Чи є хабарництво гріхом?

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Slav, 2 чер 2022.

 1. Slav

  Slav Well-Known Member

  Чи є хабарництво гріхом?

  Дуже очевидно, що хабарництво -- це велике зло. Але формально нігде в Святому Письмі не сказано, що хабарництво - це є гріх. Це ще раз підтверджує недосконалість Божого правосуддя.

  Це ж саме стосується інших видів корупції.

  Що можна про це знайти в інтернеті:

  хабарництво гріх - Google Search

  хабар гріх - Google Search

  корупція гріх - Google Search

  Якби Боже правосуддя було досконалим, то в Божих заповідях та у Святому Письмі було би написано, що хабарництво та корупція є гріхами.
   
  Останнє редагування: 3 чер 2022
  • Тупо Тупо x 1
 2. Мих

  Мих Дуже важлива персона

  Якби ви ще читали Біблію...

  Закон Божий, наданий Мойсею для народу Ізраїлю, забороняв брати хабарі, «оскільки хабар засліплює очі навіть тих, що добре бачать, і спотворює свідчення справедливих» (Вихід 23:8; тут і далі – Сучасний переклад Українського Біблійного Товариства). Це ж правило повторюється у Второзаконні 16:19: «Не будеш викривляти на суді закону, не зважатимеш упереджено на особу і не братимеш хабарів, адже хабарі засліплюють очі мудрих і викривляють слова справедливих». У цих двох уривках чітко вказані негативні наслідки хабарництва. Воно викривляє справедливість. Воно засліплює мудрість і проникливість, затьмарює правду та спотворює слова праведних перед Господом.

  Закон був ще суворішим у випадку хабара заради вбивства невинної людини. Суддя, який брав хабар, аби засудити до смертної кари невинного, прирівнювався до найманого вбивці, – він підлягав прокляттю (Второзаконня 27:25). Були випадки, коли закон проти хабарництва порушувався, і це призводило до катастрофічних наслідків. Двоє людей, що свідчили проти Навота (1 Царів 21:4-16), і обвинувачі Степана (Дії 6:8-14) були, ймовірно, підкуплені; в обох випадках загинули безневинні люди. Коли високопоставлені чиновники дають і беруть хабарі, це призводить до зла в суспільстві. «Цар, вірний у правосудді, піднімає країну, а людина, ласа на хабарі, нищить її» (Притчі 29:4). Хабарництво є однією з характеристик корумпованого суспільства.

  Ісая пророкував проти вад Ізраїлю, що відвернувся від єдиного істинного Бога та Його законів. Пророк порівняв Єрусалим з невірною розпусницею; колись у місті панувало правосуддя, а тепер воно стало місцем повстань, убивств і грабежів. Ним керували ті, хто любив хабарі та гнався за грошима, які обіцяло хабарництво (Ісаї 1:2-23). Народу Ізраїлю не треба було йти шляхами зла, а наслідувати Бога в стосунках між собою: «Адже Господь, ваш Бог, є Богом богів і Владикою владик. Він – Бог великий, потужний і страшний, Котрий не зважає на особу і не бере подарунків» (Второзаконня 10:17).

  Найжахливіший приклад хабарництва в Біблії – це тридцять срібняків, отриманих Юдою за зраду Господа Ісуса. Безпосереднім наслідком його зради було те, що Христос був схоплений і розіп’ятий. Зрештою навіть сам Юда зрозумів, що скоїв зло, взявши хабар. Але коли він спробував повернути гроші первосвященикам та старшим, ті відмовилися від них, назвавши їх «ціною крові» (Матвія 27:3-9).
   
  • Подобається Подобається x 1
  • Тупо Тупо x 1
 3. Slav

  Slav Well-Known Member

  Якщо добре шукати в інтернеті, то можна знайти:
  Що Біблія каже про хабарництво?
  Якщо ви викладайте якісь цитати з інтернету, то відразу давайте посилання.
  Але чомусь в тих пошуках, які я вище виклав, ваше посилання не попадає.
  В тих всіх матеріалах, які знаходяться за допомогою Гугла, повинні бути посилання на тексти Біблії, бо так воно звучить переконливіше.
  Там тільки в деяких матеріалах є посилання на Біблію.

  Але якщо інакше шукати, то можна це посилання легко знайти:

  Біблія хабарництво - Пошук Google

  Хабар. Чи говорить Біблія щось про це? (ktsonline.org)

  БІБЛІЯ І ХАБАРНЦИТВО (viranadiylybov.blogspot.com)

  Хабар з точки зору Бібілії (blag.org.ua)

  ЧОМУ ВІРУЮЧИМ НЕ ВАРТО ДАВАТИ І БРАТИ ХАБАРІВ? (slovoproslovo.info)

  ХАБАРНИЦТВО. ЩО ПРО ЦЕ КАЖЕ ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА? | КИЇВСЬКЕ ПРАВОСЛАВ’Я (kyiv-pravosl.info)

  Я признаю свою неправоту в даному питанні.
   
  Останнє редагування: 4 чер 2022
  • Інформативно Інформативно x 1
  • Тупо Тупо x 1
 4. Slav

  Slav Well-Known Member

  Але в десятьох божих заповідях не вказано, що хабар є гріхом. В цьому вже є певна недосконалість Божого правосуддя. Дуже часто хабар є навіть набагато більшим злом ніж крадіжка.
   
  • Тупо Тупо x 1
 5. Levko

  Levko Well-Known Member

  Боже правосуддя - досконале!
  Хабар - це неправда!
  Неправда є, однозначно, гріхом, інструментом, чи якістю диявола. В Писанні диявол називається часто батьком неправди...
   
а де твій аватар? :)