Атеїзм - що це таке?

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем lumencoelum, 18 сер 2008.

  1. ovod

    ovod Well-Known Member

    так ви ж те саме написали :)

    перетворю на аналогію....

    спочатку ви знали все... про велосипед.. всю теорію про те як на ньому їздити.. його властивості і параметри....

    але не знали як на ньому їздити.... ви знали як треба тримати руль і як треба крутити педалі, але їздити не могли...

    але потім коли взяли і почали пробувати помаленьку їздити на ньому... то з часом стало получатися і навчилися їздити і при цьому отримали такі гарні відчуття того що ви їдете, що захотіли допомагати іншим....

    а пізніше ви почитали ще раз вказівки як навчитися їздити на велосипеді і побачили як все просто...

    але ні початкова теорія, ні кінцева теорія вам не допомогла, шось було те шо було посередині.... але це була не теорія і не слова...

    це тоже така ж теорія....

    а це якраз те інше, що поза словами...
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Levko

    Levko Well-Known Member

    Ні одного ні другого немає в Бозі як джерелі любові.
    Якщо людина тримається за Бога через корисливість, або через страх, то вона насправді ще не пізнала Його і не п"є з Його джерела любові.

    ---------- Додано в 15:13 ---------- Попередній допис був написаний в 14:52 ----------

    А як людині донести "те інше, що поза словами" як не словами?;)
     
  3. ovod

    ovod Well-Known Member

    розказати можна, але зрозуміти зможе тільки той хто це вже отримав....


    той хто не отримав, зі слів зрозуміє тільки зовнішні ефекти, але це нічим йому не поможе.... поки сам не попробує...може тоді щось і получиться...
    а слова лишаться словами...це не більше як орієнтир, але не Шлях у вашому розумінні....

    я веду до того, що слова "прийміть Христа" для того хто ще його не прийняв лишаться словами... за ними нічого не стоїть.. вони цього не пережили і не відчули...

    ---------- Додано в 15:21 ---------- Попередній допис був написаний в 15:19 ----------

    а також і те що те прийняття можна зробити не через чиїсь слова
    а в процесі самого життя, навіть не знаючи про Христа...
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Levko

    Levko Well-Known Member

    Все вірно, п.Оvod!!!
    Так через те і розказується, щоб людина сама прийняла, відчула і пережила!!!

    Як вам захочеться спробувати ту ж грушку, якщо вам хтось, хто її уже пробував, спочатку не розкаже яка вона смачна?;)
     
  5. ovod

    ovod Well-Known Member

    так ту грушку мені мовчки можуть дати....а не тільки одним описаним методом....

    ---------- Додано в 15:44 ---------- Попередній допис був написаний в 15:38 ----------

    так думаєте що ніхто не хоче попробувати... просто за допомогою слів вони це зробити не можуть або ж не знають як....поки самі не попробують..
    а дехто тільки підходить до грушки, але не знає як на грушку вилізти і кидає то діло...

    а ви далі кажете, та йди і знайди грушку, а він каже шо шукав, але не найшов...
     
  6. Levko

    Levko Well-Known Member

    Тобто??
    Що ви маєте на увазі під методами "мовчки" і під "одним описаним "?
     
  7. ovod

    ovod Well-Known Member

    можна нічого не чути про Христа, а отримати те що отримали ви....
     
  8. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    Отже, людині яка тримається за Бога не через страх пекла, не для того щоб заробити собі дивіденди на потойбічне життя, фактично все одно (грубо кажучи) чи є те пекло чи немає, вона просто любить - Бога, світ, вона не шукає зиску а шукає любові..

    Але ж і атеїстові байдужі зиски чи наявність пекла - ще більше ніж тому хто істинно в Бозі і вірує, бо він у пекло як таке не вірить.
    Він може теж любити без страху і без користі, як і віруючий, а може і мати і страх і користь - як і віруючий (який насправді не пізнав ще Бога).
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Це ж елементарно, Фрезіє. Закон збереження ніхто не відміняв!
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Levko

    Levko Well-Known Member

    Як???о_О
    Біблія пише, що по-іншому отримати віру не можливо!
    Що віра тільки від слухання. Іншого способу нема!:)
     
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Люди, що померли до Христа потрапили в ад. І там вони очікували на Спасителя.

    Зверніть увагу на цитату:

    Отець ваш Авраам прагнув із радістю, щоб побачити день Мій, і він бачив, і тішився.
    А юдеї ж до Нього сказали: Ти й п'ятидесяти років не маєш іще, і Авраама Ти бачив?
    Ісус їм відказав: Поправді, поправді кажу вам: Перш, ніж був Авраам, Я є.
    (Ів 8:56-58)

    Авраам, який помер бачив прихід Ісуса і тішився. Після воскресіння багато хто звільнився з аду.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. ovod

    ovod Well-Known Member

    інструкція по водінню велосипеда пише шо для навчання водіння потрібно їздити на ньому.....і як саме....
    але той, хто цїєї інструкції в очі не бачив, стоїть в тих самих умовах, що її має...
    вони обоє не вміють керувати...
    але навчитися можуть обоє.... як і не навчитися....
    це як?
     
