чи соромно бути неграмотним?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Marlen, 18 бер 2010.

  1. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Айяйяй...:sad:
    руколла....:sorry:
    Я темний не їв:scratch_one-s_head: навет такого...і навіть не знаю,як то писати....
    Відвідувачі таких закладів зобовязані таке замовляти правильно...
    бо сі спозорут....:sad:
    Особливо на 4-му поверсі....:sorry:
    Як то приємно чути,особливо,коли рулять Януковичітабачніки і іжеснімі....
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. Marlen

    Marlen миється в бані

    а нетиповий інтерєр смакували? вприкуску з автентичною піццццою.
    чи може захоплюючий вигляд з вікон заворожував Ваш погляд на гарно освітленому місті?

    повторюся - це не коменти під якоюсь статтею і не дописи на форумі. ці тексти опублікували як короткі статті-огляди. тобто я заходжу на сайт і бачу там такий ось огляд. з претензією на ресторанну критику. з такими писаками нам ніякий табачник не страшний, вони і без нього мову спаплюжать так, що ой-ой-ой.
     
  3. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    +100:good:Іноді запишешсь, та так,що вже дійсно не звертаєш уваги на помилки..........Але потім звичано потрібно все ретельно перевірити(відредагувати).Помилки трапляються скрізь,люди не бездоганні, і їх граматика,також.Головне не те ,чи вірно проставлені коми,тире,іт.д. а який текс викладається,який його характер і зміст,щоправда коли це --НА ДЕРЖАВНОМУ РІВНА (на рівні телебачення,радіо,тощо...(хоч радіо -- можна уникнути)),тоді це не є правильно...А щодо письменників,чи поетів,то здебільшого вони також редагують свої тексти не без сторонньої допомоги,вони ж бо поети в першу чергу,а не лінгвісти...Хоча одне одному не заважає:)Трапляються помилки також автоматичні....за це судити не варто:)А от щодо сленгу - то я не проти ...а сама іноді розбавляю лексику,спец.фразами,слівцями і т.д.-це як,емоціна окраса особливо тут на форумі,і в окремих темах,-ЦЕ РОЗСЛАБЛЯЄ (іноді також потрібно).
    У нас приміром, є такі люди яких не начитаєшся,так солодко,енергійно заряджені сленгами слова.Краса.
    P.S.МОВА- надбання нації і її не потрібно паплюжити, і навіть не соромитись своєї безграмотності (це нічого не дасть)а потрібно вчитись,вчитись,і щераз вчитись...(як казав самі знаєте,хто:)...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    То він ручку розписував...:nea:
     
    • Подобається Подобається x 6
  5. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Все правильно, але будьте готовi, як i усi святi, до ролi великомученика :)))

    ЗI: взагалi, я й сам такий самий пурист щодо росiйської, тож позицiю ТС добре розумiю :blush:

    ---------- Додано в 11:13 ---------- Попередній допис був написаний в 11:10 ----------

    А нiчого, що некоректно проставленi коми той змiст можуть мiняти на зовсiм iнший?
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Так-так.

    Ми не народжуємось з енциклопедіями в головах, ніхто з нас. Ми їх можемо тільки створювати і доповнювати, і розмір цього вантажу говорить про нас багато.

    А взагалі людину не мусить цікавити писане-друковане слово, але бажання писати грамотно мало б бути присутнім. Так само, як манера письма (навіть у форумах).

    Я роблю багато помилок, вживаю багато чехізмів, і вдячна, коли мене виправляють. От чого не розумію - це коли у відповідь на зауваження без підтексту відповідають у стилі:"Чого ти вимахуєшся? Вчителька знайшлась!"
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Ви думаєте, що комусь буде цікаво спілкуватись з ходячим орфографічним словником?
    Можу засперечатись, що швидше будуть називати в компанії занудою або зазнайкою ніж хтось сяде підтягати грамотність. Нє? ;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. poetka

    poetka Дуже важлива персона


    Так.............Але ,то ше дивлячись,яка компанія;)
    Я вже про себе писала:
    Але треба знати межу.Нє?
     
  9. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Я си нагадав фразу єдного мудрого фацета:
    - Я знаю,що я нічого не знаю...Але інші не знають і того...:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Я вважаю, що виправляти того, хто не просить, негарно. А тим більше ніякий не обов'язок.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Окремих вчених товаришів не люблю.
    Скажуть -
    Москва це фiньска вiocка була ,зараз Москва наше місто,треба в "Московск" перейменувати.
    Вулиця Хохловка та Маросейка не культурно .Перейменуємо на вулицю "Украинская "i "Малороссийская". Є таци що лізуть зі своєю грамотністю туди куди не варто.

