Безкоштовні поради з ремонту холодильників

Тема у розділі 'Електроніка', створена користувачем Aldo, 3 сер 2011.

 1. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Безкоштовні поради з ремонту побутових холодильників та морозильних камер. Свої питання можна задавати на: http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=56796

  У зв`язку з великою кількістю дозвонювачів - не всі встигають отримати консультацію.
  Просимо не зловживати часом, для цього перед дзвінком рекомендуємо уточнити:
  - марку, модель, cерійний та прод. номер.
  Наприклад: Ariston EDFV 450 XC; S/N 105140258; P/N 81173790101.
  - дзвінки приймаються з 9 00 до 18 00
  - забороняється звертатись за консультаціями по ремонту холодильників, гарантійний срок обслуговування яких не закінчився Відповідальність за надання недостовірної інформації несе користувач послуги.
  Виконання вищевказаних порад забезпечить час та якість консультації.
  Інформація про марку,модель,серійний та прод.номер знаходиться на табличці(наклейці),яка розміщується, залежно від марки холодильника:
  - в середині хол. відділення з лівої сторони;
  - на задній частині холодильника;
  - на рамі кріплення мотор-компресора.

  ---------- Додано в 23:57 ---------- Попередній допис був написаний в 23:55 ----------

  Дуже часто телефонують з питанням: "Як перевозити холодильник?"
  Відповідаємо:
  Як правило, в супровідній документації виробники обумовлюють правила зберігання, складування, розміщення холодильників усередині транспортного засобу та умови транспортування. Щоб убезпечити себе від збитків, більшість виробників вимагає перевозити холодильники обов'язково в заводській упаковці та у вертикальному положенні.
  Дотримуючись заходів підвищеної обережності, холодильники можна перевозити на невеликі відстані в горизонтальному положенні. Холодильник потрібно покласти на задню стінку, але так, щоб не пошкодити конденсатор. Можна покласти на бік, але так, щоб петлі були зверху і двері не могли відкритися мимоволі. Під холодильник бажано підкласти товстий картон або сукно, щоб не пошкодити забарвлені поверхні. Від можливих зсувів холодильник потрібно обмежити упорами і прокладками і закріпити м'якими ременями. Не можна покласти холодильник на двері, оскільки при цьому ймовірність пошкоджень буде найбільшою.
  При перевезенні по нерівній дорозі потрібно бути особливо уважним. Тряска та удари при горизонтальному положенні холодильника здатні викликати значно небезпечніші пошкодження, ніж при вертикальному. Багато деталей не розраховані на фізичні навантаження при горизонтальному положенні холодильника.
   
  Останнє редагування модератором: 4 сер 2011
 2. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Останнім часом дозвонювачі звертаються з приводу того, що "холодильники працюють постійно (не виключаються) та сильно нагрівається двигун холодильника".
  Відповідаємо:
  Середня температура в холодильній камері на одній з позицій ручки терморегулятора повинна відповідати (в залежності від кліматичного виконання) наступним значенням (ГОСТ 16317-76, ГОСТ 14087-80, ГОСТ 26678-85):
  • У (помірний клімат) - температура навколишнього повітря 16 і 32 ° С при середній температурі в холодильній камері відповідно не нижче 0 ° С і від 0 до 5 ° С;
  • Т (тропічний клімат) - температура навколишнього повітря 18 і 43 ° С при середній температурі в холодильній камері відповідно не нижче 0 ° С і від 0 до 7 ° С.
  Випускаються згідно ГОСТу 16317-87 холодильні прилади по здатності працювати при максимальних температурах навколишнього середовища (° С) підрозділяються на наступні класи:

  Холодильники:
  • SN, N → 32
  • ST → 38
  • Т → 43
  Морозильники та холодильники-морозильники:
  • N → 32
  • Т → 43
  При цьому середня температура в холодильній камері для холодильників типів SN і N повинна бути не вище 5 ° С, для холодильників типів ST і Т - не вище 7 ° С.
  Враховуючи аномальну спеку (вище 32), рекомендується:
  - встановлювати біля двигунів відповідні вентилятори, які можна придбати в магазині;
  - зменшити температурний режим до можливого мінімуму (поставити термостат на менше ділення або задати відповідні параметри (для холодильників з електронним керуванням).
   
