АВС доброго виховання, чи комплекси?

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем volk, 16 лип 2007.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    може бути презирство просто до гріха, необовязково до свого, але й не до конкретної людини.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Згодна.
    Головне, щоби презирство не поширювалося на гріхи якоїсь конкретної людини, бо тоді вже осуджуємо ближнього.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    А з чого Ви це взяли? Чи то Вам би так хотілося? Як приємно повчити в Господі Ісусі Христі!!!
     
  4. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    А з чого Ви взяли що в “пана Волка” ? Чи то Вам би так хотілося? Як приємно повчити в Господі Ісусі Христі!!!
    Коли я писав про стадне стояння в церкві, я констатував факт, що таке є, але це не означає, що всіх туди привело саме це. Бо багато-хто ходить в церкву мало не по графіку, а вдома ненавидить свіїх ближніх, і не дає їм жити. Є люди, які ходять на служби лише через "віру батьків", через традицію, а не через віру в Бога, щоб можна було доречно сказати колись: А ми - кожної неділі.....! А це, до речі, натурально, комплекс. Хтось ходить як римляни колись - за видовищем, бо нудьга дістає.
    Я коли буваю в церкві на службі, а це буває досить нечасто зараз, ( раніше набагато частіше бував, - сім"я знаєте-лі, дєті ) відчуваю себе так, ніби йду на побачення, це - свято, бо зміг відірватися від суєти. До того ж завжди, в будь-яку погоду йду пішки, хоча можна маршруткою, чи трамваєм,- бо то є жертва. А дехто мало не у царські врата на автомобілі приїжджає бо "достоєн єси". Не для того пишу це, щоб себе нахвалювати, а для того, щоб Ви зрозуміли, що є багато речей, від яких Ви ще будете "в шоці". І якщо я бачу це і інше, то як можу як християнин ненавидіти цих людей і ненавидіти їх гріхи? Ненависть - не є християнським поняттям. Відноситися з презирством до людської обмеженості, до гріховності, до тупості, якщо хочете, як явищ - то є нормально. При цьому нікого не ненавидячи.

    А скажіть мені, будь ласка, ці люди самі усвідомлюють, що вони в церкві? Що в "їхніх душах і думках", коли вівтар церкви звернений на захід, чи будь-куди крім сходу? Чи правильно, коли жіночки заходять в церкву в джинсах, чи коротеньких спідничках? З непокритими головами, намальовані? Чи правильно перед образом запалювати жарівку замість живого вогня? І ще багато інших запитань. Бо якщо щось робиш, треба знати ЯК, а не робити на власний розсуд. Якщо приходять просто відбути "мєроприятиє" - то Бог стає "вашим приятелем Христом", як кажуть свідки.
    То ви за що - за свідків, "віру батьків", чи віру в Бога?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Я, взагалі-то, за те, щоби до комплексів не приплітали Бога. Повторюю ще раз: комплекси - це з психології. До чого тут ці релігійні дискусії?
     
  6. TVgirl

    TVgirl Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Уважно перечитавши Вашу дискусію прийша до невтішного висновку про те, що найбільша розкіш - віднайти себе в цьому світі. Людина дивне Боже створіння в якому переплітаються Бог і комплекси, любов до одних ближніх та ненависть до інших. Нажаль,Melody цього ще нерозуміє. Я не маю права нав"язувати Вам свою думку, але дивіться уважно на людей навколо, прислухайтеся до них. Ви зрозумієте, що причина у volk казати різкі та неприємні речі не втому, що він з призирством ставиться до людей, це є бажання пробудити, ну хоча би Вас, Melody.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Не потребую пробудження. Давно пробуджена.
    А всім пропоную взяти словники і прочитати бодай значення слова "комплекс". Тому що для дискусії потрібно передусім, щоби інша сторона розуміла значення цього слова.
     
  8. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Ви вважаєте, що ці поняття можна співставляти? Це так само, як поставити в один ряд Бога і яєшню.
    Даруйте, але це смішно. Бог нас створив вільними істотами, а комплекси -наслідок виховання і соціальних табу. Я вірю в Бога і тільки в Бозі почуваюся вільною. В житті керуюся мораллю - тільки мораль робить з людини людину, визначає в житті орієнтири і певні рамки, а не комплекси, як тут було сказано.

    Інша річ - що хтось може мати комплекси на основі релігійного виховання чи релігійних табу. Тоді це окрема тема розмови.
    І ще раз раджу: почитайте Юнґа, він є у всіх бібліотеках.
     
  9. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    +1....
     
  10. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Що таке комплекс і які є його види, можна дізнатися з цього інтерв"ю.

