Мені здається ви перебільшуєте з допитами в КДБ. У Білорусі будь-хто може вийти на вулицю з плакатом і сказати "Лукашенко - хуйло", і нічого йому або її за це не буде. На пострадянському просторі найбільша кількість людей імющие доступ до Інтернету - в Білорусі. Ми читаємо і пишемо про що завгодно. Останні кілька років стали тшательно перевіряти туристів перетинають українсько-білоруський кордон. Багато зброї везуть в Білорусь, як українці, так і білоруси, після подій на Майдані 2014. Брест очима українця в 2013р.
Але у Білорусі заборонені неузгоджені мітинги, пригадую, були розгони навіть зібрань по вшануванні, наприклад, загиблих у якомусь теракті, з політикою чи якимись державними діячами не звязані, але... Чистота - можливо на вокзалі більший порядок, але деякі міські дороги, залізниця, приміські дизель-поїзди - не сильно відрізняються від українських. Господарство - свої помідори, грецькі горіхи - можна продати дорожче, воно тут майже не росте, на Берестейщині, Гродненщині - не дуже інші природні умови, ніж на українському Поліссі та Волині, також багато фруктових дерев ( слива, черешня, абрикос ростуть гірше, ніж у нас ) та лісових ягід, північніше, вже у Мінську, Могильові, Вітебську - картопля і сік " бярозьі ".
>Але у Білорусі заборонені неузгоджені мітинги, пригадую, були розгони навіть зібрань по вшануванні, наприклад, загиблих у якомусь теракті, з політикою чи якимись державними діячами не звязані, але... Несогласовнние мітинг заборонені в багатьох країнах світу, в тому числі в Австралії, США, Німеччини, СК, Франції та інших країн. Такі закони, а закони в Білорусі дотримуються. >Чистота - можливо на вокзалі більший порядок, але деякі міські дороги, залізниця, приміські дизель-поїзди - не сильно відрізняються від українських. Не згоден з вами. Якщо вам дійсно цікаво, то різниця в доглянутості сіл і малих міст помітна. Моя думка напевно 'зміщене', але Ви можете самі ознайомиться з темою докладніше. На ютубі і блогах велика кількість відеороликів і коментарів. >Господарство - свої помідори, грецькі горіхи - можна продати дорожче, воно тут майже не росте, на Берестейщині, Гродненщині - не дуже інші природні умови, ніж на українському Поліссі та Волині, також багато фруктових дерев ( слива, черешня, абрикос ростуть гірше, ніж у нас ) та лісових ягід, північніше, вже у Мінську, Могильові, Вітебську - картопля і сік " бярозьі ". Сільськогосподарськими продуктами Білорусь себе забезпечує на 95% згідно з офіційними даними. Решта продає іншим країнам. Імпортуємо екзотичні фрукти, рибу та морепородукти. І інше по дріб'язку.
Якщо взяти до уваги дещо санкційне, що Росія на пряму не бере, закуповує у Білорусі, виходить Лукашенко мандарини у теплицях вирощує? В Україні мітинги не заборонені, та і не будуть заборонені, доведено " Хрещенським побоїщем " 2014. Вірю, що із Лукашенком буде як із Чавесом у Венесуелі, Чаушеску у Румунії та із Каддафі у Лівії.
Так, дороги - це, мабуть, візитка Беларусі. На автобані можеш топити 100 від кордону до кордону. В Мінську та його пригороді дороги як дзеркало. Здається, та ладно, це ж столиця. Але поїхали на Дзержинськ - теж саме. На Вітебск - це ж саме. Як роблять покриття, то не економлять. Роблять на роки. На освітленні доріг теж ніде не економлять. Це отой самий "парадок". На Україні зараз проблема доріг вийшла таки на одне з перших місць. Дорожні роботи то тут, то там. Прем'єр їздить по регіонах і провіряє буром нове покриття))
Лукашенко - дуже хитрий голова колгоспу. Коли б він не витоптав біля себе пусте поле, його б не було вже давно в президентах. Демократія - це не з ним. Але ж поганий імидж в Європах не заважає йому якось заробляти на противовагах і правити далі, тримаючи "парадок" у містах і селах. Санкції для Росії йому- це раптовий фарт. І стабільний заробіток и "дрюжба" з Росією в одному флаконі. А диктатурне правління не дозволяє розводитись і жиріти олігархії. Що краще? Наразі з такими справами, як у нас, нам би років на 5 у президенти якогось розумного диктатора, тільки на 100% українця. Щоб державі заплатила великі откупні та сдриснула ота сволота, що роками п'є кров з українського бюджету. Може ми б виглядали не вельми демократичними якийсь час, але б воно того стоїло. Але нам треба стратега, і патріота, як би мовити - з залізною віссю в середині. Щоб бачив тільки користь України сьогодні і завтра, і його з цього шляху ніхто не міг би сдвинути. А оця парламентстько-президентська форма правління дозволяє никому ні за що не відповідати. Президент щось робе добре, щось не робе, щось робить не так як треба, хто знає це. У нього "полномочій нема", то крайній парламент. А парламентські фракції демократично мочать одне одного, і в пику не голосують за те, що горить як треба. А тут іде війна. Можете кидатись капцями.
