Будівництво. Утеплення будинків

Тема у розділі 'Будівництво, ремонт, нерухомість і господарка', створена користувачем Max_N, 6 лют 2008.

Спонсор розділу - Енциклопедія новобудов: Енциклопедія новобудов
  1. Tony

    Tony Well-Known Member

    Ввечері коли буду дому скину ссилку на одну хорошу статтейку по тому.
    Зараз модно утеплювати ватою, ну але це я вже вважаю трохи завеликі панти.
    Особисто я утеплював пінопластом але там ше важливу роль грає не сам матеріал утеплення а штукатурка нанесена поверх нього. Вона має виконувати роль водовідштовхуючого матеріалу а не водопоглинаючого. Власне мене вчасно відговорили купувати дешеву яка розводиться краскою. Я купив Церезіт (мокра суміш яку змішують прямо в магазині (в Новій Лінійї представництво є). І знаєте дійсно хоч дорогувате але хороше - і вода собі сіткає, і колір не втрачається не вигоряє і тріщин нема і все тримається як має бути. А в сусіда за рік появились плями і потьоки фарби (він купив вітчизняну якусь)
    Правда тоді (років 5 тому здається) відро такого задоволення коштувало від 200 долларів. Тепер з теперішнім курсом - я безпоняття. Там можна було вибрати фактуру червячками (грубі і тонетнькі) або в горошок (такж щось 3 розміри).
    Клей (той який йде під штукатурку і яким укріпляється піноплест) також не варто брати самий дешевий - якийсь середній достстатньо.
    Якщо шось конкретно цікавить - питайтесь.
     
  2. tashyk

    tashyk Well-Known Member

    іноді пінопластом економічно не вигідно утеплювати..
    термін придатності дуже низький - 12 років..
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. woda

    woda New Member

  4. JaguaR

    JaguaR щасливий

    Керамічна фарба ТСМ ціна в районі 96 грн за літр (після 20 літрів, вроді, якась скидка є)
    В нас офіс нею фарбований.
    Шар в 0,6 мм заміняє 10см пінопласту для зовнішніх стін (для внутрішніх - 0,4 мм)
     
  5. statusquo

    statusquo Member

    Ну у скловати чи у мінеральної вати термін теж не надто високий. Вся проблема у тому, чим ту вату склеюють,- а саме у смолах (з яких, міжіншим, виділяєтся вільний формальдегід). Смоли розпадаються і вата сипеться

    ---------- Додано в 14:52 ---------- Попередній допис був написаний в 14:38 ----------

    ІМХО: утеплювати квартиру не дає 100% результатів. Утеплювати весь будинок - так, результат буде. Утепливши частину фасаду, а іншу залишивши відкриту, дає мінімальний результат. Стіни будуть промерзати і сиріти на відкритих ділянках, що буде відбуватись і на вашій утепленій частині фасаду, хоч і в меншій мірі.

    Тут колеги говорили про перевагу вати (скло чи мінералки) над пінопластом, але думаю, що у вашому випадку кращим вибором буде пінополістирол (ну пінопласт по простому). Чому?- вата (яка б вона не була) має так звану "точку роси" себто пропускає певну кількість вологи. А як ви говорили, у вас сиріють стіни. Пінопласт же, вкладений професійно і щільно, ніч не пропустить. Тут ще може дехто сказати що від вологи має рятувати клей, - так, він врятує, якщо, як писав Tony, він буде кращої якості і найвищої ціни.
     
  6. nezabudka

    nezabudka вільна

    щось ви трошки заплутались. "То́чка роси́ — температура, при якій повітря досягає стану насиченості при даному вмісті водяної пари." (Вікіпедія)
    Ага. І особливо - нічого не випустить. Вата, натомість, "дихає".

    Інші недоліки пінопласту - токсичність та горючість. Клас горючості пінопласту - Г4 (найнижчий), вати - НГ (найвищий клас, матеріал абсолютно негорючий).
     
