чи соромно бути неграмотним?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Marlen, 18 бер 2010.

  1. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Ну так, але якщо вже Гугл чи інший пошуковий сервер виправляє помилки, то варто, принаймні, запам"ятовувати правильний варіант.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. found

    found Well-Known Member

    Жорстоко Ви її децибелами і мегагерцами)))

    ---------- Додано в 23:43 ---------- Попередній допис був написаний в 23:40 ----------

    Ні, я "таких" не виправдовую, а просто констатую факт, що не все втрачено в житті безграмотних. Хоча вивіски з помилками в магазинах/кафе/барах, портять репутацію в очах відвідувачів.
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Маю в розумінні - не користуватись знаннями, які необхідні в дану хвилину, навіть якщо вони є.
    Приклад: Знає людина, що болото глибоке (по коліна припустимо) але таки туди лізе, бо надіється що не заталапається.
    Інший приклад. Будує людина будинок і знає, що буде прокладати каналізацію наприклад. Ні вимурує стіну, а потім виб'є прохід.
    Або кладуть асфальт у воду і кажуть - поганий асфальт...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    А якщо вона мене - авансами, рахунками та чужими податковими? Нафіга мені тим сміттям голову забивати? А скажеш раз - "таких слів нема в моєму лексиконі" - зрозуміє.
    Я можу (і мушу) пояснити прибиральниці - де вмикається аварійне освітлення, як зняти об"єкт з охорони і чого не можна торкатися мокрою ганчіркою. Але ж прибиральниця мене не грузить цінами на відра та швабри?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Я не проффесор але квантову механіку полюбляю.. принципи невизначенності не знаю, але думаю він недалеко втік від Псі функції, іншим словом оберненням до ентропії :)
    Добре подумавши можна ще раз до цього прийти. Але думаючий буде дурнем, якщо не візьме книжку де це вже є і він про це знає. Хіба придумає щось нове і тоді його назвуть генієм, як помре.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. found

    found Well-Known Member

    Згідний! :) Після першого опіку виробляється умовний рефлекс, котрий спрацьовує при наступному контакті з гарячим: тепер палець віддьоргуватиметься від гарячої плити із швидкістю світла. Не користуватись набутими знаннями в такому розумінні, як кажете Ви, - це ще й шкідливо для здоров'я.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Смію зауважити,що останнє свідчить про неабияку ГРАМОТНІСТЬ. Я колись запитався в асфальтоукладчиків,чому вони працюють лише, коли падає мокрий сніг з дощем. Виявляється,тоді вищі розцінки.
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Я чув про то :)))
     
  9. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    У 60-тих рр в Азербайджані розкручували гучну економічну справу: "начальник сатураторної бази" (як назвався Фокс у відомому серіалі) "хімічив" із законами Бойля-Маріотта і Гей-Люссака (і тут геї винні!) і в результаті отримав двократну економію вуглецьокислого газу (газировка коштувала 1 копійку за 200 мл. А в сонячному Азербайджані газировку полюбляли всі). Обсяги тіньової "економії" були такі, що справу розкручувала бригада слідчих, фізиків, хіміків з інших республік.
    А все ж таки молодці азербайджанці!
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Про "грамотні" крадіжки...

    Мій сусід був у Вірменії, після страшного землетрусу у Спітаку. Він військовий, інженер-сапер, і їм, вже після кінця рятувальних робіт, було доручено вибухами обвалювати недовалені будинки, бо їх небезпечно було рухнувати бульдозерами - вона падали і чавили бульдозериста.

    Ну, заклали вони вибухівку в панельний будинок, все за точними розрахунками, по науці. Відійшли на потрібну відстань (досить невелику), круть, клац, БА-БАХ-Х-х-х.....

    Раптом, дивляться - а на них з неба падають величезні шматки бетонних плит!!! о_О Ну, звичайно, за долі секунди хто в асфальт голими руками закопувався, а хто з короткою пробуксовкою і димом з-під чобіт рвонув з місця... :blush:

    На щастя, дивом ніхто не постраждав, і все зі свистом попадало поряд, між людьми. А все це генерал спостерігав, трішки віддалік... Звичайно, він просто озвірів, бо думав, що вони заклали надто багато вибухівки, для "генеральського ефекту"...

