Чи може бути РІДНА мова не одна?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем Руда Кішка, 13 лис 2007.

Статус теми:
Закрита.
  1. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    о_О тема про рідну мову, а не про вивчену...
    якщо з дитинства розмовляєш двома, якщо з підліткового віку розмовляєш двома -- акценту немає...
    але коли починаєш розмовляти двома мовами у зрілому віці -- позбутися його важко, бо мозок призвичаївся до правил однієї мови...
    тоді неправильно наголос ставиш, вимовляєш більш схоже до першої мови тощо.
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. TARIKAFR

    TARIKAFR Well-Known Member

    Ні. Я вірю в Бога і в те, що в цьому світі - все відносно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Правда.
    Тутка приміром в переселенців то так і називається - "на канікули додому дитину віддати, щоб мову трохи підігнати".
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. андрей-25

    андрей-25 Well-Known Member

    Ваше полное право. Не буду спорить.
     
  5. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Ну та я ж про то саме, якщо на рахунок набутої мови. Ми просто не порозумілися.
    Додам хіба, що акценту при зрілому віці тоді не те що позбутися важко - його просто практично неможливо позбутися. Що підтверджують також мовники.
    Як би ти чудово не говорив і як би не старався безпомилково "аборигенно" вимовляти - якщо і не на третьому слові, то на десятому реченні, але носій мови тебе "засіче" рано чи пізно всеодно.
    А от з дітисками, які виросли в двомовному середовищі, ситуація інша.
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Дивлячись, які мови. Я знаю людей які з пяти років постійно розмовляли анґлійською і все одно акцент лишився хоч і не значний. І вони з пяти постійно думають анґлійською.

    Українська і російська фонетично близькі. А от українська і анґлійська або тим паче кантонізька(китайська) або мандаринська(китайська) фонетично дуже різні. Коли я пробував вивчити китайську то кобіта яка мене вчила за місяць так і не могла мене навчити вимовляти більшісь звуків.

    Зрештою і тут є курьози. В анґлійській я вимовляю "р" правильно а в українській або російській картавлю і то дуже сильно. :dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 5
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)