    Останнє редагування: 16 тра 2011
  7. statusquo

    statusquo Member

    Так, пінопласт дуже токсичний,- коли горить, в іншому стані полімер собі та й полімер.
    Ще відносно горіння. В будівництві використовується дещо інший пінопласт, так званий само затухаючий. Сам пробував: якщо запалити запальничкою погорить кілька секунд і затухає. Звичайно якщо тримати над газовою плитою або кинути у вогнище згорить повністю.
    Вата ж токсична завжди. Звичайно що коли вона ззовні дія її токсичності зводиться до мінімуму, але факт є факт.
    Я згоден, що вата краща у плані того що стіна дихає, але ця технологія працює правильно тоді, коли вата знаходиться в каналі, тобто ззовні і з середини є стіна. Коли ліпити її ззовні бажаний ефект не відповідає дійсному. Тим більше що через клеї з пластифікаторами і гідрофобну фарбу «дихання» не відбувається і переплата за вату летить в трубу.
    Повторюю ще раз: вата правильно працює між двома стінами, а не ззовні під клеєм.

    ---------- Додано в 20:49 ---------- Попередній допис був написаний в 20:42 ----------

    Ще додам відносно пожежної безпеки при укладанні пінопласту. Якщо облицьовувати весь фасад пінопластом, відкоси вікон слід робити зі скловати (nezabudka наштовхнула на доповнення) або з іншого не горючого матеріалу. (до прикладу я робив вдома з морозостійкої декоративної плитки)
     
  8. nezabudka

    nezabudka вільна

    statusquo, а як щодо звукоізоляційних характеристик? Як відомо, вата (і базальтова, і скляна) є набагато кращим звукоізолюючим матеріалом, ніж пінополістирол ;)
    Ну і ще повернемось до довговічності. Плити з пінопласту є нестійкими до циклів розморожування-відтаювання. Кращим за цими характеристиками себе показав екструдований пінополістирол.
     
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Чув, що у Європі вже відмовляються від пінопласту. Чому?
    Бо через 10-12 роківпінопласт перетворюється у сміття і опадає, тобто, якщо зробити дірку в штукатурці, то пінопласту нема, він весь на дні каналу.
    А доказом того і токсичності може бути наявний приклад. Якщо взяти кусок гарно порізаного пінопласту і просто положити його на повітрі, то вже за пару місяців його обєм помітно зменшиться, колись рівні, гострі кути стануть завкруглиними, нерівними.
    А через пару років той кусок пінопласту перетвориться просто на на сміття. У штукатурці, звичайно, він протримається довше, але не набагато.
    Що до вати, то звичайно, все залежить від того що це за вата, які смоли і добавки (для здешевлення) використані при виготовленні. Є мінеральна базальтова вата чиста, без добавок - оце класно, але вона трохи дорожча, але по суті вічна. Якщо кому цікаво - пишіть в ПП, дам координати. Мій знайомий займається виготовленням такої вати. Крім того у них засвоєна технологія, яка дає змогу під тиском через малий отвір стіни наповнювати канал тою ватою.


    Є ще один спосіб утеплення. Знаю іншу фірму, яка спеціалізується на утепленні спеціального матеріалу, що отримується на спалюванні вугілля. Він представляє собою кульки, наповнені повітрям маленького розміру. Матеріал не горить, плаває у воді, ззовні похожий на цементний порошок. Добре розводиться з цементом, чи вапном замість піску. Не втрачає своїх властивостей з часом, є, як одна з пропозицій для виготовлення теплоїзоляційних конструкцій у космосі. Ціна не більша за пінопласт. Можна заливати у стіну, або придбати у плитах для зовнішнього утеплення.
     
  10. statusquo

    statusquo Member

    НЕ буду руйнувати чудо-міф про вату, а скажу лише, що всьому є час і місце. Для чогось годиться вата, для чогось пінопласт. Для утеплення квартири, яка, гадаю, не стане сімейним гніздом на сотні років використовувати «вічну вату» не варто.
    Щодо інших технологій утеплення, насправді слід задуматися, чи можна зробити так, аби обійтися без них. Звісно безмірне використання газу (я це було в СРСР) відпадає.
    Але от цікаво як це наші предки не дубіли в своїх домівках. Маю на увазі не сільські хати з глини, соломи і дерева (хоча хороша технологія), а наприклад львівські будинки 18-20 стт. В чому фішка? - в товстих стінах (подекуди до 50см). Ну звичайно і цегла не пустотіла (яка теж за сучасними міфами допомагає зберегти тепло), а суцільна.
    І ще: всі міфи про перевагу одних будматеріалів над іншими створюються нічим іншим, як потужною рекламою їх виробників.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Дуже не поганий варіант, доречі, були б кошти.

