Библиотека

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем bayard, 6 лис 2010.

 1. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]
   
 2. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 3. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 4. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 5. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 6. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 7. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 8. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 9. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 10. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]

  Автор зібрав і упорядкував відомості про історичні події, які сприяли виникненню Польсько-Українських конфліктів. У першій частині показано політику щодо України від подій, описаних у «Повісті минулих літ» до 1919 року.
   
 11. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]

  Це одна з етапних праць ученого, яка за радянських часів вважалася особливо крамольною. В історичному розрізі, доступно і переконливо автор показав усьому світові той воістину тернистий шлях, яким пройшла українська мова в умовах століть заборон, утисків і обмежень, дослідив феномен незнищенності її, як "душі нації", "найціннішого скарбу" народу. Водночас переконливо з’ясовується, яких негативних наслідків завдали процесові творення літературної мови репресії цензурних відомств царської Росії та політика партійно-більшовицького терору проти українського відродження в 20-30-х роках XX століття.

  Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, учителів, старшокласників, усіх, кому небайдужий процес ствердження української мови як державної.
   
 12. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]

  Історія українського війська (1917-1995)/ Упоряд. Я. Дашкевич. - Львів: Світ, 1996. - 840 с.

  Мова: українська

  Книга написана на основі найновіших, досі не опублікованих досліджень про військове будівництво в Україні у 1920-30-х рр., про історію формування та бойовий шлях УПА, 1-ої дивізії Української національної армії (дивізії "Галичина"), вперше широкому читачеві пропонуються і докладні розповіді про антиукраїнську політику повної денаціоналізації українського військового будівництва під час Другої світової війни та в повоєнний період, реалізацію ідеї відновлення національних Збройних Сил в умовах будівництва суверенної Української держави. Книга добре проілюстрована.
   
 13. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]

  Історія українського селянства/ За ред. В. А. Смолія. - Том 2. - Київ: Наукова думка, 2006. - 1300 с.


  Мова: українська

  Нариси узагальнюють дослідницьку роботу в галузі історії українського селянства, що здійснювалася в останні 15 років. Зокрема, в другому томі по-новому висвітлюються такі важливі епохи в історії селянства як суцільна колективізація сільського господарства та її політичні і соціально-економічні наслідки
   
 14. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]

  Империя памяти. / Імперія пам'яті.
  Российско - украинские отношения в советском историческом воображении. / Російсько - українські стосунки в радянській історичній уяві.- Год выпуска: 2004-2008
  Автор: Екэльчык С. / Єкельчик С.
  Жанр: Научное издание
  Издательство: "Критика"
  Серия: ББК 63.3(2)63 Є54
  Язык: Украинский
  Описание: Книгу Сергея Екэльчыка, канадского историка из Университета Виктории, посвященно интерпретации (репрезентации) прошлого в украинской науке и культуре сталинского времени. Автор развинчивает стереотипные представления о сталинизме как всеохватывающей и действенной диктатуре и на основе многочисленных архивных источников анализирует ограниченность и часто неефективность государственного контроля над культурой, важную роль украинской интелигенции в создании советской модели исторической памяти и возможность "прочитать" идеологически выдержанные произведения в украинском патриотическом духе.
  Было бы упрощением думать, доказывает автор, что российско-украинские отношения того времени - однобокий диктат "старшего брата".На самом деле это была сложная система контроля, компромиссов и конвенций, к которой активно привлекались украинские интелектуалы того времени.
   
 15. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]

  Армія безсмертних. Повстанські світлини (В. В'ятрович та В. Мороз)

  Упорядники: В. В'ятрович, Т.Гринвул, В.Гуменюк, В.Манзуренко, В.Мороз, с. Музичук
  Видавник: Центр дослідження визвольного руху
  Рік видання: 2006
  Місце видання: Львів
  Сторінок: 212

  Анотація:
  Книга містить більше 240 фотографій, які висвітлюють боротьбу відділів Української Повстанської Армії та збройного підпілля Організації Українських Націоналістів.
  Пропонований альбом є першою спробою комплексно розповісти читачеві мовою світлин про національно-визвольну боротьбу українського народу сер. XX ст. — одну із найбільш
  визначних та героїчних сторінок нашої історії.
   
 16. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]

  Архіви окупації: 1941-1944/ Упоряд. Н. Маковська. - Київ: Києво-Могилянська академія, 2006. - 872 с. - (Більше не таємно)

  Мова: українська

  У книзі вперше представлено інформацію про так звані окупаційні фонди державних архівів України. Понад півстоліття цей потужний документальний масив був здебільшого засекреченим і недоступним для дослідників. Тож його публікація слугуватиме розширенню джерельної бази дослідження історії Другої світової війни на українських землях, відкриє нові можливості для глибшого і детальнішого вивчення нацистської окупаційної політики, усіх сфер життя населення на окупованій території.
   
 17. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]


  Папакін Г. В. Архів Скоропадських: Фамільні архіви української родової еліти 2-ої пол. 17 - 20 ст. та архівна спадщина роду Скоропадських. - Київ, 2004. - 420 с.

  Мова: українська

  Монографія присвячена практично не вивченому сучасними джерелознавцями та архівознавцями історичному феномену - архівній спадщині української національної еліти, фамільним архівам, накопиченим представниками української старшини, шляхти упродовж 2-ої пол. 17 - 20 ст. - за доби Гетьманщини, періоду існування України в складі Російської імперії, до років Української революції 20 ст. тощо. Об'єктом архівознавчого і джерелознавчого дослідження став насамперед фамільний архів одного з найвідоміших в українській історії родів - Скоропадських.
   
 18. bayard

  bayard Дуже важлива персона

  [​IMG]

  країнська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави.
  Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за метувибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.
  Дмитро Вишневецький прагнув звільнити південні українські степи від панування ханських орд, знищити турецькі фортеці в пониззях Дніпра, а згодом і оволодіти Чорноморським узбережжям. Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа належали до тих постатей, чиїми іменами називають епохи. Окремі нариси в книжці присвячені Івану Виговському, Петру Дорошенку, Пилипу Орлику — видатним державним й політичним діячам, талановитим дипломатам.
  У книжці надається правдивий і об'єктивний життєпис цих, а також інших найвищих військових керівників українського козацтва.
   
 19. bayard

  bayard Дуже важлива персона

 20. bayard

  bayard Дуже важлива персона

а де твій аватар? :)