники, всі традиційницькі релігії.
    ні, це не язичництво...
    це суміш язичництва з християнством...
    якщо для того, щоб згадати\пам'ятати померлого, вам необхідно їхати на цвинтар -- то це ваша справа...
    ви мені для початку розкажіть хто і де мене вчить?..
    людина це: тіло, душа і дух....
    навіть не уявляю, як душа десь може бродити..... [​IMG]
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    "Де" - То нам не цікаво. А "ХТО" - самі скажете, як захочете.
    Розкажіть по суті краще....
     
  9. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    На цвинтар треба ходити, щоби час від часу задумуватися над тим, А ЯК Я ЖИВУ НА ЦЬОМУ СВІТІ? Чи не перерветься часом несподівано моє життя і ДЕ Я БУДУ ПІСЛЯ НЬОГО?
    Я маю потребу ходити на цвинтар. І не просто для відвідування могил, я більше люблю ходити на похорони. В Україні ми ходили на могили бабусь, діда, татового брата. Решта в нас, слава Богу, якось всі були живі. Ми обходжували могили, а на свята просто приходили принести квіти, бо все наші родичі на свята були з нами, а тепер ми їх відвідували, хоч знали, що вже відвідуємо тлінні останки. Я не згідна, що не треба приходити на цвинтарі. Якби всі так думали, то взагалі б, нащо би ті цвинтарі тоді здалися? Можна би було десь людей, як тварин, закопувати і навіть знаків не ставити, хто де закопаний. Але, як ми знаємо, що людина була вінцем Божого Творіння, то хоч вона і помирає і безсмертна душа виходить з тіла і тіло тліє, тобто перетворюється в порох, але пам"ятати про неї треба, для чого й існують цвинтарі.
    І ще пару слів про похорони. Я стараюся йти на похорони завжди при можливості. Бо цим я віддаю останню шану померлому, якого знала, підтримую родину в їхній скорботі. А ще це потрібно й для мене. Бо це, як зупинки на життєвому шляху, перевірка себе самого . Стати і задуматися: а що, як наступною буду я? З чим я предстану перед вічністю? Чи я живу правильно? Чи я готова, як Господь раптом мене відкличе?
    За останні два тижні була на двох похоронах. Ховали двох молодих людей з церкви. Одному було 19 років і він загинув в автомобільній катастрофі, а другий був вже трохи старшим - 26 років. Сім"я, дружина, двоє маленьких діток лишилося... Розбився на відпочинку на джетскі. Було дуже багато народу, особливо молодих людей. Думаю, що не один з них застановився над своїм життям, бачучи всю цю сумну картину, слухаючи проповіді. Бог часто говорить до живих таким способом.

    А чому люди туди не ходять? Бо деякі люди бояться реальності, бояться навіть думати, що і вони помруть. Я навіть знаю таких людей, що не хочуть і слухати про те, що десь щось з кимось сталося. "Бо для чого ті страхи слухати? Життя і так з купою проблем. Нащо мені ще чиєсь горе? Чим я їм поможу?" От такі розмови я часто навіть чую.
     
    • Подобається Подобається x 8
  10. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    Припускаю, що з поваги до Христа.
    Знаєте з Біблії, що щиророзкаянний митник миліший Богові за пихатого книжника.

    Додано через 15 хвилин
    Олю, великий резон у ваших словах.
    Є ще й біблійна основа для таких вчинків, адже для Бога усі живі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. маюнка

    маюнка Дуже важлива персона

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    "Перша згадка про звичай християн класти на собі знак хреста знаходиться в церковного письменника з поч. III стол. — Тертуліана: «знак хреста робимо на чолі». Хрестячись один християнин виказував другому християнинові, що він теж вірить у Христа. Отже, в часі переслідувань, знак хреста був ніби виказкою християнина. На початку V ст. св. Єронім писав: «Нехай рука креслить знак хреста при кожній нашій праці»." - Вікіпедія - хреститись


    ось ще таке: про хрест.

    "14 А щодо мене, то нехай нічим не хвалюся, хіба тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, що ним розп'ятий світ для мене, а я для світу." Гал.6:14

    і ще таке посилання - truechristianity
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    Це напевно тому що на щастя нiхто з ваших найближчих людей не покоїться на цвинтарi, тому й не треба йти. Менi дивно з чоловiка - бо це ж його рiдний батько.
    Недавно (рiк назад) померла моя одна дуже добра знайома, молода жiнка 41 рiк, вiд раку. Я про неї кожен день думаю! I коли був її меморiал на цвинрарi, то я не то шо пiшла, я в приприжку помчалась, бо МЕНI це треба було, не її, не її чоловiковi, а менi. Я згiдна що напевно прабабусь i прадiдусiв я "потреби" духовної немаю бачити на цвинтарi, АЛЕ тому що в сiм'ї заведена така традицiя я б ходила. Тобто я розумiю вашу позицiю, але i також цiлком розумiю i роздiляю позицiю про "потребу" ходити на цвинтар.
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    Давайте говорити в традиційному християнстві. Так ви нікого особисто не зачіпаєте а лишень загальне вчення з яким ви не погоджуєтесь.