  • Подобається Подобається x 1
 3. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Слідуюче питання, що часто турбує: "Як позбутися запаху в холодильнику?"
  Відповідаємо:
  Найбільш точне визначення такого запаху затхлість Щоб уникнути цього виїжджаючи на дачу або у відпустку і вимикаючи холодильник не закривайте його, залиште прочинені дверцята Якщо ж неприємний запах наявний і при включеному в мережу приладі - треба шукати і усувати його причину Практика показує, що неприємний запах у камері виникає під час недбалої експлуатації холодильника і поганого догляду за ним Адже раніше до появи приладів з автоматичною системою відтавання холодильник розморожували ніяк не рідше ніж раз на два місяці А якщо розморожували значить і мили або хоча б протирали вологою ганчіркою Тепер же така необхідність зникла в принципі, холодильник може працювати без відтавання протягом всього року Біда тільки, що його при цьому і не миють, що є негігієнічно і навіть шкідливо Але ж інструкції з правилами експлуатації до кожного приладу говорять що холодильник необхідно мити і чистити не рідше ніж два три рази на рік.
  Так що універсальна порада - частіше перевіряйте вміст свого холодильника.
  До виникнення небажаних запахів може привести і неправильне розміщення продуктів усередині холодильника. Так, молоко, вершки, масло, кисломолочні продукти, легко сприймають сторонні запахи. Тому їх треба тримати подалі від оселедця, сирої риби, копченостей, маринадів.
  До речі, необхідно відзначити, що для нових холодильників специфічний запах - цілком нормальне явище. Запах виділяється з деталей, виготовлених з полімерних матеріалів (внутрішня шафа, бар'єри на дверях холодильної камери, різні ємкості для зберігання продуктів). Практично всі пластмаси виділяють запахи - це їх особливість. Наскільки сильно пахне пластмаса - залежить від того, який вид матеріалів застосовує конкретний виробник. А так як холодильник на своєму шляху від заводу-виробника до кухні знаходиться в заводській упаковці з закритими дверима, то концентрація специфічного запаху в новому холодильнику підвищена і нерідко викликає у власника переляк і, як наслідок, розчарування в покупці. Але чим довше працює холодильник, тим менше відчувається цей неприємний запах, а з часом він зникає повністю.
  Позбутися ж від цього запаху в перші години допоможуть рекомендації з керівництва по експлуатації: вимийте холодильник і комплектуючі теплим розчином води з питною содою, потім прополощіть водою; на сухо витріть його м'якою тканиною і ретельно провітріть його протягом двох-трьох годин.

  Ремонт холодильників Ardo
  1.Двері холодильної камери не прилягає до холодильної шафи, спостерігається явний перекіс дверей холодильної камери по відношенню до дверей морозильної камери. У чому причина?

  -Таке дійсно відбувається, якщо двері холодильної камери були перевантажені пластиковими пляшками великої ємності, або банками з консервами. Якщо отвори під кронштейни, що знаходяться на верхній і нижній площині дверей не пошкоджені, то досить ослабити кріплення кронштейнів і відрегулювати положення дверей. Якщо отвори розбиті, то найпростіший спосіб, це перевісити двері на протилежний бік, при цьому для навішування будуть використані непошкоджені отвори з протилежного боку дверей, і не буде потрібен ремонт дверей.
  2.В холодильній камері немає холоду. Температура набагато вища, ніж потрібно.
  -Швидше за все, причина - витік газу (холодоагента) з холодильного агрегату. У такому випадку потрібно виявити конкретне місце витоку, усунути витік, і потім заправити холодильник фреоном. Але перш ніж заправляти холодильний агрегат рекомендується провести діагностику компресора, тому що при витоку компресор тривалий час працює без відключення, що може призвести до його передчасного виходу з ладу. При даній поломці потрібно звернутись до майстра
  3.У холодильній камері накопичується вода! Під фруктовим скринькою теж калюжа! У чому причина?
  -Причина криється в засміченні дренажної системи. У такому випадку вода, що стікає по задній стінці холодильної камери не виводиться в лоток на компресорі, а накопичується всередині холодильника. Для усунення несправності часто буває досить прочистити трубку, по якій вода стікає в лоток на компресорі.
  4.У холодильнику ARDO CO 2610 SH чути тріск з боку задньої стінки, немов ламається пластмаса. Потріскує щодня.
  -Явища «потріскування» в холодильних приладах виникають в результаті природних температурних деформацій складових частин холодильника-морозильника (полістиролу, алюмінієвого листа і трубок випарника). Дане явище не впливає на експлуатаційні характеристики холодильника і не може розглядатися як недолік виробу.
  5.Холодильник Ardo включається і тут же вимикається.
  - Швидше за все, несправне пускозахисне реле компресора, або сам компресор. Заміна пускозахисного реле, як правило, не пов'язана з якими-небудь труднощами, і якщо у Вас є навички роботи з електричним струмом, то можна спробувати замінити реле самостійно (хоча ми все-таки порадили б звернеться до сервісного центру або майстра).
   