Та ніяких капців. Так воно й виходить, що для демократії повинно бути високо усвідомлене суспільство. А як ні - то й порядку немає.
Для початку цитую Статтю 39 Конституції України Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей. Кидатися на мирну демонстрацію могли пси Януковича, десь у таких диктаторських державах як Росія чи Північна Корея. Ну складно сказати, що Білорусь значно багатша, попросити сигарету могли значно частіше, ніж у нас, люди у дорогому одязі, із дорогим телефоном, на дорогій машині - зовсім не частіше, ніж у нас.
Ну і фронтмен " Ляпис Трубецкой " Сяргей Михалок виїхав із Білорусі чи не через політичні переслідування. Пройшов футбольний матч збірних України і Білорусі у Львові, повертались футбольні фанати і вже на них у Хотіславі чекали зелені чоловічки.
У Білорусі зелені чоловічки врядли можливо. Я не втомлююся повторювати, що таких регіонів як південна і південно-східна Україна в Білорусі немає. На львівській арені було теплу гостинність футбольної команди Білорусі.
Та і Лукашенко заявляв, якщо хтось із країн-сусідів буде брязкати зброєю, скупчувати війська біля білоруського кордону, чи десь появляться якісь зелені чоловічки, що будутьзахоплювати адмін.будівлі - моментально піднімається вся армія і вводиться військовий стан, та поки що, нападати Росії, створювати якісь недореспубліки - не бачу потреби.
@lambda, вже тртій випадок, коли Ви ігноруєте моє питання. Мої питання незручні для Вас, пане Олександре-Кирило-Андрію?
До "В Україні чи на Україні" А если бы вас назвали Малороссами? 19 сентября 2015, 10:12 В первую очередь пишу для украинских друзей, использующих русский язык в общении. Заметил, что часто-густо люди пользуются термином "Белоруссия" и "белорусский". Говоря, что по-русски так пишется. Возможно, в России пытаются так писать. Но есть одно "но". Термин "Белоруссия" возник одновременно с терминами "Малороссия" и "Новороссия". Есть земля "Белая Русь" (исторически — северо-восточная часть моей Родины). Есть страна Беларусь. Есть нация беларусы (ну в крайнем случае — белорусы — если уж так советский русский язык нравится). Соответственно, согласно правилам того же языка должно быть "беларуский" вместо "белоруССкий". Почему в России пишут с двумя С? А по той же причине, что и "на Украине" вместо "в Украине". По той же причине что "малороссийское наречие" вместо "украинского языка". Если вас коробят "малороссии", "новороссии", "на Украине" и "малороссийское наречие", то представьте меня не менее коробит "белоруССкий". Я не белый русский. Я беларус. Можно назвать литвином — не обижусь. Но русским... бррр. То же самое касается названия моей Родины. Есть Беларусь, Республика Беларусь. Нет Белоруссии — она в больном воображении московской ваты. Соответственно на украинском языке есть "Білорусь" но нет "Білорусії". Есть "білоруський" но нет "білорусьский". Огромное спасибо за понимание. (Ігор Тишкевич)
Есть страна Республика Беларусь. Вкратце Беларусь. Этнос — белорус. Прилагательное — белорусский. Это норма в русском языке. По привычке россияне пишут и говорят Белоруссия. Беларуски, беларус — это по-белорусски. Правильно писать и говорить в Украине! Россияне и поляки тоже продолжают писать и говорить на Украине. Эта традиция осталась с тех пор когда Украина небыла суверенным государством.
Я Вас запитувала щодо міста в Австралії. А ще хотіла б, щоб Ви прокоментували цитату ось з цього допису: