Чи Львів більше польське чи українське місто?

Тема у розділі 'Українці у світі', створена користувачем Rinalta, 24 лис 2013.

  1. Bambook

    Bambook Persona non grata

    Слухайте, для чого задумувався Сихів - це одне, а що з того вийшло - зовсім інше. Факт, що більшість теперішніх будівель Сихова збудовані після 1991 року.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Mylnyk

    Mylnyk Well-Known Member

    мо 5% за України, або наводьте приклади з адресами
     
  3. lukasz

    lukasz Member

    głos znad Wisły

    Przepraszam, ale będę pisał po polsku. Kto jest zainteresowany zrozumie, a kto nie, zignoruje tę wypowiedź.

    L'viv / Lwów to miasto ukraińskie. Jest miastem Ukrainy. Taki jest faktyczny stan rzeczy na rok 2014.

    Jako Polak, zakochany we Lwowie od pierwszej wizyty w tym mieście
    (2010 rok) zdaję sobie sprawę, że jest on bardzo ważny dla Ukraińców. Jest ich ośrodkiem kulturalnym, narodowym. Ukraińcy / Rusini byli w nim obecni od początku jego istnienia.

    Wiem, że może być to trudne do przyjęcia dla strony ukraińskiej, ale Lwów to także bardzo ważne miasto dla Polski. To ogromna część naszej historii. To niesamowity wkład w naszą naukę, kulturę czy sport.

    Historia relacji ukraińsko - polskich nie jest łatwa, ale myślę, że Lwów / L'viv może być prawdziwym miastem pojednania naszych narodów.

    Możemy się tu uczyć szacunku do siebie nawzajem. Czasem ważne są proste gesty.
    Przy najbliższej okazji, gdy będę wybierał się na Cmentarz Orląt, zamierzam pomodlić się także przy Memoriale upamiętniającym żołnierzy ukraińskich.


    Dla nas, Polaków, Lwów jest dzisiaj ważny nie tylko ze względu na historię.

    Lwów, jest także dla nas ( przynajmniej dla mnie ) przedsionkiem Ukrainy, miejscem spotkania z kulturą ukraińską. To po wizycie we Lwowie zacząłem uczyć się ukraińskiego.

    Pewien Człowiek, powiedział 2000 lat temu: " Prawda Was wyzwoli".
    W Polsce przez długi czas mieliśmy problem z polityką historyczną.

    Dotyczyło to zwłaszcza ziem i miast, które znalazły się w nowych granicach Polski po 1945 r., a zostały odebrane Niemcom.

    I tak przez lata zaprzeczano niemieckim wpływom we Wrocławiu, Szczecinie czy Gdańsku. Dopiero niedawno zaczęliśmy jako Polacy przyznawać, że miasta te stanowią w pewnej mierze część dziedzictwa kulturowego Niemiec. Nie jest to może łatwe. Ale zawsze jesteśmy bardziej bliscy prawdy.

    W przypadku Lwowa, taka prawda historyczna polegałaby na uznaniu przez stronę ukraińską, że Polacy przez wieki wnieśli swój wkład w budowanie tego, co składa się na dzisiejszy obraz tego miasta.

    Nie chodzi o licytowanie się kto dał więcej, kto mniej. Chodzi o pewną prawdę.

    Kończę, bo robi mi się z tego polityczne przemówienie:) Życzę Lwowianom wszystkiego dobrego w tym czasie. Polska z Ukrainą. :uanew:

    Z modlitwą,

    Łukasz
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    lukasz, повністю підтримую Вас! ;)


    Це ми визнаємо і не заперечуємо, наприклад, такі вирази як "квартира в будинку польської забудови", "польський люкс" і т.д. активно вживаються і люди сприймають то як факт, на побутовому рівні абсолютно нема заперечення польського впливу на формування Львова. Зрештою, на офіційному теж :) Хоч наша історія була складна і є гострі моменти, але, на мою думку, польсько-український діалог йде в доброму напрямку.
    Дякую за підтримку, вона дуже важлива! Вашій країні теж успіхів та розвитку! [​IMG]

    П.С. білий колір на прапорі є, його не видно просто на фоні :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я думаю сучасні львівяни колишній польський Львів просто експлуатують як атракціон, ще поробили всіляких дуркувастих ресторацій, шось типу "Копальня сала", де ходять навіть не заради кухні як мало би бути, а шоб подивитись на дуркувастість. Але так званого старого Львова насправді дуже мало. Забери театр, забери костьоли - пішки ще не розігнався, як "Еуропа" різко закінчилася, а все решту - стандартна радянська забудова і пострадянські тимчасові халабуди, пофарбовані емульсійков.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    ... бруківку, будинки, пам’ятники, каву, залишки ґвари, назви, легенди, парки, львів’ян))))
     
  7. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    Нічого собі - дуже мало. Ви окрім центру ходили по Личаківській, Замарстинівській, Коновальця, Хмельницького, Городоцькій, Шевченка, ціла Привокзальна з бічними, куди туристи не доходять. Старої забудови повно, лише відвідувачі,як правило, обмежуються центром.