  Останнє редагування модератором: 9 сер 2011
 4. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Ремонт холодильника Ariston

  1. Не включається компресор холодильника, хоча мережа точно в порядку.
  -Якщо у вас холодильник Ariston з електронним управлінням, цілком можливо, що не в порядку плата управління. Несправності в цій деталі блокують роботу холодильника, у результаті компресор не запускається. Потрібно відремонтувати або замінити плату.

  2. У нас холодильник Арістон з електронним управлінням, на зовнішній панелі знаходиться індикатор стану роботи. Так ось, він перестав горіти.
  -Проблема криється в платі управління. Буває вона просто вигорає, відбувається це через перепади напруги в мережі. Тому при використанні будь-якого електронного холодильника рекомендується встановлювати додатковий стабілізатор напруги. Особливо якщо мова йде про дачу або заміський будинок.

  Ремонт холодильників AEG.
  1. Холодильник включається і тут же вимикається. У чому причина?
  -Якщо холодильник не оснащений електронним управлінням, то швидше за все, несправне пускозахисне реле компресора або сам компресор. Якщо холодильник оснащений електронним управлінням то додатково - несправною може виявитися електронна плата. Реле можна замінити самостійно. Якщо несправна плата управління або компресор, то краще звернутися до фахівців, тому що в даному випадку ремонт холодильника AEG досить складний і може потребувати спеціального обладнання.

  2. У холодильній камері мого AEG продукти промерзають просто наскрізь. Температурний режим виставлений правильний.
  -Швидше за все, несправний датчик температури, менш вірогідний вихід з ладу електронної плати управління. У такому разі реальна температура в холодильній камері буде відрізнятися від виставленої на дисплеї панелі управління, в результаті чого холодильна камера стає "морозильною" в самому повному розумінні цього слова.

  3. Електронний холодильник AEG постійно видає на панелі помилку.
  -Цілком можливо, вийшов з ладу один із температурних датчиків.
   
  Останнє редагування модератором: 9 сер 2011
 5. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Питання, по побутових холодильниках та морозильних камерах, що не висвітлені в даній темі - можна задавати в приватних повідомленнях.
   
 6. Bambook

  Bambook Persona non grata

  В мене біда. Тільки відкриваю холодильник - вмикається лампочка. Що робити? :sad:
   
  • Подобається Подобається x 1
 7. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Якщо в холодильній камері - тоді все нормально. А якщо на стелі в кімнаті - тоді вимикач світла кімнати у Вас встановлений безпосередньо в холодильнику. Оскільки це перший випадок за всю історію - зверніться в ЖЕК.
   
  • Подобається Подобається x 3
 8. levandivka

  levandivka Не демократ, однозначно.

  ТАК, звичайно. Але перше ж повідомлення про спам у ПП про чудо-сайт... буде останнім.
   
 9. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Зрозуміло. Дякуємо за адекватне відношення.

  ---------- Додано в 12:26 ---------- Попередній допис був написаний в 12:21 ----------

  Ремонт холодильників Bosch
  1.Електронний холодильник Бош вмикається і вимикається відразу. Мережа справна - Ви спеціально перевіряли.
  -У разі появи такої поломки в даному випадку варто перевірити плату управління. Швидше за все, несправна саме вона. У такому разі краще звернутись до майстра.

  2.У холодильнику Bosch накопичується вода! Є наявность затхлого запаху . У чому може бути причина?
  -Необхідно перевірити справність дренажної системи. Якщо вона вийшла з ладу, вода не буде виводитися з системи, а почне накопичуватися в холодильній камері. Необхідно прочистити злив, а потім ретельно прибрати залишки води з камери. Наявність вологи всередині агрегату - викликає неприємний запах. Поки несправність не усунуто, від нього неможливо позбутися. Коли холодильник в порядку, можна прискорити процес вивітрювання запаху (метод вказано вище).

