Чайові

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Dzeko, 21 чер 2012.

  1. Samojlovu4

    Samojlovu4 Well-Known Member

    Пролюструвати би тебе гарненько, михасику, стопудово певно колись до податкової відношення мав, ше певно під Козаком чи Медведчуком, або банкір якийсь, бізнесмена, чи середній чинуша в міськраді. Святий та гожий такий собі львівшький греко-католик, патріота страшний і любитель каштани з вогню чужими руками тягати. Ситий і улесливий такий котяра в загальному болоті файно свою рибку ловить, навіть приблизно уявляю собі як ти виглядаєш.
     
    • Тупо Тупо x 3
  2. Finya

    Finya enjoy the silence

    А я ніколи. Згідна з Locke
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Сфера обслуговування - завжди людський фактор. І якщо людина старалась, аби я покинула її заклад з хорошим настроєм, то я їй його хочу покращити також.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  4. коли лишаєш офіціанту - то це чайові
    лікарю,вчителю,держ.службовцю- то це взятка))))) де справедливість,
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я би навіть сказав - хабар.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. comanche

    comanche загубився у пошуках часу

    все би добре, якби не одна проблема. В штатах та деінде в європі, офіціант працює без зарплати(звісно ж я говорю не про фешенебельні ресторани). В Україні, офіціанти заробляють 800-1200 грн базової ставки. Тому що основний пукт при прийомі на роботу - якщо ви стараєтесь то додатково отримуєте чайові які набагато вищі аніж ваша зарплата.
    Коли я катався по техасу, вашингтону і тд мене попереджали обов'язково залишати чайові в закладах де буваєш більше ніж один раз :) інакше офіціант, який тебе на халяву один раз обслужив, наступного разу Бог зна що зробить з твоєю їжею :) І всі це сприймають як належне. Якажу більше, чайові там залишати треба усюди: Автобус в готелі, водій якого забирає людей з літака: на виході баночка і 1$ чайових, в готелі ти кожен день маєш в номері залишати 1-2$ тому що покоївка прибирала. В ресторані 15% це мінімум. Якщо залишиш 10% це означає що їжа була огидна :)
    Хоча були заклади які принципово не брали чайових (заборонено, для прикладу). Але там весь обслуговуючий персонал на високій зарплаті.

    Щодо України:
    Є заклади які включають в рахунок 10 чии 15% чайових автоматично, але тоді хом'ячки починають бурити :) а чому так? мене погано обслужили і бла бла.
    Залишаються заклади в яких хавчик просто сам по собі дорожчий на 15%. Ви звісно ж не підете в такий заклад: бо нашо? якщо є заклад в якому на 15% дешевше. А вся різниця в тому, що в першому закладі офіціанти працюють без чайових, але їжа автоматично дорожча, бо якось треба платити зарплату тим офіціантам і зарплату конкурентно спроможну.
    Ви ж як кінцевий споживач підете в другий заклад, в якому все дешевше, та ще й будете дутись і пихтіти :)
    Моя вам порада, якщо вам сподобалось як вас обслужили - залиште чайові. Якщо ні, не залишайте. Але не розводьте демагогію - треба чи не треба, бо в кінцевому результаті все одно виграють заклади в яких люди будуть залишати чайові. Тому що в інші заклади, де дорожче, ніхто попросту ходити не буде (я не рахую принципових одиниць)
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  7. Veselka alj

    Veselka alj Well-Known Member

    Хороша порада, але що робити коли вас як то кажуть добровільно примусово змушують залишити чайові. Од до прикладу минулого тижня були в ресторані чи то барі коли розраховувалися то дали суму десь на 50 гр більше бо інакших грошей не мали, але офіціант нам решти не приніс, і довго не ніс, хоча ми вже хотіли іти звідтам, він тобто сам розпорядився нашими грошима!! Але це не правильно. Можливо я планувала дати йому іншу суму чайових, а бо взагалі не давати. А він нагло собі присвоїв)) Він повинен був принести нам всю решту, а ми свою чергу розпорядитися грошима давати чи ні.:)
     
  8. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Так досі нічого і не ясно з цими чайовими. Надивилися на "зарубіжні аналоги" - ну і давайте у нас теж так буде. Чи не буде? З нашими ресторанами, де просто розігрівають напівфабрикати з супермаркета. Скільки проблем піти в ресторан поїсти - сиди чекай пів-години поки вони зготують, потім думай чи давати чайові. На біса воно? Піти в стару добру їдальню самообслуговування. Швидше в три рази, а їжа така сама.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  9. comanche

    comanche загубився у пошуках часу

    ви говорите про різні речі.
    В хорошому ресторані їжа може готуватись годинами. А ви будете сидіти і попивати дороге вино. Це ресторан, це не забіг - перекусив.
    повинен був :) це вже інша крайність і я б сказав - привласнення коштів. За таке ви мали повне право попросити книгу скарг і вписати такий інцидент. Звісно він би вибачився і сказав що зовсім забув :) але то таке
    Справа не у зарубіжних аналогах а у підході. Ви вважаєте що офіціант ідучи на роботу повинен заробляти свої кошти не чайовими. Але власники кафе та ресторанів важають інакше. Тому що такий підхід вибудовувався роками. Якщо всі раптом перестануть давати чайові, тоді можливо підхід і зміниться, тому що офіціанти почнуть вимагати збільшення ЗП. Власники у свою чергу не збільшать її з повітря а піднімуть ціни на страви.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    "Ресторан" - не синонім слова "дорого" або "респектабельно". У нас в нашій радянській батьківщині хіба що. На світі повно і ресторанів і ресторанчиків, і ще всяких різних закладів, тобто менше офіціозу, більше діла.