    ---------- Додано в 01:20 ---------- Попередній допис був написаний в 01:19 ----------

    Франка, Пекарська, Левицького, є цілі вулиці старі і райони
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Які легенди? Львівське 1715 чи шо? Бруківка - тото все швидко закінчується, як я казав, декорації для посидіти. Залишки ґвари - залишки польської мови, так само як архітектури.

    ---------- Додано в 01:29 ---------- Попередній допис був написаний в 01:21 ----------

    Ну повно, і шо, я наприклад навпаки не люблю ці затхлі приватні сектори сторічної давності.
    І назви якісь, весь час по вулицям... Не романтично взагалі, шо це таке - "в районі Сахарова", "в районі Дудаєва", офігіти польсько-український еуроколорит. Зараз вже у всіх "на слуху" райони міст Новоросії, в них якось колоритніше, вони не по вулицям називають райони.
     
  9. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    які неймовірно глибокі знання!)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Як культурне явище в наші дні Львів - суцільний фейк. Він не продукує нічого справжнього, тільки розважає східняків польськими будинками. Битися головю в стінку не потрібно з приводу фейку - це риса всієї України.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Мушу сказати, що на цій гілці хворумний спєцназавєц абсолютно правий.
     
  12. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    А щось вам взагалі подобається у Львові?
     
  13. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ну є багато відкритих людей, є непогані продукти, подобається масив "новий ЦУМ".

    Ще в мене в кабельній мережі є два львівські канали - 2-й і ZIK, то не подобаються! Село і люди, більше нічого не скажеш. Ведучі запинаються, профанація суцільна.
     
  14. Alicia

    Alicia Well-Known Member

    Харчування? Які саме?
     
  15. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    продукти, шо на базарі продаються, ще випічка всяка там, хліб. В звичайних місцях, "для всіх", центральна частина міста з розпіареними рестораціями мене не цікавить.
     
  16. avatarwin

    avatarwin Well-Known Member

    мені особисто подобаються Львівські кацапи- освободители
     
  17. Yurko NOTOCO

    Yurko NOTOCO Хлопський фільозоф

    ...які могуть нормально жити,працювати і процвітати у Львові поряд з Поляками і Євреями,за умови ,що влада Буде знаходитись в руках Українських Національних Керівників і Сил,типу "Свобода",Правий Сектор,Української Ансамблеї,тощо!
    :uanew::drinks::bandera:
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Yurko NOTOCO

    Yurko NOTOCO Хлопський фільозоф

    Вартує вибрати в майбутньому мером Львова Ірину Фаріон,во-о!
    Всі,як дзиґарки будуть ходити по-львівськи під українську музику і мову!
    Хоча деякі(деякі!) далі будуть триндіти,що то нацизм! Але вона то скоро вилікує,тим паче в такий от,як нині час! :yes:

    [​IMG]
     
  19. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Юрку, то доведесі вас штрафувати, бо ви шось варнякаєте на суржику, то по москальськи, то по польськи. Ірина Фаріон такого не любит!
     
  20. Yurko NOTOCO

    Yurko NOTOCO Хлопський фільозоф

    Варнякаю на суржику???
    Йой,холєра ясна!Україншька галицького розливу на форумній триндільні,то суржик? Свят,свят!
    Офіційно при Ірці Фарійоновій,ві Львові на Україні,як на мене,буде україньшька полтавського розливу! І то добре,добре буде...я сі тоді підовчу,як буду в школі,училищі якомусь працювати ненароком,во-о!
    А як буде Галичина,то...хе-хе,то будете то моє шпрехання україншькою галицького розливу називати і...писати латиницею слово кurva,як словаки,або кurwa,як поляки!
    То-то буде юж по-галицьки!
    А нинька шо? Фаріон ще ж не мер Львова!
    Спершу виберемо Ї віди Львова депутатом ВР,во-о!
    А шо? Голосуймо за нашу Ірину Фаріон!Я юж За!:uaflag::bandera:
    Дзеку,дєкую-ти за рекляму!:drinks:

    [​IMG]
    http://www.youtube.com/watch?v=JMtInLKaUUo
     
а де твій аватар? :)