  3.Холодильник Бош вимикається, потім включається знову, але починає працювати в іншому режимі.
  -Швидше за все, несправний блок електронного управління (наскільки зрозуміло із запитання, холодильник у вас електронна). У моделях, обладнаних електронним термостатом, таке іноді відбувається. Перевірте зазначену деталь, у разі підтвердження прогнозу її потрібно замінити.

  4.Кожен раз при відключенні холодильника Bocsh компресор сильно гримить. В іншому холодильник працює нормально. Що це може бути?
  -У першу чергу необхідно звернути увагу на трубки, що відходять від нього: вони не повинні стосуватися корпусу холодильної шафи, а також на кріплення лотка для збору талої води - він повинен бути правильно встановлений на мотор-компресорі і теж не торкатися трубок і корпусу холодильної шафи . Якщо ж шум виходить від самого мотор-компресора, то потрібно його заміна на новий. Для цієї операції потрібна викрутка та шурупи на заміну.

  5.При включенні і відключенні холодильника чуються стуки всередині компресора.
  - Стукіт, які Ви чуєте, походять з-за зіткнення електродвигуна компресора із стінками кожуха компресора. Справа в тому, що електродвигун компресора встановлений всередині кожуха на пружинах, які компенсують вібрацію, що виникає в процесі роботи компресора. З часом пружність і форма пружин може змінитися, в результаті чого електродвигун зміститься щодо центру кожуха, й при запуску або зупинку стосуватиметься статором внутрішніх стінок кожуха. Усунути такий стук можна спробувати нахиливши холодильник так, щоб електродвигун внутрішню частину змістився у бік центру, тобто встав на колишнє місце. Нахилом холодильника не завжди вдається досягти позитивного результату, і у випадку занадто сильної деформації пружин, або їх поломки для усунення стукотів буде потрібно замінити компресор на новий.У такому разі рекомендуємо звернутись до майстра..
   
 10. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Ремонт холодильника Candy
  1. У моєму холодильнику з'явилась якась дивна речовина, що зовні нагадує пластилін. По всьому периметру внутрішньої шафи. Як із цим боротися?
  -Речовина, що нагадує пластилін, - це герметик, який використовується в старих моделях холодильників Candy. Через нагрівання контуру дверей він може вилізти назовні. Не треба лякатися, достатньо видалити його самостійно. Для цього краще використовувати ганчірочку і теплу воду, так як зіскребти що-небудь в холодильнику гострими предметами небезпечно: можна пошкодити верхній шар деталей.

  2. У холодильній камері немає холоду.
  -Якщо холодильник оснащений системою «No Frost», можливо, несправна система автоматичного відтавання морозильної камери. У такому випадку температура холодильної камери буде помітно вище звичайної, продукти можуть зіпсуватися. Також,можливо, знадобиться заміна датчика або тена.
   
 11. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Переваги та недоліки однокомпресорних та двокомпресорних холодильників
  Кожна система має свої переваги та недоліки.
  Основною перевагою двокомпресорних моделей вважається підвищена економічність, оскільки порівняно з аналогічними за розміром однокомпресорним холодильником, двокомпресорний споживає менше електроенергії . Звичайно, різниця енергоспоживання не велика, але якщо підрахувати за весь час експлуатації холодильника, тоді вийдуть значні кошти. Особливо це актуально в наш час, коли вартість електроенергії доволі висока.
  З технічної точки зору економічність двокомпресорних холодильників можна пояснити наступним чином. Як відомо, двокомпресорні холодильники мають незалежне регулювання температури в кожній камері, якщо система управління фіксує підвищення температури в одній з камер, тоді вмикається компресор відповідної камери, який вимикається після того, як тільки температура в камері достатньо понизиться.
  Однокомпресорний холодильник не має окремого управління на кожну камеру. Тобто, якщо потрібно понизити температуру лише в холодильній камері, відповідно вмикають один компресор, але відносно потужний, який одночасно з охолодженням холодильної камери вимушений додатково охолоджувати також морозильну камеру, яка на даний час цього не потребує.
  Ще однією перевагою двокомпресорного холодильника є наявність повноцінного режиму суперзаморозки в морозильній камері, а також можливість відключати, в разі потреби, одну з камер (наприклад, на час відпустки).
  Щодо однокомпресорних холодильників, то потрідно зазначити - на деяких моделях таких агрегатів, встановлено спеціальний електромагнітний клапан, що регулює направлення холодоагенту в камери. Завдяки цьому клапану, стало можливим охолоджувати камери незалежно одна від одної, що відповідно економить витрати електроенергії . В деяких одно компресорних моделях з клапаном, економія електроенергії більша, ніж навіть у двокомпресорних.
   