    Ну я так і думала...

    Я не написала що я ходжу лише для того аби згадати померлого чи пригадати що така людина існувала. Такого не було.
    А їхати на цвинтар я вважаю важливим бо там спочивають ті люди які вже відійшли в кращий світ і дехто з них вже бачить Бога. Я вважаю що цвинтар це Святе місце. І так, це моя справа.

    Я цікавилась вченням Свідків Єгови. Як вони говорять про це. Подумала необачно що старійшини може вас вчать традицій цього вчення/релігії. Вибачайте, якщо помилилась.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    в могилі?..
    так я це і без цвинтаря знаю...
    ні, я описав причину, чому у мене немає потреби ходити туди...
    [​IMG] олена_иа, ви просто незрівняні!...
    хто розкаявся?...
    ви прочитали, що я написав?..
    прекрасно!..
    через три сторіччя після Ісуса це впровадили і ви досі з цього тішитеся?...
    а давайте зара придумаємо на чолі писати 666?...
    а що?...
    придумали ж хреста малювати?..
    якщо ви вже змогли знайти вікіпедію, то пошукайте там, чому раптом "дерево, і стовп" почали називати хрестом, щоб не писати такі бздури, як щойно...
    знову інсинуації?...
    а, правильно, це не інсинуації, бо вигадка, яку ви щойно написали, не інсинуації...
    розумію, мабуть, римо-католиків це не стосується....
    мені дивно, ви так і думаєте, але все одно це вас влаштовує..
    що саме: напівязичництво?..
    зі старійшинами я не спілкуюся...
    маю товаришів серед свідків, з якими розмовляю і дискутую, якщо з чимось не погоджуюся...
    мені подобається аргументація з їх боку...
    бо це аргументація, а не філософія на вільну тему...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Koza-Dereza

    Koza-Dereza Well-Known Member

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    ????? якi iнсинуацiї?
    Хто римо-католик? вигадки? ЩО?
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    ну от питаннячко. Якщо СЄ по-двоє демонстративно ходять з книжечками - то показуха, чи ні? Або всі СЄ - чоловіки ходять у білих сорочках - то показуха?Чи як тільки перехрестився - то показуха? Звідки вам знати щиро людина перехрестилася, чи не щиро? Перш, ніж судити, тре знати стан душі, а ви знаєте?
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    сорі, писалося не вам.
    поховані.
    все одно не ходжу.
    відповідячко для пана миха:
    ходити з Біблією чи з журналом -- це не імітація набожності, це проповідування або просто людина йде собі з книжкою...
    хреститися коло вашої церкви -- це показувати всім "який я набожний"...
    а я вам приклад навів....
    "пацани"...
    розумію, вас привести на місце злочину, показати, як хтось когось мучить, а потім цей хто мучить перехреститься, то ви скажете
    ага, він у великих душевних муках це робе...
    все правильно, хвилинні душевні муки, посповідався -- і пан мих вже готовий його пробачити....
    я такий висновок роблю з ваших слів...
     
  18. маюнка

    маюнка Дуже важлива персона

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?


    перепрошую, але послання Галатам - це не бздури, це- Біблія. і це - не Вікіпедія.

    і ще - можливо, хрест називають хрестом, бо так написано у Біблії, так він там названий? :)

    а я думала, що це - привітатися з Богом, який є посеред людей, що відвідують Церкву...
    угу, думаю, зараз мені скажуть, що я так пишу, щоб комусь сподобатись? так як сказано пану Миху?

    ну, християни повинні пробачати...

    пане пупере, а можна запитати? Ви весь час кажете: коли я стану свідком, то я буду, я зроблю... Ви ним ще ен стали. а якщо не станете? але ж Ви вірите в Бога. я знаю, що вірите. чому ж Ви вже зараз не виконуєте Його волю? чому заскалку в оці інших бачите, а колоду........?
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    знаєте, а тут ще й побачите. знати і бачити - то велика різниця.

    Додано через 1 хвилину
    та нуууу, можна носитися з Біблією ЩОБ ВСІ ВИДІЛИ!!!!!

    Додано через 3 хвилини
    а може потім пожалів?
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: ЦВИНТАР - чому люди туди (не) ходять?

    тобто я вільний філософ а у них аргументація... ясно. питань нема.
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)