    Краще метр стіни, ніж утеплювач, що заміняє той метр стіни. ІМХО.


    та який там міф?....
     
  12. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Мих цегла гірша від пінопласту в 15 разів по канадським таблицям-тобто метр цегли як 6-7 сантиметрів пінопласту
     
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    От я б з більшою радістю поставив будинок з метровою стіною, ніж з 6-7 см пінопластом.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Отже почну з першочергових порад.
    1. Обговорити вартість до початку робіт. Про що полюбляють забути сказати облицювальники:
    1.1 Про те, що площа вікон теж враховується як робота, але тоді не рахують погонаж відкосів. Насправді так буває, тому що з відкосами більше (довга длубанина) роботи, і беруть дорожче за 1.м.п відкоса. Якщо є довге вікно балкона, то там варто поторгуватись щоб відняли вартість матеріалу (того ж пінопласту)
    1.2 Про дашок над утепленням, якщо сусід над Вами не робить утеплення.
    1.3 Про те, що забивають один дюбель в одну плиту. Це пізніше приводить до викручування плити і хвиль на стіні, та навіть розтріскування. В плиту мають забивати мінімум 4 дюбелі (а ще п'ятий по середині), і це слід обговорити при погодженні вартості.
    1.4. Що площину утеплення слід заробити по швах по периметру, оскільки через нерівності будуть шпарини, і буде там сквозити. Заробляти слід з 4-х сторін, навіть під дашком
    1.5. Перетягуючий клей має бути для зовнішньої штукатурки, тому що часто полюбляють взяти звичайний для керамоплитки, а вартість знизити забудуть
    2. Не заморочуйтесь з вибором матеріалу утеплення. По характеристиках -вартість-довговічність-утеплюючі характеристики вони всі будуть майже рівні. Якби то був особняк, ну то можна було б задумуватись, а на зовнішню стіну квартири- довго думати лиш собі шкодити

    Так і є. Але різниця у вартості одного і іншого теж заставляє задуматись

    ги-ги. А що можна сказати на отаке ще? Довго вигадували? :)

    А отут зовсім не зрозумів, що пан хотів сказати, і хочеться перепитати, а пан читав топік що саме потрібно? Не знаю, як на мене фантазії не лише не допомагають, а інколи і шкодять.
    Насправді точка роси в будівництві має трохи інше значення, і являється ближчою до твердження nezabudka-и, але ще доповнюється міліметрами. Хто шарить в розрахунку стін, той зрозуміє про що я сказав.

    Оце ж либонь я сміявся довго. Не смію питати, у Вас гуманітарна освіта? В кожному технічному ВУЗі вчать, що полімер і є полімер, тому є явище старіння полімеру, і всі наслідки з того явища )))))))
    Думаю що Varvar-а не дуже турбують ці характеристики на зовнішній стіні, тому що їхня роль з тієї сторони аж надто несуттєва
    Є така спотворена приказка: лучше перєбдєть, чєм нєдобдєть )))) Прошу не ображатись, але окрім посмішки така писанина нічого не викликає.
    З цим погоджуюсь повнісю, на всі 100.
    І з Мих-ом погоджуюсь. Добавлю лиш те, що в Канаді трохи по іншому ставляться до будови, зовсім інший спосіб мислення (і він теж практичний для їхнього стилю життя)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. statusquo

    statusquo Member

    http://www.vata.com.ua/wiki=HxoTHA
    Пан не хотів ніц сказати бо він не пан. А я хотів сказати, що під словом будинок я мав на увазі всі 4, 7 чи 9 поверхів з усіма фасадними стінами, одну з квартир якого хоче утеплити varvar і що максимальний ефект буде коли весь будинок буде утеплено (всі мешканці скинуться, чи якийсь інший механізм – це не тема даного топіку)
    Освіта в мене не одна в тому числі і гуманітарна.
    А про пінопласт … ну словам моїм довіряти не треба - http://vrednoli.ru/2009/09/06/vreden-li-penoplast/. Я з пальця нічого не висмоктую.

    http://ru.wikipedia.org/wiki/Пенопо....B8.D1.81.D1.82.D0.B8.D1.80.D0.BE.D0.BB.D0.B0
    Про відкоси з мінвати теж десь читав, але то не суть важливо. Це, на відміну від вищесказаного як рекомендація, яку можна віднести до когорти авось пронєсьот.