    Призначили розслідування надзвичайного випадку і за його результатами з деяких офіцерів-саперів хотіли позривати погони...

    Але швидко виявилася проста річ: бетон був за міцністю, як коров"ячі млинці - тобто ніякий. Солдати, які бурили шпури (дірки для вибухівки) - ще й раділи, що так добре буриться, тільки пилу страшенно багато...
    Тобто, при радянському будівництві цих будинків було розкрадено цемент, ще при виготовленні бетонних плит. Вони були ледь зліплені, і навіть арматури там було замало!!! А вибухівку-то закладали згідно з типовим проектом будинку, де вказані стандартні, нормальні бетони...

    Потім вже закладали вибухівку набагато менше норми, робили пробні вибухи, бо бетон був то крихкіший, то міцніший, залежно від того, скільки було вкрадено цементу...

    Ось так "грамотні" крадіжки землячків вбили і купи вірмен під час землетрусу, і ледь не вбили саперів, які працювали на ліквідації наслідків землетрусу...
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Розповідав "не останній" фахівець ДІПРОдору, що при побудові шосе дається допуск на ширину - зазвичай +/- 8 сантиметрів.
    Це ще щастя, коли побудують "рівно мінус вісім". про товщину (підкладка-підсипка) - взагалі мовчать.
    Але "рівно мінус вісім" - ніхто претензій пред"явити не може!
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. matvej

    matvej Well-Known Member

    ну, це все занадто складно. коли кажуть "грамота" (в контексті теми), то мають на увазі, що особа вміє правильно лічити, читати і писати - це елементарні цеглини нашої цивілізації.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Интересная сказка!!!!!:good::good::good:
    Если бетонные плиты хреновые,то они и от землетруса рассыпались... и не надо было их взрывать....:nea:
     
  14. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Та нє, це правда.
    Принаймні, що мені розповів, те й я розповів, та й колєги його ржали (ми за столом були), згадуючи, як один з них щодуху тікав, задерши голову в небо, звідки падали каменюки, і добряче зарив носом в асфальт, бо перечепився через трос. :)
    Прізвище не можу назвати, бо сусід і зараз в Києві неправильні коробки та пакунки того... Псує іноді. :)))

    ++++

    Але все-таки навмисно для вас - знайшов і рекомендую прочитати оцю сторінку - там і фотографії є того самого "бетону". І в самому низу - заключення експертів Укржитлобуду, які були в комісії по розслідування наслідків землетрусу, по якості будматеріалів і будівництва в тих містах.

    http://community.livejournal.com/stroitel/485460.html
     
    Останнє редагування: 11 чер 2010
  15. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А я си нагадав єдне судове засідання. Як завалився будинок і під слідством опинились троє підозрюваних:Цегла,Пісок і Цемент. Але в ході слідства було знайдені неспростогні докази того,що в одного з підозрюваних,Цементу, стовідсодкове алібі. На момент скоєння злочину,його там не було. Він був зовсім в іншпу місці.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. majolika

    majolika Well-Known Member

    Сьогодні вичитала на тролейбусному квитку -
    незакомпостерований недійсний.
    Певно, хотіли як краще, а вийшло, як завжди :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. found

    found Well-Known Member

    Це, мабуть, від слова КОМПОСТ.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Чи соромно бути неграмотним?
    Соромно.
    Іноді в однокласниках такі перли пишуть, що і за них стає соромно і виникає бажання вишпурити з друзів:crazy:
     
  19. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Уявляєш, знаючи твою демократичність, я думала, що запевниш, що неграмотним бути зовсім несоромно.

    І вже приготувалась написати - ая, сказала та, що перевіряє себе і в розмовній мові. )))

    А мене не дратує неграмотність. Мене дуже дратує небажання виправитись.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Яруська

    Яруська Well-Known Member

    Та де, яка там демократичність?))) Я скоріше розумію індійську кастовість;)

    А вони переважно і не розуміють своєї неграмотності, так що ні про яке виправлення і мови нема:cry:
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)