     
  11. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Сама дія не може бути комплексом. Немає "комплексу ходіння до церкви". Так само те, що я говорю, не може бути комплексом. Всі ці дії можуть бути лише проявами певного комплексу.
    Комплекс - це сукупність думок, поглядів, ідей, які спричиняються до певної поведінки. Але не сама поведінка.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Я мав на увазі побутове значення слова комплекс. Тобто, власне, прояви певних комплексів. Взагалі-то обговорювалися не наукові аспекти психології утворення і проявів цих самих комплексів, а те, чи можне добре виховання стати "комплексом".
    Мені немає потреби Вас в чомусь переконувати, як і немає потреби доводити свою правоту. Я висловив свій погляд на речі, Ви можете згодитися, чи ні, але звичайно, останнє слово - Ваше ;)
     
  13. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Стара мелодія заїждженої пластинки.....
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Ви віткою не помилилися?
    Ось тут на форумі задавали питання про те, як ставитися до близьких стосунків до шлюбу, позашлюбних відносин, питання про "дивного віруючого", перл про те, "чи існує Бог" - хіба це не має відношення до виховання, і хіба це все не є затертим вщент флудом? А якщо виховання в нас переважно християнське, то все має відношення до Бога. Тільки чомусь християни задають питання про лесбійській досвід і про настання кінця світу, про пірсинг в пупку, і ще де-небудь. І т.ін. От мені і стало цікаво, як все це співіснує у світлих християнських головах, самі придумали, чи в церкві підказали, яку всі побожно відвідують? Чи живуть в нас християнські догми, чи живі думки?
    Якщо Вам надоїли ці дискусії, - не ходіть на форум, нащо воно Вам здалося? Але саме Ви звели дискусію до догми.
    А зі своїми гріхами я якось розберуся сам.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Так власне про це й ішлося... Не знаю, чого Ви так завелися.
    Втім, я теж. :padonak:
     
  16. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    А тепер, коли прийшли до порозуміння, можна й поговорити :)
     
  17. TVgirl

    TVgirl Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?


    Не можу до кінця зрозуміти Ваші слова - живете керуючись мораллю? Але кожна мораль, це правила та закони певного суспільства. В кожних законах та правилах існують певні табу, значить Ви погоджуєтесь на ці табу, тобто, підтримуєте соціальний комплекс (Ваша цитата " а комплекси -наслідок виховання і соціальних табу"). Завуальовані "орієнтири" та "певні рамки" це і є звичайнісінькі комплекси, в даному випадку корисні.
    Я недаремно пропонувала Вам вивчати себе, придивлятися до людей. Кожна людина більше, або менше - жертва своїх звичок. Вона переносить їх на все що її оточує. На жаль, церква не виняток. Ходити в церкву, бо ходять сусіди, ходили батьки і ми мусимо ходити. Я в юності зустрічалась з хлопцем, який, як і кожен галичанин, в неділю ходив до церкви. Знаєте про що він думав під час молитви, стоячи на балконі? Що буде, якщо він стрибне зверху на середину церкви і як усі здивуються. Мабуть, цей хлопець був винятком?
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Поділіться з нами своїм досвідом, як ви вивчаєте себе і оточуючих вас людей, як ви це робите...
    Невже їнших думок у нього в голові не виникало, тіко ця одна?
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Мабуть, цей хлопець мав якнайшвидше звернутися по психіатричну допомогу. Якщо в людини виникає думка про те, щоби стрибнути з балкона (і не має значення, де - в церкві чи у власній квартирі), то з психікою явно щось негаразд.
     
  20. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: АВС доброго виховання, чи комплекси?

    Ви говорите про суспільну мораль, я ж казала про особисту.
    Що для мене особиста мораль? Це отой "моральний закон у собі", який свого часу (поряд із зоряним небом) так здивував Канта. Кант, до речі, визначав мораль і свободу як спроможність людини давати самій собі закони. Висновок: кажучи про те, що в Богові я вільна і керуюся в житті мораллю, я мала на увазі, що та мораль, яку я прийняла за орієнтир у житті, не є для мене тягарем чи обмеженням у чомусь, тому що цей орієнтир я обрала свідомо.
    Знаєте, яка різниця між мораллю і комплексами? Мораль - це ті рамки і орієнтири, яких людина дотримується добровільно, свідомо. Комплекси - це рамки, які накинув їй хтось, в яких вона живе підсвідомо
    В психіатрії комплекси лікують. Аморальної ж людини не можна вилікувати жодними методами.

    Сподіваюся, розтлумачила зрозуміло. :)
     
а де твій аватар? :)