    Не мій формат. Краще замовлю з доставкою.

    Взагалі не цікава їх доля. Наші ресторани накручують ціни безбожно, розбавляють, обважують, коротше облапошують клієнта як тільки можуть. Їх цікавить все шо завгодно крім кухні. Так шо всередині своїх схем у них все налаштовано як їм вигідно, шо мені за них переживати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. comanche

    comanche загубився у пошуках часу

    ой хоспаді, семантику мені теж знайшли :) я вжив це слово для того щоб показати, що маю на увазі. Якщо вам комфортно повести вашу дівчину/дружину/чоловіка в макдональдс на річницю весілля, зустрічання, просто на особливий вечір - go for it, хто я такий щоб вас судити :) Мені не комфортно. Іноді я хочу зробити якийсь особливий вечір, де мене обслужать по європейськи і використовуючи манери і сидячи в смокінгу і дивлячись на свою кохану яка у вечірньому платті.

    Теж так роблю доволі часто. насправді, одне другому не заважає

    Хе хе, от ви спробуйте відкрити ресторан/кафе чи бодай столовку і побачите :) як це легко і просто у нашій країні. І які величезні там йдуть потоки грошей у вашу кишеню.
    Повірте, якщо у вас буде смачно і ціни як навколо - то я буду вашим постійним клієнтом. Але звісно ж без чайових ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Який зашарпаний стереотип. Ну власне до чайових не має стосунку. Я мав на увазі що між "МакДональдсом" і вашим "європейським рестораном" є багато чого.

    Таких охочих повно. Ходять в обідню перерву то туди, то сюди, ніяк не визначаться де краще з гірших.
     
  13. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    То навмисне для скнар вигадали. Повинні ж вони хоч від чогось отримувати задоволення і нема нічого для того біль підходящого, ніж заощадити на чиїйсь платні :)
     
  14. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ага, Latana Royal, яка буває в ресторані раз на два місяці по великим святам вразила офіціанта своїми щедрими чайовими 10 грн.:))) Потім поїхала у відпустку і нікого не вразила, бо таксисту заплатила по ціні диспетчерської, а швейцара в її готелі не було.:)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223


    У ресторані завжди чоловік розплачується. Джентльмен, бачте.
    Щодо швейцара у відпустці - не скажу, бо ще не знаю :pardon:
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Ну оце ж така ілюзія "джентельменських повадок". В когось 200 доларів за душею, а туди ж, "джентельменичати".

    Таксисти я взагалі мовчу. Я деколи їжджу по одному маршруту туди і назад, знаю що це коштує 80 грн., а раз диспечерка не дочула як це в них водиться і таксист не знав що ми їдемо назад. Кажу - преоформіть значить, все одно таксі брати. Приїхали, він каже - 100 грн. Тобто чайові я йому дав, але він їх сам собі нарахував. Так шо мені цих людей абсолютно не шкода, вони себе не образять.

    Ще в "чайових" країнах дають чайові водіям туристичних автобусів. У нас такого не водиться. Якшо почнеш нашому водієві сунути чайові, він взагалі не пойме шо ти робиш.

    Так шо не треба мавпувати чужі традиції і звички заради самомилування, в нас інша система і все.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    що Ви маєте на увазі під тим словом "джентельменичати"? платити за жіку, чи давати чайові?
    якщо перше, то щодо мого особистого досвіду - ніколи у житті мені не доводилось платити за себе у ресторані чи кафе, коли потрапляла туди с чоловіком. Навіть коли ще до заміжжя траплялися такі, що збирали з тарілок недоїдені тістечка собі у сумку. В цих випадках я не цікавилась відносно чайових. То було цілком рішення мужчини.
    Коли ж з подругами заходимо - то якось само собою розуміється, що по рахунку кладеш таку суму, щоб билизько 5-10% від неї залишилось офіціантові.
    І ніколи про те не було якогось жалю, бо ні про що жаліти. Гроші - це енергія. І як любу енергію, чим більш, щіро не шкодуючи її даруєш іншим, тим більш її повертається до тебе.
    Тому мені взагалі не зрозумілі оті Ваші переживання щодо теми чайових, любий Дзеко.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Де переживання? Це неактуальна для мене тема. Я не буваю в "чайових" місцях. "В когось" - це саме в когось, якби я хотів згадати саме вас, то згадав би саме вас.
     
  19. Latana Royal

    Latana Royal Рахунок для переказів порад: 322 223 322 223

    тоді навіщо було створювати тему про те, що не хвилює? десь тут щось не сходиться
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)