Абстрактне питання про дивного віруючого

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем D.M., 10 лип 2007.

  1. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    ??????????????????????????????????????????????????????????????????????
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Cikavo, chomu Omar L'ul'ka v cij temi movchyt'. Tak garno vidpoviv na analogichnij...
     
  3. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Tobto ne zovsim movchyt', ale ne vidpoviv na postavlene pytann'a.
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого


    не все так однозначно, як ви тут висловилися.
     
  5. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Л. Толстой пережив у своєму житті духовну кризу через несправедливість того часу, в якому він жив. Він був людиною духовною і небайдужою, шукав засіб, щоб зробити усіх людей щасливими.
    Згадала, що досить давно бачила фільм, знятий здається по його повісті «Отець Сергій» за участю самого Бондарчука. Там йшлося про те, як молода куртизанка побилася об заклад, що спокусить самого о. Сергія. Але, щоб устояти перед спокусою, о.Сергій затиснув у руці ніж так, що йому відрізало палець. Молода жінка пережила сильний стрес від побаченого, відчула таке розкаяння, після якого вона зовсім змінила свій спосіб життя і навернулася до Бога.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    якщо за два тисячоліття розмаїті тлумачення біблії приводили як до малих бід (скажімо, спалення Дж.Бруно) так і до повномасштабних (на кшталт Святих Воєн) - то чому вам видається, що ваше тлумачення українського перекладу з чіплянням до сучасного значення українських слів, використаних в перекладі - вірне?
    І чи не видається вам, що перш ніж починати все тлумачити по біблії - слід би спершу добре вивчити філософію, історію філософії та просто історію?
    --
    Тобто віра - знань не потребує. Так, знання можуть привести як до зневіри, так і до укріплення віри, але - в загальному - віра та знання - то ортогональні вектори ;)
     
  7. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    В цьому контексті мені приходить на згадку ось-що. Згадаймо апостола Хому. Він був серед учнів Христа, бачив Учителя, розмовляв з Ним, бачив дива, які творив Він силою своєї Віри. Але не повірив у воскресіння :" аще не вложу перст во язвы твоя - не уверую, еже еси Христос".
    То що тоді казати про більшість інших людей, які увірували в Христа, ніколи не бачачи не лише Господа, але й учнів Його! Мені вбачається нормальним, коли здоровий агностицизм присутній у поведінці людини. Бо якщо легко повірив, - то легко й зречешся. Власне, крім віри, в такому розумінні людина нічого й не має, на відміну від апостолів і перших християн. Ви повірите у казку? Все одно будете все життя шукати "щось ще" ;)
    Хіба ще додам, що декого Бог за його ПРАВДИВУ віру нагороджує особистим містичним досвідом. Для цих людей (їх дуже мало, але вони, власне, і є справжніми християнами) Христос стає справді живим і справді тим, що колись проповідував в Галилеї.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Ще про віру. Це, правда, не про християнство, але, думаю, цікаво.
    Колись будда Шакья-Муні, (той, що запалює світильник), проходив через одне село. На той час він був вже доволі відомим. І один юнак, підбігши до нього, спитав: "Чи ти той бодхисатва, про якого говорять в нашому селі?", на що Шакья-Муні відповів - "Так кажуть". Тоді юнак сказав йому: "Але я не впевнений, що ти той, за кого видаєш себе. Якщо ти-будда, покажи мені яке-небудь чудо, і я переконаюсь!". Як стверджує легенда, Шакья-Муні зробив чудо, і хлопець з радістю вигукнув:"О, тепер я бачу, що ти і є той святий, тепер я готовий слідувати за тобою хоч не край світу!". Шакья-Муні ж відповів:"Так, але тепер ти мені не потрібний".
     
  9. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Шакья-Муні видно начитався Євангелії від Марка
     
  10. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    о Боже поки будуть мучити твоїх послідовників,де Ви того апостола викопали
     
  11. ermana

    ermana Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Хома то напевно той самий Тома невіруючий, чи як там його. Але от не пригадую, він був апостолом чи тільки учнем :rolleyes:
     
  12. Melody

    Melody Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    апостолом
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Омар Люлька

    Омар Люлька Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Та я вже давно хочу відповісти, але не постійно є нагода, рітко до і-нету дориваюсь, то приходиться обирати, на що відповісти.
    Є п'ять стовпів Ісламу, і віра в Єдиного Бога, перший з них, якщо хтось заперечує перший, то який сенц триматись чотири інших?..
    Як що ж цей абстрактний віруючий, визнає існування Бога, але йому не подобається творіння, тоді про яку любов до Бога та покірність можна казати? А це посуті основне. Одна мусульманка поетеса-суфій написала вірш такого змісту (вірш по арабські, я читав переклад на російську, тому не дивуйтесь за невдалу форму) -
    "О Аллаг, якщо я поклоняюсь Тобі із страху перед пеклом то кинь мене туди, якщо я поклоняюсь Тобі із бажаня опинитись в раю, то закрий для мене назавжди туди вхід, і дозволь поклоняюсь виключно із любові до Тебе", тому я не знаю чи такі "праведні" бунтарі можуть війти до раю, про це може знати тільки Аллаг, але дуже в цьому сумніваюсь...
     
  14. Омар Люлька

    Омар Люлька Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Олено, по-перше я читав «Отець Сергій», а по-друге давайте, хочь трішки проявим повагу до класика, і якщо він каже - "смотрите на меня, как на доброго магометанина", так і будем на нього дивиться, що б ми там собі не думали...
     
  15. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Гаразд.

    Знаю, що Толстой також розробив свою релігійно-філософську систему під назвою "толстовство".
     
  16. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Forpost

    Forpost Стоїк

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    е то Ви близькі по своєму світогляду до Свідків....Хто би що не говорив .окрім Мусульман і Язичників туть на Форумі .всі приходять до вчення Свідків
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    приходять і йдуть далі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Тоді виходить, що ВСІ монахи попадають в рай?

    Наскільки я розумію, Бога (особливо в контексті Нового Заповіту) люблять за Його досконалість. Таким чином, людина, яка не визнає і не прагне досконалості, виглядає справді дивною. Або не сповна розуму, або під впливом якоїсь іншої ідеї, яка для неї на даний момент важливіша.
     
  20. volk

    volk Well-Known Member

    Відповідь: Абстрактне питання про дивного віруючого

    Так, приблизно років за 500 до Христа
     
а де твій аватар? :)