Цікаві факти

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Парусник, 7 жов 2010.

 1. lvivn

  lvivn Well-Known Member

 2. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Що таке ладан? Чому за нього воювали римляни?

  Ладан – це висушений сік дерев роду Boswellia, зокрема Boswellia sacra. Ці дерева ростуть в Омані, Ємені та Африканському Розі, включаючи Сомалі і Ефіопію.

  Після висушування сік спалюється як пахощі і вважається, що він має цілющі властивості. Виробники ладану надрізують дерево за допомогою традиційного інструмента, схожого на зубило, після чого молочний білий сік стікає з отвору, утворюючи «росу».

  Після того як кам’яні згустки зібрані, їх досушують.

  Ладан найвищої якості сріблястий і прозорий, або з легким зеленуватим відтінком. Коричнево-жовтий ладан – найдоступніший і найдешевший тип. В Омані кращий ладан належить султану Кабусу бен Саїду Аль Саїду, і його заборонено вивозити за межі країни.

  Плантації ладану в Омані є, мабуть, найвідомішим і древнім джерелом цього товару. Тут тим торгують вже тисячі років, відправляючи на кораблях в Середземне море, Індію та Китай.

  Перший сік не збирається, і вважається, що він очищає деревину від забруднень. Як тільки він висохне, отвір збільшується і поглиблюється, після чого знову сік, що виходить, висихає і приблизно через два тижні збирається.

  Цей процес повторюється кілька разів в декількох точках протягом року, в залежності від регіону.

  boswellia-860x484.jpg
   
 3. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 4. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Український винахідник за 100 доларів створив "Волгу" на дровах: відомо, скільки вона економить грошей

  Майстер з Камінь-Каширського Волинської області переобладнав свій автомобіль "Волга" для роботи на дровах. Установка зайняла майже весь багажний відсік.

  Седан ГАЗ-31029 з заводу ніколи не оснащувався газогенераторною установкою. Але ентузіаст вивчив принцип роботи дров'яного котла, точний склад установки почерпнув з Інтернету і створив експериментальний зразок. Бюджет проекту - близько 2700 гривень.

  _ua_bigpicture_cwxqtsx4sk_650x410.jpg
   
 5. mypucm

  mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  молодець! тепер треба на навозі навчити машину їздити :)
   
 6. Hoakina

  Hoakina Well-Known Member

  Наші люди завжди відрізнялися своїм ентузіазмом і вміли с "гімна", вибачаюсь за таке, зробити пулю!!!
   
 7. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Техніка безпеки перш за все!

  Залізні капці - норма для співробітників ФРС США. Хоч цеглину, хоч шматок золота: впаде на ногу, мало не покажеться.
  Фото 1959 року від американського фотографа Ормонда Джилі.

  272269619_1969752333203720_7622325822167387431_n.jpg
   
 8. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 9. Silver bullet

  Silver bullet Well-Known Member

  Залізні нерви :facepalm::facepalm::facepalm:я ледве додивилась.... на хріна їм тут розвертатися вперлося?? їхали б потроху задом до більш просторої ділянки. Який жах!І ще пасажир сидить в машині. Дивився б збоку.
  Ми одного разу в зливу зависли одним заднім колесом над глибокою ямою(занесло) - ніколи не забуду.
   
 10. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

 11. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  273480032_2122886907880434_2991843414530534684_n.png 273480032_2122886907880434_2991843414530534684_n.png
   
