Альтернативна історія Львова

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Shykach, 3 січ 2017.

  1. Shykach

    Shykach Active Member

    Доброго дня львів"яни та гості форуму. Я давно займаюсь альтернативною історією. Нещодавно почав вивчати місце Львова у альтернативній історії, але зіткнувся з деякими проблемами. Треба допомога знавців історії міста та просто спостережливих львів"ян. Є один артифакт який пов"язан зі Львовом, це Відчинені двері зі сходами. Цей артефакт може зустрічатись у вигляді барильєфу на будинку, малюнком, гравюрою чи ще якось, але неодмінно будуть відчинені двері та сходи. [​IMG]
    [​IMG]
    Ось у такому вигляді він зустрічається у літературі. Якщо вам щось відомо, прошу написати у цій темі.
    P.s. В мене є теорія, що існувала у 15-18 століття незалежна держава під назвою Russia/Ruthenia зі столицею у Львові. А цей артефакт є державним герьбом.
     
  2. prius

    prius Well-Known Member

    Яка в дупі рашка
     
  3. Shykach

    Shykach Active Member

    Ви не уважно прочитали, це по-перше. По-друге, чи потрапляв вам на очі це зображення?
    P.s.Не треба сюди приплутувати політику та рашу (як ви виразилися). У цьому випадку треба читати Russia як Русія, похідне русин та вулиця Руська у центрі Львова.
     
  4. manur

    manur Well-Known Member

    І на чому вона грунтується?

    І ще.... як може людина вивчати якусь альтернативну історію ЛЬВОВА, не володіючи українською (обгрунтовано підозрюю, що ви, пане @Shykach, користуєтесь тирнетівськими перекладачами)?...
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  5. Shykach

    Shykach Active Member

    Теорія ґрунтується на багатьох джерелах, наприклад на мапах Абрахама Ортелія Theatrum orbis terrarum, Герарда Меркатора Atlas sive Cosmographicae, Діого Хомема, Себастьяна Мюнстера та інших. Вони всі позначали цю державу кордонами. У деяких збірках гербів зустрічається артефакт який я навів.
    P.s. Справді, у цьому випадку влучніше вживати дієслово "мати", ніж "є", але ваша думка хибна, що я користуюсь перекладачем. Я із Запоріжжя і дуже рідко користуюсь українською (мабуть ви і самі знаєте, що мова тут не поширена), і прийшов за допомогою. Якщо вас зацікавила моя теорія, я можу більш ґрунтовно викласти її у межах цієї теми.
     
  6. manur

    manur Well-Known Member

    В якому????????о_О

    А це недобре. Користуйтеся частіше і буде вам щастя. Не закликаю і не пропоную забувати російську - вона ще знадобиться при допитах полонених.

    Якщо це обсягом буде суттєво менше Біблії-Корану-Тори-Чйєловйєчйєскойкомєдіі разом взятих, то - прошу дуже. Не вважаю себе фахівцем з історії, але люблю щось таке цікаве почитати.
     
    • Смішно Смішно x 1
  7. tea man

    tea man 茶人

    Прошу Вас сказати з якого фоліанту взятий другий(нижній малюнок). Мова, якщо я не помиляюся, французька.
     
  8. Pototsky

    Pototsky פוטוצקי

    А чому без закінчення (-land) ?
     
  9. Shykach

    Shykach Active Member

    Land це англомовне та німецькомовне закінчення яке вживається до географічних об"єктів.
    Книга має назву Le monde Ou La Geographie Universelle contenant les descriptions, les cartes, & le blason des principaux pays du monde. Автор Duval, Pierre. Рік 1663 Книга є у відкритому доступі у Баварській бібліотеці MDZ-Reader | Band | Le monde Ou La Geographie Universelle / Duval, Pierre
    @manur Тексту буде не багато, більше буде малюнків.
     
  10. Shykach

    Shykach Active Member

    Вступ.
    1. Це моя власна точка зору на історію, я нікого не хочу образити чи будь яким іншим чином нашкодити.
    2. Всі наведені мною факти це офіційні історичні джерела, вони зберігаються у державних установах або авторитетних приватних колекціях.
    3. Що мене спонукало до пошуків у напрямку Русії як незалежної держави. Офіційна історія не відповідає на питання, чому сільське населення у так званих руських воєводствах або східних кресах моноетнічне та на 100% складається з українців. Також офіційна історія не відповідає на питання, чому україньська та польська культура так сильно відрізняється. І найголовніше, чому присутня дуже сильна свідомість щодо власної нації та культури у західних українців. За 450 років можна розчини будь яку націю, так було з прусами у Німеччині, так було з піктами у Шотландії, так було з сілезянами у Сілезії знову ж таки у Німеччині. Народ не може бути у поневоленні довгий час, він або розчиняється або виборює власну державу.
     
  11. Shykach

    Shykach Active Member

    Невеличка ремарка. Я сказав трохи неправди, щоб уникнути зайвих питань. Але зараз треба відкрити правду, та сказати що Русія була незалежною щонайменше з 1125 рік по 1719 рік.
    1025 рік
    Джерело Британська Бібліотека
    Автор невідомий з міста Кентербері
    Anglo-Saxon World Map
    На мапі ще немає Русії
     

    Вкладення:

    • 17689_900.png
      17689_900.png
      Розмір файлу:
      603,1 КБ
      Переглядів:
      6
  12. Shykach

    Shykach Active Member

    1190 рік The Sawley Map
    Джерело Музей Метрополітан
    Автор From the Imago mundi by Honorius Augustodunensis
    The Sawley Map | Pen and Parchment: Drawing in the Middle Ages
    Русія або Russia знаходиться біля Дунаю, а зовсім не там де офіційна історія вважає. Не біля Києва, Новгорода, Волги, Дону та ін.
     

