Библиотека

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем bayard, 6 лис 2010.

  1. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    [​IMG]
    Эта книга рассказывает о человеке, которого советская пропаганда начиная с 20-х годов XX столетия сделала воплощением всего самого темного: предательства, обмана и человеконенавистничества — о Симоне Петлюре.

    Автор книги о Петлюре пытается доказать, что его герой не был ни суперзлодеем, ни супергероем. Он был политиком, и политиком искусным, хотя и противоречивым, сумевшим в течение десяти лет сохранить политическое влияние. А в политике слишком часто ради сохранения власти приходится снимать белые перчатки.
     
  2. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  3. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    [​IMG]

    Книжка спогадів «Сила доблесті» визначного українського військового діяча, журналіста і редактора, генерала-хорунжого Генерального штабу Української Національної Армії Павла Шандрука (1889-1979) - це роздуми про українське вояцтво, його добрі й злі прикмети, його перемоги, успіхи, невдачі чи поразки. Водночас це теж і поради та вказівки багатого своїм військовим і воєнним досвідом українського військовика, щоб у майбутньому не повторювати тих чи інших помилок. Це поради, чому саме слід звертати основну увагу на добрий військовий вишкіл українського вояка.

    Спогади П. Шандрука написані щиро і безпосередньо, по-вояцькому, без ніякого художнього розмаїття чи філософського осмислення життєвих подій. Адже спогади - це не твір уяви, а результат пережитого, пройденого на життєвих дорогах, роздуми про українське вояцтво, яке своїми чинами і кров'ю писало історичні сторінки літопису нашого народу в бурхливій першій половині минулого століття.
     
  4. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  5. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    Бажанський М. Моя Карпатська Україна: Синхронізація неповторних подій: Спогади. нариси. статті. - Київ: Світовид, 1995. - 107 с.

    Мова: українська

    Спогади Михайла Бажанського - журналіста і політичного діяча присвячені різним сферам життя Карпатської України у 1930-1940 рр.
     
  6. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  7. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  8. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  9. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    [​IMG]

    У збірнику вміщено праці підполковника УПА Степана Фрасуляка – «Хмеля», видатного теоретика тактики збройної боротьби.
    Спогади «Промінь волі» відображає ставлення селян до радянської, угорської та німецької окупаційної влади, яка за короткий проміжок часу від 1939 до 1941 рр., немов у калейдоскопі змінювала одна одну.
    У нарисі історії визвольної боротьби «Відтинок «Магура» автор описав зародження збройного опору на теренах Калущини й Долинщини (Івано-Франківська обл.), бойовий шлях багатьох повстанських сотень і куренів. Ця праця дає змогу подивитися на минувшину краю очима підполковника УПА, відтворити образи простих вояків армії та їхніх командирів.
    По-своєму унікальний повстанський підручник «Українська партизанка» може стати важливим джерелом для оцінки засад військового мистецтва УПА. У цьому виявляється систематичний та глибокий підхід до методів формування ефективної партизанської армії та ведення бойових дій на окупованій території.
    Ілюстрації на науково-довідковий апарат допоможуть повніше зрозуміти опублікований матеріал.
    Видання буде цікавим спеціалістам із військової історії, студентам гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів та всім, хто хче більше дізнатися про Україну в Другій світовій війні.
     
  10. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  11. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  12. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    [​IMG]

    Ця раритетна праця видатного українського історика, філософа й публіциста вперше побачила світ у Києві напередодні тотальної заборони українства Емським указом 1876 року. Професор Київського, а потім Софійського університетів Михайло Драгоманов вважав за почесний громадський обов’язок написати популярне дослідження з історії народу живою, рідною мовою.
     
  13. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    [​IMG]

    Ільюшин І. І. Протистояння УПА і АК (Армії Крайової) в роки Другої світової війни. - Київ: Ін-т історії НАНУ, 2001. - 289 с.

    Формат: djvu

    Мова: українська

    В монографії аналізуються причини і перебіг українсько-польського конфлікту в роки Другої світової війни. В центрі уваги автора - протистояння Української Повстанської Армії і Армії Крайової, а також антинімецька та антирадянська боротьба останньої на західноукраїнських землях. Здійснено порівняльний аналіз інформації у джерелах та наукових дослідженнях українського та польського походження.
     
  14. bayard

    bayard Дуже важлива персона

    Лизанчук В.. Навічно кайдани кували. Факти, документи, коментарі про русифікацію в Україні..- Львів: Інститут народознавства НАН України, 1995. - 415 с. - (ББК 63.3(4УКР)Л55)

    Мова: Українська, російська

    Щоб розкрити руйнівну, антинаціональну суть русифікації в Україні, в книзі використано сотні документів. Автор простежує магістральну лінію лиходійної політики білих царів-батечок і червоних комісарів-генсеків, спрямовану на знищення української мови і культури, витравлення духовності і ментальності нації. Показує морально-психологічні наслідки московсько-більшовицького месіанізму "російщення", який деморалізував український народ, придушував його національно-державну самодостатність, самобутність, самоцінність, породжував почуття меншовартості.
    Для науковців, вчителів, студентів, школярів, усіх, хто цікавиться непересічною долею українців.
     
  15. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  16. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  17. bayard

    bayard Дуже важлива персона

  18. Literator

    Literator New Member

    А журнал "дніпро" є в електронному варіанті. Дуже гарний журнал, хочу зібрати електронні варіанти.
     
  19. _Сокіл_

    _Сокіл_ New Member

    Я також чув про цей журнал, там помоєму є дуже багато різних тем, і навіть гемор. це правда?
     
  20. Милена

    Милена Дуже важлива персона

    о_О:scratch_one-s_head:
     
а де твій аватар? :)