А у нас поки є газ, а у вас?

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем zet, 11 лют 2008.

  1. рівнянин

    рівнянин Well-Known Member

    ??? А він в ГТС взагалі попав? Він заблокований. Чи можливо, де російський газ там і територія Росії? Технологія з Грузією тут те спрацьовує? Потрібне щось інше? У цьому випадку Росія цілком спрогнозована.
     
  2. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Будь ласка, спокійніше. Хіба ви не пам’ятаєте, що Нафтогаз говорив що йому потрібно 36 годин для того, щоб почався транзит і про те, що цей час потрібен для того, щоб заповнити систему? Ви собі уявляєте, скільки газу буде закачано в ГТС за 36 годин? ГТС вже працювала, газ там мусить бути, бо це не її перший пуск. Якщо його там немає, то його вже вкрали.:dntknw:
     
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    тут тре знати який тиск є у трубах у робочому стані і скільки зараз - при порожніх трубах. Якщо тиск у 5 разів впав, то й газу лишилось у трубах 20%.
     
  4. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    ГТС используется не только для экспорта газа из РФ. ГТС постоянно работает для снабжения потребителей Украины. Точнее эти две системы связаны, иначе как бы можно было бы закачать газ в газохранилище и обратно? ;) Вряд ли рабочее давление могло упасть в 5 раз без того, чтоб это было незаметно для внутренних потребителей. Более того, показатели рабочего давления всегда отнормированы. Поэтому пустой труба не может быть в принципе, а исходя из практики и газодинамики мне сложно представить на что необходимо 36 часов кроме как на очередную закачку газа в ПХГ.
     
    Останнє редагування: 14 січ 2009
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    а вони і відчули, як і зовнішні спживачі.


    для споживачів - так, а для транспортування?

    Президент України Віктор Ющенко пропонує РФ подати на Україну до суду у разі наявності у неї доказів несанкціонованого відбору українською стороною російського газу, призначеного для транзиту до Європи.

    Про це він заявив в м. Вісла (Польща) на спільній з президентом Польщі Лехом Качиньським прес-конференції.

    «Ми просили б звернутися до суду, в арбітраж, як це визначено діючою угодою», - сказав Ющенко.

    Президент відзначив, що «Україна не допустила несанкціонованого відбору» і «не приймає ніяких претензій» з даного питання.

    Глава держави також наголосив, що Україна повністю розрахувалася за спожитий Україною в 2008 р. російський газ, інформує РБК-Україна.
     
    Останнє редагування модератором: 14 січ 2009
    • Подобається Подобається x 1
  6. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    У вас не появляется мысли, что вся эта "война" - договорная? У России тупо нет газа, в Украине - очередная предвыборная кампания, кто закончит войну, тот въедет в выборы на белом коне? Иначе зачем так долго и так много терять? Или это уже переизбыток информации?
    Вот во время грузинской войны у меня, почему-то, было такое же ощущение, что война договорная. "Маленькая победоносная война". Или скажете, что пора отдыхать от информации?:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 6
  7. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Для трубопровода. Любого. См. здесь: http://frunze.com.ua/html/gpa1.html
    Можете оценить диапазоны изменения рабочего давления. Спрошу ещё раз: как же тогда трубы пустыми стали?

    Чушь. По многим причинам. Да и потом в любом случае, она будет обязана выполнить обязательства по объёмам поставки.
     
    Останнє редагування модератором: 14 січ 2009
  8. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    Вот потому, что не может и развязана эта "маленькая победоносная война". Я уже давала ссылку на статью февраля 2007, в которой было сказано вашими чиновниками, что газа не хватает и будет не хватать еще больше.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Вы верите словам журналистов из неизвестной статьи о заявлениях чиновников относительно таких вопросов? о_О Есть всемирно признанные оценки запасов, есть энергетическая стратегия РФ до 2020 (я уже давал ссылку) - это документы. Да и потом "победоносная война" может решить многие вопросы, но не нехватку газа - это бред.
     
    Останнє редагування: 14 січ 2009
  10. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    Это даже уже и не так важно, какие цели преследовала Россия
    - месть Ющенко
    - усиление значения других потоков
    - украинская ГТС
    - решение финансовых трудностей Газпрома
    - устрашение Европы
    - и т.д. и т.п.
    Лично мне интересно договорились о войне или таки воевали.
     