  • Смішно Смішно x 1
 12. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО УКРАЇНУ
  1. Найперша демократична Конституція в світі була українською. Вона була створена на правому березі річки Дністер Пилипом Орликом. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день ним було оголошено «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі тільки в 1791 році.
  2. Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі (фахівці розрізняють близько 7000 мов ) і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської (Смоленськ, Курськ, Брянськ – слов'янськї території давніх кривичів. Якби не було старослов`янської – не було б і російської). На території України більше 32 мільйонів осіб можуть вільно спілкуватися українською мовою.
  3. Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.
  4. З точки зору лексики найближчими до української мови є білоруська (84:wacko: і польська (70:wacko: мови.
  5. Найчастіше серед іменників вживається слово «рука», серед дієслів — «бути», прикметників — «великий», займенників — «він». Останні місця в таблиці частотності займають слова «мутація», «баклажка», «радист» та ін.
  6. Найдовший музичний інструмент у світі – це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.
  7. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні ґрунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю і дуже цінні. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.
  8. Перший друкований буквар, виданий українським автором, мав назву «Наука до читання й розуміння слов’янського письма». Він вийшов в світ у Вільні (суч. Вільнюс) в 1596 р. стараннями Лаврентія Зизанія. До книжки було додано словник, який містив 1061 слово.
  9. Першим букварем, виданим в Україні, був «Буквар» («Азбука»), надрукований у 1574 р. у Львові першодрукарем Іваном Федоровим. Книжка складалася з абетки, складів, зразків відмінювання і короткої читанки. До нас дійшов лише один примірник, який знайдено в Римі 1927 р. Зберігається в бібліотеці Гарвардського університету (США). Факсимільне видання було здійснено в Києві 1964 та 1974 рр.
  10. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Острозька академія (1576 р.). Академія була заснована Князем Василем Костянтиновичем Острозьким. Серед випускників академії - Гетьман Петро Конашевич Сагайдачний.
  11. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.
  12. Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.
  13. Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки» — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.
  14. З дванадцяти лавр світу 4 знаходяться в Україні. Три православні та одна греко-католицька. Це Києво-Печерська лавра, Київ (існує з 1051), Почаївська лавра, Почаїв, Тернопільська область (з 1833), Свято-Успенська Святогірська лавра, Святогірсь, Донецька область (має статус лаври з 2004) та Свято-Успенська Унівська лавра студійського уставу (греко-католицька), Унів (з 1898). Інші лаври: в Росії – 2, в Грузії – 1, в Польщі – 1, в Румунії – 1, в Палестині – 1, в Греції – 2.
  15. Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.
  16. Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).
  17. Перша гасова лампа винайдена у Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.
  18. Найглибша у світі Станція метро знаходиться у Києві – це «Арсенальна». Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.
  19. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. Зазвичай на Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.
  20. Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні – Олешківська. Олешківські піски складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами») висотою близько 5 м з негустою рослинністю. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від м. Херсон.
  21. Україна входить до сімки передових виробників рослинної олії, каптоплі, цукру та свинини.
  22. Географічний центр Європи знаходиться в Україні, біля містечка Рахів, в оточенні мальовничих Карпат.
  23. Армії УПА поставили абсолютний рекорд, утримуючись на фактично окупованій території майже двадцять років. Технології та методи українських вояків вивчали навіть кубинські повстанці Фіделя Кастро.
  24. Україна має найбільшу в світі кількість фахівців у галузі ІТ в Європі. Більш ніж 100 тисяч українських ІТ- працівників заробляють на життя програмуванням.
  25. Найбільку кількість пам'ятників у світі встановлено відомому українському поетові Тарасу Шевченку. Українському Кобзареві встановлено 1384 пам'ятники по різних куточках світу. Це рекордний показник для діяча культури.
  На світлині музей-садиба Івана Котляревського у Полтаві.
  48374696_1265474903592359_5016451746516434944_n.jpg
   
 13. VasMT

  VasMT Дуже важлива персона

  Може назву дасте того документа?
   
 14. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Я просто скопіпастив з ФБ
  Во , прошу. Можете вийти на автора цього допису
  Ольга Береза
  12 грудня 2018 р. ·
   
 15. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Заперечують офіційну історію: 10 випадків, коли шахтарі знаходили артефакти крутіші ніж археологи

  [​IMG]

  Трапляються такі випадки, коли звичайні шахтарі знаходять артефакти, що археологам залишається лише позаздрити чи змінити професію. Але іноді ці знахідки йдуть у розріз із традиційною історією, заводячи науковців у цілковитий аналітичний ступор.

  Сьогдні ми хочемо розповісти про 10 таких прикладів:

  1. Можливо ви будете здивовані але у 2008 році у вугільній шахті в Донецьку виявили дивний об’єкт круглої форми. Що це – колесо, чи люк, чи посудина? Сказати складно, тому що витягувати артефакт із породи не вдалосся через халатність керівництва, яке дало наказ проходити пласт далі. До речі, він знаходився на глибині 900 метрів.

  2. Житель Владивостока витяг зі шматка кам’яного вугілля алюмінієву рейку. Дослідники, яким він передав знахідку, підтвердили, що її вік можна порівняти з віком пласта кам’яного вугілля, в якому її знайшли – 300 млн. років.

  3. У 1889 році бурильники зі США підняли у пласті породи майже зі ста метрів крихітну жіночу фігурку. Вона була у породі віком два мільйони років.

  4. У 1891 році в брилі вугілля шахтарі з Америки знайшли 25-сантиметровий золотий ланцюжок.


  5. У 1974 році в піщаному кар’єрі Румунії було знайдено алюмінієву деталь, схожу на посадкову ніжку космічного апарату.

  6. У породі, взятої дослідниками при бурінні свердловин під опори мосту до острова Руський, виявили металеву тирсу сплавів, які зараз використовують у ракетобудуванні. А це порода віком 240 мільйонів років.