    Ось питання паньству.
    Яке українське розмовне радіо саме культурне і правільне?
     
  12. pelagiya

    pelagiya Active Member

    скільки толерантності до невігласів. пальцем їх не зачепи, бо це вже порушення прав людини ). якби ми були такими ж толерантними до осіб, що живуть за іншими принципами, ніж ми, то були б ідеальним суспільством.
    можна, звісно, не звертати уваги на те, хто як говорить і пише. зрештою, це їх особиста справа. але наша мова - це наша візитівка. звісно, в пристойному товаристві ніхто нічого вам не скаже, якщо будете говорити суржиком. але висновки зроблять.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    На форумах є місця для розмов про мову.Поважаю ці теми.
    Іноді в темі важливіше рецепт нпркл пітси, ніж це як її правильно на нашу назвати.
    Проблема що 150 років тому української писали інтелігенти зі вихованим густом, зараз пишуть усі хто до школи ходив.
    З сучасним лондонським діалектом що робити? Сьогодні його живі носії пакистанці і східноєвропейці.
    Можна си звичайно критикувати, як це роблять публіцисти, фахівці звичайно стежать за процесами.
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. ZENIT

    ZENIT Well-Known Member

    Щоб було соромно, треба щоб він був отой сором. А при суцільній безграмотності та безкультур"ї де ж йому взятися?
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Не соромно щось не знати,
    Соромно бути дурним - не користуватись тим, що знаєш.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. matvej

    matvej Well-Known Member

    Сором - це почуття інтимне. У даному випадку треба ставити акцент на правилах, а саме, що на загальногромадському рівні мовні опуси є неприпустимі, бо вони мають виховну роль і, відтак, сприяють поширенню невігластва як серед старшого покоління, так і, тим більше, серед молоді. На приватному ж рівні - справа особиста.
     
  17. found

    found Well-Known Member

    Сміх та й годі! Ви ще б запитались, чи користуємось ми інтернетом.
    Ніякий дурень не визнає, що він дурень. Звідки грамотному знати, чи соромно неграмотному за його неграмотність, чи ні?! Та й зрештою, що таке неграмотність? Помилка в слові ще не робить людину неграмотною.

    ---------- Додано в 22:21 ---------- Попередній допис був написаний в 22:13 ----------

    Наряд чи хтось буде соромитись того, що він не знає про принципи невизначеності Гейзенберга. Під "кимось" я не мав на увазі професорів квантової механіки, а звичайний пересічний народ, котрий зайнятий зовсім в іншій сфері. Те, що людина не користується тим, що знає, ще не робить її дурною :) .Тут до прикладу можна навести людей, котрі закінчили вуз по одному напрямку, а досягли успіху в зовсім іншому.
     
  18. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Бути неграмотним не тільки соромно, а й економічно невигідно. Крім того, неграмотна людина втрачає можливість користуватися таким наймогутнішим сьогодні ( і вже назавжди) пошуковим інструментом, як Інтернет. Як ви сможете знайти в Інтернеті необхідну інформацію, якщо будете шукати "винтелятор" або "велосепед"?

    :)))

    Єдине, що я не уявляю, це як виправити неграмотність у дорослому віці, якщо вона вже є... :scratch_one-s_head:

    Та як переконувати дітей стати грамотними, доки вони вчаться...

    На щастя, у власній родині це вдалося.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. found

    found Well-Known Member

    За таких думає гугл)))

    ---------- Додано в 22:48 ---------- Попередній допис був написаний в 22:47 ----------

    Вчитися ніколи не пізно, але перевчити когось і справді не така вже й легка справа.
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Я, наприклад, є неграмотним у бухгалтерській справі (благо, щастило на грамотних бухгалтерів поруч).
    І мене просто бісить, коли якась логістка чи дівчисько з абонвідділу починає мене грузити своїми термінами.
    Я її ввічливо перериваю і терпляче пояснюю, що моя справа - це мегагерци і децибели. Не кривися, дівчинко, ці поняття годують нас усіх. А твоя задача, дівчинко - бути на підхваті і полегшувати нам (інженерам і адмінам) життя, а не ускладнювати.
    Зазвичай з другого разу доходить.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)