  11. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Згоден, є стандартизований тиск транспортування і що з того? Газ з труби буде втікати до тих пір поки його тиск не зрівноважиться з тиском на виході труби. Тиск газу на вході труби завжди більший, ніж на виході, інкше газ би не тік по трубі. Якщо вхід перекрити, то поки на вході тиск більший, ніж на виході, він тектиме. і тільки тоді, коли тиск на виході стане таким, як на вході, на всій трубі - він витікатиме. Тиск зрінявся - все газ перестав текти.
    Коли Росія перекрила - газ не переставав поступати у Європу, але тиск безперервно падав і коли став зовсім низьким - перестав текти. Тепер тре зробити тиск газу таким, яким він має бути у робочому стані, тобто збільшити тиск на вході і щоб той тиск появився у Європі, чув, тре не менше 36 годин, а не 2 години, як це зробила Росія і знову перекрила газ. Шо не ясно?
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Не ясно. Вірніше, ясно, якби мова йшла про систему, через яку протікають залишки газу після перекриття "на вході". Але ж наша "труба" працює. Працює в автономному режимі, забезпечуючи своїх споживачів. Цього не може бути, якби "труба" не була "закольцована", тобто перекрита з двох кінців. Інакше як? Інакше "наш" газ просто тік би в ЄС поки дозволяв тиск в газосховищах аж до того моменту, який Ви описали ("Тиск зрінявся - все газ перестав текти.") Чи щось не так?
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Singarella

    Singarella Member

    Цікаво, можливо на сайті є хтось з відповідною освітою, хто б міг професійно пояснити технологію транзиту? Оскільки поки, посилатися на статті журналістів, які є м"яко кажучи не спеціалістами в газовій галузі, не розумно. Наскільки я розумію, знову ж зі своїм технічним, але не нафтогазовим вузом, щоб певний об"єм газу прогнати з пунту Р в пункт Є необхідно створити відповідний тиск, інакше цей об"єм просто розповзеться по трубі і реально не дійде до пункту призначення. Знову виникає питання: що в трубах, коли там не має газу? Повітря? Вакуум?
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    а шо робити? виключити її через російські коники? Є кількість газу на вході(з Росії) і є на виході(з України), а які там потоки всередині яке має значення?


    Є зауваження? Просто російський плач на всю Європу вже набрид....
     
    Останнє редагування модератором: 14 січ 2009
    • Подобається Подобається x 1
  15. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    І того вже нема, "вкрали!" (с) :mocking:
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Фесько

    Фесько Well-Known Member

    Мабуть, таки наші труби ще не мають практичного досвіду роботи з відключенням російського газу :) Чи, мабуть, на це не розраховувалося, коли будували ГТС.
     
  17. borkhes

    borkhes Дуже важлива персона

    Даже не знаю, что сказать. ;)
    Газ. Тот самый "объём заполнения системы". ;) Подсказка: "Что в водопроводе, когда насосы на скважине отключили? Воздух?"
     
    Останнє редагування: 14 січ 2009
  18. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Та вже відкритом текстом пишуть, що в Росії недостатньо газу (обсягів видобування) для забезпечення Європи.
    Ця крутанина - перший дзвіночок початку кінця Росії.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Singarella

    Singarella Member

    Тоді давайте уточнювати, що Ви розумієте під терміном "Газ" в даному випадку? Повітря в газоподібному стані?
    До речі, знову ж питання до фахівців - наскільки безпечним є таке "позапланове вимкнення"? Природний газ з повітрям дає газоповітряну суміш, яка є вибухонебезпечною. Досить іскри. Чи можливо після такого вимкнення відразу відновити потік газу? Чи дозволяють це елементарно норми безпеки?

    З-н Бойля-Маріота? Але ж це стосується замкненої посудини, тобто в момент, коли закрито на вході і на виході?
     
    Останнє редагування модератором: 15 січ 2009
  20. smeet

    smeet просто спілкуюсь

    Я тільки не розумію,де перекрився газ на кордоні з РФ,коли його почали подавати в реверсному режимі з газосховищ жителям східних областей України,якщо на українській території крану немає.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)