    Вкладення:

    • 14093_900.png
      14093_900.png
      Розмір файлу:
      323,1 КБ
      Переглядів:
      7
  13. Shykach

    Shykach Active Member

    Вкладення:

    • 17487_900.png
      17487_900.png
      Розмір файлу:
      608,2 КБ
      Переглядів:
      7
  14. Shykach

    Shykach Active Member

    1260 The Map Psalter або Mauro Fra map
    Джерело The British Library
    Автор Мауро Фра
    Maps and views
    Які надписи є на мапі? Bilgaria, Albania, Ruseica [ ruʃeica ]. На цьому місці ми вже зустрічали схожий топонім Russia. Безглуздо казати, що це не одне і теж. Авжеж це різні варіанти одного топоніма.
     

    Вкладення:

  15. Shykach

    Shykach Active Member

    1250 Tabula Peutingeriana
    Джерело Австрійська Національна Бібліотека
    Автор монах Кольмар
    bibliotheca Augustana
    Тут немає назв держав, але є назви народів. Серед інших знаходимо ROXULAHI.SARMATE У більш пізніші часи назва трансформується у Roxolani. Це одна з назв народу, інші назви це русини або українці. Щоб не було ніяких сумнівів, Себастьян Кленович написав твір Роксоланія у 1584 році. Перші рядки виглядають так:

    Хай же ліси, якщо пісня про них, будуть консула гідні.
    Вергілій
    Найщедрішому та найяснішому сенатові славної львівської громади вірш-присвята автора

    О сенате славний, мужів достойних
    Зборе, що в пошані у мене завжди,
    Це тебе львів’яни — громада людна —
    Слухають радо.
     

    Вкладення:

    • 14863_900.jpg
      14863_900.jpg
      Розмір файлу:
      87,6 КБ
      Переглядів:
      6
  16. Shykach

    Shykach Active Member

    1329 Chronologia magna
    Джерело Національна Бібліотека Франції
    Автор Paulinus Venetus
    Paulinus Venetus, O. F. M., Chronologia magna.
    Я можу припустити що ріка на якій написано Rutenia, це Південний Буг. Чи потребує малюнок ще якогось коменту? Місце, час та обставини ставлять багато запитань, бо згідно офіційної історії цього не має бути.
     

    Вкладення:

    • 15400_900.png
      15400_900.png
      Розмір файлу:
      575,8 КБ
      Переглядів:
      7
  17. Shykach

    Shykach Active Member

    1339 Map of Angelino Dulcert
    Джерело Національна Бібліотека Франції
    Автор Angelino Dulcert
    [Carte marine de la mer Baltique, de la mer du Nord, de l'océan Atlantique Est, de la mer Méditerranée, de la mer Noire et de la mer Rouge] / Hoc opus fecit angelino dulcert/ ano M CCC XXX VIIII de mense augusti/ [in civitate] maioricharum
    Вже звична назва Ruthenia з'являється там де ми очікуємо. Між Дніпром та Дунаєм.
     

    Вкладення:

  18. Shykach

    Shykach Active Member

    1452 Mappa Mundi
    Джерело Американське Географічне Товариство
    Автор Leardo Giovanni
    World map 1452 :: American Geographical Society Library Digital Map Collection
    На цій мапі теж не позначені цікаві нам топоніми, але я звертаю вашу увагу на інший факт. Велику кількість міст, і вони знаходяться там де не можуть бути. Одне з них розташовано на березі Чорного моря, точнісінько на місці сучасної Одеси.
     

    Вкладення:

    • 16033_900.png
      16033_900.png
      Розмір файлу:
      909,7 КБ
      Переглядів:
      6
  19. Shykach

    Shykach Active Member

    1522 рік
    Джерело Університет Мінесоти
    Автор Lorenz Fries
    Ptolemy 1522 Fries - Bell Library: Maps and Mapmakers
    Русія присутня вже на звичному місці, правий берег Дніпра. По сусідству Lituvania, Prussia, Boemia. Звичайні країни які існували у той час.
     

    Вкладення:

    • 25768_900.jpg
      25768_900.jpg
      Розмір файлу:
      247 КБ
      Переглядів:
      5
  20. Shykach

    Shykach Active Member

    1535 рік
    Джерело Приватна колекція Баррі Рудермана
    Автор Lorenz Fries
    [Untitled Map of Poland, Russia & Hungary] - Barry Lawrence Ruderman Antique Maps Inc.
    Мапа охоплює лише невеличкий регіон східної Європи. На цій мапі ми вперше бачимо чіткі кордони, хоча у не зафарбованому вигляді на мапі вони відсутні. Знову бачимо Польщу окремо від Русії. Також бачимо багато інших держав які відділились від Русії. Можна зробити висновок, що почався період феодальної роздробленості в історії Русії. Зовсім не у той час як нам кажуть.
     

    Вкладення:

    • 26015_900.jpg
      26015_900.jpg
      Розмір файлу:
      195,6 КБ
      Переглядів:
      6
а де твій аватар? :)