    Так, знаю таке (родичі в канаді). Дивує все таки як капіталістичний світ ламає світогляд українців. Живе він собі в Україні і мріє про трьохповерхушку з цегли і щоб мінімум 100 років стояла, а приїде до канади і душі не чає в коробці з фанери і скловати (ІМХО)

    *підбірку посилань робив на швидку руку, але якщо копанути нетрі інету поглибше, в основному в всі пишуть однаково шо і на сайтах в підбірці (зразу зауважу: пишуть як має бути то одне, а як роблять – то інше, хоча як зроблять так їм і буде)

    ---------- Додано в 01:14 ---------- Попередній допис був написаний в 00:58 ----------

    Тут колега Picasso гарні пункти написав.
    А я додам до них ціни минулого року
    1. Утеплення за квадратний метр (робота + мат.) 180 грн.
    2. Відкоси 40 грн за погонній метр, тобто за сам кут (площа самого відкоса в квадратуру)
    3. Дашки не знаю (утепляв будинок)
    4. Дюбелів заставив 5 валити – один лівіше або правіше середньої точки листа, решта чотири по кутах спільні для сусідніх листів (обов’язково дивитися в руки, якщо високо купіть бінокль і дивіться знизу )))
    5. Шпарини – теж зле, - все ж знову дивитись в руки
    6. Клеї: І клей для приклеювання пінопласту (чорний)- ним клеїться пінопласт і наноситься перший шар, потім йде армосітка і другий шар
    ІІ клей гідроізоляційний (білий)
    ІІІ клей декоративний (білий) типу короїд (не обов’язково)
    Останній пункт – зовсім не згоден з Picasso відносно однакової ціни матеріалів. Вата вийде дорожче і по ціні, і по роботі. Проте правильний посил Picasso дав



    ---------- Додано в 01:26 ---------- Попередній допис був написаний в 01:14 ----------

    А вже ж, і монолітне перекриття стінка з пінопласту на собі тримати буде.
    А якщо серйозно то цегла є різна. Може і еквівалент 7 см пінопласту метру недоцегли за гривню 50, але ж є і хороша, наприклад б\у австрійська (напевне найкраща на сьогоднішній день)

    ---------- Додано в 01:27 ---------- Попередній допис був написаний в 01:26 ----------

    А канадці може тому і з фанери будують, бо в них фанера і пінопласт кращий за цеглу (жарт звичайно)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. sanyz

    sanyz Active Member

    П Е Н О П О Л И С Т Е Р О Л!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  17. paksivatova

    paksivatova Member

    вважаю кращим варіантом утеплення - мінеральну вату + вітробар'єр
    це все гарненько зашити якісним сайдингом або фасадними панелями
    в результаті отримуємо утеплений будинок та гарний,практичний фасад,що не потребує особливого догляду

    [​IMG]
     
  18. BastardO

    BastardO Well-Known Member

    Йклмн.а хтось толком скаже яку економію тепла дає ця теплоізоляція ?
     
  19. Torro

    Torro Member

    Доброго дня,Ви знайшли практично ідеальне рішення проблеми утеплення та оформлення фасаду.Дана технології має назву "Вентильований фасад" та вже давно та успішно використовується в Європі.В якості утеплювача використовується мінеральна вата,що прилягає до основної стіни,потім вентиляційний зазор (1-1,5 см),потім фасадний матеріал:в якості фасадного матеріалу може використовуватись сайдинг,керамічні вентильовані панелі або додаткова стіна в одну цеглу (клінкерна цегла).В Європі в житловому будівництві використовують два останніх варіанти,перевагами яких є довговічність (50-100 років),відсутність додаткових витрат на ремонт та обслуговування,а також чудовий естетичний вигляд на протязі всього терміну експлуатації.
     

    Вкладення:

    • Фото 5.jpg
      Фото 5.jpg
      Розмір файлу:
      94,3 КБ
      Переглядів:
      8
    Останнє редагування: 6 вер 2013
  20. Torro

    Torro Member

    Ось ще кілька зображень Фото 10.jpg

    Фото 13.jpg
     
а де твій аватар? :)