  7. У 1845 з вапняку в шотландському кар’єрі витягли металевий цвях, який не міг там перебувати, враховуючи вік відкладень.

  8. У каменоломнях Севастополя у вапняку віком 70 млн. років знаходили наконечники стріл.

  9. У 1912 році в Оклахомі з брили вугілля на електростанції вискочила залізна чашка, а біля шматка залишився слід від неї.

  10. У 1928 році у США шахтарі натрапили під землею на ідеально рівну стіну з блоків. Причому шахту одразу ж закрили, а шахтарів перевели до інших шахт.

  Про що говорять усі ці факти? Вчені не дають однозначної відповіді, але допускають можливість того, що ми не перша цивілізація на цій планеті. Люди, а можливо інші розумні форми життя, населяли нашу планету задовго до нашої цивілізації. Були землі і розвиненіші цивілізації, та їх існування завершилося з невідомих нам причин. І тепер на трапляються залишки їхньої колишньої величі – крихти, що вказують, що все це вже було. А зараз просто повторюється знову…
   
 16. mypucm

  mypucm 7777+ цікавих повідомлень

 17. VasMT

  VasMT Дуже важлива персона

  А Ви самі не дивились на фото копію оригіналу?
  Погляньте.
   
 18. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  У стародавньому храмі Індії виявили механізм, який приховував вхід до підземелля. Що вчені виявили усередині?

  Індія знову здивувала весь науковий світ. У 2019 році під час реставраційних робіт було виявлено дивну особливість. Дві колони одного з храмів у Шрірангамі розбовталися у прямому значенні слова. Скріплюючий цемент виявився розбитим і колони стали поворотними. Без задньої думки здивовані працівники прокрутили їх до якогось клацання.

  Виявилося, що всередині споруди був стародавній механізм, створений із каменю. Найдивовижніше, що незважаючи на сотні, а може й тисячі років, він все ще приводився в дію поворотом колон. Навіщо створювався такий складний і водночас незвичайний механізм? Щоб відповісти на це запитання, робітникам довелося розбити одну з бетонних стін, яка була побудована в середині 20 століття.

  За нею виявився прохід із сходами, що йде вглиб землі. Спускатися всередину робітники відмовилися і повідомили про знахідку місцеву владу.

  На тиждень храм опечатали від відвідування. Весь цей час спеціальна група дослідників працювала тут. Нарешті стало відомо, що приховувало підземелля в Шрірангамі.

  На глибині 36 метрів прохід вивів у куполоподібну залу. Вчені розраховували виявити якусь гробницю або скарбницю, але правда виявилася таємничою. У центрі зали був колодязь, наповнений водою. Його глибину вдалося виміряти – трохи менше трьох метрів. Сама криниця, як і підземелля, була прикрашена різьбленими барельєфами віман – стародавніх літаючих засобів.

  Вода з колодязя виявилася хоч і трохи, але радіоактивною. У ньому було виявлено молекули важких металів. Під час додаткового дослідження виявилося, що на дні криниці знаходиться 6 циліндрів. Їхній точний склад досі невідомий. Але дослідники вважають, що це були сплави радіоактивних металів та базальту.

  Відповідно до сучасних знань, щоб безпечно зберігати радіоактивні відходи, їх можна сплавити разом із базальтом. Пізніше з’ясувалося, що колодязь виконаний саме з базальту. До речі, вік води в колодязі близько 8 тисяч років, якщо вірити індійським експертам. Виходячи з цієї версії можна припустити, що цей колодязь був місцем радіоактивних відходів у Стародавній Індії. Відходи могли залишатися після запусків знаменитих віман, які досі невідомо, на якому паливі взагалі пересувалися. Тому, цілком можливо, що відкриття в храмовому комплексі Шрірангам допоможе відкрити істину про давньоіндійські літаючі об’єкти.

  scale_1200-10.jpg
   
 19. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

  Як простий Український хлопець придумав «Світ навиворіт», став мільйонером і завоював любов телеглядачів

  Майже 11 років тому в телеефір вийшла передача про подорожі «Світ навиворіт», яка швидко завоювала любов глядачів. Всьому виною — автор і ведучий цього телепроєкту Дмитро Комаров, який в пошуках невідомих для туристів сторін життя тієї чи іншої країни готовий навіть ризикувати собою.
  Ми вирішили дізнатися трохи подробиць з життя Дмитра, а також історію створення його тревел-проєкту.

  5-45.jpg
   
 20. Gyppsy

  Gyppsy :hi:

а де твій аватар? :)