 12. nirvanka

  nirvanka просто фотограф

  В мене старий холодильник. Є регулятор темпетарури. Ставлю його на 1,5 , а він деколи сам на 0,5 перекручується. Чому так? Це механічний регулятор, навряд чи там є якісь сенсори чи що.. Спочатку думала, що зачіпаю його продуктами, які кладу поруч. Але довгий час нічого там не клала і все одно перекрутився. Чому то так?
   
 13. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Позначки на ручках механічних регуляторів температури (термостатах) мають значення від 1 до 5 або від 1 до 7 (в рідких випадках від 1 до 4). У Вашому, випадку скоріше всього, пластмасова ручка (якою ви користуєтесь для регулювання температури в холодильній камері) з часом зтерлась. Оскільки пластмасова ручка вставляється безпосередньо на металевий вивід термостату, який знаходиться за декоративною панеллю, відповідно хтось сильніше перекрутив ніж потрібно і ручка у формі "півмісяця" зтерлась або тріснула (людський фактор). В даному випадку потрібна заміна пластмасової ручки. Ціна питання від 8-10 грн.
   
  • Подобається Подобається x 1
 14. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Ремонт холодильників Daewoo

  1. При спробі включити електронний холодильник Daewoo лунає тріск там, де в нього знаходиться плата управління. Після цього відбувається запуск мотора, холодильник працює нормально.
  - Швидше за все, несправна плата управління її потрібно замінити або ремонтувати.

  2. В холодильнику з електронним управлінням горить індикація, а мотор не включається.
  - Знову ж таки, несправність плати управління. Ця деталь також може провокувати і іншу несправність, яка проявляється наступним чином: звуковий сигнал холодильника працює тихо-тихо. В обох випадках рекомендуємо звернутися до фахівців для проведення діагностики та ремонту.

  3. Холодильник Daewoo включається і тут же вимикається знову. У чому може бути проблема?
  -Рекомендуємо перевірити пускозащітное реле. Часто саме такі поломки провокують подібні несправності.

  4. У морозильній камері пропав холод. Що робити?
  - Необхідно перевірити нагрівач системи автоматичного відтавання морозильної камери і датчик відтавання. У разі несправності деталі треба замінити. Часто нагрівач виготовляється з кварцового скла, і при несправності датчика відтавання його буквально розчавлює накопичений лід.

  5. Кнопка, розташована на міжкамерній панелі в холодильнику Daewoo ніби трохи підгоріла, на ній стали з'являтися темні плями, хоча сама вона виконана із світлого пластику.
  - Так, в процесі експлуатації може відбуватися таке. Контакти в кнопці підгорають, і на поверхні кнопки з'являються темні плями. При цьому, сама вона може перестати функціонувати правильно. У такому випадку потрібно просто поміняти її, ні про які більш серйозної поломки ці прояви не говорять.
   
 15. fimor

  fimor Member

  Маю "чудо холодильник" Electrolux, раз на тиждень та зараза стікає водою. При чому тече десь з піднища, десь з під морозильника. Трубка яка йде з холодильної камери вверху тоже деколи випускає воду, але там все контролюю (банку підставляю, як шо шо). ....де там знизу з морозильника текти може?...шо воно таке?...і чому з певними періодами в часі тече?
   
 16. levandivka

  levandivka Не демократ, однозначно.

  В п'ятницю? під кінець робочого дня?
   
 17. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Для більш точної діагностики, потрібно вказати модель холодильника, а не лише марку. У Вашому випадку, потрібно в першу чергу перевірити дренаж холодильника, тобто пластмасову трубочку яка забезпечує стікання води з холодильної камери в лоток на компресорі. По-друге, якщо у Вас холодильник системи No-frost, потрібно розморозити протягом двох днів з відкритими дверцятами (не застосовуючи фен та інші нагрівальні прилади) - як показує досвід все буде працювати в режимі. По-третє проблема може бути з системою відтавання, але спершу зробіть вищевказані дії. Оскільки справність системи відтавання може перевірити лише майстер, не робіть цього самостійно - небезпечно для Вас та холодильника.
  Дякуємо, що звернулись.
  P.S. Не ставте регулятор температури на максимальне ділення. Чи часті у Вашому районі перепади напруги?