  13. Levko

    Levko Well-Known Member

    Рим.10:17
    Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове (через Слово Боже).
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. ovod

    ovod Well-Known Member

    і що слово Христове тільки в Біблії?
     
  15. Levko

    Levko Well-Known Member

    Ну так. Не в Корані ж...
     
    Останнє редагування: 20 жов 2011
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Чи може атеїст любити?

    Всяка любов, що існує у світі є від Бога. Бог є Любов. Коли ми говоримо, що атеїст сам від себе любить, то звідки у нього любов?
    Так само, як людина народжуєть не сама від себе. Батьки є учасниками, але вони не розуміють як воно стається, оце створення людини, її розвиток. Ні батьки ні дитина не впливають на те, що людина має талант до співу, чи немає. Чи вона має задатки доброти, чи жорстокості. Чи у неї буде весела вдача, чи ні. Чи вона буде легко все розуміти, чи їй прийдеться добре прикластися. Так само у нашому випадку з добротою атеїста. Народилась людина з вагомою часткою доброти і ми її бачимо, відчуваємо цю доброту і помилково думаємо, що це не від Бога, бо він атеїст.

    У Біблії є дуже гарне місце що до цього питання.


    Мт25:15 Одному він дав п'ять талантів, другому – два, а третьому один, кожному за його здібністю, і від'їхав.
    16 Той, що взяв п'ять талантів, негайно пішов і орудував ними, і придбав других п'ять талантів.
    17 Так само і той, що взяв два, також: придбав два других.
    18 А той, що взяв лише один, пішов, викопав у землі яму та й сховав гроші пана свого.
    19 По довгім часі приходить пан слуг тих і зводить з ними обрахунок.
    20 Приступив той, що узяв був п'ять талантів, і приніс других п'ять талантів: Мій пане, – каже, – ти мені дав п'ять талантів, – ось я придбав других п'ять талантів.
    21 Сказав до нього його пан: Гаразд, слуго добрий і вірний. У малому ти був вірний, поставлю тебе над великим. Увійди в радість пана твого.
    22 Приступив і той, що взяв був два таланти та й каже: Пане; два таланти передав ти мені. Ось других два я придбав.
    23 Сказав до нього пан його: Гаразд, слуго добрий і вірний! У малому був ти вірний, поставлю тебе над великим. Увійди в радість твого пана.
    24 Приступив і той, що взяв був лише один талант, і каже: Пане, знав я тебе, що ти жорстокий чоловік: пожинаєш, де не сіяв, і визбируєш, де ти не розсипав.
    25 Тому, зо страху, я пішов і закопав талант твій у землю. Ось він – маєш твоє.
    26 Озвався його пан і каже до нього: Лукавий слуго й лінивий! Ти знав, що я пожинаю, де не сіяв, і визбирую, де я не розсипав.
    27 Тож треба було тобі віддати мої гроші торгівцям, і я, повернувшись, забрав би своє з відсотками.
    28 Візьміть, отже, талант від нього й дайте тому, хто має їх десять.
    29 . Бо кожному, хто має, додасться, і він матиме над міру; а в того, хто не має, заберуть і те, що має.
    30 А нікчемного слугу того викиньте в темряву кромішню. Там буде плач і скрегіт зубів

    От третій - то є атеїст.:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Талантом в ті часи називалася міра срібла. Так от я чомусь думав - якщо ти не займатимешсі бізнесом, то будеш вкинутим у темряву. :)
    А чи можна прив"язати цю притчу до талантів в сучасному розумінні слова - точно стверджувати не беруся. Бо таке співставлення "любов-гроші (таланти)" для мене якось м"яко кажучи звучить не зовсім коректно.
    Хоча притча - на то вона і притча, щоби в неї кожен міг вкладати той зміст, який йому в даний час цікавий. Важке і спірне питання.
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Знаю, що гроші, але то притча. Гроші тут використано для того, що матеріальна людина краще зрозуміла. Переконаний, мова не про гроші.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. ovod

    ovod Well-Known Member

    третій не атеїст, а той хто свої таланти чи свою любов не використувує якимось чином.... це не обов'язково атеїст....
    хіба талановиті тільки віруючі? і там і там є і талановиті і бездарні...


    я думав в словах
    ви мали на увазі те що поза словами, а не самі слова.... бо якщо атеїст буде читати Біблію то не думаю, що з того буде якись толк... думаю буде тільки критика....
     
  20. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    Точніше було б сказати - не використовує на службу Богові... Бо таланти можуть бути також використані на спарави що Богові не милі, на своє власне звеличення чи збагачення.
    "Закопати" свій талант може, звичайно, не лише атеїст. Те, що людина не є власником своїх талантів і не може вживати їх як заманеться, нерідко буває відкриттям і для віруючого. Однак, у атеїста, на мою думку, більше шансів не використати їх за призначенням, оскільки він вважає свої здібності власним надбанням.
    Бездарних немає. В кожної людини є свої здібності та призначення. Чим краще вони використовуються тим більшими стають. Все залежить від вибору.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)