Авторент, прокат автомобіля

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем Un.Known, 17 бер 2017.

  1. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Переважно мандруємо на власному авто, але існують цілі, коли авто не надто оптимальний засіб пересування. Проте на місці вже ну ніяк. Користувався хтось ренталкаром, герцем, авісом, чи ще якимись подібними сервісами?

    Питаюсь, бо переглянула декілька відео, читала блоги, і більшість пише, що авто, котре замовляли заздалегідь, не було в наявності. З іншої сторони, ціну завжди називали меншу, яка буває на сайті. Де правда? :)
     
  2. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Восени гостювали тиждень в друзів в Женеві. Залишатися тиждень на місці не хотілося, адже навколо Італія, Франція, ну і ціла Швейцарія з горами, озерами і замками. Подивившись ціни на громадський транспорт зрозуміли, що значно вигідніше орендувати авто.

    Це я і зробив за пару тижнів наперед на сайті http://www.rentalcars.com - Rentalcars.com , це сервіс типу як букінг, але для машин. Вибрав авто, яке подобається, і оплатив 4 дні. Це вийшло 180 доларів. При тому, що поїзд на чотирьох скажімо тільки з Женеви в Берн коштував більше 200 доларів. В вартість прокату входить страховка, оплата доріг Швейцарії. Машину берете з повним баком і маєте з повним баком повернути.

    По плану було з"їздити з друзями в столицю Берн, наступного дня удвох в Турин з ночівлею, а на четвертий день знову з друзями об"їхати кілька замків навколо Женевського озера. План, зрештою, було втілено :)

    Є нюанси.

    1. Зверніть увагу і запам"ятайте, в якої саме компанії ви берете авто. Бо на сайті представлені пропозиції багатьох. І коли я прийшов в пункт прокату в аеропорту Женеви, виявилось що там знаходяться віконечка десь шести компаній. Довелося підходити до кожного і питати чи часом не в них я орендував машину :) За законом підлості моя компанія виявилася в останньому віконечку, тобто хвилин 15 часу на рівному місці витратив на той обхід :)

    2. Треба мати кредитну картку з достатньою кількістю коштів, які компанія "резервує" я так і не зрозумів толком для чого. Типу як гарантія шо ти платоспроможний в разі чогось, може на штрафи чи шось таке. Коли віддаєш машину, ті гроші повертаються назад на картку. В мене з тим теж вийшла ціла коломийка, яка забрала кавалок часу, бо мені ніхто того не розказав, а на сайті я видно не дочитав. І виявилось, що на моїй кредитці не достатньо грошей, щоб вони зарезервували потрібну суму. В моєму випадку це було десь 200 доларів. Оскільки в мене в хаті якраз пройшов ремонт, то кредитка була випотрошена до глибоких мінусів. Готівку вони не беруть, так само як і дебетні картки. Вимагається виключно кредитка. Довелося юзати роумінговий інтернет (в пункті прокату вайфай не робив) щоб звязатися з друзями шоб переказали на кредитку кілька тисяч гривень. Як тільки картка була поповнена, вона тут же пройшла верифікацію і менеджер видав мені ключі від авто.

    3. Не варто розраховувати, що вам дістанеться саме таке авто, як ви собі забукали на сайті. Я наприклад вибирав Сеат Леон, дуже мені хотілося на новій моделі покататися :) А прийшовши на парковку я побачив шо мене чекає маленька потвора - Шкода Фабія в кузові універсал :) Хоча за наступні 4 дні я з нею дуже подружився, машинка виявилась дуже комфортна, доволі простора і надзвичайно економічна. В сумі ми накатали по Швейцарії, Франції і Італії майже 1500 км. Середня витрата палива склала 4.5 літра на сотню. Я за пальне заплатив в результаті якісь 80 євро.

    4. Платні дороги і тунелі. Дуже дорого у Франції. Трохи дешевше в Італії. На дороги і тунелі ми витратили більше, ніж на бензин. Поїздка з Женеви в Турин і назад обійшлася в майже 100 євро тільки за дороги і тунель. Це в два боки десь 600-700 кілометрів. Бензин і готель вийшов дешевше :)

    Юзайте функцію гугл мепс прокладання маршруту уникаючи платних доріг. За замовчуванням навігатор веде по автострадах, а вони часто платні.

    Хоча, коли ви в Альпах, безплатних альтернатив може просто не бути, особливо, коли на перевалах сніг, то тунель на Шкоді ніяк не об"їдеш :) А за проїзд тунелем на кордоні між Францєю і Італією в обидва боки деруть близько 50 євро.

    Ще є одна стаття витрат - парковки, але то не так багато насправді, якщо розібратися в системі, вибирати місця де дешевше або безкоштовно на певний короткий час. Сумарно на парковки пішло може 20 Євро від сили. То справді не так багато.

    До речі, хоча європейські автобани чудові і швидкісні, на них крім асфальту практично ніц не бачиш. Тому раджу користуватися звичайними місцевими дорогами, вони хоч і вузькі, але ідеально рівні, а краєвиди просто неймовірні, кожне містечко проїжджаєш наскрізь, вони всі цікаві, мімімішні, хочеться зупинитися і погуляти. Так ми часто і робили :)
    Правда тоді пильнуйте платні парковки, бо легко можна нарватися на штраф. Так я і зробив :) В одному з таких містечок отримав під двірник квитанцію на 40 франків (фактично 40 євро) . Штраф оплатив одразу як повернув машину, там же в аеропорту Женеви поруч з парковкою є поштове відділення.

    Ось такий досвід, здобутий на купі помилок, за які довелося платити часом чи грішми. Але дуже цікавий. Буду при нагоді цією послугою користуватися ще, в Європі це справді дуже вигідно.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 2
  3. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А вартість прокату в цієї машини є такою ж? Тобто - ти вибираєш машину по якихось параметрах (як я, наприклад), а отримуєш за ті гроші класом нижче, чи зовсім іншу (Шумік також якусь там хоче спробувати).
     
  4. prius

    prius Well-Known Member

    Вони повинні дати авто такого ж класу,якщо немає в наявності то класом вище за тіж гроші
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  5. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    У них клас машин там якось по своєму рахується. Тобто наприклад я знаю, що буде нас їхати четверо. То мені треба шоб було 4 дверей і великий багажник. Ще собі хочу коробку механічну і шоб був кондиціонер. Власне, Фабія універсал цілком підпадає під цю вимогу. Ясно що 3-дверний Поло мені не підсунули б замість Леона. Ну і коли тобі видає результати по твоїх критеріях пошуку, то пише ось так

    3IyUs1w[1].png

    Тобто придертися нема до чого. Зрештою, я з того приводу не дуже засмучувався. Леон, звісно, красунчик, але мене цікавив в першу чергу транспортний засіб, а не якийсь зовнішній аксесуар :)
     
а де твій аватар? :)