  Ремонт холодильників Electrolux.
  1. Дисплей на холодильнику Electrolux видає неправильні показання: періодично моргає, а іноді і зовсім гасне.
  -Швидше за все, винна електронна плата. Вона являє собою окремий електронний блок, який працює незалежно від холодильника вцілому. Тому ваш агрегат може бути в порядку і працювати зовсім правильно. А ось плату доведеться замінити.

  2. У холодильнику Electrolux немає холоду.
  -Цілком можливо, несправний термостат. Це найбільш вірогідна причина, якщо у вас холодильник з механічним управлінням. Якщо ж холодильник оснащений електронним управлінням, то проблема може критися в платі управління або датчику температури.

  3. Дисплеї обох камер двокамерного холодильника видають неправильні показання.
  -Причина може критися в платі управління. Ще одна з ознак такої несправності - покази на дисплеях різко змінюються при вимиканні і наступному включенні холодильника. Сам агрегат при цьому може працювати справно.

  4. Холодильник Electrolux, модель ER 3124. Морозильник працює нормально, а в холодильній камері температура кімнатна. Регулятор в холодильній камері виставлений на позначку "6" - максимум холоду. Що могло зламатися?
  -Найбільш вірогідна несправність - вихід з ладу терморегулятора (термостата) морозильної камери.

  Ремонт холодильника General Electric
  1.Холодильник Дженерал Електрик, начебто, працює, а холоду немає. Підкажіть, в чому причина?
  -Якщо холодильник оснащений системою «No Frost», то найбільш вірогідна причина - несправність нагрівача системи автоматичного відтавання.

  2.Температура в холодильнику весь час вище норми.
  -У першу чергу необхідно переконається, що конденсатор холодильного агрегату, встановлений в моторній ніші не забитий пилом. Для відновлення працездатності в цьому випадку досить просто попилососити конденсатор.

  3.При роботі холодильника Side By Side чується ненормальний шум в холодильній камері.
  -Причина шуму в вентиляторі, який встановлений в холодильній камері, і служить для додаткової циркуляції повітря при роботі холодильника. Після заміни цього вентилятора шум, як правило, припиняється.

  Ремонт холодильників Gorenje
  1. Як перенавесіти двері в холодильнику Gorenje RK61390W, чи є які-небудь труднощі?
  -Сама процедура перенавішування не представляє особливої складності, і детально описана в інструкції з експлуатації. Але не поспішайте починати перенавіску. Справа в тому, що нижній правий кронштейн не взаємозамінний з нижнім лівим, і перед тим, як почати перенавіску необхідно придбати відсутній кронштейн (в стандартній комплектації поки цей кронштейн не поставляється). Також не взаємозамінні декоративні накладки верхнього кронштейна дверей, і буде потрібно придбання необхідної накладки. Для того, щоб підібрати точний колір накладки, необхідно заздалегідь подивитися на наклейці (лейбі) всередині холодильника артикулярний номер холодильника, він позначений як Art. №.

  2.З недавнього часу почали помічати на підлозі холодильної камери калюжку води. Що це, і звідки береться вода?
  -Вода стікає з задньої стінки холодильної камери, це нормально. Але ця вода повинна проходити з спеціальний отвір у нижній частині стінки холодильної камери, і звідти стікати в лоток для збору води на компресорі. У Вашому ж випадку, як видно, щось потрапило в трубку для зливу води, і вода, замість того, щоб йти у лоток, стікає на підлогу холодильної камери. Для прочищення трубки для зливу води вам знадобиться гумова медична груша середніх розмірів, і ємність з гарячою водою. Вимкніть холодильник від мережі, візьміть і наповніть гумову грушу теплою водою, щільно вставте носик груші в отвір для стоку води на задній стінці холодильної камери і різко натисніть на грушу, щоб вода під тиском пройшла в дренажний отвір. При сильному забрудненні дренажної трубки повторіть операцію кілька разів. Зверніть увагу на лоток на мотор-компресорі, в який стікає вода з дренажного отвору, при прочищенні зливу не допускайте переповнення лотка і вчасно зливайте з нього воду. Для видалення води з лотка можна використовувати ту ж гумову грушу.
   
  Останнє редагування модератором: 15 сер 2011
 18. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Ремонт холодильника Indesit

  1.У холодильнику з'явився неприємний запах, все вимили і почистили, а запах не пропадає. Яка може бути причина?
  -Запах може виходити з лотка, який встановлений ззаду холодильника на компресорі. Зніміть лоток з компресора, і промийте його теплою водою з милом.

