Питання хфілосохфське! Давайте проаналізуємо... гномик- ключове "маленький" чай - походить від "china" телевізор- це зрозуміло:"made in China" отже: маленький, Китай. Висновок: КИТАЄЦЬ.
Коли йдеться про істину, то такий я вже. Згоден про Ваше тлумачення щодо термоелектричного реле, виглядає більш логічно аніж побутуючі в нечастих мережевих розмовах твердження про те, що чайники базуються на реле навантаження, тобто реле, яке вимикається при зменшенні опору, який у свою чергу зменшується від нагрівання тену чи спіралі, яка після закипання води збільшує свою поперечну площу від різкого збільшення температури. Температура у свою чергу росте від того, що вода закипає, створюються бульбашки та повітря у них є гіршим термопровідником ніж сама вода, відтак нагріваючий елемент розігрівається швидше і його площа збільшується, росте сила струму, що у свою чергу є сигналом для спрацювання реле. Така теорія дозволяє реле бути одночасно запобіжником в момент замикання та в момент помилкового ввімкнення чайника без води. Я не стверджую а просто хочу дізнатися, якби я це знав, цієї теми би не було. Хоча... Ця фраза виглядає на зерно істини, принаймні зараз. Отже біметалева пластина під дією температури вигинається, натискає на важіль контактної пари, яка розмикається. Таємничий механізм робить якусь диво-дію, що не дає пластині затримати повторне ввімкнення. Ок. Але пояснення не вичерпують моєї цікавості - паралельно з поясненням дії чудо-елемента прошу уточнити, що саме може на Вашу думку клацати - реле, очевидно ні, бо воно вже на момент закипання спрацьовує і перебуває у вимкненому стані. Пластинка згрубша теж не може, бо вона з природи своєї повільно гнеться. Отже, підозрюю, що чудо ховається саме в цьому третьому механізмі, про існування якого ніхто крім Вас і ніде не згадував. Розповісте? P.S. Всім, хто в секті - Побратими, Істина близько!
Та таку зміну опору тільки чутливим "містком Вінстона" можна вловити (під напругою). Це ж не лампочка, яка змінює опір у 10 разів (холодна-гаряча спіраль). Треба поставити чайник у термостат і туди ж - мікрофон. І слухати, слухати, слухати...
Бувають такі чайники, які підтримують температуру води на певному рівні - тому вони клацають А ще, якщо клацають після виключення, але недовго - тоді коли охолоджується тен, чому питання до фізиків
тут мова про їнше була така версія, але тут вона не прижилася - звук однозначно не від корпуса чи його елементів, це чіткий звук реле, яке не спрацьовує вхолосту. Навіщо, без цього все прекрасно чути, навіть у сусідній кімнаті. Ну що, хтось має ще версії?
доречі кондиціонери також "клацають", а точніше тріщить пластмаса через зміну температури, і кажуть, що стосується пластмаси/кондиціонерів різної якості/ціни, десь більше, десь менше видно у чайників та сама природа клацання звук реле (точніше "термостату" чи як його там) бо воно видно чутливіше до зміни температури чути, але невідомо як змінюється температура чайника і у чайнику
Форесте, ну якщо Ви така допитлива людина (а електрика-полтергейста не хочете запросити), зберіть просту схемку - чайник, вимикач і лампочка 220V / 10-20 W (наприклад, для холодильника) і поспостерігайте - чи буде в момент клацання якась реакція лампочки ? Натякну: при розімкнених контактах вимикача лампа буде світитися на повну потужність, а чайник грітися не буде. Щоби не нудьгувати, паралельно до лампи можна увімкнути радіоприймач чи плеєр (блок живлення від 220 V).
цікава думка щоб закип’ятити чайник - слід пригасити лампочку від гасла "там де темно, там приємно" - плавно переходимо до гасла "любиш чай? - гаси світло!"
То певно чайники теж!!! Ану подивіться, кому вони клацають (бо я не чув), чи часом не під час того діла? Мо протестують? п.с. тему скоро перенесуть у "про це"