  2. Холодильник Indesit CA240. Не працює морозильне відділення, холодильна ж камера в робочому стані. Горить червона лампочка. Що б ви могли порадити в цьому випадку?
  -Відсутність охолодження в морозильній відділенні може бути пов'язано з декількома причинами, наприклад з несправністю температурного датчика, несправністю електромагнітного клапана, витоком хладагента з системи холодильного агрегату, несправністю електронного блоку управління. Точно визначити, що вийшло з ладу, можна тільки після огляду холодильника фахівцем.
   
 19. Полковник

  Полковник миється в бані

  Задолбали родственнички с этим не-фростом.
  Именно такой им нужен.
  А в чём прикол?
  Чем эта система от нормального холодильника отличается?
   
 20. Aldo

  Aldo Well-Known Member

  Система No Frost (в перекладі «без інею») призначена для автоматичного відтавання випарника і звільнити власника холодильника від необхідності проведення ручного відтавання. У різних виробників ця система може бути реалізована по-різному і мати різні назви. На даний час, холодильники, в конструкції яких використовується система No Frost, розділилися на два умовних види. В одного, вказана система використовується виключно для пониження температури в морозильній камері (у холодильній камері повітря охолоджується випарником, що «плаче»). В іншого, система No Frost працює на обидві камери, відповідно - випарник, що плаче, конструкцією не передбачений. Пониження температури забезпечується за рахунок подачі системою No Frost охолодженого повітря по спеціальних каналах між камерами. До складу системи входить блок управління, випарник, вентилятор, нагрівач відтавання і система зливу талої води. Випарником системи No Frost є змієвидний трубопроводів, усередині якого виробляється штучний холод. Вентилятор, що здійснює циркуляцію повітря в системі каналів холодильної шафи, забезпечує ефективну взаємодію між випарником системи No Frost і повітрям камер холодильника. Волога, що міститься в повітрі морозильної камери, неминуче осідає інеєм на ребрах і трубках випарника. Щоб уникнути зниження ефективності охолодження повітря із-за низької теплопровідності товстого шару інею, необхідно час від часу (як правило, кілька разів на добу) проводити відтавання поверхні випарника. Відтавання починається по команді блоку управління системи No Frost і відбувається під дією тепла, що виробляється спеціальним нагрівачем, встановленим на випарнику. Вода, що утворюється в процесі відтавання потрапляє в систему зливу (дренаж), по якій виводиться за межі холодильника для подальшого випаровування в навколишнє середовище.
  Система No Frost (без инея) предназначена для автоматического оттаивания испарителя и избавления владельца холодильника от необходимости проведения ручных разморозок. У разных производителей эта система может быть реализована по-разному и иметь разные названия.
  Существует две категории системы No-Frost. У одних, указанная система используется исключительно для понижения температуры в морозильной камере (в холодильной камере) воздух охлаждается плачущим испарителем. У других, система No Frost работает на обе камеры и плачущий испаритель конструкцией не предусмотрен. В обоих случаях, понижение температуры обеспечивается за счет подачи системой No Frost охлажденного воздуха по специальным воздуховодам.
  В состав системы входит блок управления, испаритель, вентилятор, нагреватель оттайки и система слива талой воды. Для обеспечения эффективного теплообмена между испарителем и окружающим его воздухом, трубки испарителя имеют развитое оребрение. Вентилятор, осуществляя циркуляцию воздуха в системе воздуховодов холодильного шкафа, обеспечивает эффективное взаимодействие между испарителем системы No Frost и воздухом камер холодильника.
  Влага, содержащаяся в воздухе морозильной камеры, неизбежно оседает инеем на ребрах и трубках испарителя. Чтобы избежать снижения эффективности охлаждения воздуха из-за низкой теплопроводности толстого слоя инея, необходимо время от времени (несколько раз в сутки) производить оттайку поверхности испарителя.
  Оттайка начинается по команде блока управления системы No Frost и происходит под действием тепла, вырабатываемого специальным нагревателем, установленным на испарителе.
  Как правило, система No Frost (испаритель, вентилятор, нагреватель, система слива) расположена в отдельном, специально для этого предназначенном отсеке холодильника, скрытом от глаз пользователя.
   
  Останнє редагування: 16 сер 2011
  • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)